Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΜΑΓΝΗΣΙΟΥ ΑΣΒΕΣΤΙΟΥ ΣΙΔΗΡΟΥ ΚΑΙ ΦΥΛΛΙΚΟΥ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΦΥΛΛΙΚΟ ΟΞΥ ΚΑΙ ΣΙΔΗΡΟ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ ΗΔΗ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΣΙΟ. ΣΑΝ ΠΟΛΛΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΡΥΘΜΙΣΩ ΚΑΙ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ. ΕΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΣΑΣ ΠΑΙΡΝΑΤΕ ΤΟΣΑ ΧΑΠΙΑ ΜΗΠΩς ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΜΟΥ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΕΣ ΠΑΝΩ-ΚΑΤΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΠΙΑ ΠΑΙΡΝΑΜΕ.

ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ!

ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑ ΑΥΞΗΣΕΙ, ΚΙΟΛΑΣ.ΟΛΑ ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Yuki mou OXI den kaneis kanena kako sto mwraki sou...:)

Nai mas fenwnte polla ta xapia wmos etsi einai agapi mou...

Yparxoun polles gunaikes pou ta pinnon ola ekeina ta xapia...

Egw pinnw sidiro kai foliko oksi kai zitisa tou giatrou mou na mou dwsei ki magnisio asvestio...

Kai mou eipe oxi...

Egw den pinw gala katholou kata tis egkumwsines mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου yuki! Όλες οι κοπέλες πάνω-κάτω παίρνουμε αυτά τα φάρμακα. Εγώ όσα ανέφερες τα παίρνω, μόνο που το μαγνήσιο το άρχισα στον 6-7 μήνα, αν θυμάμαι καλά. Όλα είναι καλά για το μωρό σου και να μην τα αμελείς. Φολλικό και σίδηρος πάνε μαζί (τουλάχιστον εγώ έτσι τα παίρνω), μακριά από γάλα και 1 ώρα πριν φαγητού. Ασβέστιο καλά είναι να έχεις φάει κάτι για καλή απορρόφηση και μαγνήσιο επίσης μακριά από γάλα. Τώρα βέβαια εξαρτάται και πόσο παίρνεις. Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΕ ΚΑΛΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ! ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ. ΑΝΑ 2 ΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yuki μια χαρά ειναι!και γω αυτά παίρνω.2 φιλισίν, 2 σίδηρο,1 ασβέστιο και 2 μαγνήσιο την μέρα..!Απ τον 5ο και μετά πήρα μαγνήσιο και το φιλισίν μου το μείωσε σε ένα την μέρα.Μονο κακό δεν κάνουν!Βοηθάνε πολύ το έμβρυο αλλά και την μητέρα!Να αποφευγεις την ταυτοχρονη λήψη μαγνησίου και ασβεστίου μόνο.

Τζοάννα περίεργο μου φαίνεται οτι ο γιατρός σου δεν σου έγραψε ασβέστιο απ την στιγμή κιόλας που δεν πίνεις καθόλου γάλα..Αλλα ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του..κάποιο λόγο θα είχε ίσως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Juliana mou...

ki emena mou fanike periergo...

Afou tou eixa pei pws den pinw gala...

Ki mou eipen na trw ligo turi,xalloumi ktl...:) :) :)

Mallon einai trellos...:silly:

Twra exw arxisei na pinw gala DELACT xwris laxtozi...

Auto to gala den me peirazi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΟΣΟ ΚΑΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ ΤΟΣΟ ΑΜΕΣΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ! ΝΟΙΩΘΩ ΠΙΟ ΗΣΥΧΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΟΛΕΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΠΙΝΟΥΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΦΥΛΛΙΚΟ ΤΟ ΠΙΝΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΣΙΔΗΡΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΤΟ ΠΙΝΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΓΕΥΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΩ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΡΙΩΝ ΩΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΙΝΩ ΣΩΣΤΑ. πΡΟΣ ΣΤΙΓΜΗ ΠΙΝΩ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΑ ΑΥΞΗΣΩ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζοάννα μου δεν ξέρω μην σε αγχώνω κιόλας..αλλά ξέρω οτι στην εγκυμοσύνη χρειάζεται συμπλήρωμα ασβεστίου γιατί τραβάει πολύ το μωρό και δεν επαρκεί απο το γάλα μονο και τα τυροκομικά.Για την μητέρα το δίνουν πιο πολύ για να μην εμφανίσει οστεοπόρωση αργότερα κ.α.Εγω το γάλα επειδή δεν μπορώ να το πιώ σκέτο το πίνω με HEMO.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...