Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

ο λαιμος μου ναι αλλα στο στομαχι μου οχι πολυ καλα

εγω σημερα ομως ποναω τη κοιλια δεν μπορω βεβαια να καταλαβω αν ειναι απο τη περιοδο η αν ειναι απο το κρυο αλλα πιστευω απο περιοδο

στηθος και σπυρακια ακομη αλλα δεν ελπιζω

 

Εγω 10 μερα (αυριο δλδ) μετα την ωορηξια εχω καφε τους τελευταιους μηνες... Αν δε δω καφε θα αρχισω νσ ελπιζω..

 Αυτο το μηνα κατι περιεργα μου κανουν τα σπυρακια... Συνηθως ειμαι κσθαρη και τωρα εβγαλα δυο στο προσωπο για μια μερα εφυγαν την επομενβ και εκει που λεω α ενταξει δεν ηταν τιποτα χθες ξαναβγηκαν δυο αλλα στο προσωπο... Ελεος λεω...

Εφυγαν και αυτα.. Ελποζω να ηταν τα τελευταια ? Κατσε να δουμε @egw μην εισαι απαισιοδοξη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ε όχι, έλεος πια με τη βρωμοπερίοδο!!! Κορίτσι μου τι να πω, πίστευα σε σένα. Δεν μας πολυπάει ο Δεκέμβρης, πολύ κρίμα...

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Μετά τα χθεσινά κλαματα στενοχωριες κ λοιπά αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάμε σε έναν πιο ειδικό γυναικολόγο γτ τα χρόνια περνάνε κ εγώ μεγαλώνω!!! Εσείς είστε πιο μικρές θα έρθει σύντομα το παιδάκι σας!!! Εγώ προτείνω σε εμάς τις μεγαλύτερες να φτιάξουμε μια ομαδουλα να βοηθηθούμε μεταξύ μας!!! Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν!!! Εύχομαι να ακούσουμε ευχάριστα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Εγω 10 μερα (αυριο δλδ) μετα την ωορηξια εχω καφε τους τελευταιους μηνες... Αν δε δω καφε θα αρχισω νσ ελπιζω..

 Αυτο το μηνα κατι περιεργα μου κανουν τα σπυρακια... Συνηθως ειμαι κσθαρη και τωρα εβγαλα δυο στο προσωπο για μια μερα εφυγαν την επομενβ και εκει που λεω α ενταξει δεν ηταν τιποτα χθες ξαναβγηκαν δυο αλλα στο προσωπο... Ελεος λεω...

Εφυγαν και αυτα.. Ελποζω να ηταν τα τελευταια ? Κατσε να δουμε @egw μην εισαι απαισιοδοξη....

αυτο με τα σπυρακια κι εγω βασικα εγω συνηθως βγαζω πριν τη περιοδο τωρα ειμαι καθαρη και ειχα βγαλει στην ωορρηξια και λιγο μετα αλλα ειναι και ο αντρας μου αξυριστος και μπορει να ειναι απο αυτο

ηθελα να σας ρωτησω χθες ειδα λιγο κιτρινα υγρα εχει τυχει σε καμια; μικροβιο δεν ειδε πριν ενα μηνα τα ελεγξα γκουκλαρα αλλα τα κλασικα παρουσιαζουν τα ιδια και την εγκυμοσυνη και στην περιοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Μετά τα χθεσινά κλαματα στενοχωριες κ λοιπά αποφασίσαμε με τον άντρα μου να πάμε σε έναν πιο ειδικό γυναικολόγο γτ τα χρόνια περνάνε κ εγώ μεγαλώνω!!! Εσείς είστε πιο μικρές θα έρθει σύντομα το παιδάκι σας!!! Εγώ προτείνω σε εμάς τις μεγαλύτερες να φτιάξουμε μια ομαδουλα να βοηθηθούμε μεταξύ μας!!! Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν!!! Εύχομαι να ακούσουμε ευχάριστα!!! 

να πατε κοριτσι μου αν αυτο θα σε κανει να νιωσεις καλυτερα να κανεις οτι πιστευετε ειναι καλο για εσας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η egw είπε:

αυτο με τα σπυρακια κι εγω βασικα εγω συνηθως βγαζω πριν τη περιοδο τωρα ειμαι καθαρη και ειχα βγαλει στην ωορρηξια και λιγο μετα αλλα ειναι και ο αντρας μου αξυριστος και μπορει να ειναι απο αυτο

ηθελα να σας ρωτησω χθες ειδα λιγο κιτρινα υγρα εχει τυχει σε καμια; μικροβιο δεν ειδε πριν ενα μηνα τα ελεγξα γκουκλαρα αλλα τα κλασικα παρουσιαζουν τα ιδια και την εγκυμοσυνη και στην περιοδο

Εγω ειχα αυτο το μηνα οχι λιγο.... Παρα πολυ... 2-3 μερες... και ηταν σαν ροη... επρεπε να πηγαινω τουαλετα καθε τρεις και λιγο ..... Εχθες ειχα επαφη και εξαφανιστηκαν για λιγο... Νομιζω ειναι απο τη προγεστερονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η egw είπε:

αντε μακαρι να πανε ολα καλα και να ερθει και το μωρο

εμενα δεν με φθανουν ολα τα αλλα εχω και στομαχι χαλια

Και γω και γω ξινιλες κ πόνος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

@sofiefin1982 να πάτε κορίτσι μου, για να χαλαρώσεις κι εσύ, ψυχολογικά πάνω απ'όλα.  Μην στεναχωριέσαι, κοπέλα μου, και κλαις, γιατί εσύ χαλιέσαι, το μωρό θα έρθει όποτε θέλει εκείνο, είτε κλάψουμε είτε όχι. Σου εύχομαι ολόψυχα να μείνεις έγκυος σύντομα!

@egw εγώ έχω κίτρινα υγρά μερικές μέρες πριν μου κατέβει περίοδος.

Βλέπω ότι τα καφέ μέρες πριν την περίοδο τα έχετε κι άλλες κοπέλες και κάπως παρηγοριέμαι ότι μάλλον είναι κάτι φυσιολογικό, γιατί πίστευα πως έχω κάποιο πρόβλημα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Εγω ειχα αυτο το μηνα οχι λιγο.... Παρα πολυ... 2-3 μερες... και ηταν σαν ροη... επρεπε να πηγαινω τουαλετα καθε τρεις και λιγο ..... Εχθες ειχα επαφη και εξαφανιστηκαν για λιγο... Νομιζω ειναι απο τη προγεστερονη...

αρα δεν ειναι μηνυμα περιοδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα!

@sofiefin1982 να πάτε κορίτσι μου, για να χαλαρώσεις κι εσύ, ψυχολογικά πάνω απ'όλα.  Μην στεναχωριέσαι, κοπέλα μου, και κλαις, γιατί εσύ χαλιέσαι, το μωρό θα έρθει όποτε θέλει εκείνο, είτε κλάψουμε είτε όχι. Σου εύχομαι ολόψυχα να μείνεις έγκυος σύντομα!

@egw εγώ έχω κίτρινα υγρά μερικές μέρες πριν μου κατέβει περίοδος.

Βλέπω ότι τα καφέ μέρες πριν την περίοδο τα έχετε κι άλλες κοπέλες και κάπως παρηγοριέμαι ότι μάλλον είναι κάτι φυσιολογικό, γιατί πίστευα πως έχω κάποιο πρόβλημα!

 

@LOULOUdaki! εγω εχω τρεις μερες καφε... Νομιζα  οτι ηταν απο ελλειψη προγεστρερονης ή κατι αλλο... αλλα μαλλον ειναι κατι φυσιολογικο τελικα.. αφου τοσες εχετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και γω και γω ξινιλες κ πόνος... 

και το κακο ο αντρας μου με κοιταει σαν να ειναι συμπτωμα δε ξερω απο που εχει ελπιδες αυτος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

αρα δεν ειναι μηνυμα περιοδου

 Εγω τα εχω σε καθε κυκλο... απλα σε αλλη ποσοτητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα!

@sofiefin1982 να πάτε κορίτσι μου, για να χαλαρώσεις κι εσύ, ψυχολογικά πάνω απ'όλα.  Μην στεναχωριέσαι, κοπέλα μου, και κλαις, γιατί εσύ χαλιέσαι, το μωρό θα έρθει όποτε θέλει εκείνο, είτε κλάψουμε είτε όχι. Σου εύχομαι ολόψυχα να μείνεις έγκυος σύντομα!

@egw εγώ έχω κίτρινα υγρά μερικές μέρες πριν μου κατέβει περίοδος.

Βλέπω ότι τα καφέ μέρες πριν την περίοδο τα έχετε κι άλλες κοπέλες και κάπως παρηγοριέμαι ότι μάλλον είναι κάτι φυσιολογικό, γιατί πίστευα πως έχω κάποιο πρόβλημα!

 

αρα ερχεται η περιοδος αν και μια φορα τα ειδα χθες και λιγο οποτε εγω εδω αποχωρω προωρα απο την αναμονη

εγω δεν εχω καφε λενε οτι ειναι παλιο αιμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@*Louloudenia* κι εγώ νόμιζα ότι είναι λόγω έλλειψης προγεστερόνης, γιατί δεν τα είχα πάντα, αλλά εμφανίστηκαν μετά την παλίνδρομη. Κι εγώ τα έχω τρεις μέρες πριν σε κύκλο 28 ημερών, αλλά αν κάνω μικρότερο κύκλο 25 ημερών, εμφανίζονται μια εβδομάδα πριν. Σκεφτόμουν, λοιπόν, ότι μάλλον κάνω χάλια ωορρηξίες, ή ότι έχω έλλειψη προγεστερόνης ή ότι το ενδομήτριο καταρρέει ή ότι έχω ενδομητρίωση, συμφύσεις, πολύποδες, ινωμυώματα, καρκίνο, τα πάντα έχω σκεφτεί ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw μην προδικάζεις βρε αγάπη ότι θα σου έρθει περίοδος επειδή είδες κίτρινα υγρά! Εγώ θα σου έλεγα να μην κοιτάς καθόλου συμπτώματα, γιατί σε παραπλανούν. Μπορεί να έχεις όλα τα συμπτώματα της περιόδου και να είσαι έγκυος. Προσωπικά, και τις δυο φορές που έμεινα έγκυος, δεν είδα καμία αξιοπρόσεχτη διαφορά, καλά στην πρώτη το πήρα χαμπάρι μετά από μια εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@*Louloudenia* κι εγώ νόμιζα ότι είναι λόγω έλλειψης προγεστερόνης, γιατί δεν τα είχα πάντα, αλλά εμφανίστηκαν μετά την παλίνδρομη. Κι εγώ τα έχω τρεις μέρες πριν σε κύκλο 28 ημερών, αλλά αν κάνω μικρότερο κύκλο 25 ημερών, εμφανίζονται μια εβδομάδα πριν. Σκεφτόμουν, λοιπόν, ότι μάλλον κάνω χάλια ωορρηξίες, ή ότι έχω έλλειψη προγεστερόνης ή ότι το ενδομήτριο καταρρέει ή ότι έχω ενδομητρίωση, συμφύσεις, πολύποδες, ινωμυώματα, καρκίνο, τα πάντα έχω σκεφτεί ????

Μια απο τα ιδια.... χαχαχαχα Εγω ξεκινησα απο τη μικρη ωχρινικη φαση και στην ελλειψη ωχρου σωματιου και γιατι δεν ανεβαινει η θερμοκρασια κλ κλπ κλπ και τι εχω ????? Τελικα βλακειες τιποτα δεν εχουμε... Απλα ο τροπος ζωης μας και το ιντερνετ μας εχουν κανει υπεραναλυτικους...

Η μαμα μου με μια σαλπιγγα και χωρις φαρμακα επιασε διδδυμα σε εμενα αλλα το αδερφακι παλινδρομησε... δεν εχει σημασια... αλλα εμεινε... Συντομα και ευκολα γιατι απλα ηταν μικρη και δεν ειχε αγχος... 22 χρονων κακ εξωμητριο!!! Τραγικο να το ακους.. και μετα εκανε εμενα και μετα απο 6 χρονια την αδερφη μου (συνειδητη αποφαση το 6 χρονια) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@egw μην προδικάζεις βρε αγάπη ότι θα σου έρθει περίοδος επειδή είδες κίτρινα υγρά! Εγώ θα σου έλεγα να μην κοιτάς καθόλου συμπτώματα, γιατί σε παραπλανούν. Μπορεί να έχεις όλα τα συμπτώματα της περιόδου και να είσαι έγκυος. Προσωπικά, και τις δυο φορές που έμεινα έγκυος, δεν είδα καμία αξιοπρόσεχτη διαφορά, καλά στην πρώτη το πήρα χαμπάρι μετά από μια εβδομάδα.

εγω στο μικρο δεν ειχα κανενα μα κανενα συμπτωμα περιοδου και γιαυτο τωρα ειμαι ετσι 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η egw είπε:

εγω στο μικρο δεν ειχα κανενα μα κανενα συμπτωμα περιοδου και γιαυτο τωρα ειμαι ετσι 

 

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική ?

Για παράδειγμα, στην πρώτη εγκυμοσύνη το στήθος μου είχε γίνει τεράστιο και δεν αγγιζόταν. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη, δεν είδα καμία τρελή διαφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική ?

Για παράδειγμα, στην πρώτη εγκυμοσύνη το στήθος μου είχε γίνει τεράστιο και δεν αγγιζόταν. Στη δεύτερη εγκυμοσύνη, δεν είδα καμία τρελή διαφορά.

μακαρι η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια και πιο πολυ λιγο ελπιζω που ειχα τους πονους τη κυριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαριαΧ είπε:

Ξέρεις πότε κάνει ς ωορρηξία?

Οχι αφου δεν εχω σταθερο κυκλο. Πρεπει η να κανω τεστ η με υπερηχο. Ασε που λογο πολυκυστικων δεν κανω παντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Οχι αφου δεν εχω σταθερο κυκλο. Πρεπει η να κανω τεστ η με υπερηχο. Ασε που λογο πολυκυστικων δεν κανω παντα.

Χρηστιάννα, με σένα συζητούσαμε για πρόκληση ωορρηξίας; Πόσο χρονών είσαι, αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Χρηστιάννα, με σένα συζητούσαμε για πρόκληση ωορρηξίας; Πόσο χρονών είσαι, αν επιτρέπεται;

Και εγώ μη σου πω πως το σκέφτομαι... ??? Θα ρωτήσω τον γυναικολόγο. Αρχές του χρόνου που λέω να τον επισκεφτώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ μη σου πω πως το σκέφτομαι... ??? Θα ρωτήσω τον γυναικολόγο. Αρχές του χρόνου που λέω να τον επισκεφτώ... 

Υποψιάζεσαι ότι δεν κάνεις ωορρηξία; Έχεις παρακολουθήσει με υπέρηχο;

Να σας πω πάντως ότι ξέρω περίπτωση με πολυκυστικές που δεν έκανε ωορρηξία και περίοδο έβλεπε κάθε δυο-τρεις μήνες (δεν ξέρω και για παραπάνω), έμεινε αμέσως έγκυος με πρόκληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Υποψιάζεσαι ότι δεν κάνεις ωορρηξία; Έχεις παρακολουθήσει με υπέρηχο;

Να σας πω πάντως ότι ξέρω περίπτωση με πολυκυστικές που δεν έκανε ωορρηξία και περίοδο έβλεπε κάθε δυο-τρεις μήνες (δεν ξέρω και για παραπάνω), έμεινε αμέσως έγκυος με πρόκληση!

Εγώ πλέον έχω κύκλους μικρότερους κ με Όχι μεγάλες καθυστερήσεις!!! Νομίζω πως κάνω ωορρηξια αλλά μετά κάτι δε γίνεται σωστά.... Δεν ξέρω αν φταίει πωσ το ωάριο δε ωριμάζει κ γίνεται κύστη η εάν φταίει η προγεστερονη κ έτσι δε γίνεται εμφύτευση...... Γι αυτό θέλω να πάω στο γιατρό να μου πει τη γνώμη του. Βέβαια όλα αυτά μπορεί να είναι κ ιδέα μου........ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι γυναίκες με πολυκυστικές έχουν το πλεονέκτημα ότι έχουν μεγάλο απόθεμα ωαρίων στις ωοθήκες, οπότε με μια μικρή βοήθεια μπορεί να σπάσει ένα ή περισσότερα καλά αυγουλάκια! Κάπου το διάβασα αυτό, ελπίζω να μην κάνω λάθος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr δεν έχουν όλες οι γυναίκες με πολυκυστικές ανωορρηκτικούς κύκλους, προς Θεού! Αλλιώς οι μισές γυναίκες παγκοσμίως δεν θα μπορούσαν να κάνουν παιδιά! Εγώ θα σου έλεγα α παρακολουθήσεις 2-3 κύκλους με υπέρηχο στο γιατρό σου, και εφόσον βεβαιωθείς ότι κάνεις ωορρηξία, σεξ μέρα παρά μέρα, κάθε μέρα στις γόνιμες, και το τσάκωσες! Είσαι και μικρή, δεν έχεις κανένα θέμα, στο εγγυώμαι! Καλά κι από τώρα μπορείς να κάνεις μέρα παρά μέρα, εννοείται! Αν δεν έχεις μείνει ήδη έγκυος, που στο εύχομαι!!!

Και η φίλη μου εννοείται παρά την πρόκληση, έκαναν σεξ μέρα παρά μέρα και κάθε μέρα όταν έσπασε το αυγό και πέτυχαν! Εγγυημένο αποτέλεσμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...