Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!!! 

@stasa199και @marakineos μη βιάζεστε να γεννησετε! Καλό είναι τα μωράκια σας να πάρουν όσο χρόνο χρειάζεται!

@Sofi90 να δεις που όταν έρθει η ώρα να δεις το αγγελούδι σου, θα ανυπομονεί κιόλας..!?

Τελικά γέννησα χθες κατά τις 7 παρά. 3660 ο μπέμπης!!! Μόνο που έκανε κάποιο πρόβλημα με την αναπνοή του, το οποίο κάποιες φορές συμβαίνει στα μωράκια από καισαρική, και δεν τον έχω μαζί μου στο δωμάτιο. Ούτε αγκαλιά δεν το έχω πάρει ακόμα...? Τον έβαλαν χθες για λίγο θερμοκοιτίδα ναι του έβαλαν σωληνάκι με οξυγόνο, οπότε δεν μπορεί να φάει και του έχουν ορό. Σε λίγο που θα έρθει ο άντρας μου να με βοηθήσει να σηκωθώ θα πάμε να τον δούμε!!! Όσο για την καισαρική επειδή με έχουν με παυσίπονα, δεν έχω πονέσει ιδιαίτερα! Κατά τη διάρκεια του τοκετού πόνεσα στην αρχή αρκετά, αλλά όλα καλά!!! Είχε πει μία μαία ότι μετά ξεχνάς τον πόνο της γέννας και όντως ισχύει. Μετά από μερικές ώρες δεν τον θυμόμουν καν... 

Με το καλό όλες κορίτσια μου γερά μωράκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Madi85 τι παίδαρος είναι αυτός;;;; Να σου ζήσει! Καλότυχος και υγιής να είναι σε όλη του τη ζωή και να ζήσετε να τον χαρείτε!!! Σύντομα να τον πάρεις στην αγκαλιά σου. Αχ! Συγκινήθηκα πάλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @Madi85 να σου ζήσει κορίτσι μου...γερός καλοτυχος να είναι και να.τον καμαρώσετε παλικάρι...να τον πάρεις σύντομα στην αγκαλιά σου εύχομαι...όταν έχεις νέα ενημέρωσε μας πως τα πάει το ανθρωπάκι σου... Κορίτσια κι εγώ ανυπομονώ να γεννήσω .. έχω τρομερή αγωνία να δω την μπέμπα και επίσης δεν αντέχω άλλο έχω γίνει σαν αερόστατο και δεν μπορώ να κουνηθω...κουράζομαι πολύ εύκολα και δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!

@Madi85 να σας ζησει το μωρακι σας!!!!!!γερο και καλοτυχο να ειναι!!!!!ευχομαι να τον παρεις συντομα αγκαλιτσα και να ειστε και οι δυο καλα!!!!!

Γιατι ποναγες κατα τη διαρκεια του τοκετου???

Ολοι το λενε οτι τα ξεχνας ολα!!!ειναι τρομερο να βλεπεις το μωρακι σου !(μακαρι να μου συμβει και εμενα!!!χαχαχαχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 3/05/19 ?

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Madi85 4/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@irened91 9/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19? γέννησε στις 16/04/19

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@Mist 17/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/19 ?

@RaniaMln 20/05/19 ?

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@lila80  31/05/19 ?

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ?

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Κι εγώ λίγο έχω φρικαρει με τη γέννα παρόλο που σκέφτομαι μια μέρα είναι ! Προσπαθώ να μην το φέρνω στο μυαλό μου σκέφτομαι μόνο τη στιγμή που θα βγεί το μωράκι πόσο ανακούφιση και χαρά θα πάρω!

@Madi85 να σου ζήσει!! Όλα τα καλά στη ζωή του!! Να μας ενημερώνεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις έφυγα από το νοσοκομείο. Όλα καλά κορίτσια μου. Η μικρή ακόμα δε θέλει να βγει. Της αρέσει φαίνεται μες την κοιλίτσα!! :-) Το NST καλό, υπέρηχο δεν κάναμε γιατί είχε χαλάσει ένα μηχάνημα και γινόταν ο κακός χαμός και μου είπε ο γιατρός ότι δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε υπέρηχο αφού το nst είναι καλό. Να μην ταλαιπωρηθώ κιόλας να περιμένω 10 χρόνια!! Επίσης, μου έκαναν εξέταση από κάτω να δουν τον τράχηλό μου. Επίσης καλός, δλδ δε γεννάω ακόμα. Η μαία μου είπε πολύ περπάτημα και σεξ. Για το πρώτο λέω κάτι κάνουμε... για το δεύτερο.... χαχαχα! Και μου λέει "θα το κάνεις για ιατρικούς λόγους και ας μη βολεύεσαι!!". Χαχαχα!! Είναι και μεγάλη εβδομάδα!! 

Επίσης, όλοι οι πόνοι που έχω είναι απολύτως φυσιολογικοί και τους θέλουμε κιόλας. Δείχνουν ότι όλα βαίνουν καλώς. ?

Η μικρή μου νιώθω ότι πιέζεται πια πολύ μέσα αλλά μάλλον ιδέα μου είναι. Πάντως, το ότι με πιέζει πολύ από κάτω και πονάω δείχνει ότι βρίσκει το δρόμο της. Χαχα! 

Έλα αγάπη μου να βγεις λέω κι εγώ!!!! Πόσο θέλω να την πάρω αγκαλιά!! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy  να ακολουθείς τις ιατρικές συμβουλές! Ο Θεός συγχωρεί ακόμα και που είναι Μεγάλη Εβδομάδα, άλλωστε δεν μιλάμε για ευχαρίστηση στην κατάστασή σου! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Angelmammy  να ακολουθείς τις ιατρικές συμβουλές! Ο Θεός συγχωρεί ακόμα και που είναι Μεγάλη Εβδομάδα, άλλωστε δεν μιλάμε για ευχαρίστηση στην κατάστασή σου! Με το καλό!

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! 

Κι εσύ με το καλό κορίτσι μου!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Μόλις έφυγα από το νοσοκομείο. Όλα καλά κορίτσια μου. Η μικρή ακόμα δε θέλει να βγει. Της αρέσει φαίνεται μες την κοιλίτσα!! :-) Το NST καλό, υπέρηχο δεν κάναμε γιατί είχε χαλάσει ένα μηχάνημα και γινόταν ο κακός χαμός και μου είπε ο γιατρός ότι δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε υπέρηχο αφού το nst είναι καλό. Να μην ταλαιπωρηθώ κιόλας να περιμένω 10 χρόνια!! Επίσης, μου έκαναν εξέταση από κάτω να δουν τον τράχηλό μου. Επίσης καλός, δλδ δε γεννάω ακόμα. Η μαία μου είπε πολύ περπάτημα και σεξ. Για το πρώτο λέω κάτι κάνουμε... για το δεύτερο.... χαχαχα! Και μου λέει "θα το κάνεις για ιατρικούς λόγους και ας μη βολεύεσαι!!". Χαχαχα!! Είναι και μεγάλη εβδομάδα!! 

Επίσης, όλοι οι πόνοι που έχω είναι απολύτως φυσιολογικοί και τους θέλουμε κιόλας. Δείχνουν ότι όλα βαίνουν καλώς. ?

Η μικρή μου νιώθω ότι πιέζεται πια πολύ μέσα αλλά μάλλον ιδέα μου είναι. Πάντως, το ότι με πιέζει πολύ από κάτω και πονάω δείχνει ότι βρίσκει το δρόμο της. Χαχα! 

Έλα αγάπη μου να βγεις λέω κι εγώ!!!! Πόσο θέλω να την πάρω αγκαλιά!! 

 

 

τι λετε κυρια μαια; ποιο σεξ; πλακα μας κανετε; ?  τι ωραια που ειναι ολα φυσιολογικα! θα βρει τον δρομο σιγα σιγα η μπεμπα και θα ερθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

τι λετε κυρια μαια; ποιο σεξ; πλακα μας κανετε; ?  τι ωραια που ειναι ολα φυσιολογικα! θα βρει τον δρομο σιγα σιγα η μπεμπα και θα ερθει!!

Χαχαχαχα!!!! Την τελευταία φορά που προσπαθήσαμε ήταν αδύνατον πάντως!! 

Ναι, όλα καλά!! Της μιλάω πάντως και της λέω να κατέβει σιγά σιγά... Ελπίζω να με ακούει. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες!!! Με το καλό να κρατήσετε κι εσείς τα μωράκια σας αγκαλίτσα!

@stasa199πονουσα γιατί άργησε να πιάσει η επισκληριδιος απ' ότι κατάλαβα. Αλλά ο πόνος ήταν ανεκτός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Madi85 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες!!! Με το καλό να κρατήσετε κι εσείς τα μωράκια σας αγκαλίτσα!

@stasa199πονουσα γιατί άργησε να πιάσει η επισκληριδιος απ' ότι κατάλαβα. Αλλά ο πόνος ήταν ανεκτός

Σημασια εχει οτι ολα ειναι καλα και συντομα θα εισαι κ εσυ σπιτι με το μωρακι σου!!!ο οποιοσδηποτε πονος ξεχνιεται...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 να σας ζήσει ο μπεμπακος σας!!!! Γερός, καλοτυχος κ καν τα ευτυχισμένος! Αρκετά μωράκια μπαίνουν για λίγο θερμοκοιτιδα λογο οξυγόνου δ είναι κάτι.

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς ρε κορίτσια Εγώ ακόμη θυμάμαι τον πόνο μετά την καισαρική. Κ τους πόνους ρης γεννας πριν. Οι οποίοι για μένα ηταβ πιο ανεκτοι από τους πόνους ρης καισαρικής π είχα τις επόμενες μερες. Δεν ξέρω πως λένε ότι όλα τα ξεχνάς.  Δύο χρόνια μετά κ θυμάμαι τα πάντα με κάθε λεπτομέρεια. Ότι περνάνε περνάνε άλλα δ γίνεται να ξεχνάς αυτές τις στιγμές.

@Angelmammy θεωρητικά έχεις άλλες 10 μερες οπότε είσαι μια χαρα. Γενικότερα δ θεκει βιασυνη. Σίγουρα έχεις κουραστεί άλλα έχω καταλάβει ότι όσο πιο.πολυ πάρει τ μωρο τόσο τ καλύτερο είναι κ για τ τοκετό. Ούτως ή άλλως δ θα μείνει κ για Παντα μέσα.

Εγώ έχω αυριο ραντεβού άντε να δουμε. Το μόνο π με απασχολεί είναι η θέση της που τ κεφάλι ρης είναι στραμμένο προς τ πλαι κ όχι προς τα πίσω. Ελπίζω αν δ τ εχει γυρίσει, να τ γυρίσει σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Madi85 να σας ζήσει ο μπεμπακος σας!!!! Γερός, καλοτυχος κ καν τα ευτυχισμένος! Αρκετά μωράκια μπαίνουν για λίγο θερμοκοιτιδα λογο οξυγόνου δ είναι κάτι.

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς ρε κορίτσια Εγώ ακόμη θυμάμαι τον πόνο μετά την καισαρική. Κ τους πόνους ρης γεννας πριν. Οι οποίοι για μένα ηταβ πιο ανεκτοι από τους πόνους ρης καισαρικής π είχα τις επόμενες μερες. Δεν ξέρω πως λένε ότι όλα τα ξεχνάς.  Δύο χρόνια μετά κ θυμάμαι τα πάντα με κάθε λεπτομέρεια. Ότι περνάνε περνάνε άλλα δ γίνεται να ξεχνάς αυτές τις στιγμές.

@Angelmammy θεωρητικά έχεις άλλες 10 μερες οπότε είσαι μια χαρα. Γενικότερα δ θεκει βιασυνη. Σίγουρα έχεις κουραστεί άλλα έχω καταλάβει ότι όσο πιο.πολυ πάρει τ μωρο τόσο τ καλύτερο είναι κ για τ τοκετό. Ούτως ή άλλως δ θα μείνει κ για Παντα μέσα.

Εγώ έχω αυριο ραντεβού άντε να δουμε. Το μόνο π με απασχολεί είναι η θέση της που τ κεφάλι ρης είναι στραμμένο προς τ πλαι κ όχι προς τα πίσω. Ελπίζω αν δ τ εχει γυρίσει, να τ γυρίσει σύντομα.

Ο γιατρός που με είδε σήμερα, μου είπε ότι τα μωράκια είναι πολύ εύκολο να γυρίσουν στη σωστή θέση τη στιγμή που θα ξεκινήσει η μήτρα τις συσπάσεις. Δλδ να μην ανησυχούμε αν είναι γυρισμένο στο πλάι κλπ. Αυτό που είναι ανησυχητικό είναι όταν είναι ισχιακό, που και πάλι μπορεί να γυρίσει τελευταία στιγμή. Αν είναι με το κεφαλάκι της κάτω, μην ανησυχείς. Θα γυρίσει. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy γελασα με το σεξ!!!και εγω που ελεγα οτι μποσουσα το εχω ξεχασει!!!!χαχαχαχα

Μια χαρα η μικρουλα σου θελει να κανει πασχα στην κοιλιτσα της μαμας μετα θα ερθει!!!

@Diwni εμενα μου ειχε πει ο γιατρος πως για να βγουν πρεπει να ειναι στο πλαι και αυτα που ειναι πρις τα πισω για τη γεννα γυρνανε!

Εγω εχω το απογευμα γιατρο!!!περιμενω να δω τι θα δουμε!!!!εχω ξυπνησει απο τις 4μιση με πονους περιοδου...δεν πηρα μαγνησιο χθες που ειχα τους εμετους και το πηρα στις 4 μιση....τωρα θα ξανα παρω...τι θα κανω μετα που θα μου το κοψει?????μετρησα και πιεση 12.8 με 8.3 καλη πηρα και τα αποτελεσματα ο αιματοκριτης 38.5!!!δηλωσα στον αντρα μου πως δεν ξανα πινω σιδηρο και μου ειπε πως θα το πει στο γιατρο!μα ειναι δυνατον????που να φτασει???τοσο ειχα πριν μεινω εγκυος!αντε πας και ηρεμισει το στομαχακι μου να βρω την υγεια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8@stasa199 τέλειος ο αιματοκρίτης σου! Πρώτη φορά τ ακούω. Άμα είναι στο πλάι δύσκολο να βγουν. Όπου κ να διαβάσεις λέει ότι η κατάλληλη θέση είναι αυτή π τ μωρο κοιτάει τ πωπο της μαμάς. Αν Κοίταει στο πλάι δυσκολεύεται να πατήσει τ τράχηλο. Κ άμα είναι λίγο περήφανο κ κάνει τ κεφάλι προς τα πίσω όπως τ πρωρο μ δ πρόκειται να βγει ποτέ.

@Angelmammy μακάρι τι να πω. Ελπίζω αυτό τ μωρό να ειναξ πιο συνεργασιμο. Όσο για τ σεξ θα βρείτε στάση να σας βολεύει. Εμείς τ αφήσαμε προς τ παρόν γτ έχω πολλές συσπάσεις. Αλλά άμα φύγει τ Πάσχα κ δ έχω γεννήσει θα τ βάλουμε πάλι στο πρόγραμμα. Από βδομάδα δηλαδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy γελασα με το σεξ!!!και εγω που ελεγα οτι μποσουσα το εχω ξεχασει!!!!χαχαχαχα

Μια χαρα η μικρουλα σου θελει να κανει πασχα στην κοιλιτσα της μαμας μετα θα ερθει!!!

@Diwni εμενα μου ειχε πει ο γιατρος πως για να βγουν πρεπει να ειναι στο πλαι και αυτα που ειναι πρις τα πισω για τη γεννα γυρνανε!

Εγω εχω το απογευμα γιατρο!!!περιμενω να δω τι θα δουμε!!!!εχω ξυπνησει απο τις 4μιση με πονους περιοδου...δεν πηρα μαγνησιο χθες που ειχα τους εμετους και το πηρα στις 4 μιση....τωρα θα ξανα παρω...τι θα κανω μετα που θα μου το κοψει?????μετρησα και πιεση 12.8 με 8.3 καλη πηρα και τα αποτελεσματα ο αιματοκριτης 38.5!!!δηλωσα στον αντρα μου πως δεν ξανα πινω σιδηρο και μου ειπε πως θα το πει στο γιατρο!μα ειναι δυνατον????που να φτασει???τοσο ειχα πριν μεινω εγκυος!αντε πας και ηρεμισει το στομαχακι μου να βρω την υγεια μου!

38,5 αιματοκρίτη;;;; Τέλεια!!! Τι να πω, μπράβο σου!!! Εγώ έχω 32,5 εδώ και μήνες. Και παίρνω 2 φορές τη μέρα. 

Ο άντρας σου καλά λέει! Χαχαχα!! Πρέπει πριν κόψεις κάτι να ρωτήσεις το γιατρό σου. Αν παίρνεις πχ 2 φορές τη μέρα, θα στον κάνει λογικά 1. Και το μαγνήσιο σίγουρα θα στο κόψει από την 37η εβδομάδα. 

@Diwni όταν έχεις συσπάσεις δεν κάνει να κάνεις σεξ, ε;;; Δεν κάνει ή δεν μπορείς;;; Εννοώ, αν δεν έχεις γεννήσει μέχρι την επόμενη εβδομάδα και έχεις συσπάσεις, θα το βάλετε στο πρόγραμμα;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/4/2019 at 11:56 ΠΜ, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy γελασα με το σεξ!!!και εγω που ελεγα οτι μποσουσα το εχω ξεχασει!!!!χαχαχαχα

Μια χαρα η μικρουλα σου θελει να κανει πασχα στην κοιλιτσα της μαμας μετα θα ερθει!!!

@Diwni εμενα μου ειχε πει ο γιατρος πως για να βγουν πρεπει να ειναι στο πλαι και αυτα που ειναι πρις τα πισω για τη γεννα γυρνανε!

Εγω εχω το απογευμα γιατρο!!!περιμενω να δω τι θα δουμε!!!!εχω ξυπνησει απο τις 4μιση με πονους περιοδου...δεν πηρα μαγνησιο χθες που ειχα τους εμετους και το πηρα στις 4 μιση....τωρα θα ξανα παρω...τι θα κανω μετα που θα μου το κοψει?????μετρησα και πιεση 12.8 με 8.3 καλη πηρα και τα αποτελεσματα ο αιματοκριτης 38.5!!!δηλωσα στον αντρα μου πως δεν ξανα πινω σιδηρο και μου ειπε πως θα το πει στο γιατρο!μα ειναι δυνατον????που να φτασει???τοσο ειχα πριν μεινω εγκυος!αντε πας και ηρεμισει το στομαχακι μου να βρω την υγεια μου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vayaki είπε:

@Narcissa 3/05/19 ?

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Madi85 4/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@irened91 9/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19? γέννησε στις 16/04/19

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@Mist 17/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/19 ?

@RaniaMln 20/05/19 ?

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@lila80  31/05/19 ?

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ?

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Bλεπω τα αγορακια βιαζονται να βγουν.Χαχαχαχα

Καλημέρα και καλη ανασταση να εχουμε με υγεια και έναν πονο για ολες!!!!

@Madi85 Να σου ζησει ο μπεμπης γερος και τυχερος να είναι παντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...