Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Τυχερούλης" ο πρώτος μήνας του 2019


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Να σε ρωτήσω?Σαλπιγγογραφία έχεις κάνει?Γτ έχω μια φίλη που η γιατρός της δν της κάνει υπέρηχο αν δν κάνει σαλπιγγογραφία!!Το θεωρώ υπερβολή λίγο της γιατρού γτ κ η φίλη μου έχει πολυκυστικές!!1 μήνα έστω ας την παρακουλουθούσε έτσι!!

Όχι μου είπε ότι η σαλπιγγογραφια αργεί.... Πρώτα είναι υοερηχογραφικος έλεγχος για 3 μήνες με η χωρίς φάρμακα... Μετά έλεγχος των σπερματοζωαριων.... Και μετά είναι η σαλπιγγογραφια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Α δηλ το ενδομήτριο είναι 10 χιλιοστά το άριστο και το ωοθυλακιο 23?

Θα είσαι υπερ τέλειααααα!!!!Εγώ έχω σχεδόν πάντα 10χιλ!!Μια φορά είχα 12!!Ρώτησα τον γιατρό κ μου είπε δν το θέλουμε κ πάρα πολύ παχύ τύπου 14-15 μπορεί να υποδηλώνει πολύποδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Καλημέρα κορίτσια και από μένα.χαθηκα τις τελευταίες ημέρες γτ με πήρε λίγο από κάτω.αυριο θα μου έρθει περίοδος.εμεις είπαμε ότι θα θα προσπαθήσουμε κ αυτό το μήνα κ μετά θα πάω να μιλήσω κ με την γυναικολόγο μου.σημερα θα μου έρθουν κ τα τεστακια.μετα από αυτά που διάβασα έχω μια ερώτηση.... μπορεί το τέστ να δείξει δύο έντονες γραμμές κ η ωορρηξία να γίνει μετά από 1-2 μέρες?

Ακριβώς, η ωορρηξία γίνεται μέσα στις επόμενες 24-48 ώρες από το θετικό τεστ.. Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Όχι μου είπε ότι η σαλπιγγογραφια αργεί.... Πρώτα είναι υοερηχογραφικος έλεγχος για 3 μήνες με η χωρίς φάρμακα... Μετά έλεγχος των σπερματοζωαριων.... Και μετά είναι η σαλπιγγογραφια... 

Σπερμοδιάγραμμα έχτε κάνει?ή εννοεί παραπάνω έλεγχο του σπέρματος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Θα είσαι υπερ τέλειααααα!!!!Εγώ έχω σχεδόν πάντα 10χιλ!!Μια φορά είχα 12!!Ρώτησα τον γιατρό κ μου είπε δν το θέλουμε κ πάρα πολύ παχύ τύπου 14-15 μπορεί να υποδηλώνει πολύποδα!!

Α καταλαβα... Τέλειες πληροφορίες. Σε ευχαριστω πολύ. Η αλήθεια είναι ότι δεν ε μου χει σχολιάσει το ενδομήτριο οπότε μάλλον επειδή δεν τον απασχολεί... Εγώ από την αρχή πίστευα πως κάτι συμβαίνει στην ωορρηξία... Απλά εγώ σκέφτομαι αν αργήσει η ωορρηξία δνε θα είναι καλή. Αλλά μου είπε όσο και να αργήσει δεν μας πειράζει... Αρκεί να γίνει. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Σπερμοδιάγραμμα έχτε κάνει?ή εννοεί παραπάνω έλεγχο του σπέρματος?

Όχι σπερμοδιαγραμμα εννοώ... Δεν έχουμε κάνει. Μετά τους 3 μήνες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Όχι σπερμοδιαγραμμα εννοώ... Δεν έχουμε κάνει. Μετά τους 3 μήνες.. 

Γνώμη μου αν πας κλομιφαίνη κάντε ένα σπερμοδιάγραμμα!!Μη τυχόν εκεί υπάρχει θεματάκι κ μην πίεις τσάμπα τα χάπια!!Σκέψου να υπάρχει κάτι απλό που φτιάχνει πχ είναι αργά τα σπερματοζωάρια!!Γτ λένε όταν υπάχρει θέμα μόνο στην ωορρηξία έχει πολλά ποσοστά επιτυχίας η κλομιφαίνηΕίναι ψιλό απλή εξέταση το σπερμοδιάγραμμα σε σχέση με άλλες!!Και να αργήσει δν πειράζει!!Πολλές κοέπλες είχαν την λεγόμενη καθυστερημένη σύλληψη!!Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια κ απο μενα, εγω χθες βραδυ ειχα εντονα ροζοκοκκινα το ιδιο σημερα το πρωι, τωρα σχετικα δεν εχω κατι οποτε μεσα στην ημερα θα ερθει κανονικα. την σημερινη μέρα να βαλω λετε σαν πρωτη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ακριβώς, η ωορρηξία γίνεται μέσα στις επόμενες 24-48 ώρες από το θετικό τεστ.. Καλή επιτυχία! 

Απλά προσπαθώ να δω γτ με τα τεστακια δεν.... εμείς βλέπουμε ότι αναβοσβηνει το χαμόγελο κ ξεκινάμε τις προσπάθειες κ μετά το σταθερό χαμόγελο δεν συνεχίζουμε τις προσπάθειες.κ εσείς έτσι κάνετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Γνώμη μου αν πας κλομιφαίνη κάντε ένα σπερμοδιάγραμμα!!Μη τυχόν εκεί υπάρχει θεματάκι κ μην πίεις τσάμπα τα χάπια!!Σκέψου να υπάρχει κάτι απλό που φτιάχνει πχ είναι αργά τα σπερματοζωάρια!!Γτ λένε όταν υπάχρει θέμα μόνο στην ωορρηξία έχει πολλά ποσοστά επιτυχίας η κλομιφαίνηΕίναι ψιλό απλή εξέταση το σπερμοδιάγραμμα σε σχέση με άλλες!!Και να αργήσει δν πειράζει!!Πολλές κοέπλες είχαν την λεγόμενη καθυστερημένη σύλληψη!!Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σας!!!

Ναι θα το δούμε κάτσε πρώτα να περάσει το διάστημα της απλής παρακολούθησης... Γιατί με τέτοιους κύκλους θα χει περάσει ένα τρίμηνο.... Επίσης κ εγώ κ ο άντρας μου παίρνουμε ούτως ή αλλιώς πολυβιταμινες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Απλά προσπαθώ να δω γτ με τα τεστακια δεν.... εμείς βλέπουμε ότι αναβοσβηνει το χαμόγελο κ ξεκινάμε τις προσπάθειες κ μετά το σταθερό χαμόγελο δεν συνεχίζουμε τις προσπάθειες.κ εσείς έτσι κάνετε??

Εμείς έχουμε τα απλά τεστακια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλημέρα κοριτσακια κ απο μενα, εγω χθες βραδυ ειχα εντονα ροζοκοκκινα το ιδιο σημερα το πρωι, τωρα σχετικα δεν εχω κατι οποτε μεσα στην ημερα θα ερθει κανονικα. την σημερινη μέρα να βαλω λετε σαν πρωτη ??

Κάτσε να ρθει κανονικά... Μην. Ανησυχείς!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ναι θα το δούμε κάτσε πρώτα να περάσει το διάστημα της απλής παρακολούθησης... Γιατί με τέτοιους κύκλους θα χει περάσει ένα τρίμηνο.... Επίσης κ εγώ κ ο άντρας μου παίρνουμε ούτως ή αλλιώς πολυβιταμινες.... 

Ααααα ωραία καλά κάνετε!!Ναι κ γω έκανα 3 μήνες απλή παρακολούθηση κ μετά ήπια τα χάπια!!Ξαδέρφη μου με πολυκυστικές κ περίοδο κάθε 2-3 μήνες μια χαρά τα κατάφεραν!!!Θέλει κ τύχη που λέμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Ααααα ωραία καλά κάνετε!!Ναι κ γω έκανα 3 μήνες απλή παρακολούθηση κ μετά ήπια τα χάπια!!Ξαδέρφη μου με πολυκυστικές κ περίοδο κάθε 2-3 μήνες μια χαρά τα κατάφεραν!!!Θέλει κ τύχη που λέμε!!!

Ε ναι θέλει. Εμείς ήδη παίρνουμε 3 μήνες..... Προληπτικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Εμείς έχουμε τα απλά τεστακια... 

Είναι περίπου το ίδιο όμως .... εμένα βγαίνει ας πούμε θετικό κ το χαμόγελο είναι σταθερό κ την επόμενη μέρα βγαίνει αρνητικο αλλά η δεύτερη γραμμή γίνεται λίγο πιο αχνή κ επειδή βλέπω ότι είναι αρνητικό δεν συνεχίζουμε τις προσπάθειες κ λέω μήπως κάνω κάτι λάθος..... δλδ ανεβαίνει η ορμόνη κ γίνεται η ωορρηξία ή ανεβαίνει η ορμόνη κ η ωορρηξία γίνεται μετά από 1-2 μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Είναι περίπου το ίδιο όμως .... εμένα βγαίνει ας πούμε θετικό κ το χαμόγελο είναι σταθερό κ την επόμενη μέρα βγαίνει αρνητικο αλλά η δεύτερη γραμμή γίνεται λίγο πιο αχνή κ επειδή βλέπω ότι είναι αρνητικό δεν συνεχίζουμε τις προσπάθειες κ λέω μήπως κάνω κάτι λάθος..... δλδ ανεβαίνει η ορμόνη κ γίνεται η ωορρηξία ή ανεβαίνει η ορμόνη κ η ωορρηξία γίνεται μετά από 1-2 μέρες?

Νομίζω στο τεστακι που έχεις ωορρηξία έχεις όταν σταθεριποιειται. Έτσι νομίζω. Στα δικά μας μετά από 2 ημέρες όταν δούμε θετικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Νομίζω στο τεστακι που έχεις ωορρηξία έχεις όταν σταθεριποιειται. Έτσι νομίζω. Στα δικά μας μετά από 2 ημέρες όταν δούμε θετικό. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε γμτ τσαντίζομαι. Αφού όλα είναι μια χαρά, γιατί δεν γίνεται η σύλληψη; Καλά ενδομήτρια, καλές ωορρηξίες, καλά σπέρματα, τεστ ανάβουν, κοκκινίζουν, πετυχαίνουμε τις μέρες, τι στο καλό συμβαίνει και δεν γίνεται η σύλληψη μια κι έξω να τελειώνουμε; Για όλες μας το λέω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ρε γμτ τσαντίζομαι. Αφού όλα είναι μια χαρά, γιατί δεν γίνεται η σύλληψη; Καλά ενδομήτρια, καλές ωορρηξίες, καλά σπέρματα, τεστ ανάβουν, κοκκινίζουν, πετυχαίνουμε τις μέρες, τι στο καλό συμβαίνει και δεν γίνεται η σύλληψη μια κι έξω να τελειώνουμε; Για όλες μας το λέω.

Για να ταλαιπωρουμαστε και να ανησυχούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ρε γμτ τσαντίζομαι. Αφού όλα είναι μια χαρά, γιατί δεν γίνεται η σύλληψη; Καλά ενδομήτρια, καλές ωορρηξίες, καλά σπέρματα, τεστ ανάβουν, κοκκινίζουν, πετυχαίνουμε τις μέρες, τι στο καλό συμβαίνει και δεν γίνεται η σύλληψη μια κι έξω να τελειώνουμε; Για όλες μας το λέω.

Αχ σε αυτή την φάση βρισκόμαστε κ εμείς.εμενα με κούρασε κάθε μήνα να κάνω όνειρα κ να ελπίζω να προσπαθώ κ μετά απλά να μου έρχεται περίοδος..... αυτή η απογοητεύση κάθε φορά... πρέπει να χαλαρώσουμε...εγώ πιστεύω ότι εγώ η ίδια κάνω κακό στον εαυτό μου αλλά είμαι άνθρωπος που θέλω ότι κάνω να το κάνω με χίλια κ να γίνεται γρήγορα......αλλά δεν είναι μόνο στο χέρι μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ρε γμτ τσαντίζομαι. Αφού όλα είναι μια χαρά, γιατί δεν γίνεται η σύλληψη; Καλά ενδομήτρια, καλές ωορρηξίες, καλά σπέρματα, τεστ ανάβουν, κοκκινίζουν, πετυχαίνουμε τις μέρες, τι στο καλό συμβαίνει και δεν γίνεται η σύλληψη μια κι έξω να τελειώνουμε; Για όλες μας το λέω.

Αχχ λουλουδάκι μου πόσο δίκιο έχεις!!Εγώ δν μπορώ να χωνέψω πως έμεινα μια φορά έγκυος κ φτάνω να κάνω εξωσωματική!!Τι διακοπές έχουμε πάει για χαλάρωση,βόλτες συνέχεια τίποτα!!Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι ίσως θα ρθει όταν είναι η σωστή ώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Αχχ λουλουδάκι μου πόσο δίκιο έχεις!!Εγώ δν μπορώ να χωνέψω πως έμεινα μια φορά έγκυος κ φτάνω να κάνω εξωσωματική!!Τι διακοπές έχουμε πάει για χαλάρωση,βόλτες συνέχεια τίποτα!!Το μόνο που με παρηγορεί είναι ότι ίσως θα ρθει όταν είναι η σωστή ώρα!!!

Κοριτσάκι μου, έχεις χίλια δίκια, τι να σου πω. Έχεις περάσει πολλά, έχεις κάνει τα πάντα, σου χρωστάει και θα στο δώσει. Λίγη υπομονή ακόμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Απλά προσπαθώ να δω γτ με τα τεστακια δεν.... εμείς βλέπουμε ότι αναβοσβηνει το χαμόγελο κ ξεκινάμε τις προσπάθειες κ μετά το σταθερό χαμόγελο δεν συνεχίζουμε τις προσπάθειες.κ εσείς έτσι κάνετε??

Όπως σου είπε κι η @Starrr, στις ταινίες όταν η μία γραμμή είναι ίδιο χρώμα με την γραμμή ελεγχου τότε πλησιάζει η ωορρηξία. Είτε σε μία μέρα είτε σε δύο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Όπως σου είπε κι η @Starrr, στις ταινίες όταν η μία γραμμή είναι ίδιο χρώμα με την γραμμή ελεγχου τότε πλησιάζει η ωορρηξία. Είτε σε μία μέρα είτε σε δύο.. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.... μόλις κατάλαβα τι κάνω λάθος...εγώ βλέπω θετικό κ το αφήνω μετά.....που μπορεί η ωορρηξία να γίνει την επόμενη ή την μεθεπόμενη κ γω...... πετάω χαρταετό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.... μόλις κατάλαβα τι κάνω λάθος...εγώ βλέπω θετικό κ το αφήνω μετά.....που μπορεί η ωορρηξία να γίνει την επόμενη ή την μεθεπόμενη κ γω...... πετάω χαρταετό

Κι εγώ το ίδιο έκανα μέχρι να το καταλάβω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...