Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Γεια σας! Καλό μήνα!! 

Εγω έχω πάρει 6-7 κιλά, κ ειδικά τον τελευταίο καιρό που ζυγίζομαι είναι σα να έχω πάρει 1 τη βδομάδα, κ έχω αγχωθεί! Ξεκίνησα 76 κιλά βέβαια, κ ο γιατρός μου μου είπε να πάρω 10 συνολικά (δεν παίζει)! Ξεκίνησα διατροφολόγο (πήγαινα κ το χειμώνα), αλλά λόγω δουλειάς κ ωραρίων δεν είναι εύκολο να την ακολουθώ, την παράτησα κ θα ξαναπάω τον Οκτώβρη, που θα χω σταματήσει τη δουλειά κ θα έχω νορμαλ ωράριο! 

Η agnotis δίνει δείγματα για πάνες μόνο; Όλο παρακολουθώ κ γω προσφορές σε πάνες, αλλά νομίζω πως έχω χρόνο ακόμα να ψωνίσω τέτοια! 

Κ γω αγχώνομαι για τα δίδυμα, αλλά πιο πολύ για το κομμάτι της γέννας, να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους, να μην είναι πρόωρα, να μην νοσηλευτούν, να φτάσουμε με δυο μέχρι τελους! Αυτά με αγχώνουν για την ώρα! Το μετά δεν με προβληματίζει τόσο! Σίγουρα δε θα ναι εύκολο, αλλά αν είναι κ αυτά κ γω γερά, θα τα καταφέρουμε! 

Κ ένα παιδί να περίμενα, θ αγχωνόμουν για το άγνωστο! Τι να κάνουμε, όλος ο κόσμος έχει παιδιά, πολλοί έχουν δίδυμα, όλοι επιβίωσαν!! 

Κ εγω αγχωνομαι με την γεννα....πιο πολυ οπως λες κ εσυ μην ειναι προωρα και χρειαστει να νοσηλευτουν. Ο λογος;μενω σε νησι οπου το νοσοκομειο δεν διαθετει υποδομες ..αν ειναι πολυ προωρα μου παν θα γινει διακομιδη των μωρων μου αλλου κ εγω θα πρεπει να περιμενω να παρω εξιτηριο για να παω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Δεν πρέπει να αγχώνεσαι. Αυτοί το κάνουν γ Ν σε δουν έτσι. Σιγά... Ευλογία διπλή τα μωρά σου. Έχει ο θεός να λες κ τέλος. Η φίλη μου έκανε δίδυμα... Ε κ? Μεγάλωσαν κούραση διπλή οκ. Τρίχες του κόσμου. 

Στο ύψος σου κούκλα. 

@Δήμητρα Λιγκαρου μου δινεις κουραγιο ..σε ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε κορίτσια!!!

Καλο μηνα σε ολες..σημαντικος μηνας μιας που πολλες έχουμε την β επιπεδου. Να πανε ολα καλα για ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Καλο μηνα σε ολες..σημαντικος μηνας μιας που πολλες έχουμε την β επιπεδου. Να πανε ολα καλα για ολες μας

Καλημέρα  κορίτσι.  Σε ποια βδομάδα  είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μαριζακι είπε:

Καλημέρα  κορίτσι.  Σε ποια βδομάδα  είσαι? 

Καλημερα κ σε σενα ειμαι 18εβδ και 5 ημ.εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η rosemaryf είπε:

Γεια σας! Καλό μήνα!! 

Εγω έχω πάρει 6-7 κιλά, κ ειδικά τον τελευταίο καιρό που ζυγίζομαι είναι σα να έχω πάρει 1 τη βδομάδα, κ έχω αγχωθεί! Ξεκίνησα 76 κιλά βέβαια, κ ο γιατρός μου μου είπε να πάρω 10 συνολικά (δεν παίζει)! Ξεκίνησα διατροφολόγο (πήγαινα κ το χειμώνα), αλλά λόγω δουλειάς κ ωραρίων δεν είναι εύκολο να την ακολουθώ, την παράτησα κ θα ξαναπάω τον Οκτώβρη, που θα χω σταματήσει τη δουλειά κ θα έχω νορμαλ ωράριο! 

Η agnotis δίνει δείγματα για πάνες μόνο; Όλο παρακολουθώ κ γω προσφορές σε πάνες, αλλά νομίζω πως έχω χρόνο ακόμα να ψωνίσω τέτοια! 

Κ γω αγχώνομαι για τα δίδυμα, αλλά πιο πολύ για το κομμάτι της γέννας, να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους, να μην είναι πρόωρα, να μην νοσηλευτούν, να φτάσουμε με δυο μέχρι τελους! Αυτά με αγχώνουν για την ώρα! Το μετά δεν με προβληματίζει τόσο! Σίγουρα δε θα ναι εύκολο, αλλά αν είναι κ αυτά κ γω γερά, θα τα καταφέρουμε! 

Κ ένα παιδί να περίμενα, θ αγχωνόμουν για το άγνωστο! Τι να κάνουμε, όλος ο κόσμος έχει παιδιά, πολλοί έχουν δίδυμα, όλοι επιβίωσαν!! 

Καλό μήνα κορίτσι μου! Σε ποια εβδομάδα είσαι; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια βοηθήστε με λιγο... πηγαινα τουαλετα σχεδον καθε μερα αλλα εκανα απο λιγο καθε φορα για αυτο και ειχα αμελήσει να παρω κατι τυπου ντουφαλακ. εχθες βραδυ συνειδητοποίησα οτι εχω να παω 3 μερες και με επιασε ενας μικρος πανικος. σημερα μου ηρθε να παω αλλα δυσκολευομουν παρα μα παρα πολυ και πονουσα και σφιχτηκα. δεν ημουν καλα και μου ηρθε και ταση λιποθυμίας. εκατσα παρα πολυ ωρα στο μπανιο , αφου ειχαν μουδιασει και τα ποδια μου. σφιχτηκα πολυ γιατι πονουσα και φοβαμαι για το μωρο μου. αν κατι δεν παει καλα πως θα το καταλαβω??? φοβαμαι παρα πολυ. εχω ακουσει οτι σφιχτηκαν και απεβαλαν. ειμαι χαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα είμαι 20+1.. 

κ γω σε νησί μένω, αλλά εγώ θα γεννήσω στην Αθήνα, δεν έχει μαιευτήριο εδώ εκ των πραγμάτων! Βασικά τυπικά έχει στο νοσοκομείο-κέντρο υγείας, αλλά είναι κλάφτα Χαράλαμπε! 

Μην αγχώνεσαι που σφίχτηκες, όλες το έχουν περάσει λίγο ως πολύ στην εγκυμοσύνη! Αλίμονο αν χάναμε έτσι τα παιδιά, ειδικά τώρα σε προχωρημένη φάση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

κοριτσια βοηθήστε με λιγο... πηγαινα τουαλετα σχεδον καθε μερα αλλα εκανα απο λιγο καθε φορα για αυτο και ειχα αμελήσει να παρω κατι τυπου ντουφαλακ. εχθες βραδυ συνειδητοποίησα οτι εχω να παω 3 μερες και με επιασε ενας μικρος πανικος. σημερα μου ηρθε να παω αλλα δυσκολευομουν παρα μα παρα πολυ και πονουσα και σφιχτηκα. δεν ημουν καλα και μου ηρθε και ταση λιποθυμίας. εκατσα παρα πολυ ωρα στο μπανιο , αφου ειχαν μουδιασει και τα ποδια μου. σφιχτηκα πολυ γιατι πονουσα και φοβαμαι για το μωρο μου. αν κατι δεν παει καλα πως θα το καταλαβω??? φοβαμαι παρα πολυ. εχω ακουσει οτι σφιχτηκαν και απεβαλαν. ειμαι χαλια

Κι εγώ το έχω κάνει και τπτ δεν έπαθα, ούτε εγώ ούτε η μπουμπού.. Μην αγχώνεσαι! ? μας τρομοκρατούν λίγο χωρίς λόγο αυτά που διαβάζουμε.. ποτε έχεις υπέρηχο να μην αγχώνεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ το έχω κάνει και τπτ δεν έπαθα, ούτε εγώ ούτε η μπουμπού.. Μην αγχώνεσαι! ? μας τρομοκρατούν λίγο χωρίς λόγο αυτά που διαβάζουμε.. ποτε έχεις υπέρηχο να μην αγχώνεσαι;

24 Σεπτέμβρη έχω για τη β επιπεδου. αργει πολυ ακομη.φφφ τι άγχη ειναι Αυτά που τραβαω. φοβαμαι τοσο πολυ. πηρα τον γιατρο και μου ειπε οτι αν χανοντουσαν ετσι ευκολα τα παιδια δεν θα γενναγε καμια κοπελα. μου ειπε να ξεκουραστω και να μην το ξανα κανω. θα ξεκινησω σημερα ντουφαλακ. οταν τον ρωτησα αν κατι δεν παει καλα πως θα το καταλαβω , θα δω αιμα ή κατι τετοιο? εκανε διακοπες η γραμμη και δεν τον ακουσα τι ελεγε. υον ρωτησα δυο φορες και δυο φορες δεν ακουσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xara1 είπε:

24 Σεπτέμβρη έχω για τη β επιπεδου. αργει πολυ ακομη.φφφ τι άγχη ειναι Αυτά που τραβαω. φοβαμαι τοσο πολυ. πηρα τον γιατρο και μου ειπε οτι αν χανοντουσαν ετσι ευκολα τα παιδια δεν θα γενναγε καμια κοπελα. μου ειπε να ξεκουραστω και να μην το ξανα κανω. θα ξεκινησω σημερα ντουφαλακ. οταν τον ρωτησα αν κατι δεν παει καλα πως θα το καταλαβω , θα δω αιμα ή κατι τετοιο? εκανε διακοπες η γραμμη και δεν τον ακουσα τι ελεγε. υον ρωτησα δυο φορες και δυο φορες δεν ακουσα! 

Καλά σου είπε είπε βρε,  είναι τόσο εύκολο ?? όλα καλά θα είναι, ψυχραιμία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλό μήνα κορίτσι μου! Σε ποια εβδομάδα είσαι; ?

Ε ναι.... 

Ο κόσμος μόνο την συμφορά να φέρει. Έτσι για να ρίχνει το ηθικό να χαίρονται.... Ουστου ρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

24 Σεπτέμβρη έχω για τη β επιπεδου. αργει πολυ ακομη.φφφ τι άγχη ειναι Αυτά που τραβαω. φοβαμαι τοσο πολυ. πηρα τον γιατρο και μου ειπε οτι αν χανοντουσαν ετσι ευκολα τα παιδια δεν θα γενναγε καμια κοπελα. μου ειπε να ξεκουραστω και να μην το ξανα κανω. θα ξεκινησω σημερα ντουφαλακ. οταν τον ρωτησα αν κατι δεν παει καλα πως θα το καταλαβω , θα δω αιμα ή κατι τετοιο? εκανε διακοπες η γραμμη και δεν τον ακουσα τι ελεγε. υον ρωτησα δυο φορες και δυο φορες δεν ακουσα! 

Όχι ρε χαρά μη σκας μη το σκέφτεσαι καν. Στο βαγγελακη μου εγώ έπαθα κοπρολιθο... 45 λεπτά υπέφερα. Είχε γίνει πέτρα και δεν έβγαινε. Μόνο αιμορροΐδες έβγαλα το παιδί δε κινδυνεύει. Μ φοβάσαι καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλά σου είπε είπε βρε,  είναι τόσο εύκολο ?? όλα καλά θα είναι, ψυχραιμία!!

μαρη μη γελας χεστηκα πανω μου ? κυριολεκτικά χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xara1 είπε:

μαρη μη γελας χεστηκα πανω μου ? κυριολεκτικά χαχαχα

Κάμπια εγώ τότε στο πρώτο από το ζόρι μέχρι κ δύο οργασμούς είχα. 

Χαχαχαχαχαχα 

Σας έτυχε??? Άστο..... Μεγάλη επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Όχι ρε χαρά μη σκας μη το σκέφτεσαι καν. Στο βαγγελακη μου εγώ έπαθα κοπρολιθο... 45 λεπτά υπέφερα. Είχε γίνει πέτρα και δεν έβγαινε. Μόνο αιμορροΐδες έβγαλα το παιδί δε κινδυνεύει. Μ φοβάσαι καθόλου 

και εγω το ιδιο έπαθα. ειναι δραματικό. πονουσα πολυ  για αυτο και σφιχτηκα. μου πηρε ο αντρας μου ντουφαλακ τωρα. θα παρω 1-2 κουταλιες το βραδυ ειπε ο φαρμακοποιος. αν το παρω το βραδυ ποτε θα μου ερθει να παω τουαλετα αραγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Κάμπια εγώ τότε στο πρώτο από το ζόρι μέχρι κ δύο οργασμούς είχα. 

Χαχαχαχαχαχα 

Σας έτυχε??? Άστο..... Μεγάλη επιτυχία 

τρελη πετυχεσιά ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

και εγω το ιδιο έπαθα. ειναι δραματικό. πονουσα πολυ  για αυτο και σφιχτηκα. μου πηρε ο αντρας μου ντουφαλακ τωρα. θα παρω 1-2 κουταλιες το βραδυ ειπε ο φαρμακοποιος. αν το παρω το βραδυ ποτε θα μου ερθει να παω τουαλετα αραγε?

Δε ξέρω ρε συ δε με αφήνει να πάρω. Βάζω υποθετα γλυκερίνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Κάμπια εγώ τότε στο πρώτο από το ζόρι μέχρι κ δύο οργασμούς είχα. 

Χαχαχαχαχαχα 

Σας έτυχε??? Άστο..... Μεγάλη επιτυχία  

Δήμητρα κυριολεκτικά το λες; Γίνεται κάτι τέτοιο;;; Αν είναι να σταματήσω κι εγώ το ντουφαλάκ γιατί έχουμε μεγάλη έλλειψη τώρα τελευταία χαχαχα

Εγώ έχω ακούσει για οργασμούς κατά τη διάρκεια του τοκετού, αλλά και στο χέσιμο καλοδεχούμενοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Καλημερα κ σε σενα ειμαι 18εβδ και 5 ημ.εσυ;

18εβδο και 1μερα...ειμαστε σχεδόν το ίδιο.. Με το καλό!!!!!! Που Θα γεννήσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα δικά μου νέα, έκανα τη Β επιπέδου και όλα άριστα! Το μωρό υπέροχο, νιώθω ήδη ερωτευμένη ?.

Αρχίζω να αισθάνομαι ότι γίνεται πραγματικότητα μιας και έχουν πέσει κατακόρυφα οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά. Λέω μέσα μου, πίστεψέ το τώρα, είσαι μαμά! Δεν ξέρω πώς είναι για σας αλλά εγώ συγκινούμαι σε κάθε στάδιο και περισσότερο.

Από άγχη βέβαια πάμε πολύ καλά. Θα προλάβω να ετοιμάσω το σπίτι; Πόσα κιλά θα πάρω (6 μέχρι στιγμής); Θα τα καταφέρω να κλείσω τις εκκρεμότητες στη δουλειά; Μήπως έχω παραμελήσει τους φίλους μου; (και η φιλία θέλει συνεχή φροντίδα) Οι γιαγιάδες πόσο θα εμπλέκονται; θα μου σπάσουν τα νεύρα; Θα χαθεί ο ερωτισμός με τον άντρα μου;

Και άλλα πολλά που μου φαίνονται βουνό τώρα αλλά μόλις κοιτάω αυτήν την γαλήνια φατσούλα στη φωτογραφία από τον 3D υπέρηχο τα πάντα ημερεύουν.

Και είμαι σίγουρη κορίτσια όλες θα τα καταφέρουμε και με δίδυμα, και με μεγαλύτερα παιδιά και χωρίς βοήθεια και με οικονομικά προβλήματα και με μη υποστηρικτικούς φίλους. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην την βρούμε την άκρη. Γιατί είμαστε μανούλες? και αυτό μας δίνει απίστευτη δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Δήμητρα κυριολεκτικά το λες; Γίνεται κάτι τέτοιο;;; Αν είναι να σταματήσω κι εγώ το ντουφαλάκ γιατί έχουμε μεγάλη έλλειψη τώρα τελευταία χαχαχα

Εγώ έχω ακούσει για οργασμούς κατά τη διάρκεια του τοκετού, αλλά και στο χέσιμο καλοδεχούμενοι!

Ναι αλήθεια είχα δύο από το σφίξιμο. Άσε να δεις κ γω τ επαυξάνω... Χαχα. 

Ναι είχα ξανά από τότε φέτος που πάλι ζορίστηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Στα δικά μου νέα, έκανα τη Β επιπέδου και όλα άριστα! Το μωρό υπέροχο, νιώθω ήδη ερωτευμένη ?.

Αρχίζω να αισθάνομαι ότι γίνεται πραγματικότητα μιας και έχουν πέσει κατακόρυφα οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά. Λέω μέσα μου, πίστεψέ το τώρα, είσαι μαμά! Δεν ξέρω πώς είναι για σας αλλά εγώ συγκινούμαι σε κάθε στάδιο και περισσότερο.

Από άγχη βέβαια πάμε πολύ καλά. Θα προλάβω να ετοιμάσω το σπίτι; Πόσα κιλά θα πάρω (6 μέχρι στιγμής); Θα τα καταφέρω να κλείσω τις εκκρεμότητες στη δουλειά; Μήπως έχω παραμελήσει τους φίλους μου; (και η φιλία θέλει συνεχή φροντίδα) Οι γιαγιάδες πόσο θα εμπλέκονται; θα μου σπάσουν τα νεύρα; Θα χαθεί ο ερωτισμός με τον άντρα μου;

Και άλλα πολλά που μου φαίνονται βουνό τώρα αλλά μόλις κοιτάω αυτήν την γαλήνια φατσούλα στη φωτογραφία από τον 3D υπέρηχο τα πάντα ημερεύουν.

Και είμαι σίγουρη κορίτσια όλες θα τα καταφέρουμε και με δίδυμα, και με μεγαλύτερα παιδιά και χωρίς βοήθεια και με οικονομικά προβλήματα και με μη υποστηρικτικούς φίλους. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην την βρούμε την άκρη. Γιατί είμαστε μανούλες? και αυτό μας δίνει απίστευτη δύναμη!

συγχαρητήρια!!!! τι ωραια νεα ?? αχ να κανουμε ολες τη β επιπεδου και να πανε ολα καλα τι ομορφα που θα ειναι!!!! μπραβο antelopitsa να το χαιρεστε το μπεμπακι το ομορφο ? παναγια μου ολο αυτο παρακαλαω, να κανω τη β επιπεδου και να πανε ολα καλα και την επομενη μερα θα παω να παρω φορμακι στο μπεμπουλη! θρλω τοσο πολυ να του παρω κατι αλλα ολο κρατιεμαι μεχρι να κανω την εξεταση.τωρα κοιτα να χαλαρωσεις και να χαρεις την εγκυμοσυνη σου, ολα ειναι τελεια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Δήμητρα κυριολεκτικά το λες; Γίνεται κάτι τέτοιο;;; Αν είναι να σταματήσω κι εγώ το ντουφαλάκ γιατί έχουμε μεγάλη έλλειψη τώρα τελευταία χαχαχα

Εγώ έχω ακούσει για οργασμούς κατά τη διάρκεια του τοκετού, αλλά και στο χέσιμο καλοδεχούμενοι!

@Antelope καθε ποτε το παιρνεις το ντουφαλακ και τι δοσολογια? και μετα απο ποση ωρα περιπου νιωθεις οτι θες να πας τουαλετα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...