Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσια μήπως γνωρίζει καμία τι γίνεται με το επίδομα εξωσωματικής??

Ήθελα να ρωτήσω,αν εγώ πάω κ καταθέσω τα χαρτιά μου αυτό θα μπορεί να φανεί με κάποιο τρόπο στον εργοδότη μου?π.χ ας πούμε όταν θα πάει να καταθέσει τα χαρτιά του γιατρου που θα του πάω για τις ημέρες που είχα λείψει

Καμία σχέση δεν έχει με την αναρρωτική και τον εργοδότη το επίδομα.. μην ανησυχείς καθόλου. Τις αποδείξεις θέλει μια βεβαιωση απο το κέντρο, ταυτότητα, βιβλιάριο και την απόφαση της επιτροπής. Και αριθμο ΙΒΑΝ για την κατάθεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αντε μπραβο μπλουμπλου!!! Με το καλο!!! Θα κανετε κατι διαφορετικο αυτη τη φορα σε σχεση με το πρωτοκολλο ή τα φαρμακα; 

Δε λεει μπλουμπλου κι αν δεν βγει μεχρι την Τεταρτη ειπε η γιατρος οτι την Πεμπτη θα κανουμε καισαρικη. 

Με το καλό να ερθει στην αγκαλίτσα σου επιτέλους!! Τελικά μέσα έπεσε η @Magaiver ???♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Αντε μπραβο μπλουμπλου!!! Με το καλο!!! Θα κανετε κατι διαφορετικο αυτη τη φορα σε σχεση με το πρωτοκολλο ή τα φαρμακα; 

Δε λεει μπλουμπλου κι αν δεν βγει μεχρι την Τεταρτη ειπε η γιατρος οτι την Πεμπτη θα κανουμε καισαρικη. 

Εγώ πιστεύω θα κάνει εμφάνιση μέχρι την Πέμπτη. 

Αλλά όπως και να έχει εμείς θα γιορτάσουμε για το μπεμπακο σου Νικονακι μου. Με το καλό!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι @Πιου-πιου μου να ερθει απο μονος του.

Σας ευχαριστω ολες κοριτσια.! 

@Bloublou85 αντε μακαρι ολα να πανε σουπερ αυτη τη φορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Για το επίδομα δε γνωρίζω να σου πω....αλλά γιατί να πάει ο εργοδότης να καταθέσει τα χαρτιά;εσύ δε πρέπει να πας;

Στην δουλειά μου δεν έχω πει τον πραγματικό λόγο που λείπω,και έτσι ο γιατρός μου έχει δώσει άδεια προφασιζόμενος κάτι άλλο...αυτά τα χαρτιά θα τα δώσει στη λογίστρια του,αυτή δεν τα καταθέτει κάπου?όχι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Κορίτσια μήπως γνωρίζει καμία τι γίνεται με το επίδομα εξωσωματικής??

Ήθελα να ρωτήσω,αν εγώ πάω κ καταθέσω τα χαρτιά μου αυτό θα μπορεί να φανεί με κάποιο τρόπο στον εργοδότη μου?π.χ ας πούμε όταν θα πάει να καταθέσει τα χαρτιά του γιατρου που θα του πάω για τις ημέρες που είχα λείψει

@Katriniki οχι δεν εχει καμια σχεση ο εργοδοτης με αυτο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Δεν νομιζω. Μονο αν εχει γνωστο στην υπηρεσια εκεινη και του το πει. Που κανονικα ειναι προσωπικα δεδομενα. Ρωτησε το και στον/στην υπαλληλο εκει που θα τα καταθεσεις. 

Έχει γνωστό στην υπηρεσία αυτό είναι το θέμα!!πφφφ κατάλαβα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η jazz είπε:

Καμία σχέση δεν έχει με την αναρρωτική και τον εργοδότη το επίδομα.. μην ανησυχείς καθόλου. Τις αποδείξεις θέλει μια βεβαιωση απο το κέντρο, ταυτότητα, βιβλιάριο και την απόφαση της επιτροπής. Και αριθμο ΙΒΑΝ για την κατάθεση

Την αναρρωτική η λογίστρια του δεν την καταθέτει στο ΙΚΑ?όχι? επειδή έχει και γνωστό αυτή εκεί μέσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katriniki είπε:

Στην δουλειά μου δεν έχω πει τον πραγματικό λόγο που λείπω,και έτσι ο γιατρός μου έχει δώσει άδεια προφασιζόμενος κάτι άλλο...αυτά τα χαρτιά θα τα δώσει στη λογίστρια του,αυτή δεν τα καταθέτει κάπου?όχι??

Το χαρτι θα το πας στη λογιστρια.Και στον εργοδοτη σου απο 1 φωτοτυπια.Θα πας στο ικα που ανηκεις στις παροχες με βιβλιαριο iban το χαρτι της ασθενειας θα το καταθεσεις για να περασεις επιτροπη να πληρωθεις.επισης η λογιστρια θα πρεπει να σου δωσει 1 χαρτι που να γραφει οτι γιαυτες τις μερες δεν εργαζεσαι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλως την @sansa!! Εισαι καλα;

Και η @Bloublou85 τι κανει; ποτε περιμενεις να ξεκινησεις; 

Γεια σου κορίτσι,καλά είμαι,άντε σε περιμένουμε από μέρα σε μέρα έτσι;Χαμός γίνεται βλέπω,λίγες μέρες είχα να διαβάσω τα νέα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αντε μπραβο μπλουμπλου!!! Με το καλο!!! Θα κανετε κατι διαφορετικο αυτη τη φορα σε σχεση με το πρωτοκολλο ή τα φαρμακα; 

Δε λεει μπλουμπλου κι αν δεν βγει μεχρι την Τεταρτη ειπε η γιατρος οτι την Πεμπτη θα κανουμε καισαρικη. 

Την Τετάρτη θα βγει! Έχω κάνει προβλεψη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Την Τετάρτη θα βγει! Έχω κάνει προβλεψη?

Ευχαριστω Μαγκαιβερ μου, μακαρι. 

Σημερα ειμαι ξυπνια απο τη μια τα μεσανυχτα. Αυπνιες. Ανησυχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Την αναρρωτική η λογίστρια του δεν την καταθέτει στο ΙΚΑ?όχι? επειδή έχει και γνωστό αυτή εκεί μέσα...

Ενταξει εχει γνωστο αλλα τι θα κανει; θα κατσει να ρωταει τι και πώς; η υπηρεσια που θα καταθεσεις εσυ τα χαρτια για το επιδομα ειναι η ιδια με αυτην που λες οτι θα καταθεσει το αφεντικο σου καποια χαρτια; μην αγχωνεσαι τζαμπα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω Μαγκαιβερ μου, μακαρι. 

Σημερα ειμαι ξυπνια απο τη μια τα μεσανυχτα. Αυπνιες. Ανησυχια...

Πήγαινε για περπάτημα όσο πιο πολύ μπορείς! Να απελευθέρωσεις λίγο και το στρες. Αυτή την Τετάρτη θα τον πάρετε αγκαλίτσα ? Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

@nikona όλα θα πάνε τέλεια!❤

@Katriniki έχω την εντύπωση πως για το επίδομα πρέπει να πας στο εοππυ ενώ για την άδεια στο ικα.Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω Μαγκαιβερ μου, μακαρι. 

Σημερα ειμαι ξυπνια απο τη μια τα μεσανυχτα. Αυπνιες. Ανησυχια...

Αχ θα έχουμε μπεμπάκι αυτή την εβδομάδα!!! Πόσο χαρά!! Με έναν πόνο Νικόνα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα!

@nikona όλα θα πάνε τέλεια!❤

@Katriniki έχω την εντύπωση πως για το επίδομα πρέπει να πας στο εοππυ ενώ για την άδεια στο ικα.Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγώ...

@Katriniki Εχει δικιο η Λιβελουλα..εγω που τα κατεθεσα την προηγουμενη εβδομαδα στον Εοππυ πηγα ,αν και πηρα τηλ στο ΙΚΑ πρωτα και μου ειπαν  μονο για αδεια αναρρωτικη καταθετω χαρτια εκει...

@nikona Aντε τιποτα δεν εμεινε!Με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zefi87 @Liveloula88 @nikona @Μπεμπελουκα κορίτσια μου όμορφα καλημερα!!θα το ψάξω για να δω τι παίζει!απλά μου φαίνεται περίεργο να πάρεις το επίδομα αυτό και αργότερα να μην φαίνεται πουθενά στα χαρτιά σου!ακόμα και αν πρώτα ο Θεός πάνε όλα καλά και χρειαστεί να περάσω από επιτροπή για να διακόψω νωρίτερα την εργασία μου.... 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ πάντως για τις συμβουλές σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katriniki είπε:

@Zefi87 @Liveloula88 @nikona @Μπεμπελουκα κορίτσια μου όμορφα καλημερα!!θα το ψάξω για να δω τι παίζει!απλά μου φαίνεται περίεργο να πάρεις το επίδομα αυτό και αργότερα να μην φαίνεται πουθενά στα χαρτιά σου!ακόμα και αν πρώτα ο Θεός πάνε όλα καλά και χρειαστεί να περάσω από επιτροπή για να διακόψω νωρίτερα την εργασία μου.... 

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ πάντως για τις συμβουλές σας!!!

Λογικά θα φαίνεται αλλά δε νομίζω να μπορούν οι εργοδότες να το δουν.

@Zefi87 χρειάστηκε να πάει ο εργοδότης σου ή ο λογιστής του στο ικα για την άδεια;ή μόνο εμείς;ρωτάω για  να ξέρω τι να τους πω να κάνουν όταν έρθει η ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Λογικά θα φαίνεται αλλά δε νομίζω να μπορούν οι εργοδότες να το δουν.

@Zefi87 χρειάστηκε να πάει ο εργοδότης σου ή ο λογιστής του στο ικα για την άδεια;ή μόνο εμείς;ρωτάω για  να ξέρω τι να τους πω να κάνουν όταν έρθει η ώρα.

Αυτη την περιοδο δεν εχω εργοδοτη αλλα παλιοτερα οταν χρειαστηκε να παρω αδεια,εδωσα το παραπεμπτικο του γιατρου στο λογιστηριο της δουλειας μετα μου εδωσαν αυτοι  ενα χαρτι και το πηγα στο ΙΚΑ περασα απο επιτροπη  μου εδωσαν την αποφαση και την εδωσα στη δουλεια μου!Στην επιτροπη δεν ηταν απαραιτητο να παω εγω η ιδια τα χαρτια μπορουσε να τα καταθεσει  και αλλο ατομο(η επιτροπη δεν εξεταζει τον ασθενη μονο τα χαρτια και το βιβλιαριο)τουλαχιστον στο ΙΚΑ της δικης μου πολης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Αυτη την περιοδο δεν εχω εργοδοτη αλλα παλιοτερα οταν χρειαστηκε να παρω αδεια,εδωσα το παραπεμπτικο του γιατρου στο λογιστηριο της δουλειας μετα μου εδωσαν αυτοι  ενα χαρτι και το πηγα στο ΙΚΑ περασα απο επιτροπη  μου εδωσαν την αποφαση και την εδωσα στη δουλεια μου!Στην επιτροπη δεν ηταν απαραιτητο να παω εγω η ιδια τα χαρτια μπορουσε να τα καταθεσει  και αλλο ατομο(η επιτροπη δεν εξεταζει τον ασθενη μονο τα χαρτια και το βιβλιαριο)τουλαχιστον στο ΙΚΑ της δικης μου πολης.

Σε ευχαριστώ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Λογικά θα φαίνεται αλλά δε νομίζω να μπορούν οι εργοδότες να το δουν.

@Zefi87 χρειάστηκε να πάει ο εργοδότης σου ή ο λογιστής του στο ικα για την άδεια;ή μόνο εμείς;ρωτάω για  να ξέρω τι να τους πω να κάνουν όταν έρθει η ώρα.

Koριτσια μου επειδη και εγω αδεια πηρα την γραφουν στο βιβλιαριο και δεν τη βλεπει ο εργοδοτης οσο για το επιδομα παλι δεν το βλεπει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Να ρωτήσω κάτι;Εχετε κάνει όλες εξέταση για θρομβοφιλία;είναι απαραίτητη;

Εκανα καποιες αλλα καλο ειναι να κανεις αν θελεις να σου πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εκανα καποιες αλλα καλο ειναι να κανεις αν θελεις να σου πω 

Δεν μου εχουν πει τιποτα απο το κεντρο που θα κανω την εξωσωματική.από μονη μου εκλεισα σημερα ραντεβου για να κανω επειδη θελω να ειμαι καλυμμενη...Ναι αν μπορεις πες μου...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...