Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΦΥΛΟΥ


Recommended Posts

ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ PAP-A TEST ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩς ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ. ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΑΛΛΑ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ. θΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΑΣ ΠΟΤΕ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΦΥΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΠΕΣΑΝ ΕΞΩ. ΔΕΝ ΜΑΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΟ ΦΥΛΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΑΣ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΜΟΥ ΒΙΑΖΕΤΑΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω νομιζω ειναι πολυ νωρις να σου πουνε το φυλλο...τοσο νωρις το υποψιαζονται απο τους χτυπους της καρδιας...εμενα μου ειχε πει κοριτσι με βαση τους παλμους αλλα τελικα ηταν αγορακι...οποτε μην το βαζεις στο μυαλο σου καθολου ...οτι να ειναι αλλα να ειναι γερο....με το καλο...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yuki μου εμένα ο γιατρός μου έδωσε πιθανότητες γυρω στον 3ο μήνα 60%αγόρι,40%κορίτσι..χωρίς βέβαια να το δέσω!!Στον 4ο μήνα είδαμε καθαρά το πουλάκι του!!!!Πάντως να ξέρεις οτι το ένστικτο της μητέρας ειναι πολύ δυνατό!!!Εγω απ την αρχή ένιωθα οτι έχω αγοράκι και κάτι μπλοκάκια κ.α τα είχα πάρει σε μπλέ χρώμα!!!!!Με το καλό γερό και δυνατό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yuki μου υπάρχει περίπτωση να έχεις επηρεαστεί απο τη γνώμη του γιατρού. συμφωνώ για το ενστικτο της μανούλας, το δικό μου όμως έπεσε έξω.. γερό να βγει όπως λές κ εσύ. σου εύχομαι ολόψυχα να έρθει με όλα τα καλά η στιγμή που θα το κρατήσετε αγκαλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Yuki synithw den einai sigouri otan lene gia agori giati sto telos mporei ayto pou blepan gia peos na einai mia pio aneptygmeni kleitorida an sou elege koritsi tha itan pio sigouro giati ekei blepoun kai tis legomenes treis grammes.Rota ton giatro sou gia tis treis grammes kai an den yparxoun einai agori.Pantws min agxonesai to kathena me tin xari tous gera na nai.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα yuki!

Εμενα μου ειχε πει ο γιατρος στην αυχενικη διαφανεια πως 80% θα ηταν κοριτσι αλλα να μην το δεσω!! Οντως τελικα ηταν κοριτσι!!Οταν ειναι αγορακια παντως και εχει θεση το παιδι οταν κανεις την αυχενικη το βλεπει ο γιατρος πολυ πιο καθαρα απ οτι στο κοριτσι!

Μην αγχωνεσαι..Στον επομενο υπερηχο θα το δειτε παλι με την γυναικολογο σου και ισως εκει να φανει τελικα!!

Καλη συνεχεια σου ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Εμένα μου είπαν στην αυχενική διαφάνεια πως κατά 80% είναι κοριτσάκια!Με το καλό το μωράκι σου,να ναι πάντα γερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Εμένα στο πρώτο μου παιδάκι στην αυχενική διαφάνεια μου είχε πεί ο γιατρός ότι κατα πάσα πιθανότητα είναι κοριτσάκι ( και ο άντρας μου το είχε "βαπτίσει" κιόλας ), ωστόσο στον β'επιπέδου φάνηκε ολοκάθαρα ότι ήταν αγοράκι και τελικά βγήκε ένας ΑΓΟΡΑΡΟΣ!!!

Στο 2ο μας μωρό ( αυτό που είναι τώρα στην κοιλιά μου )όμως στην αυχενική διαφάνεια μου είπαν ότι είναι κοριτσάκι κατα 90% και σε όσους υπερήχους έχω κάνει μου έχουν πεί το ίδιο....Πιστευω ότι σε λίγες εβδομάδες θα δούμε έναν ΚΟΡΙΤΣΑΡΟ!!!

Είναι δύσκολο στην αυχενική διαφάνεια να προσδιοριστεί το φύλο, ωστόσο κάποιες φορές η θέση του μωρού είναι καλή και βοηθάει αρκετά τον γιατρό...

Αυτή είναι η δική μου εμπειρία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena pantos sthn auxenikh den mou eipane tipota blepane den blepane ,mou eipan oti einai polu noris gia problepseis.meta apo ena mhna pigame gia ena kanoniko uperixo kai mas eipane agori olokathara (na kati arx....kai tsou...)ston 4 mhna diladi.pantos gia na sou pei agori kati tha eide na eksexei .to ainstikto pantos ths manas se mena litourgise giati apo thn arxh kati mesa mou elege oti einai agoraki .to patriko palu den litourgise pisteue oti tha einai koritsi(h malon to hthele polu na einai etsi)telos panton gero nane kai oti nane .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα στην αυχενική μου το είπαν οτι είναι κοριτσάκι και μάλιστα 100%, δεν είχε αμφιβολίες και εξακολουθεί να φαίνεται για κοριτσάκι:silly: :silly: , και στην συνυφάδα μου επίσης στην αυχενική της είπαν οτί είναι 100% αγοράκι και έτσι φαίνεται να είναι προς το παρόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia...:)

Emena sto prwto mou mwraki mou eixan pei apo ton 3mina pws tha ekamna agoraki...:)B):)

Twra se auti tin egkumwsini, mou eixan pei sto 3mina pws 80% einai koritsaki...

Tin pempti tha paw ston giatro mou, pou tha eimai 21 eudomadwn kai tha mathw sigourotata...B) B) B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ??:woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΧΘΕΣ ΠΕΡΑΣΕ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ...

ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ...!

ΔΕΝ ΕΚΑΤΣΕ ΛΕΠΤΟ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ??

ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ' ΝΑΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΙΚΑ?

ΓΕΡΟ ΠΑΙΔΙ..

ΟΛΑ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΡΩ 2 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΕΡΣΙ ΠΟΥ Η ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΚΟΡΙΤΣΙ,ΑΝΤΕ ΣΕ ΑΤΗΝ ΤΙΣ ΕΛΕΓΑΝ ΜΑΛΛΟΝ ΑΓΟΡΙ,ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑΝ 100% ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΑΓΟΡΙ?ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΛΙΓΟ,ΑΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΡΑΜΕ ΟΛΑ ΡΟΖ ΚΑΙ ΦΟΥΣΤΑΝΑΚΙΑ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΝΑΣ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΑΡΟΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις μεχρι την β επιπεδου νομιζαμε οτι ηταν αγορι μιας και ηταν ο ομφαλιος λωρος αναμεσα στα ποδαρακι της αλλα τελικά στην β επιπεδου εμφανιστηκε κανονικά η κορακλα αν και αν ξαναμεινω εγκυος δεν θελω να μαθω το φυλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ,ΤΟ ΜΑΘΑΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ,ΑΓΟΡΑΚΙ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΠΑΘΕ ΣΟΚ ΗΤΑΝ 100% ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,ΕΕΕΕΕΕ ΔΕ ΜΕ ΑΚΟΥΓΕ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑΚΙ..........ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΘΩ....ΣΤΗΝ ΓΕΝΝΑ...ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα στην αυχενικη διαφανεια ειπε οτι ειναι αγορι και μαλιστα φανηκε κ σιγουρη. Στον επομενο υπερηχο το επιβεβαιωσε. Κοριτσακι προτιμουσα αλλα κατι μεσα μου μου λεγε οτι ειναι αγορι. Τωρα φυσικα δεν τον αλλαζω με τιποτα και παρασυνηθησα στην ιδεα...Το μονο που με νοιαζει ειναι να βγει γερος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ημουν από τις άτυχες..Στην αυχενική ο γιατρός που μου την έκανε είπε ότι έχουμε αγοράκι, χωρίς ωστόσο να είναι σίγουρος...Αν κι εγώ ήθελα κοριτσάκι, άρχισα να συνηθίζω στην ιδέα και μου άρεσε...

Τελικά,στη 16η εβδομάδα που επισκεφθήκαμε το γιατρό για το μηνιαίο υπέρηχο, του ζήτησα να μου επιβεβαιώσει οτι έχω αγοράκι...Και μας λέει ότι δεν βλέπει αγοράκι, αλλά κοριτσάκι...Τρελάθηκα! Μου δήλωσε μάλιστα ότι είναι 99% σίγουρος..

Στο β'επιπέδουν λοιπόν έτυχε να είναι ο ίδιος γιατρός που μου είχε πει για αγοράκι...Φυσικά εγώ δεν ανέφερα τίποτα...Στο τέλος λοιπόν της εξέτασης μας ρωτάει..."Ξέρετε το φύλο;;;" Κι εγώ του απαντάω..."Ναι..Αλλά μπορείτε να μας το επιβεβαιώσετε κι εσείς;;;;" Και λέει τότε:"Είναι κοριτσάκι!"Τι να του πεις μετά;;;;:angry: :angry: :angry: :angry:

Λάθη γίνονται...Αλλά ας μην πουν τίποτα αν δεν είναι σίγουροι...

Σημασία πάντως έχει να είναι γερά τα μωράκια μας...

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Yuki,

κι εγω ειμαι εγκυος (32 εβδομαδων) και κατα τα λεγομενα τους-αν και το νιωθω για τα καλα- εχω μπουμπου! Τωρα βεβαια ο μεγαλος ο υπερηχος ειναι ο καλυτερος "προφητης" γιατι μονο εκει θα δει ο γιατρος καθαρα τι εχεις.

Εννοω φυσικα τον β' επιπεδου! Εχω ακουσει περιπτωσεις που πεσανε τελειως εξω... με τον απλο υπερηχο οποτε κατσε να φτασεις εκει γυρω στην 23η εβδομαδα και θα δεις στον β'επιπεδου το μωρακι ..Ειναι πολυ ωραιος! Μετα θα ξενερωσεις με τον απλο!! Εγω τουλαχιστον λιγο ηθελα να τον ξανακανω!

Συμφωνα παντως με τα βιβλια ....οι ορχεις στα αγορακια κατεβαινουν στην 27η -28η εβδομαδα αλλα ειναι αναγνωρισιμο το φυλο πιο νωρις και με

το.....ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ!

Ευχομαι γερο να ειναι και ολα κατ'ευχην!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμεις στην αυχενικη διαφανεια δε μας ειπε τιποτε ο γιατρος,ο αντρας μου τον ρωτησε αν βλεπει τιποτε αλλα μας απαντησε πως ειναι νωρις ακομη.να σας πω καλυτερα να το μαθουμε πιο μετα φτανει να ειναι σιγουρος γι'αυτο που θα μας πει....;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Στην αυχενική μας ρώτησε ο γιατρός αν θέλουμε να μάθουμε το φύλο και αν υποψιαζόμαστε τί είναι... Ο περήφανος πατέρας λέει με καμάρι: "Αγόρι λέμε..." και απαντάει ο γιατρός: "Κοιτάξτε... Βλέπω 2 στρογγυλά και ένα μακρόστενο στη μέση... Άρα... Είναι κορίτσι!!!" Και ήταν 100% σίγουρος! Εμείς κρατήσαμε μία πισινή γιατί νομίσαμε ότι είναι πολύ νωρίς για να είναι τόσο σίγουρος.

Πριν τις γιορτές ο γιατρός μου, μου είπε πως αν είναι αγόρι, θα μας πληρώσει τα έξοδα του μαιευτηρίου... Τόσο σιγουρος! Το επιβεβαιώσαμε στις αρχές του μήνα και στη Β' επιπέδου όπου η μπέμπα ήταν "Ανοίξαμε και σας περιμένουμε.."

:blush: :blush: :blush: :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αυχενική ο γιατρός έκλεινε προς το αγόρι, αν και δεν ήταν σίγουρος. Εγώ πάλι ήμουνα 1000% σίγουρη οτι είναι κοριτσάκι, αφού ένιωθα πολύ...ρόζ! Ο άντρας μου αν και ήθελε κορίτσι, το είχε δεσει οτι είναι αγόρι και το έλεγε αγόρι, όπως και όλοι οι υπόλοιποι από την αρχή...Έλα όμως που είχα δίκιο και στο Β' επιπέδου, που είχε και τα ποδαράκια ανοιχτά επιβεβαιώθηκα πανηγυρικά!!!

Πάντως για μενα ο γιατρος είχε πει οτι ήμουνα αγόρι. Τα πήρανε όλα αγορίστικα οι καημένοι οι γονείς μου και μετά...να σας ζήσει η κόρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι δε ήθελα να μάθω το φύλο και το είχα πει στο γιατρό, όλοι όμως έλεγαν οτι έχω αγόρι και είχα συνιθήσει στην ιδέα του αγοριού, ενώ ήθελα κοριτσάκι. Δεν διαισθάνθηκα το φύλο σε καμία φάση της εγκυμοσύνης μου. Ο γιατρός όμως στον Β' επιπέδου την έκανε την γκάφα του. Όταν είδε το φύλο απευθηνόμενος στη μαία ειπε "γραψε χχ" και με εκνεύρισε απίστευτα. "Κάναμε βιολογία στο λύκειο" του λέω, "σόρι" μου λέει, "τί σόρι ρε!?!!?" πήγα να του πω, αλλά δεν το είπα. Και έτσι έμαθα οτι είναι κοριτσάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...