Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

και εσύ στα δικά μου επίπεδα είσαι περίπου..άδικο για τόσο μικρές ηλικίες..α έχεις ήδη ένα παιδάκι?να σου ζήσει!με φυσική σύλληψη το έκανες η με εξωσωματική??εμας το σπέρμα μας ήτανε χάλια πρίν το χειρουργείο της κιρσοκήλης!γιατι είχε 3ου βαθμού!κάναμε τον Οκτώβριο του 17 χειρουργείο και μετα το χειρουργείο στην αρχή έγινε πιο χάλια! Μετά με τον καιρό άρχισε κάπως να στρώνει!αλλά πάλι ήτανε σε χαμηλά επίπεδα για φυσιολογική σύλληψη!με 98% ανώμαλες μορφές! Και όμως έμεινα τώρα!δεν ξέρω πως έγινε!ίσως βοήθησε και το χειρουργείο γιατι πλέον έχει 1,5 χρόνο που έγινε!τι να πω!στο τελευταίο σπερμοδιάγραμμα που κάναμε για την εξωσωματική τον Οκτώβριο που μας πέρασε ήτανε 3,5 εκατομμύρια ανα μλ σύνολο 12εκατμ με 32% κινητ. Και 98% ανωμαλες μορφες!απο τοτε δεν ξανα καναμε!δεν ξέρω τι εγινε τωρα και πιασαμε!εσείς έχετε θεματάκι με το σπέρμα??

Με εξωσωματική και το πρώτο γιατί είχα αγχωθει τρομερά λόγω της χαμηλής αμης και δεν ήθελα να το ρισκάρω ... επίσης γεννήθηκα με την αριστερή σάλπιγγα και ωοθηκη μισή ... όποτε λίγες πιθανότητες για φυσιολογική ... το είχα από την αρχή στο μυαλό μπυ ότι θα πάω για εξωσωματική .... βέβαια ο γιατρός μου Προν κάνουμε το σπερμοδιαγραμμα μου είπε για να μην έχεις μείνει σίγουρα έχει και ο άντρα σου θέμα ... και όντως είχε .. σαν τις δικές σου τις τιμές .. κάποιους μήνες και πιο χάλια ...

πρααρικα χάρηκα τόσο πολύ για την ιστορία σου ....

που την έκανες την πρώτη πρόσπαθεια ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:
στις πριν 9 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

κορίτσια 136,90 είναι καλή τιμή για 25η ημέρα του κύκλου σωστά??ακόμα ούτε καθυστέρηση δεν έχω!την Δευτέρα περίμενα περίοδο κανονικά!

Τέλεια είναι !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Με εξωσωματική και το πρώτο γιατί είχα αγχωθει τρομερά λόγω της χαμηλής αμης και δεν ήθελα να το ρισκάρω ... επίσης γεννήθηκα με την αριστερή σάλπιγγα και ωοθηκη μισή ... όποτε λίγες πιθανότητες για φυσιολογική ... το είχα από την αρχή στο μυαλό μπυ ότι θα πάω για εξωσωματική .... βέβαια ο γιατρός μου Προν κάνουμε το σπερμοδιαγραμμα μου είπε για να μην έχεις μείνει σίγουρα έχει και ο άντρα σου θέμα ... και όντως είχε .. σαν τις δικές σου τις τιμές .. κάποιους μήνες και πιο χάλια ...

πρααρικα χάρηκα τόσο πολύ για την ιστορία σου ....

που την έκανες την πρώτη πρόσπαθεια ;;;;;

Και εμένα η αριστερή μου ωοθήκη είναι λίγο τεμπέλικη!καλά που είναι καλή η δεξιά!ναι και εγώ πιστεύω ότι αν δεν είχε θέμα ο άντρας σου θα έμενες!και εννοείται πάντα είναι πιθανόν να μείνεις!έχεις το ζωντανό παράδειγμα εδώ!στην Θεσσαλονίκη στο embryolamb έκανα την προσπάθεια..μη χάνεις την πίστη σου,όλα μπορούν να γίνουν!και ξέρεις τι κατάλαβα εγώ??οτι αν χαλαρώσεις υπάρχουνε μεγαλύτερες πιθανότητες!αυτό κατάλαβα εγώ!το να μείνω έγκυος φυσιολόγικα,για μένα φάνταζε πολύ μακρινό!και όμως εκεί που το άφησα,ήρθε!αφού ακόμη δε το πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να φουσκώσει η κοιλίτσα σου ?

Σε ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:
στις πριν 24 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

κορίτσια 136,90 είναι καλή τιμή για 25η ημέρα του κύκλου σωστά??ακόμα ούτε καθυστέρηση δεν έχω!την Δευτέρα περίμενα περίοδο κανονικά!

Κάτι έχει γίνει και μήνυμα κάποιας άλλης κοπέλας εμφανίζεται ως δικό μου....

Μακάρι να ήταν και δικό μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Και εμένα η αριστερή μου ωοθήκη είναι λίγο τεμπέλικη!καλά που είναι καλή η δεξιά!ναι και εγώ πιστεύω ότι αν δεν είχε θέμα ο άντρας σου θα έμενες!και εννοείται πάντα είναι πιθανόν να μείνεις!έχεις το ζωντανό παράδειγμα εδώ!στην Θεσσαλονίκη στο embryolamb έκανα την προσπάθεια..μη χάνεις την πίστη σου,όλα μπορούν να γίνουν!και ξέρεις τι κατάλαβα εγώ??οτι αν χαλαρώσεις υπάρχουνε μεγαλύτερες πιθανότητες!αυτό κατάλαβα εγώ!το να μείνω έγκυος φυσιολόγικα,για μένα φάνταζε πολύ μακρινό!και όμως εκεί που το άφησα,ήρθε!αφού ακόμη δε το πιστεύω!

Είμαστε ίδιες ιστορίες πραγματικά !!!!! Ξέρω δυο κοπέλες  με  μια ωοθηκη που έμειναν  εγγυες η μια έχει δυο και η άλλη τρία παιδιά !!!

απιστευτο !! Να σαι καλά και να πάρεις το ωραιότερο χριστουγεννιάτικο δώρο της ζωής σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Κάτι έχει γίνει και μήνυμα κάποιας άλλης κοπέλας εμφανίζεται ως δικό μου....

Μακάρι να ήταν και δικό μου?

ΕΓώ το έκανα το λάθος κορίτσι μου! δεν ξέρω πως το έγραψα στο δικό σου!?θα έρθει η ώρα να γράψεις και εσύ για την χοριακούλα σου κοπέλα μου,θα το δείς!ούτε εγώ περίμενα ποτέ ότι θα το γράψω!και όμως!όλα γίνονται!υπομονή θέλει και πίστη!στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Είμαστε ίδιες ιστορίες πραγματικά !!!!! Ξέρω δυο κοπέλες  με  μια ωοθηκη που έμειναν  εγγυες η μια έχει δυο και η άλλη τρία παιδιά !!!

απιστευτο !! Να σαι καλά και να πάρεις το ωραιότερο χριστουγεννιάτικο δώρο της ζωής σου 

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!και εγώ σου εύχομαι να έρθει και το δεύτερο μωράκι σου σύντομα..όλα γίνονται!και το λέω εγώ που πραγματικά είχα απελπιστεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

ΕΓώ το έκανα το λάθος κορίτσι μου! δεν ξέρω πως το έγραψα στο δικό σου!?θα έρθει η ώρα να γράψεις και εσύ για την χοριακούλα σου κοπέλα μου,θα το δείς!ούτε εγώ περίμενα ποτέ ότι θα το γράψω!και όμως!όλα γίνονται!υπομονή θέλει και πίστη!στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά ?

@Liveloula88 καλό σημάδι!!!! Ποτέ κανείς προσπάθεια ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!και εγώ σου εύχομαι να έρθει και το δεύτερο μωράκι σου σύντομα..όλα γίνονται!και το λέω εγώ που πραγματικά είχα απελπιστεί!

Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου .....αμήν έχω ταλαιπωρηθεί παρααααααα πολύ . Όσο εύκολα ήρθε ο πρώτος το δεύτερο δεν μπορώ .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου .....αμήν έχω ταλαιπωρηθεί παρααααααα πολύ . Όσο εύκολα ήρθε ο πρώτος το δεύτερο δεν μπορώ .....

Θα γίνει κοπέλα μου θα γίνει.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

ΕΓώ το έκανα το λάθος κορίτσι μου! δεν ξέρω πως το έγραψα στο δικό σου!?θα έρθει η ώρα να γράψεις και εσύ για την χοριακούλα σου κοπέλα μου,θα το δείς!ούτε εγώ περίμενα ποτέ ότι θα το γράψω!και όμως!όλα γίνονται!υπομονή θέλει και πίστη!στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά ?

Δε πειράζει για το λάθος!Ίσως να ειναι και σημάδι όπως είπε και η @Papadakis ? Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και εύχομαι με ένα γερό μωράκι ?

@Papadakis μετά το Πάσχα θα ξεκινήσω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

@Papadakis εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα;

Στην φάση αναμονής της έκτης προσπάθειας μου για χοριακη .... θα πάω την Τετάρτη !!! Εσυ πρώτη φορά ;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Στην φάση αναμονής της έκτης προσπάθειας μου για χοριακη .... θα πάω την Τετάρτη !!! Εσυ πρώτη φορά ;;;;;;;

Εύχομαι να βγει θετική ?? Ναι πρώτη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liveloula88 Μακάρι να σου φέρω γούρι και αυτό το λάθος να είναι ένα καλό σημάδι! :) @Papadakis σου εύχομαι μια τεράστεια χοριακή την Τετάρτη! Όλα να πάνε κατ ευχήν :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nektarinaki_love είπε:

@Liveloula88 Μακάρι να σου φέρω γούρι και αυτό το λάθος να είναι ένα καλό σημάδι! :) @Papadakis σου εύχομαι μια τεράστεια χοριακή την Τετάρτη! Όλα να πάνε κατ ευχήν :)

Μακάρι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Στην φάση αναμονής της έκτης προσπάθειας μου για χοριακη .... θα πάω την Τετάρτη !!! Εσυ πρώτη φορά ;;;;;;;

Να πάνε όλα καλά την Τετάρτη κοπέλα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σχετικα με την εμφυτευση που συζητουσατε, δεν νομιζω οτι η εμφυτευση με εμβρυα τριων ημερων γινεται δυο τρεις ημερες μετα. 

Γιατρος δεν ειμαι, αλλα νομιζω πως δεν ειναι ολες οι περιστασεις ιδιες. 

Για να εμφυτευθει ενα εμβρυο πρεπει να γινει βλαστοκυστη, μετα να εκκολαφθει κ μετα να εμφυτευθει. 

Ενα εμβρυο 3 ημερων χρειαζεται δυο μερες μονο για να φτασει στο επιπεδο της βλαστοκυστης. Κι απο κει κ περα καποιες ημερες για να εκκολαφθει κ να εμφυτευθει. 

Γι αυτο κι οταν γινεται ετ με βλαστοκυστες κανουμε χοριακη στις δεκα ημερες ενω με 3 ημερων κανουμε τουλαχιστον στις 12.

Ξαναλεω γιατρος δεν ειμαι, αλλα η γνωμη μου ειναι να ακολουθειτε τις οδηγιες των γιατρων ειναι κριμα να απογοητευτειτε επειδη κανατε νωριτερα χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nektarinaki_love τι τρομερα νεα ειναι αυτα !!! Ποσο πολυ χαρηκα !!! Συγχαρητηρια ρε κοριτσι !!!! Μπραβο μπραβο μπραβο ❤❤❤❤❤❤❤❤❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ σας ευχαριστώ πολύ κορίτσιαααα!!! @nikona Με το καλό να υποδεχτείς τον παίδαρο!! @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μουυυ❤️❤️ και σε εσένα να πάνε όλα καλά!διάβαζα τα νέα σου,ήτανε που είχες κάνει εξέταση νικα και είχες βλαστοκυστούλες σωστά??πότε με το καλό η εμβρυομεταφορά??εκτως και αν έκανες και δεν το είδα!έχω καιρο να δω νεάκια σας!σε τι φάση είσαι τώρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!και εσύ με το καλό να υπσου..όλα βαίνουν καλά αυτη τη φορα απ οσο είδα κοριτσι μου..μπράβο σου..όντως τυχερός μήνας ο Μάρτιος!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Να έχεις μία τελειομανή εγκυμοσύνη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου,εννοείται θα σας λέω τα νέα μου! @Zeta. μου σ’ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!και εσύ με το καλό να υποδεχτείς το νινάκι σου σε λίγους μήνες!εσείς που ξέρετε κορίτσια 136,90 χοριακή πώς σας φαίνεται για 25η ημέρα του κύκλου?περίοδο περίμενα κανονικά την Δευτέρα! Την Τρίτη θα κάνω τη δευτερη χοριακή!ελπίζω να πάνε όλα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...