Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Γράφετε πολλά και δε σας προλαβαίνω ?

@stasa199 πέρασα σήμερα από το μαγαζί μια γρήγορη βόλτα και είδα ωραία πραγματάκια, θα ξαναπάω αύριο με την ησυχία μου και είμαι σίγουρη ότι θα βρω κάτι!

@Diwni σήμερα μπήκα 24η και έχω κλείσει ραντεβού να δω τη γιατρό μου Δευτέρα, οπότε θα μου γράψει και την καμπύλη και θα πάω να την κάνω μέσα στη βδομάδα. Όσο για το διαβήτη, χωρίς να θέλω να σε θίξω, προσωπικά θεωρώ επικίνδυνη την άποψη "αν είναι να το πάθεις, θα το πάθεις". Η διατροφή μας παίζει σημαντικό ρόλο. Σε 'μένα η γιατρός μου είπε απλά να προσέχω π.χ. στη θεία του συντρόφου μου που έχει φουλ κληρονομικότητα της απαγόρευσε από την αρχή να τρώει πάνω από ένα γλυκό την εβδομάδα, το τήρησε και δεν εμφάνισε κανένα θέμα.  

Πάντως όσον αφορά τον τράχηλο και τη συσχέτιση με πρόωρο τοκετό έχω μπερδευτεί λιγάκι. Εμένα είναι μικρό το μήκος, ήταν από την αρχή όπως έχω ξαναγράψει, αλλά η εμβρυολόγος με καθησύχασε και μάλιστα στα αποτελέσματα της β' επιπέδου δίνει πολύ μικρή πιθανότητα για πρόωρο τοκετό. Θα μιλήσω βέβαια και τη Δευτέρα με τη γιατρό μου γιατί όσο να 'ναι το έχω ένα άγχος.

Όσο για τον κολπικό υπέρηχο και τον πρόωρο τοκετό, ας μην τρομοκρατούμε η μια την άλλη!

Συγχαρητήρια σε όσες είχαν καλά αποτελέσματα στη β' επιπέδου και the best of luck σε όσες περιμένουν! ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Καλησπέρα κοριτσια. Ο τράχηλος φαίνεται κ απο πάνω κ όχι απαραίτητα κολπικα. Πότε δ έκανα κολπικό υπερηχο από τη στιγμή π φαινόταν τ μωρο από πανω. Χθες έκανα τη β επιπέδου κ κάναμε μονο κοιλιακό.

Όσο για τ ζάχαρο αν είναι να κάνεις θα κανεις. Γι αυτό λέγεται Κ διαβήτης κύησης. Εμφανίζεται από κάποια βδομάδα κ μετα αν είναι να εμφανιστεί. Αν εμφανιστεί μετά θελει λίγο προσοχή. Οπότε μην αγχώνεστε από τωρα.

@Diwni Σου ειπε σε εκατοστά το ακριβες μήκος του τραχήλου στην β επιπέδου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@stasa199Ναι τα έχω πρόσφατα χαχα. Αλλά κάθε εγκυμοσύνη διαφέρει όπως κ κάθε γυναίκα. Πάντως αυτι με την καμπύλη 9 στις 10 φορες βγαίνει καλή. 

τουλάχιστον εχουμε μια συμβουλή παρα πανω !γιατι πράγματα που λεμε εδω δεν μου τα εχουν πει ούτε φιλες που εχουν περασει εγκυμοσύνη! μονο αν τους αναφερω κατι ισως μου πουν απο μονες τους καμια δεν λεει για να μην με τρομαξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa σίγουρα πρέπει να προσέχουμε για πολλούς λόγος άλλα κπ πράγματα τα προκαλεί η ίδια η εγκυμοσύνη. Από αυτή την άποψη τ είπα. Για τ συγκεκριμένο θέμα. Ναι καλό είναι να προσέχουμε τη διατροφή μας κ για τ μωρο κ για όλα κτλ αλλά δ σ εγγυάται κανένας ότι αν δ τρως γλυκά δ θα πάθεις διαβήτη κύησης. Πχ η κούνιαδα μ π εμφάνισε στο πρώτο, στο δεύτερο εκανε αυστηρή διατροφή από την αρχη κ πάλι εμφάνισε. Αλλά το είχε υπό έλεγχο.

@Berry Ναι τ γράφει κ στο αναλυτικό χαρτί π μ έδωσε. 35,0 mm. Κάθε φορά τα τσεκάρει αυτά. Σε κάθε υπέρηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πότε καταλάβατε τα μωράκια σας? Εκτός από κάτι πεταρισματα που δεν μπορώ να πω με σιγουριά πως είναι το μωρό δεν νιώθω κάτι άλλο ! Είμαι στο τέλος της 18ης εβδομαδας και έχω αρχίσει να αγχώνομαι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου πότε καταλάβατε τα μωράκια σας? Εκτός από κάτι πεταρισματα που δεν μπορώ να πω με σιγουριά πως είναι το μωρό δεν νιώθω κάτι άλλο ! Είμαι στο τέλος της 18ης εβδομαδας και έχω αρχίσει να αγχώνομαι ! 

Μην αγχωνεσαι καθολου!!εγω το καταλαβα κανονικα στην 20-21η βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου πότε καταλάβατε τα μωράκια σας? Εκτός από κάτι πεταρισματα που δεν μπορώ να πω με σιγουριά πως είναι το μωρό δεν νιώθω κάτι άλλο ! Είμαι στο τέλος της 18ης εβδομαδας και έχω αρχίσει να αγχώνομαι ! 

Να μην άγχεσαι! Εγώ κινήσεις ένιωθα από τη 17η αλλά κανονικά κανονικά πια το ένιωσα την 22η εβδομάδα. Αφού ειχα κι εγώ αγχωθει πολυ. Τώρα που είμαι τέλος 23ης δε σταματάει να με κλωτσάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου πότε καταλάβατε τα μωράκια σας? Εκτός από κάτι πεταρισματα που δεν μπορώ να πω με σιγουριά πως είναι το μωρό δεν νιώθω κάτι άλλο ! Είμαι στο τέλος της 18ης εβδομαδας και έχω αρχίσει να αγχώνομαι ! 

μην αγχώνεσαι! και εγω ετσι ήμουν! εγω ενιωσα κατι 18 και 3  d και την επομενη αλλα δεν ημουν σιγουρη και απο τη 19 και 2 μεχρι σημερα που ειμαι 19 και 6 καθε μερα μου δείχνει σημαδια !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Πηρα μαξιλαρι εγκυμοσυνης για υπνο (και αργοτερα θηλασμού). Αγαπημενη αγορα! Με βολεψε πολύ!!!

Α τέλεια !! Πόσο κοστίζει; Το σκέφτομαι κι εγώ σιγά σιγά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Γεια σας κοριτσια!!! Πηρα μαξιλαρι εγκυμοσυνης για υπνο (και αργοτερα θηλασμού). Αγαπημενη αγορα! Με βολεψε πολύ!!!

Μπράβο!!

Θα σε βοηθήσει κάπως και στον πόνο στο μηρό-ισχίο. Νομίζω πως και στο θηλασμό θα μας βοηθήσει πααααρα πολύ. Για σκέψου να έχουμε κάπου το μωρό μας να ακουμπάει από το να το κρατάμε συνεχώς εμείς. 

@marakineos κάπου στα 30-40€ κοστίζουν γενικά. Εμένα μου το έκαναν δώρο στα mother baby που πήρα πολλά πράγματα για το μωρό μου και με έχει χιλιοβολέψει!! Ακόμα και για να ακουμπάω τη μέση μου όταν κάθομαι στον καναπέ και πχ διαβάζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Α τέλεια !! Πόσο κοστίζει; Το σκέφτομαι κι εγώ σιγά σιγά !

39,90 απο καταστημα στα Ιωαννινα (tres joli). Το ειχα βρει στο σκρουτζ και ειχε μηδενικα μεταφορικα και αντικαταβολη. Εγω επειδη πηγα ταξιδακι προς τα εκει... πηγα και το πηρα απ το καταστημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω, δουλειές σπιτιού κάνετε κανονικά όπως πριν; Ή έχετε βοήθεια; 

Εγώ είμαι κάπως υπερβολική με την καθαριότητα και όσο περνάει ο καιρός και βαραίνω κάνω όλο και λιγότερα πράγματα μόνη μου. Με βοηθάει όσο μπορεί ο άντρας μου αλλά μου κακοφαίνεται να σας πω την αλήθεια. Τη μπανιέρα πχ που θέλει σκύψιμο δεν την κάνω πια εγώ και αναγκαστικά πρήζω τον άντρα μου που πολλές φορές μου λέει "μια χαρά είναι, τι έχει;;;". Χαχαχα!! Δεν ξέρω για τους δικούς σας συζύγους αλλά νομίζω ότι γενικά οι άντρες δε βλέπουν το σπίτι όπως εμείς. Αφού να φανταστείτε σήμερα που κάναμε γενική στο σπίτι μου είπε γελώντας (που είχε και μια δόση αλήθειας όμως) ότι όταν βαρύνω πολύ και δε θα μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα πια θα αφήσει το σπίτι να "ζεχνει". ;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!! 

Για να μη σχολιάσω ότι πονάω παντού, έτσι;; Μέση, πλάτη, κοιλιά, ισχίο.... Χαχαχα! Είμαι για επανασυναρμολόγηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω, δουλειές σπιτιού κάνετε κανονικά όπως πριν; Ή έχετε βοήθεια; 

Εγώ είμαι κάπως υπερβολική με την καθαριότητα και όσο περνάει ο καιρός και βαραίνω κάνω όλο και λιγότερα πράγματα μόνη μου. Με βοηθάει όσο μπορεί ο άντρας μου αλλά μου κακοφαίνεται να σας πω την αλήθεια. Τη μπανιέρα πχ που θέλει σκύψιμο δεν την κάνω πια εγώ και αναγκαστικά πρήζω τον άντρα μου που πολλές φορές μου λέει "μια χαρά είναι, τι έχει;;;". Χαχαχα!! Δεν ξέρω για τους δικούς σας συζύγους αλλά νομίζω ότι γενικά οι άντρες δε βλέπουν το σπίτι όπως εμείς. Αφού να φανταστείτε σήμερα που κάναμε γενική στο σπίτι μου είπε γελώντας (που είχε και μια δόση αλήθειας όμως) ότι όταν βαρύνω πολύ και δε θα μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα πια θα αφήσει το σπίτι να "ζεχνει". ;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!! 

Για να μη σχολιάσω ότι πονάω παντού, έτσι;; Μέση, πλάτη, κοιλιά, ισχίο.... Χαχαχα! Είμαι για επανασυναρμολόγηση. 

Εμενα ευτυχως ο αντρας μ ειναι κ αυτος ψειρας...οποτε εγω κανω τα καθημερινα μαγειρεμα καθαρισμα κουζινα κτλ ξεσκονισμα..και εκεινος μπανια απλωμα σκουπισμα σφουγγαρισμα ολα τελεια! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Εμενα ευτυχως ο αντρας μ ειναι κ αυτος ψειρας...οποτε εγω κανω τα καθημερινα μαγειρεμα καθαρισμα κουζινα κτλ ξεσκονισμα..και εκεινος μπανια απλωμα σκουπισμα σφουγγαρισμα ολα τελεια! ?

Τέλεια!! Κι εμένα κάνει το άπλωμα (η μόνη δουλειά που απολαμβάνει), μπάνια και σκούπισμα αλλά πολλές φορές (ειδικά για το σκούπισμα) μου βγάζει το λάδι!!! Ευτυχώς βέβαια που έχω κι αυτόν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ δεν έχω παράπονο... Εδώ και μια εβδομάδα που πρέπει να είμαι στο κρεβάτι και να μην κάνω τίποτα, τα έχει αναλάβει όλα! Εκτός από το μαγείρεμα και το σίδερο που τα έχει αναθέσει στη μητέρα του, όλα τα υπόλοιπα τα κάνει μόνος του! Αφήστε που πήρε φόρα και μου έκανε μέχρι και τα ντουλάπια της κουζίνας μέσα-έξω!!! Χαχαχα!!! Μάλλον θα με είχε ακούσει κάποια στιγμή που έλεγα ότι θέλω να τα κάνω και δεν μπορώ...

Όσο καιρό όμως μπορούσα είχε αναλάβει το σκούπισμα, σφουγγάρισμα και να μου βγάζει την λεκάνη με τα ρούχα στο μπαλκόνι. Τι θέμα είναι ότι είναι πάρα πολύ πρόθυμος να βοηθήσει και η αλήθεια είναι ότι κι εγώ η ίδια έχω εκπλαγεί...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω, δουλειές σπιτιού κάνετε κανονικά όπως πριν; Ή έχετε βοήθεια; 

Εγώ είμαι κάπως υπερβολική με την καθαριότητα και όσο περνάει ο καιρός και βαραίνω κάνω όλο και λιγότερα πράγματα μόνη μου. Με βοηθάει όσο μπορεί ο άντρας μου αλλά μου κακοφαίνεται να σας πω την αλήθεια. Τη μπανιέρα πχ που θέλει σκύψιμο δεν την κάνω πια εγώ και αναγκαστικά πρήζω τον άντρα μου που πολλές φορές μου λέει "μια χαρά είναι, τι έχει;;;". Χαχαχα!! Δεν ξέρω για τους δικούς σας συζύγους αλλά νομίζω ότι γενικά οι άντρες δε βλέπουν το σπίτι όπως εμείς. Αφού να φανταστείτε σήμερα που κάναμε γενική στο σπίτι μου είπε γελώντας (που είχε και μια δόση αλήθειας όμως) ότι όταν βαρύνω πολύ και δε θα μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα πια θα αφήσει το σπίτι να "ζεχνει". ;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!! 

Για να μη σχολιάσω ότι πονάω παντού, έτσι;; Μέση, πλάτη, κοιλιά, ισχίο.... Χαχαχα! Είμαι για επανασυναρμολόγηση. 

Ταυτίστηκα πληρως με αυτο το κειμενο. Η καθε λεξη που εγραψες ισχυει και για μενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια θέλω να σας ρωτήσω, δουλειές σπιτιού κάνετε κανονικά όπως πριν; Ή έχετε βοήθεια; 

Εγώ είμαι κάπως υπερβολική με την καθαριότητα και όσο περνάει ο καιρός και βαραίνω κάνω όλο και λιγότερα πράγματα μόνη μου. Με βοηθάει όσο μπορεί ο άντρας μου αλλά μου κακοφαίνεται να σας πω την αλήθεια. Τη μπανιέρα πχ που θέλει σκύψιμο δεν την κάνω πια εγώ και αναγκαστικά πρήζω τον άντρα μου που πολλές φορές μου λέει "μια χαρά είναι, τι έχει;;;". Χαχαχα!! Δεν ξέρω για τους δικούς σας συζύγους αλλά νομίζω ότι γενικά οι άντρες δε βλέπουν το σπίτι όπως εμείς. Αφού να φανταστείτε σήμερα που κάναμε γενική στο σπίτι μου είπε γελώντας (που είχε και μια δόση αλήθειας όμως) ότι όταν βαρύνω πολύ και δε θα μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα πια θα αφήσει το σπίτι να "ζεχνει". ;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!! 

Για να μη σχολιάσω ότι πονάω παντού, έτσι;; Μέση, πλάτη, κοιλιά, ισχίο.... Χαχαχα! Είμαι για επανασυναρμολόγηση. 

εμενα μεχρι πριν κανενα μηνα δεν με άφηνε να κανω πολλα μονο μαγειρεμα αν δουλευε και το μπανιο που δεν το χει!βεβαια δεν το κανω απο πανω μεχρι κατω οπως πριν αλλα παλι το καθαριζω!τον τελευταίο καιρο τα εχω αναλαβει ολα παλι γιατι δουλευε πολλες ωρες και δεν ηθελα να τον κουραζω και με το σπιτι σογα σιγα τα κανω καθε μερα απο λιγο και τα καταφερνω!αλλα νομιζω πως πρέπει να χαλαρωσουμε και εμείς λιγο!δεν πειράζει να συνηθίζουμε και για μετα που δεν θα προλαβαινουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

εμενα μεχρι πριν κανενα μηνα δεν με άφηνε να κανω πολλα μονο μαγειρεμα αν δουλευε και το μπανιο που δεν το χει!βεβαια δεν το κανω απο πανω μεχρι κατω οπως πριν αλλα παλι το καθαριζω!τον τελευταίο καιρο τα εχω αναλαβει ολα παλι γιατι δουλευε πολλες ωρες και δεν ηθελα να τον κουραζω και με το σπιτι σογα σιγα τα κανω καθε μερα απο λιγο και τα καταφερνω!αλλα νομιζω πως πρέπει να χαλαρωσουμε και εμείς λιγο!δεν πειράζει να συνηθίζουμε και για μετα που δεν θα προλαβαινουμε!!!

Χαχα! Για μετά που δε θα προλαβαίνουμε;;; Εγώ ώρες ώρες με πιάνω να μην μπορώ να σταθώ επειδή τα θέλω όλα καθαρά ΤΩΡΑ!!! Αλλά ισχύει ότι τώρα το ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ είναι η υγεία του μωρού μας. Οπότε πρέπει να ηρεμήσουμε γιατί όπως λέει και μία φίλη μου, σπίτι θα έχεις να καθαρίζεις συνέχεια μωρό όμως δε θα έχεις όποτε θες εσύ. Γι' αυτό πρέπει να προσέχουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημλερα κορίτσια!!!! χάθηκα λιγάκη λίγο η δουλειά λίγο οι γιορτές με χάσατε αλλα τωρα επέστρεψα εγώ είμαι στην 19η εβδομάδα!! εχω αρχίσει λίγο να τον ακούω αλλα ελαχιστά σαν να με σκουντάει ήταν την προηγούμενη εβδομάδα !! σήμερα μου έδωσε πιο δυνατές δλδ κατάλαβα ότι είναι αυτός όχι συνέχεια βέβαια αλλα τον ένιωσα!!!

πάω για β επιπέδου στις 30  του μήνα και ανυπομωνώ να δω οτι πανε ολα καλα και φυσικα ποσο θα εχει μεγαλωσει!! τωρα που ειμαι στα μισα δε μπορω να πιστεψω πως περασε ο καιρος!!!! ανυπομονω οταν ερθει η ωρα η καλη να τον δω !!!!!!

εγω παω δουλεια και κανω δουλειες στο σπιτι δλδ μαγειρεμα και κουζινα μαζεμα κτλ κανω κανενα σκουπισμα με σουιφερ και ξερετε απλωμα μαζεμα διπλωμα και γενικα ενα μαζεμα αλλα τα βαρια εχω και μια κοπελα που ερχεται μια φορα το μηνα και κανει και φυσικα ο αντρας μου που ευτηχως και αυτος ειναι της τακτοποιησης και του μαζεματος και την μανουλα μου!!!!! 

περασα και ενα κρυωμα με λαιμο και λιγα δεκατα και ακομα εχω μυτη αλλα οκ ειμαι καλα κρυωματακι του χειμωνα!!!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως και εγω πιστευω οτι οκ το σπιτι εκει θα ειναι παντα και θα ζηταει δουλειες ποτε δε τελειωνουν οι δουλειες του σπιτιου !!!!!!!! οποτε τωρα οκ κανουμε οτι μπορουμε και οτι μας αφηνει γιατι η αληθεια ειναι οτι οσο βαραινεις δε μπορεις να κανεις οπως πριν !!! και για το μετα εεε θα βρεθει λυση μωρε λιγο ο αντρας λιγο καμια μαμα λιγο εμεις μολις παρουμε τα πανω μας και βρουμε τους ρυθμους μας με τα μωρακια κατι θα κανουμε!!! θελω να πιστευω !!!! αχαχαχαχαχαχαχα 

και εγω σκεφτομαι να παρω μαξιλαρι ειδα πηρατε καποιες θα κανω καμια ερευνα να δω να παρω να ειναι και θυλασμου για μετα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Madi85 είπε:

Κορίτσια, εγώ δεν έχω παράπονο... Εδώ και μια εβδομάδα που πρέπει να είμαι στο κρεβάτι και να μην κάνω τίποτα, τα έχει αναλάβει όλα! Εκτός από το μαγείρεμα και το σίδερο που τα έχει αναθέσει στη μητέρα του, όλα τα υπόλοιπα τα κάνει μόνος του! Αφήστε που πήρε φόρα και μου έκανε μέχρι και τα ντουλάπια της κουζίνας μέσα-έξω!!! Χαχαχα!!! Μάλλον θα με είχε ακούσει κάποια στιγμή που έλεγα ότι θέλω να τα κάνω και δεν μπορώ...

Όσο καιρό όμως μπορούσα είχε αναλάβει το σκούπισμα, σφουγγάρισμα και να μου βγάζει την λεκάνη με τα ρούχα στο μπαλκόνι. Τι θέμα είναι ότι είναι πάρα πολύ πρόθυμος να βοηθήσει και η αλήθεια είναι ότι κι εγώ η ίδια έχω εκπλαγεί...!!!

Προκομμενος ο αντρούλης σου!!! Μπράβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου χθες το πρωί πέρασα κολικό εντέρου. Πολύ πολύ επώδυνη κατάσταση . Ευτυχώς ήμουν τυχερή και κράτησε λίγο.Πονουσα πολύ κάτω αριστερά και πίσω στη μέση , δεν μπορούσα ούτε να περπατήσω. Τρόμαξα πολύ ευτυχώς με καθησύχασε ο γιατρός πως συμβαίνει κάποιες φορές στην εγκυμοσύνη, μου είπε να πάρω buscopan plus αλλά ευτυχώς μέχρι να βρει ο άντρας μου εφημερεύον φαρμακείο ηρέμησε πολύ ο πονος. Τρέμω μη με ξαναπιάσει και φανταστείτε δεν έχω θέμα δυσκοιλιότητας κλπ. Σχετικά με τις δουλειές του σπιτιού τώρα που συνηλθα λίγο από το στομάχι άρχισα να τις ξανακάνω. Πρώτα τα πρωινά που Ήμουν καλά δούλευα και τ απογεύματα ήμουν χάλια. Βοηθούσε πολύ η μαμά μου και ο άντρας μου αλλά η αλήθεια είναι πως νευριαζα που δεν τα έκανα όπως ήθελα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelmammy είπε:

Προκομμενος ο αντρούλης σου!!! Μπράβο!

Πράγματι! Ειλικρινά δεν έχω λόγια! Τώρα που αρχίζω ξανά να κάνω κάποιες δουλίτσες, θα τον ξεκουράσω κι εκείνον.

Ωστόσο, καλό είναι να μην φτάνουμε στα άκρα και να ζητάμε βοήθεια ακόμα και εάν θεωρούμε ότι μπορούμε να τα κάνουμε όλα. Το λέω γιατί εγώ την "έπαθα". Πρώτα απ'όλα να είναι καλά τα μωράκια μας κι εμείς. Τα υπόλοιπα γίνονται και αργότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...