Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Εγω κορίτσια πήρα σήμερα τα αποτελσματα του νικά !!!

τα οποία γράφουν τα ίδια με Περσυ ... φλεγμονή και λίγα πινοποδια ....

χαλια δηλαδή ... δεν ξέρω ειλικρινά τι να κάνω έχω απελπιστει 

Λυπάμαι που δε βγήκαν καλά τα αποτελέσματα.Μη το βάζεις κάτω,όλα θα γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Τίποτα τι να πει .... πολλές αποτυχίες !!! Δεν ξέρω νομίζω πως πρέπει πια να το αποδεχτώ ότι η ζημιά που μου έκανε ο Μαλακας είναι ανεπανόρθωτη και ότι δεν θα κάνω δεύτερο για να ηρεμήσω και εγω .... 

Μήπως να μαζέψετε εμβρυακια και να κάνεις θεραπεία και να αφήσεις κάποιο χρόνο μέχρι την επόμενη ετ; 

Οπότε δε χάνεις χρόνο για τα έμβρυα και γίνει κάτι καλύτερο με το ενδομήτριο;

Εγώ πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις. Ίσως μόνο να δώσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου και να μην υποστείς άλλη ψυχική ταλαιπωρία, χωρίς να χάνεις ουσιαστικά χρόνο στο ενδιάμεσο; 

Μια ιδέα λέω εγώ τώρα έτσι; Φυσικά αυτά θα τα αποφασίσετε με το γιατρό σου που ξέρει πολύ καλύτερα από εμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα! Μπορει να είμαι μικρή κ να μην έχω κάτι  ( κ η διέγερση πήγε καλά,ενδομήτριο κ ωάρια μια χαρά) αλλά τα σπερματοζωάρια ανύπαρκτα. Κ ο ουρολόγος με αυτά που μας λέει για το επόμενο βήμα μας έχει απογοητεύσει....

Ένα καλό σπερματοζωάριο θα βρεθεί, δε μπορεί!!! Μην απογοητεύσαι!

Έχεις άλλα εμβρυακια στο ψυγείο ή θα κάνετε από την αρχή; 

Συγγνώμη αλλά είμαστε πολλές και δε θυμάμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Τίποτα τι να πει .... πολλές αποτυχίες !!! Δεν ξέρω νομίζω πως πρέπει πια να το αποδεχτώ ότι η ζημιά που μου έκανε ο Μαλακας είναι ανεπανόρθωτη και ότι δεν θα κάνω δεύτερο για να ηρεμήσω και εγω .... 

Για πολυ ξυλο ειναι ο προηγουμενος γιατρος σου! Πφφφ.... Πολυ αγχωτικο ολο αυτο με τη μια αποτυχια μετα την αλλη.. Για μενα αν δεν εχετε δει παραθυρο εμφυτευσης ισως θα επρεπε να το δειτε και μετα ισως αν δεν εχεις ψαξει αυτοανοσα κτλ να τα δεις; Δε ξερω μπορει να σου λεω κ χαζομαρες. Επισης μπορεις να τον ρωτησεις για ορο intralipids που βοηθαει στην εμφυτευση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ένα καλό σπερματοζωάριο θα βρεθεί, δε μπορεί!!! Μην απογοητεύσαι!

Έχεις άλλα εμβρυακια στο ψυγείο ή θα κάνετε από την αρχή; 

Συγγνώμη αλλά είμαστε πολλές και δε θυμάμαι. 

Όχι δεν έχουμε.Μόνο τα 2 που βάλαμε τα είχαν καταφέρει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Όχι δεν έχουμε.Μόνο τα 2 που βάλαμε τα είχαν καταφέρει....

Ένα καλό εμβρυακι χρειαζόμαστε όλες και λίγη τύχη. Θα τα έχεις και τα δύο!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Ένα καλό εμβρυακι χρειαζόμαστε όλες και λίγη τύχη. Θα τα έχεις και τα δύο!!! ❤️❤️❤️

Μακάρι να τα έχουμε και τα δύο όλες μας!Και επίσης να γεννηθούν γερά!❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Μακάρι να τα έχουμε και τα δύο όλες μας!Και επίσης να γεννηθούν γερά!❤❤❤❤

Όσο δεν χάνουμε τις ελπίδες μας, θα έρθουν! Το πώς δεν έχει σημασία! Μη μου στεναχωριέσαι συμπεθερούλα μου! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liveloula88 μια κοπέλα που είχε έρθει στον σφακ μετά από μια αποτυχία ... στην ηλικία μου 33 της είχαν πει να πάει με ξένο σπερμα.... ευτυχώς δεν τον άκουσε τον Μαλακα μην αναφέρω όνομα και χθες γέννησε δίδυμα κοριτσάκια με την πρώτη προσπάθεια στον σφακ .... μην απογοητεύεσαι και πήγαινε άλλου εάν σου τα λένε κάπως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η peacock είπε:

Για πολυ ξυλο ειναι ο προηγουμενος γιατρος σου! Πφφφ.... Πολυ αγχωτικο ολο αυτο με τη μια αποτυχια μετα την αλλη.. Για μενα αν δεν εχετε δει παραθυρο εμφυτευσης ισως θα επρεπε να το δειτε και μετα ισως αν δεν εχεις ψαξει αυτοανοσα κτλ να τα δεις; Δε ξερω μπορει να σου λεω κ χαζομαρες. Επισης μπορεις να τον ρωτησεις για ορο intralipids που βοηθαει στην εμφυτευση. 

Πήγα στην λευκού και τα εκανα όλα .... δεν βρέθηκε τίποτα .... αυτό για τον όρο το έχω ξανά ακούσει και θα τον ρωτήσω ....!!!!! 

Άσε με τον Μαλακα γιατί θέλω να κινηθώ δικαστικά τώρα .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μήπως να μαζέψετε εμβρυακια και να κάνεις θεραπεία και να αφήσεις κάποιο χρόνο μέχρι την επόμενη ετ; 

Οπότε δε χάνεις χρόνο για τα έμβρυα και γίνει κάτι καλύτερο με το ενδομήτριο;

Εγώ πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις. Ίσως μόνο να δώσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου και να μην υποστείς άλλη ψυχική ταλαιπωρία, χωρίς να χάνεις ουσιαστικά χρόνο στο ενδιάμεσο; 

Μια ιδέα λέω εγώ τώρα έτσι; Φυσικά αυτά θα τα αποφασίσετε με το γιατρό σου που ξέρει πολύ καλύτερα από εμένα. 

Έτσι κι αλλιώς τώρα έχω μόνο ένα έμβρυο στην κατάψυξη και αναλόγως πως θα πάνε και τα δυο σημερινά !!!οποτε έχουμε ακόμα χρόνο μέχρι να μαζέψουμε .. νομίζω θέλει τουλάχιστον πέντε !!! 

Το θέμα είναι να ξανά μπω στην διαδικασία να πάρω αντιβιωσεις ;;;;; αφού το εκανα Περσυ και δεν πέτυχε .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Έτσι κι αλλιώς τώρα έχω μόνο ένα έμβρυο στην κατάψυξη και αναλόγως πως θα πάνε και τα δυο σημερινά !!!οποτε έχουμε ακόμα χρόνο μέχρι να μαζέψουμε .. νομίζω θέλει τουλάχιστον πέντε !!! 

Το θέμα είναι να ξανά μπω στην διαδικασία να πάρω αντιβιωσεις ;;;;; αφού το εκανα Περσυ και δεν πέτυχε .....

Αχ κορίτσι μου για αυτό το θέμα δεν έχω άποψη. Ο γιατρός μου είναι από αυτούς που δεν πολυπιστευει σε αυτά τα περι φλεγμονών κλπ. 

Όμως δεν τα απορρίπτει και τελείως. Δεν έχω καθόλου άποψη πάνω σε αυτό. Εσύ και ο γιατρός σου γνωρίζετε καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Πήγα στην λευκού και τα εκανα όλα .... δεν βρέθηκε τίποτα .... αυτό για τον όρο το έχω ξανά ακούσει και θα τον ρωτήσω ....!!!!! 

Άσε με τον Μαλακα γιατί θέλω να κινηθώ δικαστικά τώρα .....

Ναι ρε γαμωτο εχεις δικιο τι να λεμε τωρα... Πολυ αγχωτικο οοολο αυτο...περα απο το οικονομικο που οκ ολες το ξερουμε ειναι βαρυ, η ψυχολογια μας μετσ απο τοσα αρνητικα ειναι κατεστραμενη! 

Καλα εκανες και πηγες στη Λευκου και τα κοιταξες κι αυτα παντως! 

Ο δικος μου γιατρος δεν πολυπιστευει σε φλεγμονες που επιμενουν και μας προτεινε προεμφυτευτικο, το ιδιο και η Λευκου. Μηπως να το δειτε κι αυτο παραλληλα με τις φλεγμονες για να εισαι καλυμενη με αυτο που σου λεει και ο ντοκτορ σου; 

Παντως για τα intralipids εχω να σου πω πως τα δοκιμασα και πετυχαμε εμφυτευση, βεβαια δε ξερω αν επαιξαν ρολο αλλα ηταν και η πρωτη φορα. 

Υπομονη...θα δικαιωθεις στο τελος..το παιδι σου θα ειναι περηφανο που παλεψες τοσο για αδερφακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

@Liveloula88 μια κοπέλα που είχε έρθει στον σφακ μετά από μια αποτυχία ... στην ηλικία μου 33 της είχαν πει να πάει με ξένο σπερμα.... ευτυχώς δεν τον άκουσε τον Μαλακα μην αναφέρω όνομα και χθες γέννησε δίδυμα κοριτσάκια με την πρώτη προσπάθεια στον σφακ .... μην απογοητεύεσαι και πήγαινε άλλου εάν σου τα λένε κάπως 

Καλημέρα!και εγώ αυτό σκέφτομαι να το ψάξω και να πάω αλλού.δε μπορεί τη μία να μας τα λέει έτσι και την άλλη αλλιώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2019 at 6:19 ΜΜ, ο/η Papadakis είπε:

Έτσι κι αλλιώς τώρα έχω μόνο ένα έμβρυο στην κατάψυξη και αναλόγως πως θα πάνε και τα δυο σημερινά !!!οποτε έχουμε ακόμα χρόνο μέχρι να μαζέψουμε .. νομίζω θέλει τουλάχιστον πέντε !!! 

Το θέμα είναι να ξανά μπω στην διαδικασία να πάρω αντιβιωσεις ;;;;; αφού το εκανα Περσυ και δεν πέτυχε .....

Κορίτσι καλησπέρα.Διαβάζω τα νέα σας αν και έχω καιρό να γράψω.Είδα τα μηνύματα σου.Στο πόρισμα του Νίκα τί γράφει,χρόνια φλεγμονή?Μίλησες με τον ίδιο να σου πει τί θεραπεία θέλει ακριβώς να κάνεις?Κοίτα όταν κάνεις θεραπεία πρώτον θέλει όχι ελεύθερες επαφές και δεύτερον μετά  αν έχει υποχωρήσει η φλεγμονή θέλει κατευθείαν να κάνεις εμβρυομεταφορά.Δυστυχώς για μας που έχουμε φλεγμονή,ατυχία μεγάλη,μετά από καιρό επανέρχεται,δε γλιτώνουμε.Εμένα ο Νίκας μου είπε ότι αν τα καταφέρω και μείνω έγκυος μάλλον θα χρειαστεί κατά διαστήματα να πάρω τη zinadol,τη δίνουν και σε εγκυμοσύνες,γιατί υπάρχει κίνδυνος να εμφανιστεί η φλεγμονή.Ο γιατρός μου συμφώνησε.Όταν είχες κάνει τη θεραπεία είχες κάνει και επανεξέταση?Ετ μετά από πόσο καιρό έκανες?Παίζουν ρόλο όλα αυτά.Εγώ που είχα χρόνια φλεγμονή,πήρα πολλές αντιβιώσεις και έκανα πολλές εκχύσεις και η φλεγμονή τώρα που έκανα επανεξέταση υποχώρησε αρκετά.Δε ξέρω αν τα πιστεύεις αυτά,εγώ πάντως πονούσα πάρα πολύ για χρόνια τη πρώτη μέρα περιόδου και έπαιρνα ένα σωρό παυσίπονα.Με τη θεραπεία σταμάτησα να παίρνω χάπι,δεν είναι τυχαίο.Συμφωνεί και ο γιατρός μου.Ξέρω επίσης και περιπτώσεις που τα κατάφεραν μόλις υποχώρησε η φλεγμονή.Μία συμβουλή μη κάνεις ετ μετά από το πόρισμα αυτό που πήρες.Πάλεψε το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

@sansa μου εσύ τι κάνεις κορίτσι μου; Θυμάμαι οτι ετοιμαζόσουν για ετ μέσα στον Ιούνιο... Με τη θεραπεία όλα καλά;

Γεια σου κορίτσι,καλά είμαι,γενικά είχα διαφορα προβλήματα αυτό τον καιρό.Έτρεχα και τρέχω ακόμα σε οδοντίατρο,απονεύρωση,εξαγωγη και διάφορα άλλα.Ο δεξιός ώμος μου παρουσίασε τενοντιτιδα,πονούσε πολύ,έκανα προς το παρόν ένεση κορτιζόνης,μετά βλέπουμε.Παρουσίασε και κάποια προβλήματα το αμάξι,έπεσαν όλα μαζί.Είχα και μια κύστη,τί να πω.Θα τσιριζα από τα νεύρα μου.Προσπαθώ να μη το σκέφτομαι,λέω θα τελειώσει κι αυτό.Εσύ πώς τα πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liveloula88 δεν κατάλαβα... Σας είπε ο γιατρός σας για δανεικό σπέρμα? Πως βρήκατε αυτόν τον γιατρό? Είναι από τα γνωστά ονόματα?

@sansa πωπω βρε Σάνσα μου τι μαρτύρια έχετε τραβήξει! Πότε λέτε να προχωρήσετε σε εμβρυομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου εύχομαι όλα περαστικά. Πότε θα προχωρήσετε; 

@Zeta. Τί γίνεται; Πότε περιμένεις; Πητ πότε έχεις; Άντε με το καλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!! Μου εχετε λειψει πολυ!!!

Σας φιλω ολες γλυκα και σας ευχομαι στην καθεμια ξεχωριστα με το καλο, σε οποια φαση κι αν ειστε!!! 

Εγω ειμαι καλα, με τον μπεμπουλη και τον αντρουλη μου..!!! Σας εχω στο νου μου συνεχεια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Μου εχετε λειψει πολυ!!!

Σας φιλω ολες γλυκα και σας ευχομαι στην καθεμια ξεχωριστα με το καλο, σε οποια φαση κι αν ειστε!!! 

Εγω ειμαι καλα, με τον μπεμπουλη και τον αντρουλη μου..!!! Σας εχω στο νου μου συνεχεια!! 

Να τους χαίρεσαι και να σε χαίρονται κούκλα μου!!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa πω βρε κορίτσι μου. Όλα μαζεμένα σου ήρθαν. Περαστικά εύχομαι. Μετά την μπόρα δεν έρχεται το ουράνιο τόξο; Το μπεμπάκι σου θα είναι αυτό!! @sansa @Πιου-πιου είμαι 32 κ 3 σήμερα. Κοντοζυγώνει ο καιρός. Απίστευτο μου φαίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Μου εχετε λειψει πολυ!!!

Σας φιλω ολες γλυκα και σας ευχομαι στην καθεμια ξεχωριστα με το καλο, σε οποια φαση κι αν ειστε!!! 

Εγω ειμαι καλα, με τον μπεμπουλη και τον αντρουλη μου..!!! Σας εχω στο νου μου συνεχεια!! 

Υγεία κ ευτυχία να έχετε Nikona μου!!!!!❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Liveloula88 δεν κατάλαβα... Σας είπε ο γιατρός σας για δανεικό σπέρμα? Πως βρήκατε αυτόν τον γιατρό? Είναι από τα γνωστά ονόματα?

@sansa πωπω βρε Σάνσα μου τι μαρτύρια έχετε τραβήξει! Πότε λέτε να προχωρήσετε σε εμβρυομεταφορα?

Όχι δε μας είπε για δανεικό αλλά να πάμε να τον ξαναδεί μήπως έχει καλυτερέψει το σπέρμα ώστε να χρησιμοποιήσουμε και αυτό στην επόμενη εξωσωματική μαζί με αυτό που έχει πάρει από τον όρχι...Να σημειώσω ότι στο πρώτο σπερμοδιάγραμμα βρέθηκαν 3 σπερματοζωάρια σε 10 οπτικά πεδία από τα οποία το 1 ζωντανό και ακίνητο...από αυτά που του πήραν από τον όρχι βρέθηκαν μόνο σπερματίδες στο δείγμα που εξετάστηκε...επίσης όταν με πήρε τηλ.να με ενημερώσει για το πώς πήγε η γονιμοποίηση μου είπε ότι φαίνεται πως δεν παράγει καθόλου σερματοζωάρια...πραγματικά είμαστε σε μεγάλο δίλλημα για το ποιο θα είναι το επόμενο βήμα μας....νοιώθουμε ότι δε μας λέει ξεκάθαρα τι συμβαίνει με το σπέρμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...