Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλησπέρα! Πρόγνωση για Νοέμβριο δεν κάνω, γιατί τον Οκτώβριο έπεσα πολύ έξω ? άρχισα να πονάω σήμερα στην ωοθήκη έκανα ένα τεστ ωορρηξιας και βγήκε οριακά θετικό.. Νωρίτερα από τον προηγούμενο μήνα.. Θα κάνω κι αύριο να δω αν θα γίνει αχνό ή ήταν όντως σήμερα. Αντε να δούμε κι αυτό το μήνα....... 

Ποια ημέρα είσαι σήμερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ποια ημέρα είσαι σήμερα? 

14η.. Με μέσο όρο κύκλου 31 ημερών μού φάνηκε νωρίς.. Αλλά τα συμπτώματα δείχνουν πως όντως θα γίνει σύντομα η ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η egw είπε:

Εννοώ με τη θερμοκρασία χθες έβαλα θερμόμετρο γιατί πήραμε καινούργιο και ήταν 35 και κάτι η θερμοκρασία και λεβ τι στο καλό υποτίθεται 36.6 δεν είναι η κανονική;

Από το στόμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

14η.. Με μέσο όρο κύκλου 31 ημερών μού φάνηκε νωρίς.. Αλλά τα συμπτώματα δείχνουν πως όντως θα γίνει σύντομα η ωορρηξία 

Ε αν σου δείξε θετικό. Ωορρηξια θα χεις σε 2 ημέρες οπότε είσαι μέσα.. Σωστά στις μέρες σου... ?Εάν είναι υπολόγισε 16η ημέρα ωορρηξίας, οπότε κύκλος 29 ημερών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια απορία εγώ που είδα αίμα βράδυ και κατέβηκε καλά το πρωί τι μετράω ως πρώτη μέρα ;

Την χθεσινή που είδες αίμα. Άσχετα αν δεν ήταν πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Την χθεσινή που είδες αίμα. Άσχετα αν δεν ήταν πολύ.. 

Ωραία . ευχαριστώ.με βολεύει κιόλας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Από το στόμα να μετράς καλύτερα.. 

Η φαρμακοποιος για το μωρό μου είπε μασχάλη 

Δεν μπήκα εγώ σε αυτή τη διαδικασία ακόμη γενικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

Η φαρμακοποιος για το μωρό μου είπε μασχάλη 

Δεν μπήκα εγώ σε αυτή τη διαδικασία ακόμη γενικά

Όταν θες για σένα θερμοδιάγραμμα το βάζεις στο στόμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Όταν θες για σένα θερμοδιάγραμμα το βάζεις στο στόμα.. 

Ωραία κοπέλα μου ευχαριστώ τώρα είναι το ταξίδι στη μέση οπότε θα το αφήσω λίγο φλου και στον επόμενο κύκλο θ το ψάξω αν και είναι υδραργύρου και δεν το πολυκατάλαβω αλλά τα ηλεκτρονικά μου χάλασαν πολλές φορές και δεν τα ήθελα

Σου εύχομαι καλές επιτυχίες από την αρχή έχω καλό προιασθημα για εσένα:)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Ωραία κοπέλα μου ευχαριστώ τώρα είναι το ταξίδι στη μέση οπότε θα το αφήσω λίγο φλου και στον επόμενο κύκλο θ το ψάξω αν και είναι υδραργύρου και δεν το πολυκατάλαβω αλλά τα ηλεκτρονικά μου χάλασαν πολλές φορές και δεν τα ήθελα

Σου εύχομαι καλές επιτυχίες από την αρχή έχω καλό προιασθημα για εσένα:)

 

Μακαρι. Ελπίζω και εύχομαι... Ότι είναι να γινει, θα χει γίνει.... Αφού βρήκεσ κ υδραργύρου πάλι καλά να λες. Συνήθως δεν πουλανε πλέον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσια απορία εγώ που είδα αίμα βράδυ και κατέβηκε καλά το πρωί τι μετράω ως πρώτη μέρα ;

Εγώ ξέρω πως αν σου έρθει το απόγευμα ή το βράδυ δεν μετράει σαν πρώτη μέρα αλλά η επόμενη. Επίσης δεν μετράει σαν πρώτη μέρα περιόδου όταν έχεις τα καφετί. Η πρώτη μέρα θεωρείται όταν έχεις αίμα κόκκινο. Τα καφετί είναι υγρά με ίχνη αίματος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Εγώ ξέρω πως αν σου έρθει το απόγευμα ή το βράδυ δεν μετράει σαν πρώτη μέρα αλλά η επόμενη. Επίσης δεν μετράει σαν πρώτη μέρα περιόδου όταν έχεις τα καφετί. Η πρώτη μέρα θεωρείται όταν έχεις αίμα κόκκινο. Τα καφετί είναι υγρά με ίχνη αίματος. 

Απόγευμα ξεκίνησε να έρχεται αυτή το μήνα και το προηγούμενο δεν πειράζει όποτε μπορέσουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σου levanda μου, εγώ έχω υποθυρεοειδισμό, μέχρι πριν λίγο καιρό έπαιρνα χάπι 0,50 και ρύθμισα το TSH στο 1,2. Πριν μια εβδομάδα πήγα για αιματολογικές και ανέβηκε πάλι, οπότε ο γιατρός μου έδωσε τώρα 0,75 για να το κατεβάσω. Το ερώτημα μου είναι το εξής...Το πρωί κάθε μέρα μόλις ξυπνούσα έπαιρνα το χάπι του θυρεοειδή με φολικο ταυτόχρονα, υπάρχει περίπτωση μα μην γινόταν καλή απορρόφηση από τον οργανισμό γι" αυτό να απορρυθμιστηκε?

Καλό θα είναι το φολικο να το πάρεις αργότερα. Πάρε το χάπι t4, φάε πρωινό κ μετά από κάνα 2ωρο πάρε το φολικο. εγώ έτσι το κάνω. 

Πάντως να ξέρεις πως δεν σημαίνει ότι φταίει το φολικο για την απορύθμιση. Ξεκίνησα με 50mg κ έχω φτάσει 88mg. Απλά ο οργανισμός σου είχε ανάγκη μεγαλύτερο χάπι.

Εγώ είμαι και διαβητικη τύπου 1 οπότε παίζουν διάφορα ρόλο όταν απορρυθμιζομαι. ιδιαίτερα όταν παίρνω βάρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η levanda είπε:

Καλό θα είναι το φολικο να το πάρεις αργότερα. Πάρε το χάπι t4, φάε πρωινό κ μετά από κάνα 2ωρο πάρε το φολικο. εγώ έτσι το κάνω. 

Πάντως να ξέρεις πως δεν σημαίνει ότι φταίει το φολικο για την απορύθμιση. Ξεκίνησα με 50mg κ έχω φτάσει 88mg. Απλά ο οργανισμός σου είχε ανάγκη μεγαλύτερο χάπι.

Εγώ είμαι και διαβητικη τύπου 1 οπότε παίζουν διάφορα ρόλο όταν απορρυθμιζομαι. ιδιαίτερα όταν παίρνω βάρος. 

Ευχαριστώ πολύ levanda μου, αυτό θα κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..να έχετε μια όμορφη κυριακή..

@λένι πως είσαι πήγες στο γιατρό? ειδατε το μπεμπε?

βρε κορίτσια πώς κάνω tag?

περιμένουμε νέα κ από τις υπόλοιπες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

15η μέρα σήμερα μόλις έκανα τεστακι ωορρηξιας και βγήκε πάλι αρνητικό. ..έχω σταθερο κύκλο 28 ημερών. .με βάση την εφαρμογή στο κινητό σημερα "λεει" πως έχω ωορηξια. .!δεν ξέρω μήπως δεν κάνω???? Κορίτσια όσες από κάνετε τεστακια καιρό γτ εμένα είναι ο πρώτος μήνας υπάρχει περίπτωση να κάνω ωορρηξια και να μην το δείξει το τεστακι???

πως πας με τα τεστάκια? έκανες κ σημερα? συνέχισε τα ε μη τ αφήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

πως πας με τα τεστάκια? έκανες κ σημερα? συνέχισε τα ε μη τ αφήσεις...

Καλημέρα κοπέλα μου!!! Έκανα πριν λίγο άχνη είνα η γραμμή του θετικού θα κάνω κ το απόγευμα ένα ακόμα καιθα δω!! Εσύ όλα καλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια..να έχετε μια όμορφη κυριακή..

@λένι πως είσαι πήγες στο γιατρό? ειδατε το μπεμπε?

βρε κορίτσια πώς κάνω tag?

περιμένουμε νέα κ από τις υπόλοιπες..

Καλημέρα σε όλες! 

πατάς το παπάκι @ και ξεκινάς να γράφεις το όνομα που θέλεις να επισημάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

πατάς το παπάκι @ και ξεκινάς να γράφεις το όνομα που θέλεις να επισημάνεις. 

ευχαριστώ πολύ  @levanda 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου!!! Έκανα πριν λίγο άχνη είνα η γραμμή του θετικού θα κάνω κ το απόγευμα ένα ακόμα καιθα δω!! Εσύ όλα καλα??

καλά κ εγώ ... είμαι στην 6η μέρα του κύκλου.. τελείωσα με την ακατανόμαστη.. με το που μπει ο Νοέμβρης ξεκινάω τα τεστάκια κ εγώ.. 16η είχα θετικό τον προηγούμενο μήνα..  αμα έχεις απορία ανέβαζε τα τεστάκια σου. εγώ επειδή δεν είχα δει θετικό πως είναι δεν ημουν σιγουρη.. αν πας πίσω τις σελίδες θα δεις τις φώτο μου... μου λέγανε τα κορίτσια αν είναι η όχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

καλά κ εγώ ... είμαι στην 6η μέρα του κύκλου.. τελείωσα με την ακατανόμαστη.. με το που μπει ο Νοέμβρης ξεκινάω τα τεστάκια κ εγώ.. 16η είχα θετικό τον προηγούμενο μήνα..  αμα έχεις απορία ανέβαζε τα τεστάκια σου. εγώ επειδή δεν είχα δει θετικό πως είναι δεν ημουν σιγουρη.. αν πας πίσω τις σελίδες θα δεις τις φώτο μου... μου λέγανε τα κορίτσια αν είναι η όχι..

Έχεις δίκιο θα κάνω το απόγευμα και αν δεν βγάζω άκρη θα το ανεβασω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...