Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Είσαι τυχερούλα!!! Μπράβο ! Όλα καλά θα πάνε!!!

Δεν το περίμενα η αλήθεια είναι !!! Έχει καμία κοπέλα ιδέα τι εξετάσεις ζητάει ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Δεν το περίμενα η αλήθεια είναι !!! Έχει καμία κοπέλα ιδέα τι εξετάσεις ζητάει ;;;;;

Θα πας όλους τους έλεγχους. Θα κάνει πολλές ερωτήσεις !!! Εγώ να σκεφτείς είχα πακέτο θρομβοφιλιας και μου είπε δεβ αρκεί . Και έκανα έξτρα !!!! Και φάνηκαν πολλλα . Θα δεις θα σε καθοδηγήσει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ποτέ θα έχουμε τα πρώτα ευχάριστα αυτήν την εβδομάδα;;;; @Μπεμπελουκα Εσυ μεθαύριο πας ;;;

@Papadakis λέω να πεταχτώ αυριο στη 12ημερα ελπίζω να δείξει !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Littleme είπε:

Εγώ από την Λεύκου είμαι ευχαριστημένη ! Έδωσε ερμηνεία σε πολλά και βελτίωσε πολύ τον οργανισμό μου με την καθοδήγησή της ! Ανεπιφύλακτα σου τη συνιστώ !

@Papadakis γιατί δεν το συζητάς πρώτα με τον Σφακιανουδη ίσως σου συστήσει κάποιον !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Papadakis λέω να πεταχτώ αυριο στη 12ημερα ελπίζω να δείξει !!

Θα δείξει είμαι σίγουρη !!!!! Με το καλό κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Papadakis γιατί δεν το συζητάς πρώτα με τον Σφακιανουδη ίσως σου συστήσει κάποιον !

Γιατί ξέρω την αποχή του Ότο επειδή έχω ήδη ένα παιδί δεν υπάρχει κάτι από αυτό το κομμάτι !!! 

Εγώ  όμως θέλω να πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Γιατί ξέρω την αποχή του Ότο επειδή έχω ήδη ένα παιδί δεν υπάρχει κάτι από αυτό το κομμάτι !!! 

Εγώ  όμως θέλω να πάω 

Οκ κορίτσι μου όπως θέλεις !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Θα δείξει είμαι σίγουρη !!!!! Με το καλό κορίτσι μου 

@Papadakisευχαριστώ παρά πολύ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας κσι για τα λογια σας! 

Ολες θα πετυχετε και θα περασετε απο αυτο το σταδιο! Το ευχομαι να γινει το συντομοτερο. Καντε κουραγιο και υπομονη κι ο Θεος εχει για ολους! 

@Papadakis καλα εκανες κι εκλεισες να πας. Ποτέ δεν ξερεις, κατι μπορει να δει τωρα και να βοηθησει την κατασταση. Νικα γιατι θα ξανακανεις; μηπως προεκυψε νεα φκεγμονη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας κσι για τα λογια σας! 

Ολες θα πετυχετε και θα περασετε απο αυτο το σταδιο! Το ευχομαι να γινει το συντομοτερο. Καντε κουραγιο και υπομονη κι ο Θεος εχει για ολους! 

@Papadakis καλα εκανες κι εκλεισες να πας. Ποτέ δεν ξερεις, κατι μπορει να δει τωρα και να βοηθησει την κατασταση. Νικα γιατι θα ξανακανεις; μηπως προεκυψε νεα φκεγμονη; 

Με το καλό κορίτσι μου γλυκό !!!!! Υπομονή και κουράγιο και όλες θα τα καταφέρουν ......

ναι και Εγώ αυτής της άποψης είμαι μπορεί κάτι μα άλλαξε μετά την γεννά σε αυτό το κομμάτι !!!

νικα μου είπε ότι θέλει να ξανακάνουμε για να δει σε τι επίπεδο βρίσκομαι ...και ότι μόνο αυτό μπορούμε να κάνουμε τα αποκλείει όλα επειδή υπάρχει ένα παιδί !!!την πρώτη φορά που κάναμε ήμουν στην δυευερη αποτυχία και μου βρήκε  ήπια φλεγμονή που επεξηγεί εν μέρει μόνο τις αποτυχίες !!!!ηπια τρεις μήνες αντιβίωση και 40 εκγυσεις περίπου ... και άλλες 4 κουλούρες ! Όποτε δεν πιστεύω ότι είναι κάτι από εκεί ....

εαν κάποια έχει κάτι άλλο να προτείνει !!!! Καλοδεχούμενο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Papadakis ο νικας σου εχει βρει το παραθυρο εμφυτευσης; 

Γιατι μπορει και βρισκει και το παραθυρο εμφυτευσης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Papadakis ο νικας σου εχει βρει το παραθυρο εμφυτευσης; 

Εγώ επειδή έχω ένα παιδάκι ξέρουμε ότι μένω εγγυος με 4 ης μέρας έμβρυα !!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Γιατι μπορει και βρισκει και το παραθυρο εμφυτευσης?

Ναι σε προετοιμάζουν σαν να  κανείς ετ με τεχνητό κύκλο και την ημέρα της υποτιθέμενης ετ σου παίρνει δείγμα για να ελέγξει υπό δεκτικότητα και τυχόν φλεγμονές .....

αυτα !!! Ότι θέλεις ρωτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Γιατι μπορει και βρισκει και το παραθυρο εμφυτευσης?

Νομιζω πως και ο Νικας το βρισκει. 

Εντοπιζει λεει κατι πινοπόδια που δειχνουν ποια ειναι η καταλληλη μερα. 

Υπαρχει και το era test που γινεται με αλοστολη δειγματος στο εξωτερικο. Αυτο εντοπιζει μονο το παραθυρο εμφυτευσης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγώ επειδή έχω ένα παιδάκι ξέρουμε ότι μένω εγγυος με 4 ης μέρας έμβρυα !!! 

 

Ναι το θυμαμαι αυτο απλα λεω αν στο ελιβεβαιωσε κι ο Νικας αυτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ναι το θυμαμαι αυτο απλα λεω αν στο ελιβεβαιωσε κι ο Νικας αυτο. 

Έχεις πολύ δίκιο που ρωτάς και την ίδια ερώτηση είχα κάνει μαι εγώ στον σφακ και μου είχε απαντήσει στην δίκη σου περίπτωση ξέρουμε .....

 

Επεξεργάστηκε από Papadakis
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Έχεις πολύ δίκιο που ρωτάς και την ίδια ερώτηση είχα κάνει μαι εγώ στον σφακ και μου είχε απαντήσει στην δίκη σου περίπτωση ξέρουμε .....

 

Ε αμα ξερετε τωρα γιατι σε πηγε με βλαστοκυστεις; ή λαθος θυμαμαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Ε αμα ξερετε τωρα γιατι σε πηγε με βλαστοκυστεις; ή λαθος θυμαμαι; 

Καλά θυμάσαι !!! Γιατί  αγαπημένη μου είχαν μείνει από προηγούμενη απόψυξη και προχώρησαν και δεν ήθελαν μα τα πετάξουν γι αυτό !!!!οπως και την πρώτη φορά πάλι μου έβαλε τις βλαστοκυστες που είχαν μείνει από τον γιο μου ... σύνολο από τις 6 φορές οι 2 ήταν βλαστοκυστες ....

βέβαια σε άλλο κέντρο που πήγα για μια δεύτερη γνώμη μου είπαν ότι 4 μέρας δεν βάζουν ποτέ και μόνο βλαστοκυστες η 3 μέρας θα μπυ βάλουν εάν πάω εκεί ..... στην ερώτηση μου ότι με 4 μένω β απάντηση τους ήταν ναι αλλά τώρα δεν μένεις !!!!!

ασε κορίτσι έχω μπερδευτεί παρααααα πολύ δεν ξέρω τι να κάνω ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis τωρα που το σκεφτομαι. Το παραθυρο εμφυτευσης μηπως δεν αφορα το ποσων ηνερων εμβρυα τοποθετουνται αλλα το ποτε να ξεκινησει η χορηγηση προγεστερονης;;

Γιατι, με βαση τη λογικη, το τι ηνερων εμβρυα θα τοποθετηθουν δεν εχει τιση σημασια. Αφου το 4ης ημερας, θα γινει μεσα στη μητρα βλαστοκυστη, θα εκκολαφθει κ μετα θα εμφυτευθει...!δηλ ολα τα εμβρυα περνουν απο την ιδια εξελιξη πτιν εμφυτευθουν, ετσι δεν ειναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Καλά θυμάσαι !!! Γιατί  αγαπημένη μου είχαν μείνει από προηγούμενη απόψυξη και προχώρησαν και δεν ήθελαν μα τα πετάξουν γι αυτό !!!!οπως και την πρώτη φορά πάλι μου έβαλε τις βλαστοκυστες που είχαν μείνει από τον γιο μου ... σύνολο από τις 6 φορές οι 2 ήταν βλαστοκυστες ....

βέβαια σε άλλο κέντρο που πήγα για μια δεύτερη γνώμη μου είπαν ότι 4 μέρας δεν βάζουν ποτέ και μόνο βλαστοκυστες η 3 μέρας θα μπυ βάλουν εάν πάω εκεί ..... στην ερώτηση μου ότι με 4 μένω β απάντηση τους ήταν ναι αλλά τώρα δεν μένεις !!!!!

ασε κορίτσι έχω μπερδευτεί παρααααα πολύ δεν ξέρω τι να κάνω ......

Ναι, το εχω διαβασει σε αρθρο εμβρυολογου γενετιστριας οτι δεν συνηθιζεται να βαζουν 4ης ημερας γιατι εκεινη τη μερα γινονται πολλες κ σημαντικες διεργασιες στο εμβρυο κ δεν θελουν να το ενοχλουν. Ετσι προτιμουν ή 3ης ή 5ης ή 6ης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Papadakis τωρα που το σκεφτομαι. Το παραθυρο εμφυτευσης μηπως δεν αφορα το ποσων ηνερων εμβρυα τοποθετουνται αλλα το ποτε να ξεκινησει η χορηγηση προγεστερονης;;

Γιατι, με βαση τη λογικη, το τι ηνερων εμβρυα θα τοποθετηθουν δεν εχει τιση σημασια. Αφου το 4ης ημερας, θα γινει μεσα στη μητρα βλαστοκυστη, θα εκκολαφθει κ μετα θα εμφυτευθει...!δηλ ολα τα εμβρυα περνουν απο την ιδια εξελιξη πτιν εμφυτευθουν, ετσι δεν ειναι; 

Έτσι έχω διαβάσει και Εγβ αλλά γενικά αυτό που πάντα γράφεται είναι ενώ η επιστήμη σε αυτόν τον τομέα έχει εξελιχθεί σε απίστευτο βαθμό από την στιγμή που το έμβρυο μεταφερθεί στην μήτρα σταματούν όλα ...

δεν γνωρίζουν τι γίνεται .......

οσο αφορά τα 4 ης μέρας έτσι γράφεται ....είναι μοριδια και δεν μπορούν να αξιολογήσουν την ποιότητα τους ... αλλά εγώ με αυτά έμεινα και γέννησα το αγγελάκι μου που τοσοοοο πολύ παλεύω να του κάνω ενα δερφάκι ......

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ναι, το εχω διαβασει σε αρθρο εμβρυολογου γενετιστριας οτι δεν συνηθιζεται να βαζουν 4ης ημερας γιατι εκεινη τη μερα γινονται πολλες κ σημαντικες διεργασιες στο εμβρυο κ δεν θελουν να το ενοχλουν. Ετσι προτιμουν ή 3ης ή 5ης ή 6ης

Πάντως λένε ότι με 4ης μέρας εχουν δει πολύ καλά αποτελέσματα και στην Αμερική το κάνουν. Καθώς και εδώ το Γενεσις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η satya είπε:

Πάντως λένε ότι με 4ης μέρας εχουν δει πολύ καλά αποτελέσματα και στην Αμερική το κάνουν. Καθώς και εδώ το Γενεσις 

Μόνο στο γεννεσις το κάνουν και έχετε ένα όλο ζωντανό παράδειγμα που πέτυχε!!!

Εχω μια φίλη εμβρυολογο που δουλεύει σε πολύ μεγάλο κέντρο στην Αθήνα και το έχουμε συζητήσει και μου είπε για τους λόγους που ανέφερα πριν ότι δεν το κάνουν ποτέ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Μόνο στο γεννεσις το κάνουν και έχετε ένα όλο ζωντανό παράδειγμα που πέτυχε!!!

Εχω μια φίλη εμβρυολογο που δουλεύει σε πολύ μεγάλο κέντρο στην Αθήνα και το έχουμε συζητήσει και μου είπε για τους λόγους που ανέφερα πριν ότι δεν το κάνουν ποτέ 

Αφού το κάνουν λέμε, και στην Αμερική, τι εννοείς δεν το κάνουν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...