Μετάβαση σε περιεχόμενο

απαραδεκτη συμπεριφορα μαμας


Recommended Posts

σημερα κοριτσια πηγα με τον μικρο στην παιδιατρο γιατι ειχε ενα συναχακι ,τιποτα ανησυχητικο...απεναντι ακριβως απο την γιατρο ειναι μια παιδικη χαρα....βλεπει ο μικρουλης τις κουνιες και τρελαθηκε...τον πηγα λοιπον να χαρει λιγο ...τον εκανα κουνια ωσπου καποια στιγμη ερχεται ενα αγορακι γυρω στα 3 με την μαμα του....το παιδακι εκανε τσουληθρα και φωναζε σαν τρελο απο την χαρα του....σε καποια φαση επεσε και αρχισε να κλαιει....παει η μαμα του το αρπαζει απο τα μαλλια και του λεει θα σε τσακισω ρε γαμω το χ..... σου .τρελενομαι, δεν δινω σημασια καιετοιμαζω τον τασο να φυγουμε...επειδη το μικρο της ανοιξε ενα κουτι μπισκοτα που ειχαν αρχισε να το χτυπαει και να το βριζει αισχρα....οπως περναμε απο διπλα της και βλεποντας το μικρο να σπαραζει απο τα κλαματα δεν αντεξα και της ειπα....δεν του συμπεριφερεσαι σωστα ,ειναι κριμα...και μου απανταει εσυ κοιτα το παιδι σου....φευγουμε λοιπον και στο δρομο αναρωτιωμουν τι να περναει αυτο το παιδακι στο σπιτι του....πως θα του διαπλασει ενα χαρακτηρα βιαιο η ιδια του η μανα....κοριτσια και εγω μερικες φορες φτανω στα ορια μου με το παιδι αλλα παντα κοιταω να μην ξεσπαω πανω του ...να του μιλαω ηρεμα και να τον κανω να καταλαβαινει αυτο που του λεω...λοιπον ειναι δυνατον τετοιες γυναικες να γινονται μανες;;;;;;;;;;ειναι πολυ κριμα τα παιδακια αυτα που ζουν υπο το καθεστως βιας στο ιδιο τους το σπιτι....συγγνωμη αν σας κουρασα...ηθελα να το μοιραστω με εσας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις δίκαιο και άλλες γυναίκες που πραγματικά λατρεύουν τα παιδιά τα αποκτούν με πολύ κόπο και άλλες τα παραμελούν σαν αυτή την τρελή που μόνο μάνα δεν είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δυστυχές γεγονός είναι πως τα παιδιά που μεγαλώνουν με τέτοια βία αργότερα γίνονται είτε επιθετικά τα ίδια είτε κλείνονται στον εαυτό τους και χάνουν την αυτοπεποίθηση τους και φοβούνται να εκφραστούν. Εμείς σαν μάνούλες έχουμε μεγάλη ευθύνη για τη διάπλαση του χαρακτήρα των παιδιών μασ και είναι εγκληματικό να περνάει ένα παιδάκι τέτοιες καταστάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρετή μου δυστυχώς έχω δεί και εγώ πολλά τέτοια περιστατικά...:(

Κρίμα για τα παιδάκια και ντροπή για αυτούς που θέλουν να ονομάζονται γονείς.

Άλλα αυτή η γυναίκα που είδες εσύ όπως και τόσοι άλλοι γονείς που χτυπούν ή μιλούν χυδαία στα παιδία τους είναι και οι ίδιοι θύματα.

Η πλειοψηφία αυτών των γονιών μεγάλωσαν με ξύλο για ασήμαντους λόγους και με άσχημους χαρακτηρισμούς,οπότε συνδίασαν την αγάπη με την κακομεταχείρηση.Δυστυχώς τα παιδία που μεγαλώνουν υπό τέτοιες συνθήκες θα διαιωνίσουν αυτή την κατάσταση .

Άλλες περιπτώσεις,επίσης λανθασμένες,είναι όταν οι γονείς ξεσπάνε το άγχος της καθημερινότητας στα παιδιά τους.Δεν έχουν υπομονή να τα ακούσουν και αντοχές να ασχοληθούν μαζί τους.

Μακάρι αυτά τα περιστατικά να μειώνονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anna_80 έγραψε:

Αρετή μου δυστυχώς έχω δεί και εγώ πολλά τέτοια περιστατικά...:(

Κρίμα για τα παιδάκια και ντροπή για αυτούς που θέλουν να ονομάζονται γονείς.

Άλλα αυτή η γυναίκα που είδες εσύ όπως και τόσοι άλλοι γονείς που χτυπούν ή μιλούν χυδαία στα παιδία τους είναι και οι ίδιοι θύματα.

Η πλειοψηφία αυτών των γονιών μεγάλωσαν με ξύλο για ασήμαντους λόγους και με άσχημους χαρακτηρισμούς,οπότε συνδίασαν την αγάπη με την κακομεταχείρηση.Δυστυχώς τα παιδία που μεγαλώνουν υπό τέτοιες συνθήκες θα διαιωνίσουν αυτή την κατάσταση .

Άλλες περιπτώσεις,επίσης λανθασμένες,είναι όταν οι γονείς ξεσπάνε το άγχος της καθημερινότητας στα παιδιά τους.Δεν έχουν υπομονή να τα ακούσουν και αντοχές να ασχοληθούν μαζί τους.

Μακάρι αυτά τα περιστατικά να μειώνονται...

Υπάρχουν όμως και γονείς που έχουν μεγαλώσει με βία και γίνονται οι καλύτερο ιγονείς για τα παιδιά τους θέλοντας να αποφύγουν τα λάθη των δικών τους γονιών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι άδικο όμως να μην γίνεται προσπάθεια για αλλαγή και να πληρώνουν τα λάθη του παρελθόντος μικρά παιδιά που αργοτέρα θα ππέπει κι έκείνα με τη σειρά τους να διαμορφώσουν τη δική τους προσωπικότητα. Με αυτό τον τρόπο ουσιαστικά δημιουργείται ένας μονόδρομος που έχει αφετηρία τη βία και καταλήγει στη βία και είναικρίμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απαραδεχτη συμπεριφορα δε λες τιποτα:angry: ξερεις τι ειναι ρε συ αρετη πολλες εχουν ψυχολογικα προβληματα δεν εχουν στηριξη απο κανεναν κ ξεσπανε στα παιδια.ειναι πραγματικα κριμα κ αδικο να ταλαιπωρουνται ετσι αυτεσ οι ψυχουλες που δε φταινε σε τιποτα:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

areth mou kala ekanes kai tis eipais auto pou ths eipais alla gia mena den htan arketo.den fteei se tipota to paidaki sou na akouei teteies lekseis kai na bionei teteies katastaseis se mia paidikh xara.an hmouna sthn thesh sou tha ths ekana niksh giauto to thema .to an einai sosth h simperifora ths sto paidi ths einai megalo thema alla den mporoume na epemboume ,auto pou mporoume na kanoume einai paratirish sklirh gia na mhn ta akoune ta dika mas paidia.

pantos mprabo pou antedrases den to kanoun poles.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κορίτσια μου πονεμένη ιστορία...πόσες φορές έχω κάνει μέρες να ξεπεράσω κάτι που είδα...πρόσφατα μάλιστα αντέδρασα για άλλη μια φορά ΛΛΛΑ τζάμπα κόπος ...να ξέρετε οτι τις περισσότερες φορές πάλι τα παιδιά την πληρώνουν...μια φορά καθώς τελείωσα την πρόταση μου (που της έκανα παρατήρηση) εκείνη τράβηξε βίαια το παιδί να φύγει λέγοντας του "ΠΑΛΙ ΡΕΖΙΛΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ" :S Αυτό κατάλαβε απο τη παρατήρηση μου...οτι έπρεπε να μαλώσει το παιδί πάλι που την έκανε να φωνάξει...Μέχρι εκέι φτάνει το μαυλό τους.......

Δυστυχώς δε μπορούμε να αλλάξουμε τίποτα και ιδίως τον κόσμο που είναι πολύ σκληρός μερικές φορές!

Και σας το λέω εγώ που έχω δώσει αγώνα για ένα συγκεκριμένο παιδί που τελικά βάφτισα κιόλας και το αγαπώ σαν το δικό μου..κατάφερα πολλά για αυτό το παιδί ...και είμαι ευγνώμων στο Θεό που ήρθε στο δρόμο μου για να το βοηθήσω....και εγώ είχα ανοιχτά τα μάτια μου να το δώ και να βοηθήσω...

καλό σκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρετη μου τοσο γνωστη εικονα την εχουμε δει παρα πολλες φορες και εκινη την ωρα παγωνουμε γιατι δεν ξερουμε πως θα αντιδρασουμε.Μου εχει τυχη περιστατικο στο παιδων πεντελης που ειχα το μικρο ηταν μια μαμα με τα 2 παιδακια τα οποια ηταν ζωηρα και κουρασμενα (περιμεναμε στα εξωτερικα ιατρεια)φανταστειτε δηλαδη 2 παιδακια 2 και 4 περιπου αρρωστουλια και νηστικα περιμεναν τουλαχιστουν 2 ωρες και εκαναν διαφορα .Η μανα συνεχεια τα φωναζε και καποια στιγμη ειχε παει η μικρουλα 2 ετων ισα που περπεταγε και ξαπλωσε στο τεαπεζακι αναμεσαστα καθισματα κλεινανε τα ματακια της και παει η γουρουνα η μανα και ριχνει μια τσιμπια στο μωρο που εγω πονεσα .Αρχισε να κλαιει η μικρη και ο αδερφος της ρωταει τι εκανε και αρχιζει αυτη να βριζει και το αλλο παιδι .Ολοι ειχαμε μεινει καποια στιγμη παει ενας κυριος γυρω στα 45 και της λεει :σε λαθος νοσοκομειο εχεις ερθει εδω ειναι νοσοκομειο για παιδια το δαφνι αλλου ειναι !Αρχισε αυτη να του λεεει τη σε νοιαζει εσενα και κατι τετοια δεν αντεξαμε αρχιζαμε και φωναζαμε αυτη τα επεξε εγω φοβομουν οτι θα ξεσπασει στα παιδια ,.Αναμεσα στον απλο κοσμο υπηρχαν και γιατροι αλλα δεν μπορουσαν να κανουν τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και οχι τιποτα αλλο βρισκεις και τον μπελα σου μετα που ανακατευτηκες.... σου ριχνουν και φταιξιμο για να εχεις τυψεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Δυστυχώς αλλά τέτοιες πονεμένες σκηνές, βιώνουμε καθημερινά! Στην παιδική χαρά, στο super market, στα προαύλια των σχολείων, στις πλατείες , ΠΑΝΤΟΥ....

Η ζωή μέσα σε εχθρική ατμόσφαιρα κάνει τα παιδιά να νιώθουν ευάλωτα. Μερικά από αυτά αντιδρούν και γίνονται σκληρά: έχουν λυμένο το ζωνάρι τους για καυγά και είναι πάντα έτοιμα να μπλεχτούν σε φασαρίες ή ακόμα και να πάνε γυρεύοντας για μπελάδες. ..

Άλλα παιδάκια καταλήγουν να φοβούνται τόσο να τσακωθούν, που αποφεύγουν κάθε είδους σύγκρουση, ακόμα και απλές αντιπαραθέσεις.

Ένα μοντέλο επιθετικότητας στην οικογένεια μπορεί να διδάξει στα παιδιά ότι η βία είναι μια αναγκαιότητα, μια δήθεν λύση. Μπορεί να μεγαλώσουν πιστεύοντας ότι η ζωή είναι μια μάχη και ότι χωρίς βία δεν θα τύχουν δίκαιης μεταχείρισης!Θα πιστεύουν ότι για να επιβιώσουν θα πρέπει να είναι επιθετικά!

Τα παιδιά δεν γεννιούνται επιθετικά, οι γονείς τους, τους διδάσκουν τη βία με το παράδειγμά τους!

Αρετή μου, δεν ξέρω τι θα έκανα στη θέση σου! Μάλλον ΤΙΠΟΤΑ γιατί θα φοβόμουν πως η απλή και καλοπροαίρετη συμβουλή μου, θα έκανε αυτή τη μαμά να ξεσπάσει τον εγωισμό της πάνω στο παιδάκι της..... Θα φοβόμουν πως θα γινόμουν η αφορμή να εισπράξει και άλλη βία αυτό το παιδάκι.....και έτσι θα σώπαινα....

Νιώθω ανίσχυρη μπροστά σε αυτές τις σκηνές που βλέπω .... Νιώθω ότι δεν μπορώ να κάνω τίποτα ...... μόνο δάκρυα και αυτά δεν βοηθούν .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την Κάσση και τη Silia26, καθώς αυτές οι ...μάνες (?) όταν τους κάνεις παρατήρηση για τη συμπεριφορά τους, δεν αντιλαμβάνονται το λάθος τους αλλά ρίχονυ την ευθύνη και πάλι στα άτυχα παιδάκια τους που τους ...εξανάγκασαν να φερθούν έτσι..

Θυμίζει κάποιους ...θρασύδειλους άντρες που ζηλεύουν και χτυπούν τις γυναίκες τους με το σκεπτικό ότι αυτές φταίνε που τους προκάλεσαν και θα έπρεπε να προσέχουν περισσότερο τη συμπεριφορά τους αφού ξέρουν πως έτσι τους βγάζουν από τα όριά τους (!!!)

Αφροδίτη μου, ακόμη κι αν της έλεγε η Αρετή εκείνη την ώρα ότι δεν θέλει ούτε το δικό της παιδάκι να ακούει και να βλέπει τέτοια συμπεριφορά, το πιο πιθανό είναι την επόμενη φορά να μην το πήγαινε κάν το άτυχο παιδάκι στις κούνεις, απλά και μόνο για να μην αναγκάσει και πάλι να φαίνεται η ίδια κακιά... Τί είναι προτιμέοτερο λοιπόν, ένα παιδάκι που τουλάχιστον βγαίνει και λίγο να ξεσκάσει (με όποια μάνα δυστυχώς του έλαχε!) ή ένα που θα ήταν και μόνιμα εγκλωβισμένο στο μίζερο σπίτι του; Δεν ξέρεις τελικά ποιό είναι το σωστό και πώς να αντιδράσεις σε τέτοιες περιπτώσεις...

Πολύ στενάχωρη κατάσταση κορίτσια κι εδώ έρχομαι να διαρωτηθώ αυτό το ...αιώνιο: Γιατί ο Θεός δίνει την ευλογία σε αυτές τις γυναίκες να κυοφορούν και να γεννούν; ΓΙΑΤΙ;;; Και γιατί όχι σε άλλες που θα έδιναν και την ίδια τους τη ζωή για να φέρουν ένα και μόνο παιδάκι στον κόσμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι της αποψης οτι ολα ξεκινουν απο την οικογενεια!

δεν μπορω να ξεχασω πριν απο πολλα χρονια που δουλευα σε ενα σουπερ μαρκετ ως ταμιας

εξυπηρετουσα μια ηλικιωμενη κυρια και ακολουθουσε μια μαμα με το παιδακι της θα ηταν γυρω στα 3

και ενω βοηθουσα την ηλικιωμενη κυρια να βαλει τα πραγματα της στις σακουλες(παρ΄ολο που δεν ηταν πολιτικη της εταιριας)

ακουω εκπληκτη το αγορακι να λεει" ελα κ...γρια τελειωνε"

και η μανα γελαγε! ενοιωσα τοσο ασχημα που δεν αντεξα και της ειπα" καμαρωνετε με αυτα που λεει το παιδι σας?"

ξερετε τι μου απαντησε "το παιδι μου ειναι εξυπνο και ξερε και κρινει σαν μεγαλος ανθρωπος":woohoo: :woohoo:

δεν απαντησα αλλα εκανα ασυναισθητα εναν μορφασμο που προφανως δεν της αρεσε και αρχισε να μου φωναζει

πως η δουλεια μου ειναι να χτυπαω πραγματα στο ταμειο και μην σχολιαζω η εχω αποψη!

εκεινη την ωρα εμπαινε ο επιθεωρητης μας ο οποιος ειχε δει ολη την φαση και μου ειπε να παω μεσα

(μαλλον καταλαβε τις προθεσεις μου....) μεχρι να μπω στο γραφειο ειχε ξεκινησει ενας καυγας μεταξυ τους(επιθεωρητης- μανα;;;)

που δεν ειχε τελος! ολη αυτη την ωρα το παιδακι εβριζε σαν νταλικερης! το αποτελεσμα ηταν να την κανουμε να φυηει χωρις να ψωνισει!

φευγοντας ελεγε"παμε παιδι μου αυτοι εδω ειναι ζωα και αγραμματοι:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ βρε κορίτσια μου δεν καταλαβαίνω πώς μπορούν να φέρονται έτσι στα παιδάκια τους;;;Άλλο να τα μαλώνεις για κάποια αταξία εξηγώντας τους πώς είναι λάθος κι άλλο να χρησιμοποιείς τέτοιες λέξεις και να χτυπάς βάναυσα μικρά παιδάκια;;;

Εγώ κορίτσια πριν από περίπου 2 εβδομάδες είχα πάει με τον αντρούλη μου σε ένα καφέ στο Mall...Δίπλα μας ακριβώς ήταν ένα ζευγάρι με ένα αγοράκι περίπου 3 ετών... Ο μπαμπάς όλη την ώρα διάβαζε εφημερίδα, δεν είχε ανοίξει το στόμα του να μιλήσει ούτε στη γυναίκα του ούτε στο παιδάκι του...Το αγοράκι όλη την ώρα μιλούσε με τη μαμά του κι έπαιζε με κάτι παιχνίδια...Ήταν πολύ ήσυχο, απλώς μιλούσε συνέχεια...Αλλά το βρίσκω πολύ λογικό...Και σε κάποια φάση σηκώθηκε από τη θέση του, πήγε μπροστά στον μπαμπά του και του έλεγε "Μπαμπάκα..."...Αυτός καμία σημασία στο παιδάκι του...Ο μικρούλης συνέχισε να του μιλάει και ξαφνικά κορίτσια γυρίζει και ρίχνει στο μωρό μια σφαλιάρα....Δεν περιγράφεται..Με όλη του τη δύναμη ο ΜΑ...Ακόμα και αυτοί που δεν έβλεπαν, άκουσαν το θόρυβο από τη σφαλιάρα..Το τάραξε το παιδάκι...Βάζει τα κλάματα ο μικρούλης, τον τραβάει η μαμά του να τον πάρει αγκαλιά και λέει στον άντρα της..Έτσι και ξαναχτυπήσεις το παιδί, θα το πάρω και θα σηκωθώ να φύγουμε...Και ο κομπλεξικός της απαντάει..."Στο καλό!"Παίρνει λοιπόν κι αυτή το παιδί και φεύγει επί τόπου...Τον παράτησε! Και αυτό το ζώο συνέχισε ατάρχο να διαβάζει την εφημερίδα μου...Ο άντρας μου ήταν έτοιμος να σηκωθεί να τον πλακώσει στις σφαλιάρες, αλλά εγώ τον συγκράτησα...Εμένα μου ερχόταν να τον φτύσω τον γελοίο...

Ακόμα κι αν ήταν διαβολάκι το παιδί (που δεν ήταν) ακόμα κι αν τον έβριζε τον πατέρα του (που δεν τον έβρισε) δεν δικαιολογείται αυτή η χειρονομία...

Ο άνθρωπος είχε πρόβλημα..Εξάλλου από την αρχή που καθίσαμε δίπλα τους μου έκανε εντύπωση που δεν έδινε καμία σημασία ούτε στη γυναίκα του ούτε στο παιδί του...

Και ρε γαμώτο ήταν νέοι άνθρωποι...Νέοι γονείς!

Είναι δυνατόν αυτός ο άνθρωπος να λέγεται πατέρας;;;;Είναι ένα τέρας...Αν μπροστά στον κόσμο φέρεται έτσι στο παιδί του, φανταστείτε τί θα γίνεται όταν είναι μόνοι τους...

Τί να πώ....Κρίμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά κορίτσια μου συμβαίνει το όιτ θίγονται οι μάνες άμα τις κάνεις παρατήρηση όπως βέβαια και κάθε μάνα όταν της λες πως δεν είναι καλή για το παιδί της. Αυτές οι γυναίκες χρειάζονται καθοδήγηση αλλά δυστυχώς ο εγωισμός τους δεν την δέχεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΣΑΝ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ..

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΡΦΟΥΡ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 6 ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥ..ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΣΑΝ ΥΣΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ,ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΖΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ,ΤΙ ΤΟΘΕΛΕ,ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΥΤΟ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ,ΤΟ ΑΡΠΑΖΕΙ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΝΑΕΙ ΠΕΡΑ ΔΩΘΕ ΚΑΙ ΝΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ Η ΜΑΝΑ ΠΛΕΟΝ ΣΑΝ ΥΣΤΕΡΙΚΗ,ΕΜΕΙΣ ΑΦΩΝΟΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΜΕ ΤΗ ΣΚΗΝΗ,ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟΡΩ,ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ ,ΑΥΤΟ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕ ΥΣΤΕΡΙΚΑ ΔΙΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΒΛΕΠΕ ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κοριτσια επρεπε να βλεπατε το παιδακι την ωρα που πηγαινε στο μερος του αυτη...εκρυψε το προσωπακι του να μην φαει σφαλιαρα γιατι ηξερε τι θα αντιμετωπιζε...ειναι φοβερο....αυτο το παιδακι θα βγαλει την βιαιοτητα του οταν παει σχολειο στα αλλα παιδακια.....γιατι;;;ισα ισα που αν μεγαλωσε ετσι αυτη θα επρεπε να μεγαλωνε το παιδι της εντελως διαφορετικα ...με στοργη και αγαπη....δεν ξερω τι σοι ανθρωπος ηταν...παντως οχι μανα...γιατι η μανα περιβαλλει το παιδι της παντα με αγαπη οτι και αν κανει.........οτι προβληματα και να εχει....αυτα κοριτσακια ..προβληματιστηκα πολυ σημερα..δεν ειχα ξαναδει τετοια σκληρη σκηνη μπροστα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά εξοργίζομαι οταν ακούω τέτοια περιστατικά! Ευτυχώς δεν έχω πετύχει τέτοια συμπεριφορά γονιού, γιατι πραγματικά δεν ξέρω πως θα αντιδρούσα. Ίσως να με μάζευε και η αστυνομία!!! Αλλά έτσι είναι γιατί δεν υπάρχουν αρχές! Αν ήξεραν κάποιοι ανόητοι "γονείς" οτι η κακοποίηση ανηλίκων είναι κακούργημα και οτι έχει κυρώσεις θα το σκέφτονταν διπλά. Νομίζω οτι κανείς δεν πρέπει να μένει αμέτοχος απέναντι σε τέτοιου είδους συμπεριφορές! Κάποιος επιτέλους να κάνει την αρχή! Η αστυνομία τελικά με τί είδους εγκλήματα θα πρέπει να ασχολείται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...