Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΦΥΛΟΥ


Recommended Posts

emena o giatros mou min sas pw apo tin prwti stigmi iksere oti eixa agori...katalabainoun apo tous xtipous tis kardias apla epeidi den einai sigourou de to lene...stin a epipedou ma eipan agori...stin b agori...kai telika itan antraklassssssssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΓΟΡΑΚΙ.ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΗΚΕ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ,ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΡΧΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΛΕΕΙ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΓΕΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα έτσι ακριβώς Κέλλη! Βέβαια να πω την αλήθεια ήθελα να το μάθω νωρίτερα! Είχα το προαίσθημα εγώ βέβαια αλλά ήθελα και την επιβεβαίωση. Έτσι στην 22 εβδομάδα, μόλις μπήκαμε για τον υπέρηχο και εγώ ενώ το μόνο που δεν σκεφτόμουν ήταν το φύλο του μωρού αλλά να είναι όλα καλά, ο γιατρός μου λέει: Θέλετε να μάθετε το φύλο; Κοριτσάκι! Τρελαθήκαμε από την χαρά μας με τον άντρα μου, γιατί θέλαμε να την ονομάσουμε Αλεξάνδρα αλλά μέχρι να τελειώσει ο υπέρηχος είχαμε το μυαλό μας εκεί! Πάντως και εγώ συμμερίζομαι την άποψη: υγιές πρώτα από όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κι απο μενα!!Οταν ημουν εγκυος στο δευτερο παιδι στην αυχενικη διαφανεια ο γιατρος μας λεει πως ειναι κοριτσακι!Μαλιστα τον ρωτησα "γιατρε ειστε σιγουρος?"και μου λεει "θα εβαζα στοιχιμα πως ειναι κοριτσακι αλλα οχι πολλα λεφτα!!!".Εγω που το πρωτο μου ηταν αγορακι ημουν σιγουρη οτι και παλι θα εχω αγορακι μιας και εχα μια πανομοιοτυπη εγκυμοσυνη!Ετσι στο Β επιπεδου επαληθευθηκα!!!Ηταν αγορακι!Στο τριτο δε προλαβα να εχω διαισθηση αφου εκανα ληψη τροφοβλαστης(κατι σαν αμνιοπαρακεντηση)και ειχα σιγουρα απαοτελεσματα ΧΥ!!!αγορακι και το τριτο!!Παντως η εγκυμοσυνη μου και αυτη τη φορα ηταν ολοιδια με τις δυο προυγουμενες!

Οπως και να χει γερα να ειναι και τυχερα μωρακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mom 3 να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και με το καλό να έρθει και το τρίτο! Είδα είμαστε πολύ κοντά! Πότε έχεις ΠΗΤ και που γεννάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax vre Sissiw mou

thelw toooso poly na min mathw to fyllo,

thelw toooso poly na to exw gia ekpliksi

kai fovamai min to mathw "kswfaltsa"

opws esy kai ksenerwsw!!!

Allo na to perimeneis

kai allo na sou "petane" XX i' XY ...!

Tha ekneuristw kai den fimizomai kai poly

gia tin iremia mou...!

Eimai stin 10 ebvomada akoma

kai den kserw an tha kataferei o giatros

otan erthei i wra (kai ws ton toketo)

i' an tha kanei patata...

Ouf..

***Makari na feroume oles ston kosmo

gera mwrakia kai eytyxismena!!!***

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφήστε κορίτσια μιλάμε για πίκρα! Μου χάλασε όλον τον ενθουσιασμό της προσμονής... Τουλάχιστον χάρηκα όταν έμαθα οτι εκτός από γερό μωρό είναι και κοριτσάκι. Κακά τα ψέματα, πανω απ' όλα να είναι γερό. Όλα τα υπόλοιπα είναι δευτερευούσης σημασίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thouli μου, σου εύχομαι ένα γερό παιδάκι παιδακι!! :) Πάντως η πλάκα με μένα ήταν μετά! Πριν μάθουμε το φύλο, όλοι στον κύκλο μας έλεγαν οτι θα κάνω αγοράκι. Τί μαχαίρια και ψαλίδια μου έβαζαν κάτω από τους καναπέδες, τί κόκκαλα έσπαγαν, τί νεφρά έψηναν και όλες αυτές οι "επιστημονικές" μέθοδοι έδειχναν αγοράκι. Όταν το έμαθε ή θεία μου, είπε "δεν υπάρχει περίπτωση!! Λάθος κάνει ο γιατρός" Μιλάμε για παράνοια! χι χι! Πάντως ο γιατρός στην Β' επιπέδου, ήταν απόλυτα σίγουρος, ενώ στον πρώτο υπέρηχο μας είπε "καλύτερα που δε θέλετε να μάθετε γιατί δε μπορώ να δω καθαρά"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όντως! και είχα προετοιμαστεί κατάλληλα γι' αυτό τα είχα αγοράσει όλα σε ουδέτερα χρώματα, είχαμε φτιάξε ουδέτερο δωμάτιο κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχει εξέταση αίματος που δείχνει με ακρίβεια το φύλο του εμβρύου από την όγδοη κι όλας εβδομάδα. Είναι όμως πανάκριβη. Κοστίζει 170 ευρώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εμένα από την αυχενική διαφάνεια μου είπε πως είναι αγόρι, όμως χρησιμοποίησε τη λέξη μάλλον.

Εξαρτάται από την εμπειρία του γιατρού και από τη θέση του μωρού. Μάλιστα με ρώτησε αν το ένστικτό μου έλεγε κάτι. Του είπα πως ήθελα κατά βάθος κορίτσι αλλά πίστευα πως είναι αγόρι. Μου απάντησε πως ΄΄εχω πολύ καλό ένστικτο και πως πιστεύει ότι είναι αγόρι. Βέβαια σίγουρη θα είσαι στο Β επιπέδου. Πάντως λάθη γίνονται.

Από τότε και μέχρι να κάνω το Β επιπέδου έβλεπά γιούς κόρες ακόμα και δίδυμα είχα δει δυο τρεις φορές. μη δίνεις σημασία στα όνειρα φταίνε οι ορμόνες! Έμείς περιμένουμε το γιο μας σρ κάνα μήνα περίπου αν παλι έκαναν λάθος και δεν είναι αγόρι δε θα κάτσω να σκάσω απλά θα φοράει γαλανά μέχρι να γίνει 3 μηνών:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...