Μετάβαση σε περιεχόμενο

απαραδεκτη συμπεριφορα μαμας


Recommended Posts

ΑΡΕΤΗ ΜΟΥ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΑΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ "ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΩΡΙΜΟΤΗΤΑ".... ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ.... ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ.... ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΑΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΥΡΥΤΕΡΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΣΤΕΡΝΙΣΤΕΙΣ.... ΑΥΤΟ ΦΥΣΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ....:(

ΣΥΝΗΘΩΣ ΥΠΗΡΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΘΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ "ΕΝΔΥΘΕΙ" ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΡΟΛΟ ΟΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΣΕ ΘΕΣΗ ΙΣΧΥΟΣ ΞΕΣΠΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΚΟ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΣΤΑ ΑΝΙΣΧΥΡΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΘΥΜΑΤΑ (ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ).....:angry:

ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΑΙΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΣΤΗ ΥΠΟΔΟΜΗ ΠΑΙΔΕΙΑΣ.... ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΑΠ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ... (ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ)..... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ (ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΡΑΤΟΣ ΔΙΚΑΙΟΥ (ΝΑ ΤΙΜΩΡΕΙ ΒΙΑΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ)..... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!! Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ "ΔΟΥΛΕΥΕΙ" ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!!

ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΕΣ-ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΔΑΞΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΩΣ -ΔΕΝ- ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ...... ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΔΙΚΙΑ.... ΚΙ ΕΔΩ ΠΑΝΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ Η ΕΥΛΟΓΗ ΑΠΟΡΙΑ: "ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ? ΚΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΑΥΤΟ???"

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ.....

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΘΕΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΜΒΟΛΗ ΜΑΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΑΝΕΣ (ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΣΗΜΕΙΩΣΑΤΕ ΟΛΕΣ ΘΑ ΞΕΣΠΑΣΟΥΝ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ).... ΙΣΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΜΑΣ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΟΝ ΛΑΘΟΣ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΠΟΤΑΠΕΣ ΑΥΤΕΣ.... ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ (ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Π.Χ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ), ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΣΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ, ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ, ΝΑ ΤΗΣ ΔΕΙΞΕΙ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ (ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΙ)

ΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ.... ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΑΥΤΗ Η ΜΑΝΑ.... ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΑΣΑΝΙΣΜΕΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ.....

ΚΙ ΙΣΩΣ Μ'ΑΥΤΟ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ? ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ, ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ, ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΕΙΟΣ...????? ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ????

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΤΕΙ ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΚΑΒΟΥΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ....

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΓΥΡΩ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΑΡΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΧΑΛΑΝΕ ΤΗΝ ΓΑΛΗΝΗ ΜΑΣ.... ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ!!!!:S

ΚΑΙ ΒΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΡΩΤΟ ΑΠ ΟΛΟΥΣ...!!!:blush::angry:

ΑΣ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΧΩΡΕΣΕΙ ΟΣΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΝ.... ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΟΣΑ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ.... ΜΙΑ ΚΑΡΔΙΑ ΔΕΝ ΔΙΑΙΡΕΙΤΑΙ...ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΕΤΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ:( :(

ΜΑΝΑ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ 16 ΕΤΩΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΚΑΚΟΦΗΜΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΙΖΕΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΟΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΑΡΑΧΤΗ ΚΑΙ Η ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΕΝΟΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΕΙ ΑΝΤΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΕΦΙ ΤΗΣ!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ.....

ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΟΥ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ ΕΝΤΕΛΩΣ,ΚΟΙΤΑΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΖΩΗ.....

ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟΛΜΗΣΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΩ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ....

ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΜΕ "ΓΟΝΕΙΣ" ΠΟΥ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ!!

ΣΚΛΗΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΑΣ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΗΣΕΤΕ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΕΥΟΝΑΤΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΟΥΝ ΤΟ ΘΥΣΑΥΡΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ.

ΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΘΩΕΣ ΨΥΧΟΥΛΕΣ ΑΝ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΝΕΥΡΑ Η ΘΥΜΟ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ:( :(

ΤΙ ΝΑ ΠΩ...ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειμαστε πολυ ευαισθητες ολες.........μακαρι να μεγαλωσουμε τα παιδια μας σωστα....ειναι αλυσιδα ολο αυτο...οτι παρεις δινεις τελικα...πιστευα πως οταν δεν περνας καλα προσπαθεις το παιδι σου να μην περασει ετσι....αλλα μαλλον δημιουργουνται ψυχολογικα προβληματα που σε κανουν να αντιδρας το ιδιο αρνητικα,κριμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρετή μου δυστηχώς δεν ειναι το μόνο παιδάκι που βιώνει τέτοιες καταστάσεις!!Και πραγματικά ειναι πολύ κρίμα!!Υπάρχουν παιδάκια αναμεσα μας που βιώνουν καθημερινά την οικογενειακή βία και την κακοποίηση υπο οποιαδήποτε μορφή!!Παιδιά που μεγάλωνουν χωρίς αγάπη,χωρίς στοργή,χωρίς φροντίδα...Παιδιά μόνα τους..που αργότερα θα γίνουν και αυτα γονείς σαν τους δικούς τους γιατι έτσι έμαθαν..κανεις δεν τους έδειξε τον σωστο τρόπο..Ενας φαύλος κύκλος..Οσο για την "μάνα"που σου απάντησε με αυτόν τον τρόπο θα πρεπε να ξέρει οτι τα παιδιά δεν ειναι κτήμα καθενός!!Το ότι το έφερε στη ζωή δεν σημαινει οτι έχει κάθε δικαίωμα πάνω του!Ολοι οι άνθρωποι γεννιόμαστε ελεύθεροι!!Κι αν βλέπουμε δίπλα στο σπίτι μας,στη γειτονιά μας παιδάκια που ζούνε κατω απο άθλιες συνθήκες καλο ειναι να καλούμε τους ειδικούς(χαμόγελο του παιδιού κ.α) για να αποτρέψουμε χειρότερες καταστάσεις και να σώσουμε ότι έχει απομεινει απο μια παιδική ψυχούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Disthxos o theos deinei kai paidia se gynaikes pou pote den tha eprepe na exoun kai taleporei kapoies pou tha ginotan oi kalyteres manades tou kosmou...Disthxos kai emeis otan blepoume teteies eikones omos menoume apragei kai apla to skeftomaste pragma pou den bohthaei na eksalhftoun tetoia fenomena...alla kai pali disthxos den bohthaei kai h poleitia se tetoies katastaseis!!!Loipame giati pragmatika einai poly krima!!!Kai kapoia mera tha eprepe na bgoume stous dromous kai na fonaksoume gia ta dikaiomata to paidion kai enantia sthn kakopoihsh tous...kai gia ths eksafanhshs paidion kai brefon pou mono to 2008 anebhkan kata poly kai eftase tis 350 mono sthn ellada....Kai oi ekastote kybernhshs endiaferontai pos tha paramenoun perisotero sthn eksousia!!!(se auto to thema den den xorane kommatikes prothmhseis)...Para mono h agaph mas gia ta paidia!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia kanonika aytes h gynaikes den legontai manes,einai terata me anthropinh morfh h opoies den exoun pou allou na ksespasoun k tyranane etsi ta paidakia tous,,dystixos symbenoun k polla alla opos na biazoun ta idia tous ta paidia h paterades,,,,k na ta xtypane polly biaia,,,,,tha sas po ena peristatiko pou otan to eida kontapsa na lypothymiso k arxisa na kleo,,,

prin polly kairo mename se mia allh perioxh pou emenan polloi ksenoi...ena apogeymataki eixame bgei molis bgikame apo thn porta ths polykatoikias blepoume enan somalo na perimenh to koritsaki tou to opoio htan den htan 8 xronon,,otan hrthe to paidi to rotise giati argise k molis to paidaki peige na milisei koritsia to plakose sths sfaliares mexri pou to koritsaki epese kato k meta arxise na to klotsaei sto stomaxaki tou,,,,koritsia pagosa,,arxisa na fonazo k o andras mou peige ekei k peire thl,thn pronia k hrthe ekeinh thn stigmh

eytyxos to peristatiko eixan dei k alla atoma opote eixame martyres k mporesan na tou paroun to paidi,,,aytos meta arxise na kleei k na leei thelo to paidi mou einai diko mou k eseis na koitate thn douleia sas,,

k gyrnaei h mia kopela apo thn pronia k tou leei,,,sygnomh kyrie alla thn douleia mas koitame gi ayto sou pernoume to paidi,,,

opos mathame argotera to koritsaki xtypiotane polly biaia k apo tous 2 gonois k gi ayto eixe psixologika problhmata,,,aporo ayth h "anthropoi" giati kanoun paidia,,,,,,,den ksero ti allo na po gi ayta ta "zoa"

sygmonh gia to makroskeles mnm alla nomizo oti prepei na katageloume aytes tis prakshs gia to kalo olon ton paidion pou den ftene se tipota na plironoun ton thymo ton gonion tous epeidei einai aneythinh,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφια εμεινα αφωνη.καλα εεεε αυτοι απορω γαιτι κανουν παιδια ενω εχουν ψυχολογικα.τι σου φταιει ρε μαλακα(σορυ αλλα τα πηρα)το παιδακι αν εσυ εισαι αρρωστος.:angry: :angry: ποπο σοφακι δεν ξανακουσα τετοιο πραγμα εγω δεν ξερω οως θα αντιδρουσα αν τι εβλεπα.το λυπηρο ειναι οτι υπαρχουν πολλοι τετοιοι κ το κουφαιο ειναι οτι λεγονται γονεις.ντροπη:angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

εγω εχω μεγαλωσει μεσα στο ξυλο βρισιεσ και ημουν ολο νευρα τωρα παντρευτηκα

και δεν κανω οτι μου κανουν οι δικοι μου εχω μια υπεροχη κορη που την αγαπω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο σου που καταφερες να "σπασεις" αυτον τον κυκλο της βιας!!

Σκεφτομαι.. τι εχει αφησει μεσα σου αυτη η συμπεριφορα που εισπρατεις απο παιδι..

Να χαιρεσαι το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λυπάμαι πραγματικά το παιδάκι αυτό... :dry::)

Αλλες να μην μπορουν να κάνουν παιδάκι και να προσπαθουν χρόνια και άλλες να τα κακομεταχειρίζονται...:angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τετοιεσ καταστασεισ εγω δει και εγω παρα πολλεσ αλλα δυστηχωσ νοιωθω ανημπορη να βοηθησω γιατι ξερω τι θα τραβηξουν μετα στο σπιτι τουσ οταν πανε τα παιδακια.....οταν ημουν και εγω παιδακι πιο πολυ ειναι το ξυλο που θυμαμαι παρα τα γελια και ολα γινοντουσαν με το τι θα πει ο κοσμοσ...με την μικρη προσπαθω να γινω η καλυτερη μανα που θα μπορουσε να υπαρχει ελπιζω να τα καταφερω γιατι αν γινω σαν την δικια μου καλυτερα να μου παρουν την μικρη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν κάνεις ένα παιδί έχεις συνειδητοποιήσει ότι αυτό το παιδί θα ρίξει το γάλα στο πανάκριβο χαλί σου, θα σπάσει μερικά συλλεκτικά βάζα, θα λερώσει το ωραίο παντελονάκι που του πήρες, θα πέσει, θα θέλει να τρέχει, θα κατεβάζει πράγματα από τα ράφια του Σούπερ μάρκετ, θα ουρλιάζει θέλοντας παγωτό τον Δεκέμβρη, θα πέσει, θα χτυπήσει, μπορεί να σπάσει και κανένα χέρι πόδι κλπ. Θα κλαίει σαν τρελό αν δεν του κάνεις χατίρια κλπ κλπ. Τι θα κάνεις θα το δέρνεις και θα το βρίζεις επειδή είναι ΠΑΙΔΙ. Επειδή ζει την παιδικότητα του;;;;;

Υπάρχουν πάρα πολλοί μέθοδοι διαπαιδαγώγησης αλλά προς θεού αν ένα παιδάκι πέφτει και κλαίει από τον πόνο μόνο αγκαλιά και χάδια θέλει. Μπορείς να το μαλώσεις αν κάνει σοβαρές αταξίες ή ζημιές αλλά είναι παιδί και οι αταξίες και οι ζημιές είναι στο πρόγραμμα πώς να το κάνουμε . Είναι κομμάτι της παιδικής ηλικίας.

Το μικρό της γειτόνισσας της μαμάς μου, ένας τρισχαριτομένος αλλά πολύ ζωηρός μπομπιρας έχει καταστρέψει όλα τα διακοσμητικά που έχει στο τραπεζάκι αλλά δεν το κάνει ούτε από άποψη ούτε από ατζαμοσύνη. Είναι 1,5 χρονών τι να κάνει, έτσι είναι τα παιδιά. Πάντως ότι και να κάνει η μαμά μου τον λατρεύει γιατί είναι φατσούλα γλύκα. Η μαμά του το έχει μαλώσει βέβαια – πάντα με ήπιο τόνο αλλά είπαμε είναι παιδί και θα λερώσει και θα λερωθεί και θα σπάσει κλπ.

Εξάλλου πολλά παιδιά κλαίνε και τσιρίζουν γιατί δεν έχουν την απαραίτητη προσοχή από τους γονείς τους και την αναζητούν αλλού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...