Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια σχετικα με την εμφυτευση που συζητουσατε, δεν νομιζω οτι η εμφυτευση με εμβρυα τριων ημερων γινεται δυο τρεις ημερες μετα. 

Γιατρος δεν ειμαι, αλλα νομιζω πως δεν ειναι ολες οι περιστασεις ιδιες. 

Για να εμφυτευθει ενα εμβρυο πρεπει να γινει βλαστοκυστη, μετα να εκκολαφθει κ μετα να εμφυτευθει. 

Ενα εμβρυο 3 ημερων χρειαζεται δυο μερες μονο για να φτασει στο επιπεδο της βλαστοκυστης. Κι απο κει κ περα καποιες ημερες για να εκκολαφθει κ να εμφυτευθει. 

Γι αυτο κι οταν γινεται ετ με βλαστοκυστες κανουμε χοριακη στις δεκα ημερες ενω με 3 ημερων κανουμε τουλαχιστον στις 12.

Ξαναλεω γιατρος δεν ειμαι, αλλα η γνωμη μου ειναι να ακολουθειτε τις οδηγιες των γιατρων ειναι κριμα να απογοητευτειτε επειδη κανατε νωριτερα χοριακη. 

Πρωσοπικα δεν έχω ακούσει ποτέ και καμία ιστορία που να έκανε την δέκατη μέρα με ότι έμβρυα και να είχε βάλε και να βγήκε μηδέν και μετά να την επανέλαβε στις 12 η 14 μέρες που λένε και να βγήκε θετική ... εάν κάποια κοπέλα έχει τετοια ιστορία πραγματικά θα ήθελα πολύ να την μάθω ... 

σιγουρα έχεις δίκιο σε αυτό που λες σχετικά με την εμφύτευση αλλά όλες οι βιβλιογραφιες αναφέρουν ότι η εμφύτευση γίνεται τις δυο με τρεις επόμενες  ημέρες και ποτέ την ίδια της ετ......

εμενα μου είναι τρομερά δύσκολο με τον μικρό να κάτσω τόσες μέρες χωρίς να τον παίρνω αγκαλιά κλπ .... και μην ξεχνάμε ότι έχω κάνει και έξι !!! Εξαντλήθηκε η υπομονή μου 

 

θεωρω υπερβολή το 14 μέρες νομίζω ότι δέκα με δώδεκα είναι καλα για να κανείς χοριακη .... όπως μου ειχε

πει η μαία εάν είναι να δείξει θα δείξει δεν υπάρχει περίπτωση στις δέκα μέρες να είναι μηδέν και στις 14 θετική .... 

 

κοριτσι μου γλυκό με το καλό ο μπέμπης σου ........ 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Πρωσοπικα δεν έχω ακούσει ποτέ και καμία ιστορία που να έκανε την δέκατη μέρα με ότι έμβρυα και να είχε βάλε και να βγήκε μηδέν και μετά να την επανέλαβε στις 12 η 14 μέρες που λένε και να βγήκε θετική ... εάν κάποια κοπέλα έχει τετοια ιστορία πραγματικά θα ήθελα πολύ να την μάθω ... 

σιγουρα έχεις δίκιο σε αυτό που λες σχετικά με την εμφύτευση αλλά όλες οι βιβλιογραφιες αναφέρουν ότι η εμφύτευση γίνεται τις δυο με τρεις επόμενες  ημέρες και ποτέ την ίδια της ετ......

εμενα μου είναι τρομερά δύσκολο με τον μικρό να κάτσω τόσες μέρες χωρίς να τον παίρνω αγκαλιά κλπ .... και μην ξεχνάμε ότι έχω κάνει και έξι !!! Εξαντλήθηκε η υπομονή μου 

 

θεωρω υπερβολή το 14 μέρες νομίζω ότι δέκα με δώδεκα είναι καλα για να κανείς χοριακη .... όπως μου ειχε

πει η μαία εάν είναι να δείξει θα δείξει δεν υπάρχει περίπτωση στις δέκα μέρες να είναι μηδέν και στις 14 θετική .... 

 

κοριτσι μου γλυκό με το καλό ο μπέμπης σου ........ 

 

 

Σαν ανυπόμονη κ εγώ πάντα έκανα χοριακή 2 μέρες πριν με βλαστοκύστες όμως κ σύνολο 9 ημερών αναμονής υπολογίζοντας την επόμενη της εμβρυομεταφοράς... στην δεύτερη ήταν 0 κ κάνοντας την κ 2 μέρες μετά ηταν πάλι 0. Στην πρώτη όμως ηταν 56 κ 2 μέρες μετά 19... Κυρίως πιστεύω αφήνουν αυτες τις μέρες αναμονής ώστε να δουν κ την τιμή, γιατί αν δεν βιαζόμουν θα ήμασταν πιο πολύ συγκρατημένοι οτι πρόκειται για βιοχημική...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Σαν ανυπόμονη κ εγώ πάντα έκανα χοριακή 2 μέρες πριν με βλαστοκύστες όμως κ σύνολο 9 ημερών αναμονής υπολογίζοντας την επόμενη της εμβρυομεταφοράς... στην δεύτερη ήταν 0 κ κάνοντας την κ 2 μέρες μετά ηταν πάλι 0. Στην πρώτη όμως ηταν 56 κ 2 μέρες μετά 19... Κυρίως πιστεύω αφήνουν αυτες τις μέρες αναμονής ώστε να δουν κ την τιμή, γιατί αν δεν βιαζόμουν θα ήμασταν πιο πολύ συγκρατημένοι οτι πρόκειται για βιοχημική...

Με πρόλαβες !!! Αυτό ήθελα να προσθέσω ακριβώς !!!! Θέλουν να δουν την τιμή ....... αλλά καμία μα καμία δεν Ε χει βρεθεί να μου πει Α στις 10 μέρες ήταν μηδέν και στις 12 50 !!! Δεν υπάρχει αυτό !!!

με την Τρίτη όμως τα κατάφερες Ε ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.Τελικά το εμβρυάκι δε τα κατάφερε,το περίμενα βέβαια,γιατί κάθε φορά που τύχαινε να παρακολουθήσουμε κάποιο δε προχωρούσε.Τζάμπα όλη η προσπάθεια.Έτσι είναι όταν πας με ένα ωάριο αυτά συχνά συμβαίνουν.Δε μπορώ να πω στεναχωρέθηκα,αλλά ήμουν προετοιμασμένη.Τώρα μένει μόνο ο Θεός να με βοηθήσει στην επόμενη ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Πρωσοπικα δεν έχω ακούσει ποτέ και καμία ιστορία που να έκανε την δέκατη μέρα με ότι έμβρυα και να είχε βάλε και να βγήκε μηδέν και μετά να την επανέλαβε στις 12 η 14 μέρες που λένε και να βγήκε θετική ... εάν κάποια κοπέλα έχει τετοια ιστορία πραγματικά θα ήθελα πολύ να την μάθω ... 

σιγουρα έχεις δίκιο σε αυτό που λες σχετικά με την εμφύτευση αλλά όλες οι βιβλιογραφιες αναφέρουν ότι η εμφύτευση γίνεται τις δυο με τρεις επόμενες  ημέρες και ποτέ την ίδια της ετ......

εμενα μου είναι τρομερά δύσκολο με τον μικρό να κάτσω τόσες μέρες χωρίς να τον παίρνω αγκαλιά κλπ .... και μην ξεχνάμε ότι έχω κάνει και έξι !!! Εξαντλήθηκε η υπομονή μου 

 

θεωρω υπερβολή το 14 μέρες νομίζω ότι δέκα με δώδεκα είναι καλα για να κανείς χοριακη .... όπως μου ειχε

πει η μαία εάν είναι να δείξει θα δείξει δεν υπάρχει περίπτωση στις δέκα μέρες να είναι μηδέν και στις 14 θετική .... 

 

κοριτσι μου γλυκό με το καλό ο μπέμπης σου ........ 

 

 

Καταρχας εγω δεν μιλησα για εμφυτευση την ιδια μερα της ετ. Ισα ισα. 

Επισης δεν ειπα ποτε οτι στις δεκα ημερες θα βγει μηδεν. 

Αλλα ειναι διαφορετικο να κανεις στις δεκα ημερες και να βγει 50 και διαφορετικπ στις 12 και να σου βγει 100+. Και φυσικα αναφερομαι στο ψυχολογικο κομματι. 

Ολες οι βιβλιογραφιες δηλ αναφερουν οτι η εμφυτευση γινεται την ιδια μερα ανεξαρτητως του ποσων ημερων ειναι τα εμβρια που τοποθετηθηκαν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.Τελικά το εμβρυάκι δε τα κατάφερε,το περίμενα βέβαια,γιατί κάθε φορά που τύχαινε να παρακολουθήσουμε κάποιο δε προχωρούσε.Τζάμπα όλη η προσπάθεια.Έτσι είναι όταν πας με ένα ωάριο αυτά συχνά συμβαίνουν.Δε μπορώ να πω στεναχωρέθηκα,αλλά ήμουν προετοιμασμένη.Τώρα μένει μόνο ο Θεός να με βοηθήσει στην επόμενη ετ.

Σανσα μου λυπαμαι πολυ. Πιστευουμε στα τρια εμβρυακια που εχετε στην καταψυξη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Σανσα μου λυπαμαι πολυ. Πιστευουμε στα τρια εμβρυακια που εχετε στην καταψυξη!!! 

Και εγώ κορίτσι θέλω να το πιστεύω αυτό,γιατί αλλιώς θα τρελαθώ.Δεν έχω άλλα.Τα πράγματα έχουν δυσκολέψει πολύ.Είναι και η ηλικία,είναι και το ότι η δεξιά ωοθήκη δε δίνει κάτι το ιδιαίτερο δυστυχώς,πιέζει και ο χρόνος πάρα πολύ.Για να δούμε σε δύο μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sansa είπε:

Και εγώ κορίτσι θέλω να το πιστεύω αυτό,γιατί αλλιώς θα τρελαθώ.Δεν έχω άλλα.Τα πράγματα έχουν δυσκολέψει πολύ.Είναι και η ηλικία,είναι και το ότι η δεξιά ωοθήκη δε δίνει κάτι το ιδιαίτερο δυστυχώς,πιέζει και ο χρόνος πάρα πολύ.Για να δούμε σε δύο μήνες.

Κανε τωρα τις θεραπειες σου σανσα μου και θα φτασει γρηγορα ο καιρος να τα βαλετε!!! Και θα σου στελνουμε ολη τη θετικη μας ενεργεια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Καταρχας εγω δεν μιλησα για εμφυτευση την ιδια μερα της ετ. Ισα ισα. 

Επισης δεν ειπα ποτε οτι στις δεκα ημερες θα βγει μηδεν. 

Αλλα ειναι διαφορετικο να κανεις στις δεκα ημερες και να βγει 50 και διαφορετικπ στις 12 και να σου βγει 100+. Και φυσικα αναφερομαι στο ψυχολογικο κομματι. 

Ολες οι βιβλιογραφιες δηλ αναφερουν οτι η εμφυτευση γινεται την ιδια μερα ανεξαρτητως του ποσων ημερων ειναι τα εμβρια που τοποθετηθηκαν; 

 

Δεν είπα ότι είπες κάτι εσυ για μηδέν στις δέκα μέρες απλά το ανέφερα πάνω στο σχόλιο σπυ σαν δίκη μου άποψη !!

 

Όχι γράφω ότι η εμφύτευση γίνεται δυο με τρεις ημέρες μετά την ετ ποτέ την ίδια μέρα για αυτό και σε αφήνουν να ταξιδέψεις με οποίο μέσο θέλεις την ημέρα της ετ .......έτσι έχω διαβάσει τι να σου πω ...

 

απλα πραγματικά ανάλογα και με το τι έχει περάσει και κάθε κοπέλα αυτή η αναμονή σκοτώνει .... εγώ δεν μπορώ να κάτω 14 ημέρες με τον μικρό σε καμία των περιπτώσεων .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Και εγώ κορίτσι θέλω να το πιστεύω αυτό,γιατί αλλιώς θα τρελαθώ.Δεν έχω άλλα.Τα πράγματα έχουν δυσκολέψει πολύ.Είναι και η ηλικία,είναι και το ότι η δεξιά ωοθήκη δε δίνει κάτι το ιδιαίτερο δυστυχώς,πιέζει και ο χρόνος πάρα πολύ.Για να δούμε σε δύο μήνες.

Ανάμεσα τους είναι και το τυχερό θα δεις !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Σήμερα έκανα εμβρυομεταφορά. Είχαμε και μια έκπληξη... από δύο έμβρυα ,βρέθηκα με τρία!!!! Οπότε μεγαλώνουν οι πιθανότητες!  Χοριακή σε δώδεκα μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια. Σήμερα έκανα εμβρυομεταφορά. Είχαμε και μια έκπληξη... από δύο έμβρυα ,βρέθηκα με τρία!!!! Οπότε μεγαλώνουν οι πιθανότητες!  Χοριακή σε δώδεκα μέρες!

Καλή επτυχία σου εύχομαι,με μια τριψήφια χοριακή.;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sansa είπε:

Καλή επτυχία σου εύχομαι,με μια τριψήφια χοριακή.;;)

Ευχαριστώωωωώ ! Τριψήφια ε;;; χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια. Σήμερα έκανα εμβρυομεταφορά. Είχαμε και μια έκπληξη... από δύο έμβρυα ,βρέθηκα με τρία!!!! Οπότε μεγαλώνουν οι πιθανότητες!  Χοριακή σε δώδεκα μέρες!

Με το καλό !!!! Σου έβαλε τρία μπράβο !!!!!ολα θα πάνε καλά .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Με το καλό !!!! Σου έβαλε τρία μπράβο !!!!!ολα θα πάνε καλά .....

Ευχαριστώ πολύ πολύ! Εκεί που δεν ξέραμε αν θα βρούμε ωάριο, βάλαμε 3. Επιτέλους κάπου βρεθήκαμε με τον άντρα μου..☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ! Εκεί που δεν ξέραμε αν θα βρούμε ωάριο, βάλαμε 3. Επιτέλους κάπου βρεθήκαμε με τον άντρα μου..☺

Η πρώτη σου προσπάθεια είναι κορίτσι ;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

 

Δεν είπα ότι είπες κάτι εσυ για μηδέν στις δέκα μέρες απλά το ανέφερα πάνω στο σχόλιο σπυ σαν δίκη μου άποψη !!

 

Όχι γράφω ότι η εμφύτευση γίνεται δυο με τρεις ημέρες μετά την ετ ποτέ την ίδια μέρα για αυτό και σε αφήνουν να ταξιδέψεις με οποίο μέσο θέλεις την ημέρα της ετ .......έτσι έχω διαβάσει τι να σου πω ...

 

απλα πραγματικά ανάλογα και με το τι έχει περάσει και κάθε κοπέλα αυτή η αναμονή σκοτώνει .... εγώ δεν μπορώ να κάτω 14 ημέρες με τον μικρό σε καμία των περιπτώσεων .....

Σου συνεστησε καποιος γιατρος να κατσεις ξαπλωμενη 14 ημερες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Γειά σας κορίτσια. Σήμερα έκανα εμβρυομεταφορά. Είχαμε και μια έκπληξη... από δύο έμβρυα ,βρέθηκα με τρία!!!! Οπότε μεγαλώνουν οι πιθανότητες!  Χοριακή σε δώδεκα μέρες!

Καλά Αποτελέσματά εύχομαι τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nektarinaki_love φοβερά και τρομερά νέα μας φέρνεις!!! Συγχαρητήρια! Και καλές προετοιμασίες για το γάμο σας ?

@Niki94 καλώς ήρθες! καλό ξεκίνημα! 

@Μπεμπελουκα @Bellaki @Papadakis κορίτσια να έχετε μεγάλες χοριακες! Κουράγιο για αυτές τις μέρες της αναμονής!

@sansa αχ ρε σανσουλα... Τι έχεις περάσει και εσύ! Ποτέ θα γίνει η εμβρυομεταφορα? Μάιο ή Ιούνιο?

@nikona τι θα γίνει βρε παιδί μου με το παιδακι σου? Πότε θα κάνει εμφάνιση? Ανυπομονω να έχουμε γεννητούρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Nektarinaki_love φοβερά και τρομερά νέα μας φέρνεις!!! Συγχαρητήρια! Και καλές προετοιμασίες για το γάμο σας ?

@Niki94 καλώς ήρθες! καλό ξεκίνημα! 

@Μπεμπελουκα @Bellaki @Papadakis κορίτσια να έχετε μεγάλες χοριακες! Κουράγιο για αυτές τις μέρες της αναμονής!

@sansa αχ ρε σανσουλα... Τι έχεις περάσει και εσύ! Ποτέ θα γίνει η εμβρυομεταφορα? Μάιο ή Ιούνιο?

@nikona τι θα γίνει βρε παιδί μου με το παιδακι σου? Πότε θα κάνει εμφάνιση? Ανυπομονω να έχουμε γεννητούρια!!!

Σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Σου συνεστησε καποιος γιατρος να κατσεις ξαπλωμενη 14 ημερες; 

Όχι χοριακη  μου είπε σε 14 ημέρες Έτσι μου είχε πει και την πρώτη φορά που έκανα τον γιο μπυ αλλά την έκανα στις 12 !!!! Απλά δεν θέλει να τον σηκώνω καθόλου .... αντιλαμβάνεσαι ποσό δύσκολο είναι αυτό να με βλέπει να θέλει αγκαλιά και εγώ να του λέω όλο πονάει η κοιλιτσα μου ..... και είναι και η έκτη φορά !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...