Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λίγο λιγότερο άγχος...


Recommended Posts

Σήμερα πήγαμε για το Βεπιπέδου στο Ιασώ. Το βράδυ είχα καταφέρει να κοιμηθώ μόνο 3 ώρες απο το άγχος μου κορίτσια! Ευτυχώς όλα καλά και επιτέλους το ζουζούνι μας έκανε την χάρη να μας δείξει οτι είναι αγοράκι. Το βάρος του είναι 497 γραμμάρια. Είναι καλό λέτε για 23 εβδομάδα; Ο γιατρός που έκανε την εξέταση δεν έλεγε τίποτα κατά την διάρκεια της και είχα τρομοκρατηθεί μήπως κάτι δεν πάει καλά, αλλά εύτυχώς τα είπε όλα μαζί στο τέλος! Τώρα περιμένω να πάω σε 3 εβδομάδες στην γιατρό μου για να μου πει οτι μπορώ να βγώ έξω απο το σπίτι επιτέλους (Λόγω χαμηλού πλακούντα είμαι ξάπλα απο την 13 εβδομάδα.) Πολλές ευχές σε όλες σας κορίτσια για γερά μωράκια και ότι επιθυμείτε.:)

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Lazycat! Μια χαρά είναι το βάρος του μωρού σου! Καλή συνέχεια και μην ανησυχείς καθόλου! Χαμηλό πλακούντα οπίσθιο είχα και εγώ στην 22 εβδομάδα που έκανα τον υπέρηχο και δόξα το Θεό, όλα καλά! Και εγώ, χωρίς συμβουλή γιατρού, δεν κουράζομαι και πολύ. Με το καλό το αγοράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Katrina. Πραγματικά βοηθάει να ακούμε θετικά πράγματα απο κάποιες κοπέλες που έχουν παρόμοια εμπειρία και εσύ με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!:)

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου καλησπέρα και απο μένα!!Μια χαρά ειναι το αγοράκι σου!!Και μενα στην β επιπέδου στην 22ηεβδ ήταν 419 γρ.και γω δεν σου κρύβω οτι ειχα λιγο άγχος πριν την εξέταση όπως και πριν απο κάθε εξέταση...να μην αγχώνεσαι ολα θα πάνε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Juliana. Μάλλον το αγχος μας δεν σταματά ποτέ...Όλα καλά να πάνε και σε εσένα και σε όλες τις κοπέλες του mammyland.

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera lazycat...

Min anxwnesai gia to varoos tou mwraki sou ki ola einai fusiologika...

Eisai oloi mera ksapla???

Ki egw agapi mou eimouna stin prwti mou egkumwsini oli mera sto krevati logo tou xamilou plakounta...:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε με το καλο να ερθει το αγορακι σου!

Μην ανησυχεις για τιποτα.

Μια χαρα ειναι το βαρος του!

Πολυ καλο ειναι.

Και εμενα αν θυμαμαι καλα η μπεμπα μου την 23η εβδομαδα ηταν 490 γραμμαρια και μαλιστα ο γιατρος τοτε μου ειχε πει οτι ηταν μεγαλουτσικη για την ηλικια της.Στην πορεια μας τα χαλασε η μικρη και μας ζοριζει.

Μην σκας για τιποτα αφου ολα ειναι καλα!

Ευχομαι ετσι να συνεχισεις μεχρι το τελος και να ξεπερασεις το προβλημα με τον πλακουντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη κορίτσια! Τώρα η γιατρός μου επιτρέπει να κινούμαι λίγο μέσα στο σπίτι, αλλά όχι να μένω πολύ όρθια και φυσικά για δουλειές ούτε συζήτηση. Έξω δεν με αφήνει να βγω ακομα.Ευτυχώς μένουμε μαζί με την μητέρα μου και έχει αναλάβει αυτή τα πάντα. Και ο άνδρας μου με βοηθάει και με στηρίζει πάρα πολύ ψυχολογικά, γιατί αλλιώς δεν θα άντεχα. Δεν με ενοχλεί τόσο η κλεισούρα, όσο η μόνιμη αγωνία να πάνε όλα καλά.

Τζοαννα ελπίζω η δεύτερη εγκυμοσύνη σου να είναι τέλεια.Να χαίρεσαι και το γιόκα σου.

lovie κοντεύεις, τι ωραία! Μακάρι να είναι τα τελευταία ζόρια που σας δίνει η μπουμπούκα. Με το καλό να την πάρεις αγκαλίτσα.

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lAZYCAT έχεις πρόσθιο χαμηλό ή οπίσθιο χαμηλό πλακούντα; Γιατί εγώ είχα οπίσθιο αλλά άρχισε ν'ανεβαίνει. Τώρα σε 1 εβδομάδα θα δω τί θέση έχει πάρει τελικώς και θ'ακούσω λεπτομερέστερα για το συγκεκριμένο θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλα πανε!

Αυτο το αγχος το ξερω το εζησα!!

Στην β' επιπεδου μου ειπανε οτι ειχαμε golf ball (υπολειμμα ασβεστιου) στην καρδουλα που ομως δεν ειναι ανησυχητικου αλλα εγω...τρελλαθηκα απο την ανησυχια μου. Ρωτησα και την γιατρο μου και μου ειπε οτι ειναι συνηθες αλλα παλι...μετα μπηκα και στο mammyland (κλασσικα) και αφου πηρα γνωμες ηρεμησα.:P

Να μην αγχωνεσαι. Κι εγω το εκανα αυτο αλλα τωρα που σιγα σιγα τελειωνω με την εγκυμοσυνη (ειμαι 32 εβδομαδων) ηρεμω.

Το βαρος του μπεμπη σου ειναι πολυ καλο. Κι εμας η μπουμπου μας ηταν 550 γραμμαρια. Την βρηκε μεγαλουτσικη...Αλλα αυτα ειναι φυσιολογικα ολα!

Σου ευχομαι καλη εγκυμοσυνη και χωρις αγχος!

Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katrina καλημέρα. Και εγώ οπίσθιο χαμηλό πλακούντα έχω. Μου είπε η γιατρός μου ότι έχει ανέβει λίγο και περιμένει οτι θα ανέβει και άλλο όσο προχωράμε. Όταν μάθεις λεπτομέρειες, αν έχεις χρόνο γράψε να μαθαίνουμε και οι υπόλοιπες. Σε ευχαριστώ πολύ. Όλα καλά να σου πάνε.:)

Αννιώ καλά που υπάρχει το mammyland και οι πιο έμπειρες κοπέλες βοηθούν τις καινούριες! Και εγώ είπα στον άνδρα μου τα κορίτσια λένε είναι εντάξει το βάρος και γέλαγε. Μου είπε δεν πίστευες τον γιατρό; το forum ήθελες για επιβεβαίωση; Και εγώ σου έυχομαι να κρατήσεις στην αγκαλιά σου την μικρούλα σου με ένα πόνο!

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lazycat μην ανησυχείς καθόλου! Ο οπίσθιος πλακούντας δε δημιουργεί κανένα πρόβλημα! Φυσικά θέλει ξεκούραση τουλάχιστον μέχρι την 30 εβδομάδα για να μεταναστεύσει όπως λέγεται, ν' ανέβει. Επίσης δε δημιουργεί πρόβλημα για φυσιολογικό τοκετό. Βέβαια εξαρτάται το πόσο κοντά είναι στον τράχηλο. Ο,τιδήποτε διευκρινίσεις μου δώσει θα ενημερώσω. (εμένα μου είχε πει ο γιατρός ότι αν δεν ανέβει ΚΑΘΟΛΟΥ, θα είναι σαν χαλάκι κοντά στον τράχηλο και ίσως φέρει λίγο αιματάκι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το βάρος του μωρού μου φαίνεται μία χαρά, άν και δεν θα έπρεπε να σε ανησυχεί αυτό, γιατί εμένα στο β'επιπέδου μου είπαν ότι η μπέμπα ήταν μικρή και τώρα στις 34w περίπου μου είπαν ότι είναι ένα μεγάλο μωρό!!!!Αυτά αλλάζουν απο βδομάδα σε βδομάδα και απο μέρα σε μέρα...

Με το καλό κοπέλα μου και μην ξεχνάς, ξεκούραση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katrina εγώ είχα λίγο αίμα στην 13 εβδομαδα (Φοβερή στιγμή) και πήρα ultrogestan για καμια 20 μέρες, αλλά απο την τέταρτη ημέρα είχε ήδη σταματήσει. Τον φυσιολογικό τοκετό τον έχω ήδη ξεχάσει λόγω υψηλής μυωπίας. Όλα καλά να μας πάνε μέχρι τέλους:)

christinV είμαστε συνονώματες! Χριστίνα και εγώ.Απο ξεκούραση άλλο τίποτα, έχω σιχαθεί τον καναπέ, αλλά χαλάλι του μπέμπη, δεν πειράζει. Και εσύ κοντεύεις, τέλεια! Με ένα πόνο σου έυχομαι.:)

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...