Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Madi85 και εσυ μαζι με την @Angelmammy!!να δουμε ποια θα γεννησει πρωτη!!!!αντε με το καλοολες βρε κοριτσια!!!!!

@Narcissaεχεις βαλει τα παντα!!!!!!καλα καποια εγω δεν θα τα παρω αλλα πολυ ωραια η λιστα σου!!!σε ευχαριστουμε!!!για τα πονακια το ιδιο πιστευω και εγω....αντε να παω αυριο να δω τη μπεμπα μου και εγω!!!

Κατι αλλο βρε κοριτσια....εχω ενα θεματακι....εχει ερθει η μητερα μουεδω και 2 βδομαδες και εχω κουραστει....δεν μπορω καθολου!εχω μαθει να ειμαι μονη μου με τον αντρα μου....μου δινει την εντυπωση οτι θελει να κατσει μεχρι να γεννησω και δεν το αντεχω με τιποτα!!!!!μενει θεσσαλονικη και σε ολη την εγκυμοσυνη μου δεν ειχε ερθει ουτε ειχα παει...θελω να της πω να παει σπιτι της στα αδερφια μου και να ξανα ερθει αργοτερα αλλα τωρα θα βαψουμε το δωματιο και θεωρει πως πρεπει να με βοηθησει....προσπαθω να της πω απεξω απεξω πως εχουμε χρονο ακομα....πριν λιγες μερες δεν ημουν καλα πιεζομουν πολυ....εχω μαθει βλεπετε τοσα χρονια μακρια διαφορετικα!δεν μπορω να εχω κανεναν μεσα στο σπιτι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 6/4/2019 at 9:43 ΠΜ, ο/η marakineos είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

 @lila80 καλοριζικα τα φορμακια με το καλο να τα φορεσει και να τα χαρει το μπεμπακι! Εγω θα παραγγειλω απο εβδομάδα απο τα h&m!

@vayaki καπου το ειχα διαβασει για το ροχαλητο οτι ειναι ορμονικο και γενικα επειδη μας πιεζει πλεον η κοιλιτσα τους τελευταιους μηνες! να εχεις διπλα σου ενα ποτηρακι με νερο!
@Diwni είχες δίκιο για την κρεμουλα της frezyderm, ειναι σε πολυ καλυτερη κατασταση τα σπυρακια, δεν εχουν φυγει ακομη αλλα εχουν ηρεμησει παρα παρα πολυ! τι υπεροχη μυρωδια ειναι αυτη που εχου τα βρεφικα προιοντα!

Κορίτσια μου τελικά πήρα νυχτικιά απο την περιοχή μου και εσώρουχα καινούρια! Είχε 25€ αλλα ειναι τιραντακι οποτε θα βολευει για θηλασμο και ειναι μοντερνα οποτε σιγουρα θα την ευχαριστηθω ολο το καλοκαιρι πιστευω!Μόλις φτιάξει ο καιρός πλύσιμο και αρχίζω τη βαλίτσα αν κ ειναι νωρίς!

Ευχαριστώ πολύ!!!

Αχ κορίτσια πολύ ξύλο τρώω από τον μικρό!!! Το βράδυ ξύπνησα 4.30 και 2 ώρες με τρέλανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lila80 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!

Αχ κορίτσια πολύ ξύλο τρώω από τον μικρό!!! Το βράδυ ξύπνησα 4.30 και 2 ώρες με τρέλανε!!!

Εμενα παλι ειναι με το κεφαλι κατω και την πλατη προς τα εξω οποτε δεν με πολυ χτυπαει....εδω ολοι περιμενουν να καταλαβουν κινηση και δεν τα καταφερνουν!μονο τις βλεπουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 3/05/19 ?

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Madi85 4/05/19 ?

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@irened91 9/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19?

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@Mist 17/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/19 ?

@RnMl  20/05/19 ?

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@lila80  31/05/19 ?

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ?

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Εμενα παλι ειναι με το κεφαλι κατω και την πλατη προς τα εξω οποτε δεν με πολυ χτυπαει....εδω ολοι περιμενουν να καταλαβουν κινηση και δεν τα καταφερνουν!μονο τις βλεπουν!

Είναι εξαντλητικό!!! Λες και μου ρουφάει όλη την ενέργεια χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ναι, είμαστε μαζί με την @Angelmammy!!! Πιστεύω να πάμε μαζί μέχρι το τέλος!!! 

Όσο για τη μανούλα, καταλαβαίνω πως κι εκείνη θέλει να βοηθήσει, αλλά από τη στιγμή που εσύ δεν είσαι άνετα, δεν είναι κακό να της πεις πως αισθάνεσαι. Το θέμα είναι να εισαι εσύ και το μωρό καλά! Εγώ δεν ξέρω βρε κορίτσια, αλλά απ' όταν έμεινα έγκυος, ό,τι με ενοχλεί το λέω, ενώ πριν όχι τόσο εύκολα! 

@lila80 κι εμένα χτυπάει όλη την ώρα, αλλά τον χαίρομαι!!! Σπάνια βέβαια με ξενυχτάει! Συνήθως δεν θα μπορώ να κοιμηθώ από ανησυχία, όταν δεν θα τον καταλαβαίνω πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/4/2019 at 5:36 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

@Madi85 και εσυ μαζι με την @Angelmammy!!να δουμε ποια θα γεννησει πρωτη!!!!αντε με το καλοολες βρε κοριτσια!!!!!

@Narcissaεχεις βαλει τα παντα!!!!!!καλα καποια εγω δεν θα τα παρω αλλα πολυ ωραια η λιστα σου!!!σε ευχαριστουμε!!!για τα πονακια το ιδιο πιστευω και εγω....αντε να παω αυριο να δω τη μπεμπα μου και εγω!!!

Κατι αλλο βρε κοριτσια....εχω ενα θεματακι....εχει ερθει η μητερα μουεδω και 2 βδομαδες και εχω κουραστει....δεν μπορω καθολου!εχω μαθει να ειμαι μονη μου με τον αντρα μου....μου δινει την εντυπωση οτι θελει να κατσει μεχρι να γεννησω και δεν το αντεχω με τιποτα!!!!!μενει θεσσαλονικη και σε ολη την εγκυμοσυνη μου δεν ειχε ερθει ουτε ειχα παει...θελω να της πω να παει σπιτι της στα αδερφια μου και να ξανα ερθει αργοτερα αλλα τωρα θα βαψουμε το δωματιο και θεωρει πως πρεπει να με βοηθησει....προσπαθω να της πω απεξω απεξω πως εχουμε χρονο ακομα....πριν λιγες μερες δεν ημουν καλα πιεζομουν πολυ....εχω μαθει βλεπετε τοσα χρονια μακρια διαφορετικα!δεν μπορω να εχω κανεναν μεσα στο σπιτι μου....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια δ θέλω να σας απογοητεύσω άλλα θα κάνετε καιρό να κοιμηθείτε μπρούμυτα. Ειδικά όσες θηλασετε. Εγω μπρούμυτα πρώτη φορά κοιμήθηκα 8 μήνες μετά π έκοψα τ θηλασμο.

Ω όχι πλάκα κάνεις; ??? ???

Κατά βάθος όλες το περιμένουμε πως και πως. Τουλάχιστον όσες κοιμόμασταν μόνο μπρούμυτα πριν την εγκυμοσύνη. 

@Narcissa αυτή κι αν είναι λίστα!!! Ουαου!! Απλά να ξέρεις πως τα εσώρουχα μιας χρήσης απ' ότι μου είπε η μαία δε βολεύουν γιατί δεν εφαρμόζουν καλά στο σώμα και δεν κρατάνε σταθερή τη σερβιέτα. Κι εγώ βέβαια είχα πάρει ήδη και θα τα πάρω και μαζί μου για παν ενδεχόμενο. 

@Valfrag Με το καλό το μωράκι σας κορίτσι μου, σε 10 μέρες πωπω!! Τι όμορφο Πασχαλινό δωράκι θα είναι αυτό; Το καλύτερο!!! ❤❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag με τ καλο τ μωράκι σας!!! Θα περιμένουμε την πρώτη ιστορία γέννας της ομάδας!!! 

@Narcissa υπέρ πλήρης η λίστα σου! Αν κ τα μισά μάλλον δ θα τα χρειαστείς καν.

@stasa199 σε καταλαβαίνω. Πες στη μαμά σ να πάει σπίτι ρης κ να ξανά κατέβει λίγο πριν τη γέννα. Είναι πολύς ο καιρός μέχρι τη γέννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

@stasa199 ναι, είμαστε μαζί με την @Angelmammy!!! Πιστεύω να πάμε μαζί μέχρι το τέλος!!! 

Όσο για τη μανούλα, καταλαβαίνω πως κι εκείνη θέλει να βοηθήσει, αλλά από τη στιγμή που εσύ δεν είσαι άνετα, δεν είναι κακό να της πεις πως αισθάνεσαι. Το θέμα είναι να εισαι εσύ και το μωρό καλά! Εγώ δεν ξέρω βρε κορίτσια, αλλά απ' όταν έμεινα έγκυος, ό,τι με ενοχλεί το λέω, ενώ πριν όχι τόσο εύκολα! 

@lila80 κι εμένα χτυπάει όλη την ώρα, αλλά τον χαίρομαι!!! Σπάνια βέβαια με ξενυχτάει! Συνήθως δεν θα μπορώ να κοιμηθώ από ανησυχία, όταν δεν θα τον καταλαβαίνω πολύ!!! 

Και γω το χαίρομαι είναι όμορφο!! Μακάρι να μπορούσα να τον δω τι κάνει εκείνη την ώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag Εγώ δ ειχα ούτε θα πάρω. Η τσάντα καροτσιού με βόλεψε μια χαρα είχα τα πάντα μέσα ούτως ή αλλως οπότε η τσάντα αλλάξιερα μ φάνηκε περιττή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Valfrag Εγώ δ ειχα ούτε θα πάρω. Η τσάντα καροτσιού με βόλεψε μια χαρα είχα τα πάντα μέσα ούτως ή αλλως οπότε η τσάντα αλλάξιερα μ φάνηκε περιττή.

Εμενα δεν ειχε τσαντα μαζι οταν πηρα το καροτσι οποτε ψαχνω να παρω 1...αλλα η τσαντα του καροτσιου μου εχει 80 οποτε ψαχνω μια πιο οικονομικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

βλέπω έχετε γράψει πολλά! :)

@Valfrag με το καλό το μωράκι σου!!! 

Σχετικά με την ζώνη και μένα ο γιατρός μου είπε πως είναι άχρηστη! Δεν κάνει κάτι στην κοιλιά! Μετά τις 40 μέρες σιγά σιγά άσκηση και θα επανέλθουμε! Βέβαια που να προλάβουμε αλλα αυτό είναι άλλο θέμα!

όσον αφορά το να κοιμηθούμε μπρούμυτα, συμφωνώ με την @Diwni για κανένα λόγο δεν θα μπορούμε για αρκετό καιρό.. αλλά είναι το λιγότερο που σε νοιάζει... αρχικά σκοπός θα είναι ο υπνος.. το πως? Ακομα και τελείως καθιστή... αρκεί να έχουμε λίγη ώρα ύπνου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

@Valfrag Κοιτά στο wish ή στο aliexpress. Εγώ από εκεί πήρα μια πολύ οικονομική που έχει μέσα στρώματακι για άλλαγμα, θήκη για μπιμπερό και πιπίλα και πλαστική θήκη για τα καλλυντικά του μωρού. 

@stasa199 Σε νιώθω τόσο πολύ! Η δικιά μου έρχεται σε ενάμιση μήνα και έχει βγάλει προγραμμα κανονικό. Τι θα τρώμε,ποτέ θα βάζουμε σκούπα κλπ. Ασε που μου έχει βγάλει όλους τους γιατρούς και τις μαίες άχρηστους. Γι αυτό θα έρθει με την ξαδέρφη της που είναι μαία!! Της εξηγώ ότι 10 χρόνια μένω μονη μου και έχω τον δικό μου τρόπο αλλά δεν την βλέπω να πτοείται!!! εχουν τρελαθεί οι γιαγιάδες με τα εγγονάκια τους!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Εμενα δεν ειχε τσαντα μαζι οταν πηρα το καροτσι οποτε ψαχνω να παρω 1...αλλα η τσαντα του καροτσιου μου εχει 80 οποτε ψαχνω μια πιο οικονομικη.

Με το καλό το μωράκι σου. Τώρα ξέρεις και είσαι κάπως ήσυχη, ε;;; Σε λίγες μέρες θα τον έχεις στην αγκαλιά σου!! 

Όσον αφορά την τσάντα, κι εμένα όσες μου αρέσουν είναι πανάκριβες. Μίλησα με μια φίλη μου και μου είπε να βολευτώ για αρχή με αυτήν που έδινε μαζί το καροτσάκι και μετά, αφού θα έχω καταλάβει περίπου τι ανάγκες έχω, να αγοράσω μια καλύτερη. Τώρα, στην περίπτωση σου που δεν έχεις από το καρότσι... είχα πάει στα Λητώ και είχε όμορφες και οικονομικές. Για ρίξε μια ματιά στην ιστοσελίδα τους μήπως βρεις κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lila80 είπε:

Και γω το χαίρομαι είναι όμορφο!! Μακάρι να μπορούσα να τον δω τι κάνει εκείνη την ώρα!!!

Αχ αυτό λέω κι εγώ τις τελευταίες ημέρες! Να είχα ένα τρόπο να το έβλεπα τι κάνει εκεί μέσα όταν κουνιέται τόσο πολύ!!! 

@Γιαβρόγλου αχ όλες οι μανουλες το ίδιο! Εκείνες τα ξέρουν όλα καλύτερα... Ποιοί γιατροί και μαίες; Τι ξέρουν αυτοί;;; Χαχαχα!!! Θυμάμαι όταν η αδελφή μου έμεινε πρώτη φορά έγκυος. Έπεσαν και η μαμά και η γιαγιά μου επάνω κάνε το ένα και κάνε το άλλο. Και μετά παράπονα... "Οι νέες κοπέλες δεν ακούνε τις παλιές... Κι εμείς τόσα παιδιά κάναμε (3 η μαμά μου 4 η γιαγιά) κάτι ξέρουμε παραπάνω...) Χαχαχα!!! Άντε βγάλε άκρη μετά... Ευτυχώς σε εμένα έχουν χαλαρώσει. Δεν αφήνω και πολλά περιθώρια βέβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιαβρόγλου είπε:

Γεια σας κορίτσια!

@Valfrag Κοιτά στο wish ή στο aliexpress. Εγώ από εκεί πήρα μια πολύ οικονομική που έχει μέσα στρώματακι για άλλαγμα, θήκη για μπιμπερό και πιπίλα και πλαστική θήκη για τα καλλυντικά του μωρού. 

@stasa199 Σε νιώθω τόσο πολύ! Η δικιά μου έρχεται σε ενάμιση μήνα και έχει βγάλει προγραμμα κανονικό. Τι θα τρώμε,ποτέ θα βάζουμε σκούπα κλπ. Ασε που μου έχει βγάλει όλους τους γιατρούς και τις μαίες άχρηστους. Γι αυτό θα έρθει με την ξαδέρφη της που είναι μαία!! Της εξηγώ ότι 10 χρόνια μένω μονη μου και έχω τον δικό μου τρόπο αλλά δεν την βλέπω να πτοείται!!! εχουν τρελαθεί οι γιαγιάδες με τα εγγονάκια τους!!!??

αχ αυτες οι μανες... απο τη θεληση τους να βοηθησουν ξεφευγουν. Η δικη μου σημερα ελεγε οτι οι πανες αγκαλιας που εχουμε ειναι μικρες γιατι δε θα μπορουμε να τυλιξουμε το μωρο. Εγω της λεω το μωρο δεν το τυλιγω. Ε πως λεει... να κρατας τα χερακια του μαζεμενα... πως θα το θηλαζεις; Η ιδια ουτε που θηλασε ποτε για να ξερει.... Της ειπα οτι η μαια δε μας ειπε τιποτα για τυλιγμα κατα τον θηλασμο και οτι ισα ισα θελουμε το μωρακι να μας αισθανεται.. να μπορει να ακουμπαει το χερακι οπου θελει. Μου προκαλει πολλα νευρα που νομιζει οτι τα ξερει ολα καλυτερα σαν πιο παλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Εμενα δεν ειχε τσαντα μαζι οταν πηρα το καροτσι οποτε ψαχνω να παρω 1...αλλα η τσαντα του καροτσιου μου εχει 80 οποτε ψαχνω μια πιο οικονομικη

Οι τσάντες π έχουν τα καρότσια συνήθως είναι σχέδια π θα κρατούσε η γιαγιά μου. Κ μένα μ άρεσαν κάτι άλλες, ακριβές όντως οπότε κ γω το σκέφτομαι. Αλλά σκέφτομαι ότι αν πάρω μια σχετικά ακριβή, θα την εχω κ για άλλες χρήσεις, πχ σε μια εκδρομή κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα!! Κορίτσια, γελάω με τις μαμάδες μας! Όλα τα λεφτά!

Εμένα μου λέει τις προάλλες "δεν πιστεύω να βάζεις τίποτα στο σώμα σου για τις ραγάδες και αυτές τις βλακείες; Εμάς το σώμα μας είναι τέλειο και δεν παθαίνει τίποτα!" Χαχαχαχα! Και η ποιότητα του σώματός μας δεν έχει καμία σχέση. Αφήστε που δεν έχει γυμναστεί ούτε δευτερόλεπτο στη ζωή της και δε μας θήλασε ούτε μια φορά. Αλλά τα ξέρει ΟΛΑ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Χαχαχα!! Κορίτσια, γελάω με τις μαμάδες μας! Όλα τα λεφτά!

Εμένα μου λέει τις προάλλες "δεν πιστεύω να βάζεις τίποτα στο σώμα σου για τις ραγάδες και αυτές τις βλακείες; Εμάς το σώμα μας είναι τέλειο και δεν παθαίνει τίποτα!" Χαχαχαχα! Και η ποιότητα του σώματός μας δεν έχει καμία σχέση. Αφήστε που δεν έχει γυμναστεί ούτε δευτερόλεπτο στη ζωή της και δε μας θήλασε ούτε μια φορά. Αλλά τα ξέρει ΟΛΑ!! 

Καλο που γελας χαχα! Εγω φουντωνω! Σκεφτομαι οτι μετα τη γεννα θα εχει ακομη πιο ισχυρη γνωμη για το μεγαλωμα του παιδιου. Θα θελει να αναλαμβανει πραγματα ενω εγω θελω να τα κανουμε ολα εγω κι ο αντρας μου. Μου πεταει κατι τυπου: "θα ερχομαι να σας το κανω μπανιο, μην αγχωνεστε". Πρεπει να της τα κοψω αυτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 εχεις δικιο...εγω παλι πριν μιλουσα πολυ πιο ευκολα...τωρα φοβαμαι μη στεναχωτησω κανεναν!!

@Sofi90 θελουν να βοηθησουν μωρε αλλα μας πιεζουν χωρις να το καταλαβουν....και αντε να τους δωσεις να καταλαβουν!!!

 

@Γιαβρόγλου εμενα ευτυχως δεν εχει αρχισει τετοια!!!αν μου εκανε και αυτα δεν θα αντεχα σιγουρα!!!χαχαχαχαχα 

@Diwni αυτο θα κανω σιγουρα μεσα στις επομενες 2 μερες!!!!

Τελικα δεν ειναι μονο η δικη μου μανουλα που με ενοχλει!??? προσπαθει μωρε να ειναι σαν να μην ειναι μεσα στο σπιτι αλλα οσο να ναι δεν ειναι ευκολο....και εμενα κυριως με τις δουλειες ειναι οι παραξενιες μου και οτι θελω να κανω μονη μου οσα μπορω....και στεναχωριεμαι αμα της μιλησω καπως αλλα τι να κανω....ουφ ευχομαι να πανε ολα καλα!θα σας ενημερωσω εννοειται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

Καλο που γελας χαχα! Εγω φουντωνω! Σκεφτομαι οτι μετα τη γεννα θα εχει ακομη πιο ισχυρη γνωμη για το μεγαλωμα του παιδιου. Θα θελει να αναλαμβανει πραγματα ενω εγω θελω να τα κανουμε ολα εγω κι ο αντρας μου. Μου πεταει κατι τυπου: "θα ερχομαι να σας το κανω μπανιο, μην αγχωνεστε". Πρεπει να της τα κοψω αυτα. 

Αχ ναι κοριτσι μου κοψτα οσο μπορεις γιατι μετα θα ειναι χειροτερα!(δεν θα ειμαστε οπως τωρα μπορει να ειναι χειροτερα τα νευρα μας!!!)και εγω φουντωνω αλλα ευτυχως ακομα δεν μου εχει πει κατι για το μωρο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki μη σου πω οτι η πεθερα μου μου εχει πει για το μωρο και ειναι χειροτερο!!!!!!!!!!!αχ τι τραβαμε και εμεις!!!και που να ερθουν τα μωρακια τι εχει να γινει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θα ρθουν τα μωράκια σας κ θα μπουν από μόνες ρους στη θέση τους οταβ δουν τι θα τραβάτε όλη μέρα.

Εγώ πριν να γεννήσω έλεγα ότι δ θέλω επισκέψεις στο σπίτι τις πρώτες 20 μέρες να δούμε πως θα είμαστε κτλ. Η έξυπνη η μαμά μ μ έλεγε μην γίνεσαι υποχονδρια κ άμα θέλουν οι θείοι σ να ρθουν Εγώ θα πω οχι; λέω άκου να σ πω κάτσε να μπούμε πρώτα σε σειρά.

Ε γένναω κορίτσια κ με έβλεπε ταλαιπωρημένη από την καισαρική, αυπνη από τ μωρο, ενα μωρο π θηλάζε όλη μέρα σαν να μην υπήρχε Αύριο, που είχε πονακια κ την είχαμε έναλλαξ αγκαλιά, που ανέβασε λίγο ικτερο, είχε γεννηθεί κ μια σταλιά κ ηταβ πολύ ευάλωτο π από μόνη της είπε πριν τις Όχι 20 αλλά 40 μερες δ άφησε κανέναν να ρθει. Λέω όταν στα έλεγα εγώ εσύ τ χαβα σου. Οπότε αφήστε τες τώρα να νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα. Μόνες ρους θα αλλάξουν.

Κ αυτές π λένε Εγώ θα έρχομαι θα βοηθάω, θα τ κρατάω κτλ να ξέρετε πολλές φορές λακιζουν πρώτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...