Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου με το καλοοο!!! Ευχομαι κι εγω καλα εμβρυακια!!! 

Ευχαριστω πολυ !!!!!!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ωραια. Αλλα εχω μια απορια.

Δηλαδη αυτο το διαλειμμα θα βοηθησει ωστε οταν γινει η επομενη διεγερση να μπορεσετε να κανετε ετ με φρεσκα? Δηλαδη να μην ανεβει πολυ η οιστραδιολη και η πργ?

Όχι νικονα μου διέγερση και ότι εμβυο γίνε κατάψυξη. Ετ με κατεψυγμένα μετά από 2 κύκλους ώστε να επανέλθουν οι ορμόνες στα επιθυμητά επίπεδα. Οι ορμόνες ανεβαίνουν λόγω της διέγερσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@nikona @Πιου-πιου εχω ξεκινησει ηδη διεγερση κοριτσια ! Ολα καλα προς το παρον ! Μαλλον ωοληψια τελος της εβδομαδας ! ???

Με το καλό κορίτσι μου!!!! Πολλά  γονιμοποιημένα εμβρυάκια εύχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Όχι νικονα μου διέγερση και ότι εμβυο γίνε κατάψυξη. Ετ με κατεψυγμένα μετά από 2 κύκλους ώστε να επανέλθουν οι ορμόνες στα επιθυμητά επίπεδα. Οι ορμόνες ανεβαίνουν λόγω της διέγερσης.

Καταλαβα τωρα πιου πιου μου. 

Ειναι ο οργανισμος σου ετσι δηλαδη. Υπομονη λοιπον.

Ειναι δυσκολη η αναμονη, το φανταζομαι. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Ευχαριστω πολυ !!!!!!!! ????

Καλή επιτυχία κορίτσι.Κάποιες κοπέλες δεν έχουν πονέσει.Εγώ ίσως είμαι πιο ευαίσθητη τί να πω.Βασικά είναι μέχρι να μπει ο καθετήρας,είναι και λίγο μεγάλος,τί να πω,ευτυχώς τελείωσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@antzy9 μου φαίνεται πολύ περίεργη αυτη η συμπεριφορά των γιατρών και σίγουρα δεν είναι υποστηρικτικη σε μια διαδικασία ψυχοφθόρο και δύσκολη όπως η εξωσωματική. Έτσι όπως μας μετέφερες την ασυνέπεια/ασυνεννοησια των γιατρων/εμβρυολογων, εγώ προσωπικά θα αμφισβητούσα την συνεργασία μου με αυτούς τους ανθρώπους. Πραγματικά ελπίζω να βγει μια άκρη σύντομα και να πάρετε την σωστοτερη για εσας απόφαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Άσε νικονακι μου έχω μπερδευτεί. Αν κάνω διέγερση λέει πολύ δύσκολα θα κάνω ετ με τα φρέσκα γιατί ανεβαίνει σε μένα οιστραδιόλη και προγεστερόνη.Μπορει να χρειαστεί να περιμένω και ένα ακόμα κύκλο και να πάω Μάρτιο 

Οπότε λέει αν έχω κουραστεί πολύ να πάω για ετ τα κατεψυγμένα μου. 

Είμαι σε δίλημμα πραγματικά. 

Αν έχεις κουράγιο και υπομονή κορίτσι μου  κάνε μια διέγερση ακόμη.. μετά θα έχετε κατάψυξη και περισσότερες επιλογές για έτ.. εύχομαι το καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver ναι πήγα ευχαριστώ.ειναι 5,9 το ενδομητριο πήρα το γιατρό κ μου είπε ότι στην ουσία βρίσκομαι στη πέμπτη μέρα και όχι στη δέκατη,δηλ μετράμε σαν πρώτη τη μέρα που ξεκίνησα τα χάπια οπότε έχω ακόμα αυξησαμε κ τη δόση.το αιματακι μη σε ανησυχεί ίσως είναι από κάποιο τοίχωμα στην εμβρυομεταφορα μου είχαν πει συμβαίνει κάποιες φορές αλλά για καλό κ για κακό καντους μία ερώτηση.

Πόσα παίρνεις εσύ ρε αγάπη;;5,9 είναι η πρώτη μέτρηση;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@sansa μου τοσο πολυ ποναει ? Με τρομαζεις..... @satya πες μου κι εσυ..... 

Εγώ σήμερα πήγα στον γιατρό και μαζί με την έγχυση αντιβίωσης που έκανα (τις τελειώνω την άλλη εβδομάδα) μου έδωσε πρωτόκολλο με συνδιασμό φαρμάκων να ξεκινήσω μόλις αδιαθετήσω και ότι ψάρια πιάσουμε από εκεί και στον επόμενο με φυσικό εαν όλα καλά με ενδομήτριο θα με προχωρήσει σε ετ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

Πόσα παίρνεις εσύ ρε αγάπη;;5,9 είναι η πρώτη μέτρηση;;;;;

Καλημέρα,επαιρνα τρία τη μέρα ναι πρώτη μέτρηση αλλά μου είπε ότι δε μετράνε οι μέρες που είχα περίοδο κ δεν έπαιρνα χάπια γιατί εγώ τα ξεκίνησα μετά τη πέμπτη μέρα περιόδου οπότε μου είπε βρίσκομαι πέμπτη μέρα και όχι δεκατη.τωρα παίρνω 5 cyclacur κ βάζω κ τα αυτοκόλλητα για να δουμε μέχρι το σαββατο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα,επαιρνα τρία τη μέρα ναι πρώτη μέτρηση αλλά μου είπε ότι δε μετράνε οι μέρες που είχα περίοδο κ δεν έπαιρνα χάπια γιατί εγώ τα ξεκίνησα μετά τη πέμπτη μέρα περιόδου οπότε μου είπε βρίσκομαι πέμπτη μέρα και όχι δεκατη.τωρα παίρνω 5 cyclacur κ βάζω κ τα αυτοκόλλητα για να δουμε μέχρι το σαββατο. 

Μια χαρά !!! Άντε να δούμε.. ελπίζω κι εγώ να μεγαλώσει λίγο και να μην ακυρωθεί ο κύκλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Μια χαρά !!! Άντε να δούμε.. ελπίζω κι εγώ να μεγαλώσει λίγο και να μην ακυρωθεί ο κύκλος!

Θέλει υπομονή ή προετοιμασία.ολα καλά κ με τη προγεστερόνη 0,4 μου έφυγε ένα άγχος.ποτε θα ξανακάνεις υπέρηχο τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Θέλει υπομονή ή προετοιμασία.ολα καλά κ με τη προγεστερόνη 0,4 μου έφυγε ένα άγχος.ποτε θα ξανακάνεις υπέρηχο τώρα;

Παρασκευή έχω επανέλεγχο. Υπέρηχο και προγεστερόνη.. μαζί πάμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

Παρασκευή έχω επανέλεγχο. Υπέρηχο και προγεστερόνη.. μαζί πάμε ?

Ω μαζί κι εγώ παρασκευή θα πάω αλλά δε νομίζω να ξαναμετρησω προγεστερόνη είναι ήδη χαμηλή μου είπε δε θα ανέβει αφού έκανα καταστολή.να σου πω ή Ε2 πόσο πρεπει να είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Θέλει υπομονή ή προετοιμασία.ολα καλά κ με τη προγεστερόνη 0,4 μου έφυγε ένα άγχος.ποτε θα ξανακάνεις υπέρηχο τώρα;

Μπράβο! Γειά σου ρε μπλουμπλου με την χαμηλή προγεστερονη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Μπράβο! Γειά σου ρε μπλουμπλου με την χαμηλή προγεστερονη σου!!!

Χαχαχα ε πρώτη φορά στα χρονικά κι εγω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία και σε σένα @Bloublou85!!

Η οιστραδιόλη ξέρω ότι πρέπει να ανεβαίνει σταδιακά. Αριθμούς όμως δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ω μαζί κι εγώ παρασκευή θα πάω αλλά δε νομίζω να ξαναμετρησω προγεστερόνη είναι ήδη χαμηλή μου είπε δε θα ανέβει αφού έκανα καταστολή.να σου πω ή Ε2 πόσο πρεπει να είναι?

Και η Ε2 δεν έχει νόημα να μετρηθεί νομίζω εφόσον δεν γίνεται ωορρηξία..ίσως μόνο στην αρχή της προετοιμασίας.. νομίζω κάτω από 50 είναι σ αυτή τη φαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλή επιτυχία και σε σένα @Bloublou85!!

Η οιστραδιόλη ξέρω ότι πρέπει να ανεβαίνει σταδιακά. Αριθμούς όμως δεν ξέρω.

Ευχαριστώ πολύ! Ή οιστραδιολη ήταν 140 μου είπε μια χαρά ή μικροβιολόγος κι εγώ να σου πω δε ξέρω πόσο πρεπει να ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Και η Ε2 δεν έχει νόημα να μετρηθεί νομίζω εφόσον δεν γίνεται ωορρηξία..ίσως μόνο στην αρχή της προετοιμασίας.. νομίζω κάτω από 50 είναι σ αυτή τη φαση

Κάτω από 50 πρέπει να είναι πριν ξεκινήσεις τα χάπια μετά πρέπει να ανεβαινει όσο αυξάνεται κ το ενδομητριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Κάτω από 50 πρέπει να είναι πριν ξεκινήσεις τα χάπια μετά πρέπει να ανεβαινει όσο αυξάνεται κ το ενδομητριο.

Το μόνο που ξέρω είναι ότι η οιστραδιόλη αυξάνεται όσο μεγαλώνει το ωάριο, ως την ωορρηξία όπου ένα ώριμο μας δίνει τιμή 150-200.. Παρασκευή νεότερα λοιπόν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

Το μόνο που ξέρω είναι ότι η οιστραδιόλη αυξάνεται όσο μεγαλώνει το ωάριο, ως την ωορρηξία όπου ένα ώριμο μας δίνει τιμή 150-200.. Παρασκευή νεότερα λοιπόν ?

Ναι ανανεωνουμε το ραντεβού μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η satya είπε:

Εγώ σήμερα πήγα στον γιατρό και μαζί με την έγχυση αντιβίωσης που έκανα (τις τελειώνω την άλλη εβδομάδα) μου έδωσε πρωτόκολλο με συνδιασμό φαρμάκων να ξεκινήσω μόλις αδιαθετήσω και ότι ψάρια πιάσουμε από εκεί και στον επόμενο με φυσικό εαν όλα καλά με ενδομήτριο θα με προχωρήσει σε ετ!

Μπράβο satya μου !!!! Με το καλό εύχομαι !!! Θα κάνεις επανέλεγχο μετά από τις εγχύσεις όπως η @sansa ή όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...