Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιατικο θαυματακι


*Louloudenia*

Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μακάρι..γιατί βράδυα μπορούμε.. χθες ήρθαμε σε επαφή ναι κ όλες τις προηγούμενες μέρες μέρα παρά μέρα.. ακόμα κ τώρα νιώθω τα τσιμπηματακια της ωορηξιας χαμηλά πάντως.. θα κάνουμε την προσπάθεια μας κ αυτό το μήνα κ βλέπουμε.. 18 Δεκεμβρη είμαι εγωωω... 

Καλές επιτυχίες κοπέλα μου

Εμείς ξεκινήσαμε χθες αλλά σήμερα ακόμη είμαι στη δέκατη έχουμε ακόμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

2 με 3 τα ξημερώματα;;;;;; Εγώ εκείνη την ώρα βρίσκομαι στον 13ο ύπνο!!!!

Εγώ στις 3 βάζω ξυπνητήρι να πάρω το γιο μου τουαλέτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Hope!!! έχω κι εγώ αρκετά συχνά, πονάκια μετά την ωορρηξία, δεν ξέρω γιατί συμβαίνει, αλλά είναι φυσιολογικό νομίζω.

Κι εγώ εχω ρώτησα τη γιατρό φυσιολογικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Εγώ στις 3 βάζω ξυπνητήρι να πάρω το γιο μου τουαλέτα

@egwταλαιπωρη μάνα κ εσύ με το γιο!!! Σαν εμένα.... Εγώ βάζω τον μικρό για ύπνο, μαζεύω σπίτι από παιχνίδια, πλένω πιάτα, βάζω πλυντήριο κάνω κ καμία εργασία για μεταπτυχιακό κ μετά αααα συναντιεμαι με τον άντρα μου.... Χάχα πολύμηχάνημα με λεει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση. Όταν για παράδειγμα η ημέρα της ωορηξιας είναι σήμερα μήπως δε πρέπει να αφήνουμε όλη την ημέρα να περνά καλύτερο θα ήταν να γίνεται η επαφή το μεσημέρι κ όχι το βράδυ?η δεν έχει σχέση αυτό??αν κ είναι δύσκολο την ημέρα εγώ σήμερα είμαι σε ωορηξια όλες οι προηγούμενες επαφές μου είναι βράδυ αλλά κ σήμερα έτσι θα γίνει.. 

 

την ίδια απορία έχω κι εγώ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

@egwταλαιπωρη μάνα κ εσύ με το γιο!!! Σαν εμένα.... Εγώ βάζω τον μικρό για ύπνο, μαζεύω σπίτι από παιχνίδια, πλένω πιάτα, βάζω πλυντήριο κάνω κ καμία εργασία για μεταπτυχιακό κ μετά αααα συναντιεμαι με τον άντρα μου.... Χάχα πολύμηχάνημα με λεει

Χαχα δουλεύεις εσύ τα πρωινά;

Εγώ σήμερα ήμουν μέσα στα νεύρα γιατί πραγματικά ένιωθα ότι είμαι απλά μηχάνημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ευ τι έγινε τελικά? 

Τίποτα ακόμα! Είναι στιγμές που είμαι αισιόδοξη και άλλες όχι. ....αυτο το τεστακι με φρενάρει βασικά. ...κατά τα άλλα καφέ και πονοι περιοδου.το στήθος μια πονάει και μια σταματάει. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε ολες , σας διαβάσω αλλα ειμαι λιγάκι στα down μου κ ετσι δεν συμμετέχω στις συζητήσεις σας, καλή επιτυχία σε ολες αυτο το μήνα, 6η μέρα για μενα σήμερα από εβδομάδα περιμένω ωορρηξία. Ελπίζω να είσαστε ολες καλα κ να μην το βάζετε κάτω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Κι εγώ είμαι μικρή ακόμη.... Πολύ μικρή. Ο άντρας μου με φωνάζει "κουκλούδι μου" και "κοριτσούδι μου".....

Ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά!!! 

Σωστός!!! Να χαιρεστε ο ενας τον άλλον πιτσουνακια.??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Καλησπέρα σε ολες , σας διαβάσω αλλα ειμαι λιγάκι στα down μου κ ετσι δεν συμμετέχω στις συζητήσεις σας, καλή επιτυχία σε ολες αυτο το μήνα, 6η μέρα για μενα σήμερα από εβδομάδα περιμένω ωορρηξία. Ελπίζω να είσαστε ολες καλα κ να μην το βάζετε κάτω!!

Γιατί έτσι κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Χαχα δουλεύεις εσύ τα πρωινά;

Εγώ σήμερα ήμουν μέσα στα νεύρα γιατί πραγματικά ένιωθα ότι είμαι απλά μηχάνημα 

Εργάζομαι απ τις 2,2 κ κάτι ως 8 κ άλλοτε 9.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Εργάζομαι απ τις 2,2 κ κάτι ως 8 κ άλλοτε 9.....

Και το μικρό το πρωί σχολείο;να υποθέσω ότι δεν το βλέπεις καθόλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η egw είπε:

Και το μικρό το πρωί σχολείο;να υποθέσω ότι δεν το βλέπεις καθόλου;

Όντως δεν τον βλέπω σχεδόν καθόλου κ με στεναχωρεί πολύ αυτό... Φεύγει το πρωί 9μιση κ γυρνάει 4μιση...το βράδυ που γυρνάω τον κάνω μπάνιο, τρώει κ κοιμαται... Γι αυτό ξεκίνησα το μεταπτυχιακό μήπως κ με πάρουν αναπληρώτρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Όντως δεν τον βλέπω σχεδόν καθόλου κ με στεναχωρεί πολύ αυτό... Φεύγει το πρωί 9μιση κ γυρνάει 4μιση...το βράδυ που γυρνάω τον κάνω μπάνιο, τρώει κ κοιμαται... Γι αυτό ξεκίνησα το μεταπτυχιακό μήπως κ με πάρουν αναπληρώτρια 

Μακάρι κοπέλα μου τλχ έχεις Χριστούγεννα Πάσχα καλοκαίρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Και σκέφτεσαι για βιοχημικη? Μίλησες με γυναικολογο?τα τεστακια της hometest πήρες? Συγνώμη τώρα που σε ρωτάω και στα θυμίζω....??

Καλημερα!Πηρα τα τεστ self clear που δειχνουν απο την πρωτη μερα της συλληψης.Οταν ειχα ξανα βιοχημικη και η χοριακη ειχε δειξει 7,4 ,παλι αυτα τα τεστ ειχα κανει.Ομως μου εχει ξανα τυχει να δω αχνη γραμμη στα home  test τουλαχισον τρεις φορες.Παω για χοριακη και ειναι μηδενικη...Δεν ειχα ρωτησει ως τωρα το γιατρο ,γιατι πιστεψα οτι κανω κατι λαθος με τα τεστ..Μέχρι και την εταιρία των τεστ πηρα τηλ.και ρωτησα και μου ειπαν πως να τα κανω ,αλλα παλι ειδα γραμμη αχνη..

Στην επομενη συναντηση θα  ρωτησω τον γιατρο.Δεν τον παιρνω τωρα να με κατσαδιασει κ αυτος που κανω τεστ και δεν κανω απευθειας χοριακη.Παντως κατι συμβαινει σιγουρα..Τι ειναι τωρα....;;;

Αλήθεια εχει τυχει σε κανενα κοριτσι να βλεπει αχνη θετικη η γραμμη στο τεστ και μετα να ειναι αρνητικη η χοριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η egw είπε:

Εγώ στις 3 βάζω ξυπνητήρι να πάρω το γιο μου τουαλέτα

Καλημέρα! Κορίτσι μου, τι τραβάς κι εσύ. Να σου πω εκείνη την ώρα που τον πας, κάνει τσίσα; Γιατί μια φορά πήγα τη δικιά μου να κάνει τσίσα ενώ ήταν κοιμισμένη, και περίμενα τλχ 10' για να τα κάνει!

στις πριν 8 ώρες, ο/η Hope!!! είπε:

Όντως δεν τον βλέπω σχεδόν καθόλου κ με στεναχωρεί πολύ αυτό... Φεύγει το πρωί 9μιση κ γυρνάει 4μιση...το βράδυ που γυρνάω τον κάνω μπάνιο, τρώει κ κοιμαται... Γι αυτό ξεκίνησα το μεταπτυχιακό μήπως κ με πάρουν αναπληρώτρια 

Μακάρι κοπέλα μου, στο εύχομαι. Κι εμένα μου κοστίζει που δεν την πηγαινοφέρνω εγώ στο σχολείο, αισθάνομαι ότι χάνω σημαντικές στιγμές. Πόσο είναι ο γιος σου;

Καλημέρα κορίτσια που είστε; Χθες, ναιαιαιαι, καταφέραμε να έχουμε επαφούλα! Οπότε ολοκληρώνω τις εντατικές επαφές, από τώρα και μέχρι την περίοδο (που να μην έρθει!) πάμε χαλαρά! @lactaki είμαστε μαζί, εσείς κάνατε αγκαλίτσες χθες;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Αλήθεια εχει τυχει σε κανενα κοριτσι να βλεπει αχνη θετικη η γραμμη στο τεστ και μετα να ειναι αρνητικη η χοριακη;;

Καλημέρα! Έχω ακούσει κι άλλες περιπτώσεις. Επειδή είσαι "παθούσα", την επόμενη φορά μην κάνεις τεστ με γραμμές, πάρε ψηφιακό (pregnant -not pregnant) ή κατευθείαν χοριακή!

Δεν ξέρω αν έχει σχέση, μου έχει συμβεί να δω αχνή γραμμή σε τεστ ωορρηξίας τις μέρες που περίμενα περίοδο (κάνω βλακείες που και που, έτσι για να περνάει η ώρα ?).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! Έχω ακούσει κι άλλες περιπτώσεις. Επειδή είσαι "παθούσα", την επόμενη φορά μην κάνεις τεστ με γραμμές, πάρε ψηφιακό (pregnant -not pregnant) ή κατευθείαν χοριακή!

Δεν ξέρω αν έχει σχέση, μου έχει συμβεί να δω αχνή γραμμή σε τεστ ωορρηξίας τις μέρες που περίμενα περίοδο (κάνω βλακείες που και που, έτσι για να περνάει η ώρα ?).

Καλημερα Louloudaki !Το άνοιξα θεματάκι!Θελω να δω τι γινεται.Δεν μπορώ να πιστεψω οτι τοσα τεστ κανουν λάθος.Αλλά τι θα μπορούσε να συμβαίνει;;??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!  Ελπίζω ο Δεκέμβρης να είναι τυχερός για όλες! Εγώ έκανα σήμερα τεστ και.......βγήκε θετικό! Δε θέλω όμως να με παρασύρει η χαρά,γιατί την προηγούμενη φορά είχα βιοχημική κύηση και φοβάμαι...Αύριο θα πάω για χοριακη όπως και την Πέμπτη για να έχω έλεγχο στις τιμές...

Ολα να πανε καλα κορίτσι μου!Πες μας νεα οταν θα εχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

Κάποιες και εσύ μαζί, κοπελάρα μου γλυκιά! 

Καλημερα!!Σ ευχαριστω πολυ !!!Μακαρι να ειναι τυχερος μηνας για ολες μας!ΓΙΑ ΟΛΕΣ!Να σπάσουμε κάθε ρεκορ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα Louloudaki !Το άνοιξα θεματάκι!Θελω να δω τι γινεται.Δεν μπορώ να πιστεψω οτι τοσα τεστ κανουν λάθος.Αλλά τι θα μπορούσε να συμβαίνει;;??

Το έχεις συζητήσει με το γιατρό σου; Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; 

Τώρα διάβασα το άλλο θέμα. Σίγουρα για αρχή πρέπει να βρεις έναν καλό γιατρό! Να συζητήσετε και για την ενδομητρίωση. Πόσο σοβαρή είναι; Μήπως χρειάζεται κάποια επέμβαση; Γιατί μπορεί να εμποδίζει και τη σύλληψη και τη θετική έκβαση κοπέλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Το έχεις συζητήσει με το γιατρό σου; Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; 

Τώρα διάβασα το άλλο θέμα. Σίγουρα για αρχή πρέπει να βρεις έναν καλό γιατρό! Να συζητήσετε και για την ενδομητρίωση. Πόσο σοβαρή είναι; Μήπως χρειάζεται κάποια επέμβαση; Γιατί μπορεί να εμποδίζει και τη σύλληψη και τη θετική έκβαση κοπέλα μου.

Δεν μπορω να παρέμβω σε αυτην την ηλικια.Αυτο ξερω.Στα 42 δεν σου σταματαν την περίοδο με φάρμακα η ενεσεις...Οτι δυσκολευει ,σιγουρα ....Αλλα εχω ακούσει για κορίτσια που εμειναν ευκολα εγκυούλες με ενδομητρίωση...Θέμα τυχης...Σε ευχαριστω πολυ που είσαι εδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Χρυσάφω α οκ δεν το ήξερα αυτό. Εφόσον έμεινες έγκυος μια φορά, θα ξαναμείνεις, δεν έχει σημασία που ήταν βιοχημική. Σου το εύχομαι πραγματικά! Πίστη και επιμονή ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Χρυσάφω α οκ δεν το ήξερα αυτό. Εφόσον έμεινες έγκυος μια φορά, θα ξαναμείνεις, δεν έχει σημασία που ήταν βιοχημική. Σου το εύχομαι πραγματικά! Πίστη και επιμονή ?

Σε ολες μας κοριτσι μου χρειαζεται πιστη και επιμονη!Σταθερη αποφασιστικότητα ,οπως συνήθιζε να λέει ένας δάσκαλος μου!ΣΤΑΘΕΡΗ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Με αισιοδοξία σας θέλω. Εγώ για την ώρα επαφές 8 και 10η ημέρα. Και λέμε πάλι να δοκιμάσουμε το μέρα παρά μέρα αλλά και αν τύχει πρωί. Δνε το χουμε ξανά δοκιμάσει. Με βλέπω να βάζω 6 η ώρα ξυπνητήρια. ?? Λέω από σήμερα και μετά να κάνω κάθε μέρα τεστ, μην την χάσω πάλι την ωορρηξια. Ευτυχώς πήρα μπόλικα αυτή τη φορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...