Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Το λάθος του κτηνιάτρου ήταν τέραστιο για αυτό και χρειάστηκαν 4 υστεροσκοπησεις για να καταφέρω μα το φέρω σε καλά επίπεδα το ενδομήτριο ... αλλα

μουντο έχει πει ο σφακ ποτέ Δνε θα είναι όπως πριν που ήταν τέλειο !!!!οποτε αυτό φταίει 

Αχ κοπέλα μου εύχομαι τα καλύτερα...!! Τι να πω δεν ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Δεν με έχει πάρει ακόμα ... μαιλ τους έστειλα ... αντέγραψα το προηγούμενο δηλαδή ....

δεν ξέρω τι να πω : Εγω πιστεύω ότι ο κτηνίατρος μου κατέστρεψε το ενδομήτριο και τέλος ... Δνε γίνεται να έπιασα με την πρώτη και τώρα έκτη δορά κουλουρα

 

Μην τον αφήσεις πες του να σου πει για ποιο λόγο και τι συμβαίνει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μην τον αφήσεις πες του να σου πει για ποιο λόγο και τι συμβαίνει ?

Ρε ξέρω τι συμβαίνει όταν έπιασα με την πρώτη και όλα πήγαν καλά δεν εξηγείται  αλλιώς ..... τι να μου πει .!!!! Θέλω να του κάνω κακό μόνο έτσι θα ηρεμήσω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Αχ κοπέλα μου εύχομαι τα καλύτερα...!! Τι να πω δεν ξέρω..

Και σε εσενα κορίτσι μου !!! Ότι θέλεις μου λες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν θέλω να σας ρίξω !!! Πάμε γεραααααα για επόμενες μεγάλες χοριακες και γεννητούρια από τα κορίτσια μας ... δόξα το θεό γύρισα σπίτι και η αγκαλιά μου είναι γεμάτη και αυτό μου απαλύνει το πόνο !!!! 

Σας ευχαριστώ όλες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ρε ξέρω τι συμβαίνει όταν έπιασα με την πρώτη και όλα πήγαν καλά δεν εξηγείται  αλλιώς ..... τι να μου πει .!!!! Θέλω να του κάνω κακό μόνο έτσι θα ηρεμήσω ...

Τι σου είχε κάνει ο καραγκιόζης ?Ο άλλος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;; 

Μπορώ να ρωτήσω κάτι αν φυσικά θέλετε υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει πάει με δότη σπέρματος;

Έχω πληροφορίες και εγώ αν θέλεις σε ενημερωνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια δεν θέλω να σας ρίξω !!! Πάμε γεραααααα για επόμενες μεγάλες χοριακες και γεννητούρια από τα κορίτσια μας ... δόξα το θεό γύρισα σπίτι και η αγκαλιά μου είναι γεμάτη και αυτό μου απαλύνει το πόνο !!!! 

Σας ευχαριστώ όλες !!!!

Κορίτσι λυπάμαι πολύ,δύναμη και κουράγιο,δε ξέρω τί άλλο να σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis πολυ συγκινητικο αυτο που εγραψες οτι εχεις γεματη αγκαλια! Κουραγιο και πιστευω θα ερθει κ το δευτερο. Γιατι προχωρατε με εξωσωματικη, αν επιτρεπεται;

@Katriniki λογικα θελει να προστατεψει τα ωοθηλακια γι αυτο σου βαζει κ την αρβεκαπ. Η οβιτρελ θα τα ωριμασει. Η αρβεκαπ θα τα προσταυεψει. Με το καλο η ωοληψια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Papadakis πολυ συγκινητικο αυτο που εγραψες οτι εχεις γεματη αγκαλια! Κουραγιο και πιστευω θα ερθει κ το δευτερο. Γιατι προχωρατε με εξωσωματικη, αν επιτρεπεται;

@Katriniki λογικα θελει να προστατεψει τα ωοθηλακια γι αυτο σου βαζει κ την αρβεκαπ. Η οβιτρελ θα τα ωριμασει. Η αρβεκαπ θα τα προσταυεψει. Με το καλο η ωοληψια! 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!έχεις δίκιο κάτι τέτοιο διάβασα και εγώ στο ίντερνετ!να σε ρωτήσω κάτι αλλο,σήμερα μου είπε ότι την Τρίτη θα πάω για την έμβρυομεταφορά! μπορεί να ξέρει πως θα εξελιχθεί πριν την ωοληψια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Επειδή εγώ έχω χαμηλή αμη ο σύζυγός χαμηλή κινητικότητα δεν κάνουμε πολλά έμβρυα και τα έμβρυα μας δεν είναι ποιοτηκά άρα με το ζόρι πάντα έχουμε 1-2 έμβρυα. Και εννοείται ποτέ δεν έχει μείνει τίποτα για την κατάψυξη. Μέχρι στιγμής δεν έχω δει ποτέ θετικό τεστ. Μετά από τόσα αρνητικά τώρα απόφάσισαν μετά από δική μου πίεση να μου κάνουν μια εξέταση για φλεγμονές. Κατά τ'άλλα εκτός από ορμονικές και καριότυπο άλλες εξετάσεις αίματος δεν έχω κάνει.

Καταλαβα...ουφ...ψυχοφθορες καταστασεις...

Σας εχει μιλησει καθολου για προεμφυτευτικο; Τι σου προτεινε εκεινος περα απο την εξεταση φλεγμονων που του ειπες εσυ; 

Ευχομαι να βρεις τι φταει και να δεις θετικο συντομα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Δεν διαφωνώ αλλά είναι λίγο περίεργο να δούλεψε με την πρώτη πριν 2 χρόνια και τώρα 6η φορά και τίποτα ενώ η κοπέλα είναι ακόμα νέα.. Απογοήτευση!

Ποσο δικιο εχεις...μεγαλη απογοητευση....

Ειχα αρκετο διαστημα να μπω στο φορουμ και δε ξερω τι εχει κανει η καθεμια. 

@Papadakis τραγικος ο προηγουμενος γιατρος.. Ευχομαι αυτο να ηταν το τελευταιο αρνητικο. 

Ολα ειναι σχετικα παντως, αυτο καταλαβα οσο καιρο παλευουμε με ivf... Υπομονη και χρημα να εχουμε να ψαχνομαστε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!!έχεις δίκιο κάτι τέτοιο διάβασα και εγώ στο ίντερνετ!να σε ρωτήσω κάτι αλλο,σήμερα μου είπε ότι την Τρίτη θα πάω για την έμβρυομεταφορά! μπορεί να ξέρει πως θα εξελιχθεί πριν την ωοληψια?

Βλέπει βρε κορίτσι ότι πάει καλά για αυτό !!!!με 4 μέρας θα πας;;; έτσι έμεινα και εγώ εγγυος ατο γιο μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Papadakis πολυ συγκινητικο αυτο που εγραψες οτι εχεις γεματη αγκαλια! Κουραγιο και πιστευω θα ερθει κ το δευτερο. Γιατι προχωρατε με εξωσωματικη, αν επιτρεπεται;

@Katriniki λογικα θελει να προστατεψει τα ωοθηλακια γι αυτο σου βαζει κ την αρβεκαπ. Η οβιτρελ θα τα ωριμασει. Η αρβεκαπ θα τα προσταυεψει. Με το καλο η ωοληψια! 

Φυσικά και επιτρέπεται !!! Εγώ έχω γεννηθεί μια μισή την αριστερή ωοθηκη και σάλπιγγα .... από μόνο του Δνε ήταν παράγοντας για εξωσωματική αλλά σε συνδυασμό με τον άντρα μου που έχει τρέλα σκαμπανεβάσματα ατο σπερμα καταφύγαμε έκει .... επίσης λόγω μια ωοθήκης στην ουσία μαθηματικά έχω και χαμηλή αμη ... ξεκίνησα τον Απρίλιο του 15 με 1,1 και Μάρτιο του 17 μετά την γεννά ήμασταν στο 0,8.... τρέχουμε λοιπόν .... έχω και λίγη περίοδο πάντα είχα βέβαια και με αγχώνει τρέλα ότι δεν θα προλάβω !!!!η μήτρα μου ήταν άψογη αλλά μετά την ζημιά δεν θα επέλθει ποτέ έτσι όπως ήταν μου το έχει πει ο γιατρός μου !!!!

στην ουσία Δνε είχαμε κάποιο σοβαρό πρόβλημα .... όταν ξεκίνησα ήμουν 30 τώρα τον Νοέμβριο έκλεισα τα 33

αυτα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Βλέπει βρε κορίτσι ότι πάει καλά για αυτό !!!!με 4 μέρας θα πας;;; έτσι έμεινα και εγώ εγγυος ατο γιο μου 

Mακαρι κορίτσι μου γιατί αγχώθηκα!! Σάββατο πρωί θα κάνω την ωοληψια και Τρίτη την έμβρυομεταφορά! Μετρήσαμε γύρω στα 18 εχτές και μου είπε να σκεφτώ αν θα καταψυξω!!απλά σκέφτηκα ότι πρώτα έπρεπε να δει πως εξελίσσονται τα έμβρυα.. τουλάχιστον από αυτά που διαβάζω και από τα κορίτσια εδώ,δεν ξέρω και πολλά καθώς είναι η πρώτη μου προσπάθεια

Να το χαίρεσαι το αντράκι σου και να μην το βάλεις κάτω!!σε θαυμάζω που έχεις τόση επιμονή και στο δεύτερο παιδάκι!! μπραβο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ποσο δικιο εχεις...μεγαλη απογοητευση....

Ειχα αρκετο διαστημα να μπω στο φορουμ και δε ξερω τι εχει κανει η καθεμια. 

@Papadakis τραγικος ο προηγουμενος γιατρος.. Ευχομαι αυτο να ηταν το τελευταιο αρνητικο. 

Ολα ειναι σχετικα παντως, αυτο καταλαβα οσο καιρο παλευουμε με ivf... Υπομονη και χρημα να εχουμε να ψαχνομαστε! 

Μαλακας και κομπλεξικός !!!!! Όταν του είπα να μην μου κάνει αποξυση αλλά υστεροσκοηση για την αφαίρεση πλακούντα γέλασε ειρωνικά !!! Αστα κορίτσια γιατί κατηγορώ τρομερά και τον εαυτό μου που έκατσα να μου το κάνει !!! Αλλά ήμουν σε τραγική κατάσταση με μόλις να έχω βγει από το νοσοκομείο με ουρολοίμωξη με τον μικρό 2 μηνών που τον τρύπαγαν νύχτα μέρα και αλλά πολλά ....

κατηγορω τρομερά τον εαυτό μου που δεν το έψαξα .. ποια εγώ που έχω διαβάσει τόσο πολύ γύρω από το θέμα της εξωσωματικής .... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τι σου είχε κάνει ο καραγκιόζης ?Ο άλλος?

Ότι δεν φταίει γ ζημιά που μου προκάλεσε αλλά τα έμβρυα μου αυτά βέβαια περσυ μετά την δυευρα αποτυχία ... και ότι μόνο με δανεικά θα τα καταφέρω ... 

Εκ τότε δεν έχω ξανά μιλήσει ούτε προκειτε και ξεκαθάρισα στο κέντρο ότι απαγορεύω ρητά να παίρνει οποιαδήποτε πληροφορία για εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Mακαρι κορίτσι μου γιατί αγχώθηκα!! Σάββατο πρωί θα κάνω την ωοληψια και Τρίτη την έμβρυομεταφορά! Μετρήσαμε γύρω στα 18 εχτές και μου είπε να σκεφτώ αν θα καταψυξω!!απλά σκέφτηκα ότι πρώτα έπρεπε να δει πως εξελίσσονται τα έμβρυα.. τουλάχιστον από αυτά που διαβάζω και από τα κορίτσια εδώ,δεν ξέρω και πολλά καθώς είναι η πρώτη μου προσπάθεια

Να το χαίρεσαι το αντράκι σου και να μην το βάλεις κάτω!!σε θαυμάζω που έχεις τόση επιμονή και στο δεύτερο παιδάκι!! μπραβο σου!!

Με 18 ρε κορίτσι όλα καλά θα πάνε ;!!!! Όποτε θα πας με 3 μέρας μια χαρά !!!

ποσο χρόνων είσαι και κανείς τοσαααα πολλά !!! 

Μπραβο όλα θα πάνε καλά !!!

το θέλω πολύ και για έμενα αλλά και για το παιδί !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου... Μην το βάζεις κάτω όμως... ψάξτο λίγο παραπάνω, πάρε τους άντρες σπυ αγγαλίτσες κ όλα θα πάνε καλά!!! 

Σε ευχαριστώ αγάπη μου με το καλό !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Papadakis πολύ περίεργο γιατί ο γιατρός είναι πολύ γνωστός για τις επιτυχίες του.. Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται ενώ ήδη πετύχατε μια φορά και ενώ είσαι 33 χρονών. Ουφ! 

Μα δεν φταίει ο γιατρός !!! Ο άλλος ο μαλακας φταίει ..... δεν νομίζω π συγκεκριμένος να έχει άλλη με τόσες αποτυχίες ... ειδικά στην ηλικία μου με την πρώτη άντε δυετερη πιάνουν όλες ... 

μην παρεξηγηθώ όσες αντιμετωπίζουν ελαφριά πρόβληματα ...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Μαλακας και κομπλεξικός !!!!! Όταν του είπα να μην μου κάνει αποξυση αλλά υστεροσκοηση για την αφαίρεση πλακούντα γέλασε ειρωνικά !!! Αστα κορίτσια γιατί κατηγορώ τρομερά και τον εαυτό μου που έκατσα να μου το κάνει !!! Αλλά ήμουν σε τραγική κατάσταση με μόλις να έχω βγει από το νοσοκομείο με ουρολοίμωξη με τον μικρό 2 μηνών που τον τρύπαγαν νύχτα μέρα και αλλά πολλά ....

κατηγορω τρομερά τον εαυτό μου που δεν το έψαξα .. ποια εγώ που έχω διαβάσει τόσο πολύ γύρω από το θέμα της εξωσωματικής .... 

 

Δε φταις εσυ....σκεφτηκες οτι γιατρος ειναι και ξερει κατι παραπανω.... 

Τετοιοι γιατροι φυλακη θα επρεπε να μπαινουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ότι δεν φταίει γ ζημιά που μου προκάλεσε αλλά τα έμβρυα μου αυτά βέβαια περσυ μετά την δυευρα αποτυχία ... και ότι μόνο με δανεικά θα τα καταφέρω ... 

Εκ τότε δεν έχω ξανά μιλήσει ούτε προκειτε και ξεκαθάρισα στο κέντρο ότι απαγορεύω ρητά να παίρνει οποιαδήποτε πληροφορία για εμένα 

Σοβαρα αυτος σηκωνει καταγγελεια κανονικα .σου απαντησε ο Σφακιανουδης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Σοβαρα αυτος σηκωνει καταγγελεια κανονικα .σου απαντησε ο Σφακιανουδης;

Όχι αύριο θα με πάρει ... με αφήνει μια μέρα να ηρεμώ .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...