Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,πριν λίγο γύρισα.Εντάξει δεν υπάρχει,πόνεσα πάρα πολύ,κυρίως μέχρι να μπει αυτός ο καθετήρας,είναι αρκετά μεγάλος.Η γραμματέας του γιατρού μου μου κρατούσε το χέρι και προσπαθούσε να με κάνει να ξεχαστώ.Αλλά ο πόνος πόνος.Πήρα ένα υπόθετο,δύο παυσίπονα από το στόμα και μία ένεση που μου έκανε ο γιατρός μου.Ταλαιπωρία μεγάλη.Μόλις τελείωσαμε άρχισα να πονάω και κάθισα για κανά δεκάλεπτο να δράσει το panadol που πήρα,ευτυχώς μετά ήμουνα καλύτερα.Τώρα την Παρασκευή θα πάρω τον Νίκα τηλέφωνο να μου πει πώς το είδε με μια ματιά το δείγμα,αν υπάρχει η φλεγμονή και λεπτομέρειες για το πότε θα είναι έτοιμο.Τί έχω τραβήξει βρε κορίτσια,εύχομαι να αξίζει όλο αυτό τον κόπο.

Πωπω Σάνσα μου πραγματικά τι έχεις τραβήξει! Ευχομαι να έχει καλά νέα ο Νικάς να σου πει! Μην ξεχνάς ότι είναι η τυχερή εβδομάδα!!! 

Σχετικά με το εάν αξίζει τον κόπο προσωπικά θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο η προσπάθεια άσχετα με την έκβαση. Όταν θέλεις κάτι πολύ πρέπει να βρίσκεις την δύναμη να το παλεύεις. Όσο πιο δύσκολο είναι αυτό που κάνεις τόσο πιο πολύ δύναμη χρειαζεται. Ο κάθε άνθρωπος έχει φυσικά τα ορια του. Βέβαια καμιά φορά δεν ξέρουμε και τα όρια μας... Πάντως εσύ μου φαίνεται ότι έχεις ακόμα αποθέματα! Χαμογέλα! Πέρασε και το σημερινό! Ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πωπω Σάνσα μου πραγματικά τι έχεις τραβήξει! Ευχομαι να έχει καλά νέα ο Νικάς να σου πει! Μην ξεχνάς ότι είναι η τυχερή εβδομάδα!!! 

Σχετικά με το εάν αξίζει τον κόπο προσωπικά θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο η προσπάθεια άσχετα με την έκβαση. Όταν θέλεις κάτι πολύ πρέπει να βρίσκεις την δύναμη να το παλεύεις. Όσο πιο δύσκολο είναι αυτό που κάνεις τόσο πιο πολύ δύναμη χρειαζεται. Ο κάθε άνθρωπος έχει φυσικά τα ορια του. Βέβαια καμιά φορά δεν ξέρουμε και τα όρια μας... Πάντως εσύ μου φαίνεται ότι έχεις ακόμα αποθέματα! Χαμογέλα! Πέρασε και το σημερινό! Ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο?

Τι ωραια που τα γραφεις magaiver! Πολυ θετικος ανθρωπος!

@sansa μου θα ανταμειφθουν οι κοποι σου! Καλα αποτελεσματα σου ευχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver περιεργο αυτο με τα δαχτυλα σου...παρακολουθησε το, ισως ηταν τυχαιο. 

Με το καλο η επιστροφη σας μεθαυριο! Ολα θα πανε καλα!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@antzy9 μήπως να απευθυνθείς σε κάποιον άλλο γιατρό στο ίδιο κέντρο; Να μη χάνεις το χρόνο σου κορίτσι μου είναι πολύ κρίμα. 

Αν μπορούμε να σε βοηθήσουμε σε κάτι ευχαρίστως. 

@sansa μου πάει πέρασε και αυτό! Ας έχεις καλά αποτελέσματα για να προχωρήσεις  και θα τα ξεχάσεις όλα αυτά. 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου πότε ξεκινάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

@Πιου-πιου μου εσύ τι κάνεις;

Άσε νικονακι μου έχω μπερδευτεί. Αν κάνω διέγερση λέει πολύ δύσκολα θα κάνω ετ με τα φρέσκα γιατί ανεβαίνει σε μένα οιστραδιόλη και προγεστερόνη.Μπορει να χρειαστεί να περιμένω και ένα ακόμα κύκλο και να πάω Μάρτιο 

Οπότε λέει αν έχω κουραστεί πολύ να πάω για ετ τα κατεψυγμένα μου. 

Είμαι σε δίλημμα πραγματικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,πριν λίγο γύρισα.Εντάξει δεν υπάρχει,πόνεσα πάρα πολύ,κυρίως μέχρι να μπει αυτός ο καθετήρας,είναι αρκετά μεγάλος.Η γραμματέας του γιατρού μου μου κρατούσε το χέρι και προσπαθούσε να με κάνει να ξεχαστώ.Αλλά ο πόνος πόνος.Πήρα ένα υπόθετο,δύο παυσίπονα από το στόμα και μία ένεση που μου έκανε ο γιατρός μου.Ταλαιπωρία μεγάλη.Μόλις τελείωσαμε άρχισα να πονάω και κάθισα για κανά δεκάλεπτο να δράσει το panadol που πήρα,ευτυχώς μετά ήμουνα καλύτερα.Τώρα την Παρασκευή θα πάρω τον Νίκα τηλέφωνο να μου πει πώς το είδε με μια ματιά το δείγμα,αν υπάρχει η φλεγμονή και λεπτομέρειες για το πότε θα είναι έτοιμο.Τί έχω τραβήξει βρε κορίτσια,εύχομαι να αξίζει όλο αυτό τον κόπο.

Αχ βρε κοριτσάκι μου! Κάνε λίγο υπομονή ακόμα και όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Άσε νικονακι μου έχω μπερδευτεί. Αν κάνω διέγερση λέει πολύ δύσκολα θα κάνω ετ με τα φρέσκα γιατί ανεβαίνει σε μένα οιστραδιόλη και προγεστερόνη.Μπορει να χρειαστεί να περιμένω και ένα ακόμα κύκλο και να πάω Μάρτιο 

Οπότε λέει αν έχω κουραστεί πολύ να πάω για ετ τα κατεψυγμένα μου. 

Είμαι σε δίλημμα πραγματικά. 

Τι είπαμε? Θα σε μαλώσω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Έχεις πολύ δίκιο να απογοητευεσαι. Δυστυχώς όπου παίζονται τόσο μεγάλα χρηματικά ποσα, οι διαδικασίες/καταστάσεις χάνουν ένα κομμάτι ανθρωπιάς. Δημιουργείται κλίμα αδιαφορίας και αισθάνεσαι ότι είσαι προϊόν μεταχείρισης. Για να καταλάβω ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα τους? Δεν θέλουν να σε αναλάβουν? Δεν θέλει να σηκώσει καν το τηλέφωνο όταν καλείς?

η γενετιστρια που εχει αναλαβει την επικοινωνια ελεγε πως δεν τον εβρισκε τον γυναικολογο...μετα τηςς ειπε αυτος να βγαλω τον πολυποδα που εγω δεν εχω!!!! κ της ειπα για ενα ινομυωμα που εχω κ μου λεει να το βγαλεις , απανταω οτι δεν ενοχλει....της στελνω τον υπερηχο του μαιευτηριου τους που εγινε παρουσια του εξωσωματικου ...μου ειπε θα σε ενημερωσω κ απο τοτε η απολυτη σιγη!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

η γενετιστρια που εχει αναλαβει την επικοινωνια ελεγε πως δεν τον εβρισκε τον γυναικολογο...μετα τηςς ειπε αυτος να βγαλω τον πολυποδα που εγω δεν εχω!!!! κ της ειπα για ενα ινομυωμα που εχω κ μου λεει να το βγαλεις , απανταω οτι δεν ενοχλει....της στελνω τον υπερηχο του μαιευτηριου τους που εγινε παρουσια του εξωσωματικου ...μου ειπε θα σε ενημερωσω κ απο τοτε η απολυτη σιγη!!!!!!!

Τι να πω αντζυ μου? Κριμα...

Εσυ αισθανεσαι οτι τους εμπιστευεσαι? Αν ναι να συνεχισεις εκει. Αν ολο αυτο σε εχει στεναχωρησει να βρεις καποιον αλλο γιατρο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Άσε νικονακι μου έχω μπερδευτεί. Αν κάνω διέγερση λέει πολύ δύσκολα θα κάνω ετ με τα φρέσκα γιατί ανεβαίνει σε μένα οιστραδιόλη και προγεστερόνη.Μπορει να χρειαστεί να περιμένω και ένα ακόμα κύκλο και να πάω Μάρτιο 

Οπότε λέει αν έχω κουραστεί πολύ να πάω για ετ τα κατεψυγμένα μου. 

Είμαι σε δίλημμα πραγματικά. 

Θυμισε μου πιου μου.

Γιατι πατε σε διεγερση ενω εχετε κατεψυγμενα?

Συγγνωμη που δεν θυμαμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

βρε κοριτσια τι σκληρος που ειναι ο κοσμος της εξωσωματικης!!! σε αυτη μου την προσπαθεια πηγα σε  εξωσωματικη με δικη μου εμβρυολογο και οχι του κεντρου κ φυσικα τον εξωσωματικο που θεωρουνται κ οι δυο κορυφες στο μεγαλυτερο ιδιωτικο μαιευτηριο της χωρας....αποτελεσμα??? τους χρυσοπληρωσα διοτι βεβαιως δεν πηγα τσαμπα κ τωρα που σκεφτομαστε ποια η πορεια μας απο εδω κ περα εξαφανιστηκαν κ οι δυο...με εμπαιζουν απο τις 2 ιανουαριου......δηλ  μια ξεπετα ημουν???? τι ξεφτιλα!!! ειπα κ εγω να μην αλλαξω να συνεχισω με τους ιδιους...που αν δεν υπηρχαμε εμεις οι ασθενεις θα ηταν μηδενικα ολοι τους...εμεις τους κανουμε μεγαλογιατρους!!!! με αλλα λογια σε αυτη τη κρισιμη φαση εχασα τον ιανουαριο, χανω κ τον φεβρουαριο διοτι ξεμεινα απο γιατρο!!γιατι ο καινουργιος σιγουρα θα πει ορμονικες νεες οταν αδιαθετησω!!!οποτε παλι να παω αθηνα παλι λεφτα απο την αρχη!!! κ τωρα ψαξιμο....το απογευμα εχω μια συναντηση για να μου προτεινουν....σκετη απογοητευση!!!!!!

Πόσο τραγικοί κ οι δυό τους κορίτσι μου... Δυστυχώς οι πιο πολλοί κοιτάζουν μόνο τα χρήματα... Μήπως να επέμενες πιο πολύ κ να πήγαινες να τους βρεις αυτοπρόσωπος; Κ η εύρεση γιατρού τώρα δεν είναι εύκολη υπόθεση. Μερικές φορές μάλλον πρέπει να γινόμαστε πιεστικοί κ ανυπόφοροι για να βγάζουμε άκρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,πριν λίγο γύρισα.Εντάξει δεν υπάρχει,πόνεσα πάρα πολύ,κυρίως μέχρι να μπει αυτός ο καθετήρας,είναι αρκετά μεγάλος.Η γραμματέας του γιατρού μου μου κρατούσε το χέρι και προσπαθούσε να με κάνει να ξεχαστώ.Αλλά ο πόνος πόνος.Πήρα ένα υπόθετο,δύο παυσίπονα από το στόμα και μία ένεση που μου έκανε ο γιατρός μου.Ταλαιπωρία μεγάλη.Μόλις τελείωσαμε άρχισα να πονάω και κάθισα για κανά δεκάλεπτο να δράσει το panadol που πήρα,ευτυχώς μετά ήμουνα καλύτερα.Τώρα την Παρασκευή θα πάρω τον Νίκα τηλέφωνο να μου πει πώς το είδε με μια ματιά το δείγμα,αν υπάρχει η φλεγμονή και λεπτομέρειες για το πότε θα είναι έτοιμο.Τί έχω τραβήξει βρε κορίτσια,εύχομαι να αξίζει όλο αυτό τον κόπο.

Θα αξίζει Sansa μου!!! Το παλεύεις τόσο πολύ κ στο τέλος θα καταφέρεις το σκοπό σου!!!! Μακάρι να ηταν αυτή η τελευταία δοκιμασία... Ξεκουράσου τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Θυμισε μου πιου μου.

Γιατι πατε σε διεγερση ενω εχετε κατεψυγμενα?

Συγγνωμη που δεν θυμαμαι...

Όχι βρε κορίτσι τί συγγνώμη.  Λόγω ηλικίας να έχουμε ένα Μπακ απ σαν embryo banking για το χειρότερο σενάριο Πχ να στραβωσει κάτι σε πολύ μεγάλο μήνα, να περάσει κανένας χρόνος και να μην έχω άλλα εμβρυακια. Μου λέει αν πάει καλά δε θα χρειαστεί διέγερση ποτέ ξανά. Ήμουν προετοιμασμένη τον Οκτώβρη που ακυρώθηκε, αλλά μετά και την αποβολή νιώθω πολύ κουρασμένη.

Και αν είχα πιθανότητες για ετ με φρέσκα θα το έκανα με χαρά μεγάλη, αλλά πάλι ψυγείο και αναμονή, με χαλάει πάρα πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @Πιου-πιου ποσο σε νιωθω..... Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι αισθανομαι ακριβως το ιδιο. Μετα την αποβολη το μονο που θελουμε ειναι να προχωρησουμε το συντομοτερο χωρις καθυστερησεις. Ελπιζοντας να ξανασυμβει το υπεροχο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @Πιου-πιου εχω ξεκινησει ηδη διεγερση κοριτσια ! Ολα καλα προς το παρον ! Μαλλον ωοληψια τελος της εβδομαδας ! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Αχ @Πιου-πιου ποσο σε νιωθω..... Σε καταλαβαινω απολυτα γιατι αισθανομαι ακριβως το ιδιο. Μετα την αποβολη το μονο που θελουμε ειναι να προχωρησουμε το συντομοτερο χωρις καθυστερησεις. Ελπιζοντας να ξανασυμβει το υπεροχο ! 

Αχ Εμ μου ξέρω με καταλαβαίνεις. Είναι καλό το σκεπτικό του γιατρού μοθ, το ξέρω, αλλά θέλω τοοοσο πολύ να προχωρήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@nikona @Πιου-πιου εχω ξεκινησει ηδη διεγερση κοριτσια ! Ολα καλα προς το παρον ! Μαλλον ωοληψια τελος της εβδομαδας ! ???

Αχ μπράβο κοριτσάκι μου! Όλα καλά εύχομαι, να έχεις πολλά και καλά εμβρυακια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αχ μπράβο κοριτσάκι μου! Όλα καλά εύχομαι, να έχεις πολλά και καλά εμβρυακια! 

Thanks αγαπακι μου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Και να είναι όλα καλά να τα βάλεις όσο γρηγορότερα! ❤️

Μπααααα, θα καθυστερησουμε κι εμεις.... Πρεπει να κανω την εξεταση του Νικα.... Μαρτη στην καλυτερη περιπτωση.... Γι αυτο σου λεω ! Σε νιωθωωωωωωω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Όχι βρε κορίτσι τί συγγνώμη.  Λόγω ηλικίας να έχουμε ένα Μπακ απ σαν embryo banking για το χειρότερο σενάριο Πχ να στραβωσει κάτι σε πολύ μεγάλο μήνα, να περάσει κανένας χρόνος και να μην έχω άλλα εμβρυακια. Μου λέει αν πάει καλά δε θα χρειαστεί διέγερση ποτέ ξανά. Ήμουν προετοιμασμένη τον Οκτώβρη που ακυρώθηκε, αλλά μετά και την αποβολή νιώθω πολύ κουρασμένη.

Και αν είχα πιθανότητες για ετ με φρέσκα θα το έκανα με χαρά μεγάλη, αλλά πάλι ψυγείο και αναμονή, με χαλάει πάρα πολύ... 

Ωραια. Αλλα εχω μια απορια.

Δηλαδη αυτο το διαλειμμα θα βοηθησει ωστε οταν γινει η επομενη διεγερση να μπορεσετε να κανετε ετ με φρεσκα? Δηλαδη να μην ανεβει πολυ η οιστραδιολη και η πργ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...