Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

@lactaki σε νιώθω.... Μην αγχώνεσαι.... Τον Ιούνιο είχα 2 κύστες ενωμένες 4 εκατοστών η καθεμία κ φαίνονταν σαν μια μεγάλη 8 εκατοστά.... Ήταν ωχρό σωμάτιο... Τελικά έκανα μθα μικρή επεμβασουλα, αναρροφηση κυστης το πρωί 9 πήγα 2 η ώρα ήμουν σπίτι μου. Είχα Θέμα με την περίοδο από 27 μέρες είχε φτάσει 38....τωρα μάθατε για όσες αναρωτιουνται γιατί αγχώνομαι το γιατί...

Όλα καλά θα πάνε, το σημαντικό είναι ότι το βρηκες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

Καλημέρα σε ολεσ και συγνώμη που επεμβαίνω μιας κ δεν έχω γράψει ποτε στο θέμα πραγματικά μην αγχώνεσαι !!!! Όλα θα πάνε καλά ! Όλες αυτές οι κύστες δεν έχουν καμια άσχημη μορφή ! Το σημαντικό  είναι ότι τις βρήκες! Η μαγνητική είναι η καλύτερη λύση μιας και δείχνει ακριβώς τι συμβαίνει είναι ότι καλύτερο για τα γυναικολογικά . Λογικά θα σου δώσει και σκιαγραφικο. Σου γράφω γιατί έχω περάσει ενα αντίστοιχο σοκ  με μια κύστη 7 εκ. στην αριστερή  ωοθήκη  η οποία ήταν τελικά δερμοειδής  κ δεν φεύγει με αντισυλληπτικά . Την είχαμε βρει όταν ήμουν 20 χρόνων κ την έβγαλα λαπαροσκοπικά . Μπήκα την μια μέρα και  βγήκα την επόμενη ! Στο γράφω αυτό για να σου πω ότι ούτε αυτο είναι κάτι σοβαρό! Δεν επηρεάζει τίποτα μελλοντικά ούτε γονιμότητες ούτε ωοθήκες ούτε τίποτα . Εύχομαι να μην χρειαστεί τίποτα κ να φύγει με αντισυλληπτικά. Ηρέμησε και μην σκέφτεσαι αρνητικά!!! 

Αχ κοριτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες.. μαγνητική Μ κλείσανε ραντεβού έξω την άλλη Πέμπτη.. μου είπε ο γιατρός έχει αίμα μέσα.. έπαθα ένα σοκ η αλήθεια είναι . Καμία προειδοποίηση βρε κορίτσια σταθερός κύκλος κανένας πόνος... Τι να πω.. τα έχω παίξει.. ο γιατρός Μ είπε πως δεν μπορεί να Μ πει πως σίγουρα έπαιξε ρόλο για τη σύλληψη που προσπαθούμε.. τουλάχιστον μακάρι να αφαιρεθεί κ να μείνω έγγυος .. σας ευχαριστώ όλες .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki μου μη φοβάσαι καθόλου, είναι πολύ συνηθισμένο. Το μόνο 'κακό' είναι ότι αν σου δώσει αντισυλληπτική αγωγή θα πάνε λίγο πίσω οι προσπάθειές σου. Είναι όμως για καλό. Προέχει να φύγει πρώτα η κύστη. Απλά θα σε συμβούλευα να μην κουράζεσαι και να μην κάνεις απότομες κινήσεις, γιατί υπάρχει πάντα ο κίνδυνος της ρήξης. Καλό θα ήταν μια φορά το χρόνο να κάνεις μαζί με το Παπ και έναν υπέρηχο προληπτικά. Άλλωστε, όταν μείνεις έγκυος, θα πηγαίνει ο υπέρηχος σύννεφο, καλό είναι να συνηθίζεις από τώρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@lactaki μου μη φοβάσαι καθόλου, είναι πολύ συνηθισμένο. Το μόνο 'κακό' είναι ότι αν σου δώσει αντισυλληπτική αγωγή θα πάνε λίγο πίσω οι προσπάθειές σου. Είναι όμως για καλό. Προέχει να φύγει πρώτα η κύστη. Απλά θα σε συμβούλευα να μην κουράζεσαι και να μην κάνεις απότομες κινήσεις, γιατί υπάρχει πάντα ο κίνδυνος της ρήξης. Καλό θα ήταν μια φορά το χρόνο να κάνεις μαζί με το Παπ και έναν υπέρηχο προληπτικά. Άλλωστε, όταν μείνεις έγκυος, θα πηγαίνει ο υπέρηχος σύννεφο, καλό είναι να συνηθίζεις από τώρα ?

Ναι το ξέρω πως θα πάει λίγο πίσω αλλά σκέφτομαι θετικά του τύπου ότι θα το βγάλω κ ίσως μπορέσω πιο εύκολα να μείνω έγγυος. Βέβαια μπορεί να μην επηρεάζει κ στη σύλληψη να μην έχει σχέση δλδ.. τι να πω προς το παρόν υπομονή μέχρι την άλλη Πέμπτη που θα κάνω την μαγνητική κ από εκεί κ πέρα θα μάθω τι θα κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι το ξέρω πως θα πάει λίγο πίσω αλλά σκέφτομαι θετικά του τύπου ότι θα το βγάλω κ ίσως μπορέσω πιο εύκολα να μείνω έγγυος. Βέβαια μπορεί να μην επηρεάζει κ στη σύλληψη να μην έχει σχέση δλδ.. τι να πω προς το παρόν υπομονή μέχρι την άλλη Πέμπτη που θα κάνω την μαγνητική κ από εκεί κ πέρα θα μάθω τι θα κάνω..

Δεν επηρεάζει τη σύλληψη η κύστη, στο εγγυώμαι. Τα αντισυλληπτικά όμως ναι. Εκτός εάν έχει γίνει ήδη η σύλληψη, ποτέ δεν ξέρεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Το ωοθυλάκιο το είδατε; Θα μου πεις, με την κύστη που μυαλό για ωοθυλάκιο. Απλά λέω μήπως.

Το εννοείς αν εγινε ωορηξια? Δεν ασχολήθηκαμε το μόνο που Μ είπε είναι ότι έγινε ωορηξια .. τώρα πότε έγινε τι να σ' πω δεν ένιωσα κάτι το κινητό Μ λέει αύριο ότι να ναι.. προς το παρόν δε τα σκέφτομαι όλα αυτά να δω να φύγει η κύστη κ μετά κάνουμε υπερυχους κ την παρακολουθουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Αχ κοριτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες.. μαγνητική Μ κλείσανε ραντεβού έξω την άλλη Πέμπτη.. μου είπε ο γιατρός έχει αίμα μέσα.. έπαθα ένα σοκ η αλήθεια είναι . Καμία προειδοποίηση βρε κορίτσια σταθερός κύκλος κανένας πόνος... Τι να πω.. τα έχω παίξει.. ο γιατρός Μ είπε πως δεν μπορεί να Μ πει πως σίγουρα έπαιξε ρόλο για τη σύλληψη που προσπαθούμε.. τουλάχιστον μακάρι να αφαιρεθεί κ να μείνω έγγυος .. σας ευχαριστώ όλες .. 

Καλησπέρα κοριτσιιιιι♡♡♡ Σας διαβάζω συχνά...για την κύστη σου είπε τίποτα για ενδομητριοση;Γιατί συνήθως κάτι τέτοιο είναι...Κ εγώ από λαπαροσκόπηση είμαι και τωρα δεν έχω περιοδο(τεχνίτη εμμηνόπαυση) είμαι στον τέταρτο μήνα χωρίς περίοδο...Δεν είναι τραγικά τα πράγματα όπως τα διαβάζουμε...Όσο για την επέμβαση όλα καλαα...Και μετά από τις ενέσεις φουλ γόνιμες.. ♡♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

 

@paradisebird σε ποια ποσότητα είναι αυτά τα καφέ; Γεμίζουν τη σερβιέτα; Κοίτα, το καλοκαίρι είχε τύχει κάποιους μήνες να κάνω μικρούς κύκλους και να έχω καφέ υγρά μια εβδομάδα πριν μου έρθει περίοδος. Αλλά τα έβλεπα μία ή δύο φορές τη μέρα και μόνο στο σκούπισμα, μετά την τουαλέτα. 

 

 

Δεν γεμίζει σε καμία περίπτωση την σερβιέτα. Εκεί που λέω θα σταματήσει εκεί ξανάρχεται. Πέντε μέρες τώρα. Τυχαίνει συχνά να έχω προεόρτια, αλλά τόσες μέρες δεν μου ξανάτυχε. Είμαι στην 25η μέρα του κύκλου. Βαρέθηκα. Ή να σταματήσουν εντελώς αυτά τα καφέ και να τελειώνουμε ή να μου έρθει κανονικά η περίοδος. Τόσες μέρες με τις σερβιέτες έχω αγανακτήσει λόγω ευαισθησίας που έχω στο δέρμα. Έκανα και το πρωί με τα πρωινά ούρα ένα τεστ εγκυμοσύνης, το self clear και βγήκε φυσικά αρνητικό. Επαφές αυτό το μήνα είχαμε μόνο μια, στις 12 Ιανουαρίου όπου βρισκόμουν στην 8η μέρα του κύκλου μου. Τελευταία περίοδος στις 5 Ιανουαρίου. Τι να πω, είμαι και τελευταία συναισθηματικά πολύ φορτισμένη. Άνω κάτω οι ορμόνες. 

Αν ήμουν έγκυος δεν θα έπρεπε να δείξει το τεστ; Δεν ελπίζω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Καλησπέρα κοριτσιιιιι♡♡♡ Σας διαβάζω συχνά...για την κύστη σου είπε τίποτα για ενδομητριοση;Γιατί συνήθως κάτι τέτοιο είναι...Κ εγώ από λαπαροσκόπηση είμαι και τωρα δεν έχω περιοδο(τεχνίτη εμμηνόπαυση) είμαι στον τέταρτο μήνα χωρίς περίοδο...Δεν είναι τραγικά τα πράγματα όπως τα διαβάζουμε...Όσο για την επέμβαση όλα καλαα...Και μετά από τις ενέσεις φουλ γόνιμες.. ♡♡♡

@Χαρα123 και εγω την έκανα αυτή την επέμβαση τον Απρίλιο που μας πέρασε χαίρομαι που εισαι καλα παρόλο πουωθα έβαλε σε προεμμυνοπαυση γιατί για μένα ήταν από τις χειρότερες περιόδους της ζωής μου καταρχήν πήρα εφτά κιλά κείνοι ορμόνες μου έπαιζαν και πέσουν ταμπουρλο όσο για γονιμοτητα δυστηχως δεν βλέπω τιποτα ακόμα. Όσο για σενα @lactaki σε συμβουλεύω να φύγεις αθηνα να βρεις άκρη γιατί εγώ δεν βρήκα εδώ που ήμαστε έπρεπε να φύγω και να πάω σε γιατρό στην πρωτεύουσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@Χαρα123 και εγω την έκανα αυτή την επέμβαση τον Απρίλιο που μας πέρασε χαίρομαι που εισαι καλα παρόλο πουωθα έβαλε σε προεμμυνοπαυση γιατί για μένα ήταν από τις χειρότερες περιόδους της ζωής μου καταρχήν πήρα εφτά κιλά κείνοι ορμόνες μου έπαιζαν και πέσουν ταμπουρλο όσο για γονιμοτητα δυστηχως δεν βλέπω τιποτα ακόμα. Όσο για σενα @lactaki σε συμβουλεύω να φύγεις αθηνα να βρεις άκρη γιατί εγώ δεν βρήκα εδώ που ήμαστε έπρεπε να φύγω και να πάω σε γιατρό στην πρωτεύουσα. 

Γεια σου και σε σένα....δεν είναι και η καλύτερη φάση στη ζωή μας βιασμός του οργανισμού γίνετε...νεύρα πολλά άλλα άμα το πάρεις λίγο πιο χαλαρά θα είσαι καλά...Πόσο καιρό έκανες θεραπεια;σου ήρθε η περιοδος κανονικα;ααα και Πόσο καιρό προσπαθείς μετά τις ενεσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Δεν γεμίζει σε καμία περίπτωση την σερβιέτα. Εκεί που λέω θα σταματήσει εκεί ξανάρχεται. Πέντε μέρες τώρα. Τυχαίνει συχνά να έχω προεόρτια, αλλά τόσες μέρες δεν μου ξανάτυχε. Είμαι στην 25η μέρα του κύκλου. Βαρέθηκα. Ή να σταματήσουν εντελώς αυτά τα καφέ και να τελειώνουμε ή να μου έρθει κανονικά η περίοδος. Τόσες μέρες με τις σερβιέτες έχω αγανακτήσει λόγω ευαισθησίας που έχω στο δέρμα. Έκανα και το πρωί με τα πρωινά ούρα ένα τεστ εγκυμοσύνης, το self clear και βγήκε φυσικά αρνητικό. Επαφές αυτό το μήνα είχαμε μόνο μια, στις 12 Ιανουαρίου όπου βρισκόμουν στην 8η μέρα του κύκλου μου. Τελευταία περίοδος στις 5 Ιανουαρίου. Τι να πω, είμαι και τελευταία συναισθηματικά πολύ φορτισμένη. Άνω κάτω οι ορμόνες. 

Αν ήμουν έγκυος δεν θα έπρεπε να δείξει το τεστ; Δεν ελπίζω!!!

Κορίτσι μου μήπως είχες πολύ νωρίς επαφή; Και μήπως θα έπρεπε να έχετε πιο πολλές επαφές; Μακάρι να είσαι έγκυος κοριτσάκι μου. Επανέλαβε σε μερικές ημέρες. Μήπως να μιλήσεις και με το γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσι μου μήπως είχες πολύ νωρίς επαφή; Και μήπως θα έπρεπε να έχετε πιο πολλές επαφές; Μακάρι να είσαι έγκυος κοριτσάκι μου. Επανέλαβε σε μερικές ημέρες. Μήπως να μιλήσεις και με το γιατρό σου;

Έχω έναν πολύ άστατο κύκλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσι μου μήπως είχες πολύ νωρίς επαφή; Και μήπως θα έπρεπε να έχετε πιο πολλές επαφές; Μακάρι να είσαι έγκυος κοριτσάκι μου. Επανέλαβε σε μερικές ημέρες. Μήπως να μιλήσεις και με το γιατρό σου;

Έτυχε κάποιους μήνες να έχουμε και περισσότερες επαφές και σε διαφορετικές μέρες του κύκλου μάλιστα, μιας και δεν μπορώ να προσδιορίσω τις γόνιμες. Πραγματικά το πήρα απόφαση πως δεν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορώ να φανταστώ από αυτά που διαβάζω δηλαδή πως μπορεί να πρόκειται για αίμα εμφύτευσης. Είναι πολλές οι μέρες σε μένα....

Τέλος πάντων, τι σας ζαλίζω κι εσάς με τα δικά μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Δεν μπορώ να φανταστώ από αυτά που διαβάζω δηλαδή πως μπορεί να πρόκειται για αίμα εμφύτευσης. Είναι πολλές οι μέρες σε μένα....

Τέλος πάντων, τι σας ζαλίζω κι εσάς με τα δικά μου;

Κάνεις τεστ ωορρηξίας; Εφόσον έχεις άστατο κύκλο, νομίζω ότι θα σε βοηθήσουν πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Γεια σου και σε σένα....δεν είναι και η καλύτερη φάση στη ζωή μας βιασμός του οργανισμού γίνετε...νεύρα πολλά άλλα άμα το πάρεις λίγο πιο χαλαρά θα είσαι καλά...Πόσο καιρό έκανες θεραπεια;σου ήρθε η περιοδος κανονικα;ααα και Πόσο καιρό προσπαθείς μετά τις ενεσεις;

Λοιπόν άκου 27 Απριλίου έκανα χειρουργειο και ένεση μετά το χειρουργείο σε 19 περίπου μέρες μου ηρθε περίοδος και είχα κάνει την ένεση φαντάσου πήρα το γιατρό και λέει φυσιολογικο είναι τι ειδους φυσιολογικο δεν καταλαβα απο τη στιγμη που μου εκανε τετοια ενεση. Έφτασε λοιπόν σεπτεμβριος αφού πέρασα ένα καλοκαιρι μαρτύριο και ήρθε η περίοδος από τότε λοιπόν ειμαι ρολόι ακριβώς στις 32 μέρες αλλά για να σου πω και την αλήθεια δεν προσπαθώ και συστηματικά στην αρχη πηρα τεστ οωρηξιας  εκανα ξανα κανα τωρα με κουρασαν και αυτα και τα σταματησα ολα γιατι μου γινε εμμονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Δεν μπορώ να φανταστώ από αυτά που διαβάζω δηλαδή πως μπορεί να πρόκειται για αίμα εμφύτευσης. Είναι πολλές οι μέρες σε μένα....

Τέλος πάντων, τι σας ζαλίζω κι εσάς με τα δικά μου;

@paradisebird μου δεν μας ζαλίζεις εσυ είσαι το γουρακι μας. Ετοιμάσου ν ανοίξεις θεματάκι πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Λοιπόν άκου 27 Απριλίου έκανα χειρουργειο και ένεση μετά το χειρουργείο σε 19 περίπου μέρες μου ηρθε περίοδος και είχα κάνει την ένεση φαντάσου πήρα το γιατρό και λέει φυσιολογικο είναι τι ειδους φυσιολογικο δεν καταλαβα απο τη στιγμη που μου εκανε τετοια ενεση. Έφτασε λοιπόν σεπτεμβριος αφού πέρασα ένα καλοκαιρι μαρτύριο και ήρθε η περίοδος από τότε λοιπόν ειμαι ρολόι ακριβώς στις 32 μέρες αλλά για να σου πω και την αλήθεια δεν προσπαθώ και συστηματικά στην αρχη πηρα τεστ οωρηξιας  εκανα ξανα κανα τωρα με κουρασαν και αυτα και τα σταματησα ολα γιατι μου γινε εμμονη.

Οπότε έκανες μια τρίμηνη....Από την στιγμή που έχεις 32 μέρες κύκλο έχεις περίπου στη 16η μέρα του κύκλου σου γόνιμη...λοιπόν μέτρα 16 ημέρες από την πρώτη ημέρα της περιόδου σου και κάνε τεστακιιι...παίζει πολύ ρόλο το άγχος...το πέρασες και καλοκαίρι που είναι χειρότερα με τις φουντωσεις.. Εγώ ήμουν τυχερή και είναι χειμώνας...Εγώ σκέφτομαι για σπερματεγχυνση Μόλις μου έρθει η περίοδος!!!ελπίζω κάτι να κανωωω...ο σύζυγός σου έκανε εξετασεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Οπότε έκανες μια τρίμηνη....Από την στιγμή που έχεις 32 μέρες κύκλο έχεις περίπου στη 16η μέρα του κύκλου σου γόνιμη...λοιπόν μέτρα 16 ημέρες από την πρώτη ημέρα της περιόδου σου και κάνε τεστακιιι...παίζει πολύ ρόλο το άγχος...το πέρασες και καλοκαίρι που είναι χειρότερα με τις φουντωσεις.. Εγώ ήμουν τυχερή και είναι χειμώνας...Εγώ σκέφτομαι για σπερματεγχυνση Μόλις μου έρθει η περίοδος!!!ελπίζω κάτι να κανωωω...ο σύζυγός σου έκανε εξετασεις;

Ο σύζυγος αρνητε να κάνει το οτιδήποτε και όλα τα τραβάω μόνη μου.. Επειδή έμεινα μια φορά στο παρελθον  έγκυος θεωρεί ότι από πλευράς του είναι όλα οκ βέβαια τελευταία έχει αλλάξει λέει δηλαδή  μετά τη τελευταία επισκεψη που είχα στο γιατρό ότι αν δεν έχω μείνει μέχρι Ιούνιο θα παμε για σπερματοδιαγραμμα και υστεροσαλπιγγογραφια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σταυρι είπε:

Ο σύζυγος αρνητε να κάνει το οτιδήποτε και όλα τα τραβάω μόνη μου.. Επειδή έμεινα μια φορά στο παρελθον  έγκυος θεωρεί ότι από πλευράς του είναι όλα οκ βέβαια τελευταία έχει αλλάξει λέει δηλαδή  μετά τη τελευταία επισκεψη που είχα στο γιατρό ότι αν δεν έχω μείνει μέχρι Ιούνιο θα παμε για σπερματοδιαγραμμα και υστεροσαλπιγγογραφια.

Ά και ξέχασα να σου πω ότι ένα μήνα μετά την επέμβαση ξανά πήγα στο γιατρό και μου εκανε ένεση και μετά ξανα έκανα μόνη μου όποτε έκανα τρεις μηνιαίες αλλά στην ουσία ήμουν 5 μηνες χωρίς περιοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Ά και ξέχασα να σου πω ότι ένα μήνα μετά την επέμβαση ξανά πήγα στο γιατρό και μου εκανε ένεση και μετά ξανα έκανα μόνη μου όποτε έκανα τρεις μηνιαίες αλλά στην ουσία ήμουν 5 μηνες χωρίς περιοδο

Καταλαβαα....υπομονή θέλουν όλα αυτά που περνάμε...Δυστυχώς πρέπει να κάνουμε θυσίες πριν γίνουμε μανούλες...εμένα φαντάσου ο άντρας μου είναι και ναυτικός...ακομαα πιο δυσκολαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κάνεις τεστ ωορρηξίας; Εφόσον έχεις άστατο κύκλο, νομίζω ότι θα σε βοηθήσουν πολύ.

Δεν κάνω. Έκανα μια φορά και αγχώθηκα. Και δεν είχαμε και επαφές. Έτσι αποφάσισα να μη ξανακάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Καλησπέρα κοριτσιιιιι♡♡♡ Σας διαβάζω συχνά...για την κύστη σου είπε τίποτα για ενδομητριοση;Γιατί συνήθως κάτι τέτοιο είναι...Κ εγώ από λαπαροσκόπηση είμαι και τωρα δεν έχω περιοδο(τεχνίτη εμμηνόπαυση) είμαι στον τέταρτο μήνα χωρίς περίοδο...Δεν είναι τραγικά τα πράγματα όπως τα διαβάζουμε...Όσο για την επέμβαση όλα καλαα...Και μετά από τις ενέσεις φουλ γόνιμες.. ♡♡♡

Όχι κορίτσι δεν είπε κάτι τέτοιο. Κύστη με αίμα Μ είπε.. κ Μ έστειλε να κάνω μαγνητική.. την άλλη Πέμπτη θα την κανω.. επίσης δεν είχα κανένα σύμπτωμα απολύτως.. ούτε πόνο ούτε αίμα.. τυχαία την βρήκα σήμερα που πήγα για παρακολούθηση της ωορρηξιας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτήσω κάτι γιατι έκανα το λάθος κ έψαξα σχετικα με το θέμα μου.. βρε κορίτσια διάβασα πως αν είναι μεγάλη μπορεί να επηρεάσει κ άλλα όργανα κ να αναγκαστεί ο γυναικολόγος να μ πειράξει την ωοθήκη μου.. αχ παναγιά μ εχω πάθει σοκ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...