Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΑΓΟΥΡΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΥΓΡΟ!!


Recommended Posts

Καλημέρα!ΝΑ ρωτήσω κάτι??

διανύω την 19η εβδόμαδα κυησης,και έχω παρατηρήσει 2 φορές ότι (μία στο ένα στηθος και μία στο άλλο) με έπιασε φοβερή φαγούρα στη θυλη και μετά από λίγη ώρα είδα στην μπλούζα μου υγρό να βγαίνει!!:woohoo: :woohoo: :woohoo: :S :S :S :S όχι πολύ όμως...

ξέρει κάποια κοπελλα αν αυτο είναι πρόβλημα???:huh: :huh:

τόσο νωρις και το στήθος βγάζει υγρόο?!γιατιιι???:blink: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera Cris mou...

DEn einai ugro agapi mou...

Einai to gala sou vre...:)B):)

Kai oso gia tin fagoura...

Fisiologiko einai ki auto...:) :silly: :)

Sou euxwme kali eleftheria...:) :) :)

A ksexasa uparxoun kopelles pou vgazoun gala apo pio enwreis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΟ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΒΓΑΖΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΣΠΑΝΙΑ ΒΕΒΑΙΑ, ΛΙΓΟ ΦΑΓΟΥΡΑ.ΤΟ ΥΓΡΟ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ. ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΘΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΓΑΛΑΚΤΟΣ. ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι το πρώτο μου και είνα κοριτσούυυδιιι μωρεεε:laugh: :P :P :silly: :blush:

γενικά έχω γνώσεις αρκετές για τα μωρά και για την φροντίδα τους.Δεν έχω το άγχος του μετά...όταν πάμε στο σπίτι που το κοιτάμε και λέμε.."και τώρα...?τι γίνεται??":laugh:

αλλά όσον αφορά την εγκυμοσυνη και τα διάφορα συμτώματα...δεν έχω και πολλες γνώσεις:blink::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cris μου με το καλο το παιδάκι σου!!Και γω έχω φαγούρα στο στήθος!!Υγρό δεν έχω αλλα απ οτι ξέρω ειναι φυσιολογικό.ετοιμάζεται το στήθος σου να κατεβάσει γαλα για αυτο..φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρεις τι γίνεται μόνο?όλα καλά αλλά η πιτσιρίκα δεν λέει να ακουστεί!είναι κινητική αρκετά στον υπέρηχο,αλλά δεν την νιώθω σχεδον καθόλου!δηλαδή την νιώθω ανα 2 μέρες περίπου και ποολυυυ βαθιά!πότε εχει σκοπό να δώσει παρουσία πιο αισθητή?:dry::blink: μετα το συμπλήρωμα της 20η εβδομάδας μήπως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις χρονο για να φας κλωτσιες απο τη μπεμπα σου!!!

Μην αγχωνεσαι αφου ειναι ολα μια χαρα!!!!!

Ακομη ετσι και αλλιως ειναι σχετικα νωρις για να νιωθεις εντονη κινητικοτητα!!!!!!!

Γερη να ειναι και θα την καταλαβεις για τα καλα στην πορεια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cris mou geiaaaaaaaaaaaaaa sou...:)

Katse ki syntoma tha tin niwseis agapi mou...

Kapote argoun na mas klwtsisoun...

Min anisixas ekei pou den tha to perimeneis tha se spasei sto ksulo agapi mou kai esu tha XAREIS para poli....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera kai apo emena!! eixa kai ego fagoura kai ligo ugro ..opos lene kai oi kopeles to ugro einai to galataki.....oso gia thn fagoura giati htan enoxlhthkh to eipa ston giatro mou kai mou edose 1 kremoula kai mou exei perasei teleios mono to ygro exo pou kai pou!!! Shmera mphka kai ego sthn 21 ebdomada!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε άντε να αρχίσει να βαράει λίγο γιατι πολύ ησυχία 5 μήνες σχεδόν τώρα και βαρέθηκα όλο στην αναμονή με έχει:woohoo: :silly: :silly: B) B) B) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!δε μου λέτε..το στήθος μεγαλώνει 1 ή 2 νούμερα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης.Μέτα την γέννα αναπτύσσεται κιάλλο ή παραμένει όπως έχει και γεμίζει γάλα??και αν άναπτύσσεται κιάλλο ..ποσα νούμερα μπορεί να μεγαλώσει ακόμα?:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το στήθος μπορεί να μεγαλώσει ή να παραμείνει στα ίδια ανάλογα τον οργανισμό. Σε μένα πχ δε μεγάλωσε κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης μου. Πρήστηκε όμως μετά τον τοκετό, χωρίς αυτό να σημαινει οτι άλλαξα και νούμερο στο στηθόδεσμο. Επίσης ο μαστός δε γεμίζει γάλα. Δεν είναι μονάδα αποθήκευσης γάλακτος, αλλά μονάδα παραγωγής. Η κουμπαρούλα μου που έχει μικρότερο στηθος από το δικό μου, είδε εμφανη διαφορά σε σχέση με πριν την εγκυμοσύνη. Έλπίζω να βοήθησα. Καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρωταω γιατι δεν έχω και μεγάλο στήθος ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 75Α..σχεδον Β... και τώρα είναι ένα πολύ πολύ γεματο 75Β.και αναρωτιεμαι αν θαχω γαλα...δεν ειναι και το πιο μεγάλο στήθος...και ανυσηχώ..θα εχω γάλα?θα μεγαλώσει κιάλλο?γιατί αν παραμεινει ετσι..τιι γαααλα να χωω:dry::blink::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε μην ανησυχεις!! Δεν έχει σημασία το μέγεθος. Όπως σου είπα και πριν ο μαστός παράγει γάλα δεν αποθηκεύει για να ανησυχείς αν θα έχεις αποθέματα!! :) Πάντως το συνηθέστερο στις κοπέλες με μικρό στήθος είναι να μεγαλώνει. Σε μένα ευτυχώς δε μεγάλωσε, το νούμερό μου είναι 75ΕΕ, φαντάζεσαι να μεγάλωνε κι άλλο θα ήθελα καροτσάκι για να το μεταφέρω!!! @) @)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχ:P :laugh: :laugh: δεν έχεις και άδικο...ΕΕ!!! και μόνο το βάρος που έχεις...να ρωτήσω και κάτι άλλο τωρα που γυρίζει...:blush:

η θυλη πότε μεγαλώνει??γιατί η δική μου εκτός του ότι η θυλαία άλως ειναι ακόμα ροζ(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είμαι από τη φύση μου ξανθιά) η θυλή μου είναι ακόμα παιδική!!δηλαδή να φανταστώ ότι θα πιεί ένα μωράκι γάλα από εκεί...δεν του φτάνει..πρέπε να διπλασιαστεί!!:blink: μεγαλώνει ή...τζίφος??!:blush::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμ... αυτο ας το απαντήσει αλλη κοπέλα, εγώ δεν είμαι σίγουρη για το αν μεγαλώνουν οι θηλές και δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο στο δικό μου στήθος. Πάντως σίγουρα η θηλη και η αλώ σκουραινουν, τωρα το αν μεγαλώνουν... οι δικές μου δε μεγάλωσαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...