Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αντε σταρακι πάμε δυναμικά! !!!εγω περιμένω 8 με 10 Νοέμβρη. Λογικά είμαι ακόμα στις γονιμες.πολλές επαφές δεν είχαμε αλλά κάτι κάναμε και βλεπουμε!!!!??

Α αυτό φπ 35 δεν είναι μόνο δικό μου οκ καλό αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η paradisebird είπε:

Τι εφαρμογή είναι αυτή κορίτσι μου; Μπορείς να δώσεις κάποιες πληροφορίες σχετικά;

Είναι εφαρμογή στο κινητό και σου λέει πότε περιμένεις περίοδο. Υπάρχουν διάφορες. Την κατεβάζεις. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είναι εφαρμογή στο κινητό και σου λέει πότε περιμένεις περίοδο. Υπάρχουν διάφορες. Την κατεβάζεις. ?

Ευχαριστώ πολύ, θα το ψάξω αν και με έναν άστατο κύκλο όπως έχω εγώ δεν ξέρω αν και πως θα δουλέψει αυτή η εφαρμογή. Θα το δω και θα σας πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ 8 περιμένω. Έβαλα στη εφαρμογή ότι ωορρηξια έκανα την 16η ημέρα. Κ μου έβγαλε κύκλο 29 ημέρες.... Εμείς είχαμε επαφές 8-10-11-13-15-16...νομιζω κάπου εδώ είμαστε καλά.... ? Μεγάλη προσπάθεια αυτός ο μήνας. Και είμαι αισιόδοξη η αλήθεια είναι, γιατί επιτέλους μπόρεσα να καταλάβω μόνη μου την ωορρηξια μου. Νομίζω βοήθησαν πολύ οι πολυβιταμινες. Πήγα κ σε παθολόγο να δείξω κ κάτι εξετάσεις μου κ μου έδωσε να παίρνω κ σίδηρο, γιατί είχα χαμηλό.!!!! 

Πολύ καλά σε βλέπω αυτό το μηνα!!!!σίδηρο παίρνω κι εγώ μόνο κατά τη διάρκεια της περιόδου όμως. Μου είχε πεσει ο αιματοκριτης και η φερριτινη από την βιοχημικη που είχα πριν ένα χρόνο ακριβώς! 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η levanda είπε:

Στην ίδια μέρα του κύκλου είμαστε! Οι γόνιμες πέφτουν καθημερινές ? Τι να κάνουμε.. Καλή επιτυχία να έχουμε! 

@Starrr Με το καλό! 

καλά αποτελέσματα! 

@Ε.Γ.Α. Με το καλό και σε εσένα! να μας πείτε αρχές του μήνα, πρώτες πρώτες τα ευχάριστα! 

Μακάρι να έχουμε ευχαριστα!!!!όλες μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Ευχαριστώ πολύ, θα το ψάξω αν και με έναν άστατο κύκλο όπως έχω εγώ δεν ξέρω αν και πως θα δουλέψει αυτή η εφαρμογή. Θα το δω και θα σας πω...

Κι εγω έχω. Κ όταν έκανα πχ τα τεστ ωορρηξιας το έβαζα την ημέρα από υπολόγιζα τη ημέρα ωορρηξια ςκ σου το έβγαζε...... Αυτό το μήνα το κατάλαβα από τα συμπτώματα οπότε το άλλαξα.. Τώρα 1.5 μήνες είμαι με πολυβιταμινες για να φτιαχτεί ο κύκλος μου.. Η εφαρμογή μόνο βοηθά στο να βλέπω το διάγραμμα για την θεμεοκρασια, ωορρηξια, που περιμένεις κτλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πολύ καλά σε βλέπω αυτό το μηνα!!!!σίδηρο παίρνω κι εγώ μόνο κατά τη διάρκεια της περιόδου όμως. Μου είχε πεσει ο αιματοκριτης και η φερριτινη από την βιοχημικη που είχα πριν ένα χρόνο ακριβώς! 

 

Μακάρι να έχουμε ευχαριστα!!!!όλες μας!!!!

Εγώ είχα χαμηλό σίδηρο. Φολικο έχει κ οι πολυβιταμινες που παίρνω.. Και κου είπε ότι με το σίδηρο να παίρνω κ βιταμινη c για καλύτερη απορρόφηση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Εγώ τον Νοέμβρη τον πιστεύω πάρα πολύ!!! πιστεύω θα έχουμε πολλές εγκυουλες!!!!!!!!???

κι εγώ το ίδιο προαίσθημα έχω! μακάρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, υπάρχει κάποια κοπέλα στη παρεα που έχει θυρεοειδή. Θέλω να ρωτήσω κάτι???

Τι έπαθες κορίτσι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

15η μέρα σήμερα μόλις έκανα τεστακι ωορρηξιας και βγήκε πάλι αρνητικό. ..έχω σταθερο κύκλο 28 ημερών. .με βάση την εφαρμογή στο κινητό σημερα "λεει" πως έχω ωορηξια. .!δεν ξέρω μήπως δεν κάνω???? Κορίτσια όσες από κάνετε τεστακια καιρό γτ εμένα είναι ο πρώτος μήνας υπάρχει περίπτωση να κάνω ωορρηξια και να μην το δείξει το τεστακι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenaki1890 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, υπάρχει κάποια κοπέλα στη παρεα που έχει θυρεοειδή. Θέλω να ρωτήσω κάτι???

Εγώ έχω, παίρνω καθημερινά 1 χάπι Τ4 88mg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

15η μέρα σήμερα μόλις έκανα τεστακι ωορρηξιας και βγήκε πάλι αρνητικό. ..έχω σταθερο κύκλο 28 ημερών. .με βάση την εφαρμογή στο κινητό σημερα "λεει" πως έχω ωορηξια. .!δεν ξέρω μήπως δεν κάνω???? Κορίτσια όσες από κάνετε τεστακια καιρό γτ εμένα είναι ο πρώτος μήνας υπάρχει περίπτωση να κάνω ωορρηξια και να μην το δείξει το τεστακι???

Ναι αν κάνεις τις ταινίες υπάρχει!!! Μπορεί εσένα η ορμόνη να ανεβαίνει απότομα και να μην μένει ανεβασμενη πολλές ώρες οπότε να την χάσεις και να μην δεις θετικό!!! Αν έχεις σταθερό κύκλο είναι λίγο δύσκολο να μην κάνεις ωορρηξία. Αν κάνεις πρώτη φορά τεστ καλό είναι κάνεις 2 την ημέρα  για να δεις θετικό σίγουρα.Υπαρχει και η περίπτωση να καθυστερήσει η ωορρηξία σου και να δεις θετικό όλα παίζουν!!

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Ναι αν κάνεις τις ταινίες υπάρχει!!! Μπορεί εσένα η ορμόνη να ανεβαίνει απότομα και να μην μένει ανεβασμενη πολλές ώρες οπότε να την χάσεις και να μην δεις θετικό!!! Αν έχεις σταθερό κύκλο είναι λίγο δύσκολο να μην κάνεις ωορρηξία. Αν κάνεις πρώτη φορά τεστ καλό είναι κάνεις 2 την ημέρα  για να δεις θετικό σίγουρα.Υπαρχει και η περίπτωση να καθυστερήσει η ωορρηξία σου και να δεις θετικό όλα παίζουν!!

 

 

 

 

Μάλιστα. ..εγώ μέχρι ποτε να κάνω τεστακια? ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Μάλιστα. ..εγώ μέχρι ποτε να κάνω τεστακια? ? 

Κανονικά λένε μέχρι να δεις θετικό! Τώρα είναι στο χέρι σού ότι σε βολεύει!? Αν έχεις πολύ σταθερό κύκλο κάνε μέχρι και την 17 μέρα παραπάνω θεωρώ δεν χρειάζεται!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τι έπαθες κορίτσι? 

Γεια σου Starr μου, έχω υποθυρεοειδισμό, το TSH μου ήταν ανεβασμένο, πήρα χάπια και το είχα κατεβάσει στο 1,2. Πριν λίγες μέρες πήγα για αιματολογικές εξετάσεις και ανέβηκε στο 3 ξανά. Ο γιατρός μου έγραψε να πάρω μεγαλύτερη δόση. Το ερώτημα μου είναι υπάρχει περίπτωση να απορρυθμιστηκε επειδή έπαιρνα το χάπι του θυρεοειδή με το φολικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η levanda είπε:

Εγώ έχω, παίρνω καθημερινά 1 χάπι Τ4 88mg

Γεια σου levanda μου, εγώ έχω υποθυρεοειδισμό, μέχρι πριν λίγο καιρό έπαιρνα χάπι 0,50 και ρύθμισα το TSH στο 1,2. Πριν μια εβδομάδα πήγα για αιματολογικές και ανέβηκε πάλι, οπότε ο γιατρός μου έδωσε τώρα 0,75 για να το κατεβάσω. Το ερώτημα μου είναι το εξής...Το πρωί κάθε μέρα μόλις ξυπνούσα έπαιρνα το χάπι του θυρεοειδή με φολικο ταυτόχρονα, υπάρχει περίπτωση μα μην γινόταν καλή απορρόφηση από τον οργανισμό γι" αυτό να απορρυθμιστηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

15η μέρα σήμερα μόλις έκανα τεστακι ωορρηξιας και βγήκε πάλι αρνητικό. ..έχω σταθερο κύκλο 28 ημερών. .με βάση την εφαρμογή στο κινητό σημερα "λεει" πως έχω ωορηξια. .!δεν ξέρω μήπως δεν κάνω???? Κορίτσια όσες από κάνετε τεστακια καιρό γτ εμένα είναι ο πρώτος μήνας υπάρχει περίπτωση να κάνω ωορρηξια και να μην το δείξει το τεστακι???

Συνέχισε τα τέστακια σου. Εγώ γι αυτό τον προηγούμενο μήνα πήρα να κάνω 2 την ημέρα. Γιατί με το ένα το έχασα δε βρήκα θετικό. Βέβαια πολλές κοπελες χρησιμοποιουν 1.. επίσης με τα τεστακια διαπιστώνουμε πως άλλη μέρα από αυτή που πιστεύαμε έχουμε ωορηξια. Θα σε βοηθήσει,  κ εγώ είχα αγχώθει που δεν έβγαζε θετικό τον πρώτο μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Εγώ τον Νοέμβρη τον πιστεύω πάρα πολύ!!! πιστεύω θα έχουμε πολλές εγκυουλες!!!!!!!!???

Βρε κορίτσια αλήθειααα κ εγώ νιώθω πολύ αισιόδοξη.. όλες έχουμε καλό προαίσθημα.. αυτός θα είναι  ο μήνας μας... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Σορρυ, δεν κατάλαβα.....????

Εννοώ με τη θερμοκρασία χθες έβαλα θερμόμετρο γιατί πήραμε καινούργιο και ήταν 35 και κάτι η θερμοκρασία και λεβ τι στο καλό υποτίθεται 36.6 δεν είναι η κανονική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Πρόγνωση για Νοέμβριο δεν κάνω, γιατί τον Οκτώβριο έπεσα πολύ έξω ? άρχισα να πονάω σήμερα στην ωοθήκη έκανα ένα τεστ ωορρηξιας και βγήκε οριακά θετικό.. Νωρίτερα από τον προηγούμενο μήνα.. Θα κάνω κι αύριο να δω αν θα γίνει αχνό ή ήταν όντως σήμερα. Αντε να δούμε κι αυτό το μήνα....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

15η μέρα σήμερα μόλις έκανα τεστακι ωορρηξιας και βγήκε πάλι αρνητικό. ..έχω σταθερο κύκλο 28 ημερών. .με βάση την εφαρμογή στο κινητό σημερα "λεει" πως έχω ωορηξια. .!δεν ξέρω μήπως δεν κάνω???? Κορίτσια όσες από κάνετε τεστακια καιρό γτ εμένα είναι ο πρώτος μήνας υπάρχει περίπτωση να κάνω ωορρηξια και να μην το δείξει το τεστακι???

Εγώ πιστεύω ότι τα τέστ μας αγχωνουν και αργούμε να κάνουμε ωορρηξία κα εγώ συνήθως κάνω στις Δεκαπέντε μέρες και όταν είχα το τεστ έκανα στις δέκα εφτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lenaki1890 είπε:

Γεια σου Starr μου, έχω υποθυρεοειδισμό, το TSH μου ήταν ανεβασμένο, πήρα χάπια και το είχα κατεβάσει στο 1,2. Πριν λίγες μέρες πήγα για αιματολογικές εξετάσεις και ανέβηκε στο 3 ξανά. Ο γιατρός μου έγραψε να πάρω μεγαλύτερη δόση. Το ερώτημα μου είναι υπάρχει περίπτωση να απορρυθμιστηκε επειδή έπαιρνα το χάπι του θυρεοειδή με το φολικο?

Όχι δεν έχει καμία σχέση... Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι. Κ με τα χάπια θα το ρυθμίσεις μην ανησυχείς. Μέχρι να βρεις ποια είναι η δική σου δόση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...