Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01

Hope25 15/01

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγορι ?

konstantinou&elenis 28/01

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02

PanB 28/02

 

Αυτά βρήκα!! Κάντε με ταγκ για να προσθέσω και άλλες που μπήκαν τώρα στην παρέα μας και για να προσθέσω φύλο φυσικά!!!! Ο,τι παραλειψη ή λάθος, εννοείται μου το λέτε!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01

Antelope 05/01- αγόρι ?

Akrivoul 05/01- κοριτσι ❤️

Rena88 10/01

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01

Hope25 15/01

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 23/01

Souko 28/01

γωγώ γωγω 28/01- κορίτσι ❤️

@eirini@ 11/02

Niki co 17/02

 

Αυτά βρήκα!! Κάντε με ταγκ για να προσθέσω και άλλες που μπήκαν τώρα στην παρέα μας και για να προσθέσω φύλο φυσικά!!!! Ο,τι παραληψη ή λάθος, εννοείται μου το λέτε!! ?

Η  @Rena88 έχει κοριτσάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η xara1 είπε:

ασε παιδι μου τον αντρα σου να στις κανει δεν ειναι τιποτα. γιατι να παιδευεσαι να πηγαινεις συνεχεια φαρμακειο? στο μπουτακι καντες. εγω στη κοιλια δεν θα μπορούσα, ειναι ψυχολογικο επειδη εκει ειναι το μωρακι. στα μπουτάκια μια χαρα θα ειναι ουτε θα πονεσεις ουτε τίποτα 

Εγώ έκανα στο πρώτο 9 μήνες γτ ήμουν από εξωσωματική. Δεν είναι τίποτα. Καντες στο μπούτι ναι ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Ωχ βρε κορίτσι μου... περαστικά..κάνε υπομονή, σχεδόν όλες το περάσαμε σε αυτή τη φάση..ρωτα το γιατρό σου για αντιεμετικο που δίνουν στην εγκυμοσύνη, μην παιδευεσαι τόσο πολύ 

Παίρνω πριμπεραν αλλά τίποτα... Το βράδυ είμαι χάλια ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01

Antelope 05/01- αγόρι ?

Akrivoul 05/01- κοριτσι ❤️

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01

Hope25 15/01

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 23/01

Souko 28/01

γωγώ γωγω 28/01- κορίτσι ❤️

@eirini@ 11/02

Niki co 17/02

 

Αυτά βρήκα!! Κάντε με ταγκ για να προσθέσω και άλλες που μπήκαν τώρα στην παρέα μας και για να προσθέσω φύλο φυσικά!!!! Ο,τι παραληψη ή λάθος, εννοείται μου το λέτε!! ?

Κορίτσι εμένα μου την άλλαξε την ΠΗΤ....απο 5 σε 2 Ιανουαρίου....ειναι πιο μεγάλη η μπέμπα..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει εχει παραγινει το κακο!! μια τωρα στο facebook, ειναι 34 εβδομαδων και νομιζει οτι ειναι 5 μηνων!! ?

ειπαμε, αλλο να μας μπερδευει μια εβδομαδα και αλλο αυτο ρε παιδια!! ?

38019099_1768383906532820_1328564368270426112_n.jpg?_nc_cat=0&oh=2545fbcc1bee66bf4a0f424195fd687c&oe=5BCE3F1F

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που αλλάζουν την Πητ..αφού είναι 40 εβδομάδες η κύηση..κι εμένα είναι μεγαλύτερος, όπως μεγαλύτερη ήταν και κόρη μου, αλλά Πητ αφήσαμε ίδια.. γιατί το κάνουν άραγε; Αφού Πητ σημαίνει να είσαι ακριβώς 40 εβδομάδων με βάση την αρχή της τελευταίας περιόδου..η ανάπτυξη του μωρού συνήθως είναι μεγαλύτερη ή μικρότερη από την εβδομάδα της κύησης, δηλαδή αν ένα μωρό βγαίνει μικρότερο στον υπέρηχο θα σου αλλάξουν την Πητ προς τα πάνω; (Αποκλείεται) Δεν καταλαβαίνω.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Αυτό που αλλάζουν την Πητ..αφού είναι 40 εβδομάδες η κύηση..κι εμένα είναι μεγαλύτερος, όπως μεγαλύτερη ήταν και κόρη μου, αλλά Πητ αφήσαμε ίδια.. γιατί το κάνουν άραγε; Αφού Πητ σημαίνει να είσαι ακριβώς 40 εβδομάδων με βάση την αρχή της τελευταίας περιόδου..η ανάπτυξη του μωρού συνήθως είναι μεγαλύτερη ή μικρότερη από την εβδομάδα της κύησης, δηλαδή αν ένα μωρό βγαίνει μικρότερο στον υπέρηχο θα σου αλλάξουν την Πητ προς τα πάνω; (Αποκλείεται) Δεν καταλαβαίνω.. ?

Το πως υπολογίζουν την ΠΗΤ στην αρχή είναι σχετικό....οι γόνιμες μέρες στην κάθε μία είναι διαφορετικές γτ δεν έχουν όλες τον ίδιο κύκλο. Εγώ για παράδειγμα είχα 32 μέρες κύκλο, άρα ωορρηξία δεν είχα την ίδια στιγμή με κάποια που έχει κύκλο 22 μέρες. Έτσι λοιπόν δεν είναι πιο σωστό να υπολογίζεται με βάση τις μετρήσεις του μωρού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και κατι αλλο να ρωτησωω..

πρεπει να υπολογιζω τις εβδομαδες με βαση τον υπερηχο ή την τελευταια περιοδο..

γιατι με βαση τελευταια περιοδο ειμαι 14+3

ενω

με βαση τον υπερηχο 14+5.

ποιο ειναι το σωστο??

ακομα και η αυχενικη με εβγαζε 2 μερες παραπανω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

ενταξει εχει παραγινει το κακο!! μια τωρα στο facebook, ειναι 34 εβδομαδων και νομιζει οτι ειναι 5 μηνων!! ?

ειπαμε, αλλο να μας μπερδευει μια εβδομαδα και αλλο αυτο ρε παιδια!! ?

38019099_1768383906532820_1328564368270426112_n.jpg?_nc_cat=0&oh=2545fbcc1bee66bf4a0f424195fd687c&oe=5BCE3F1F

Χαχαχαχαχαχα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα 

Ελέφαντακι θ βγει χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Αμέσως!! ?❤️

Τέλεια 

Έλα να αρχίσουν τα προξενιααααααα. 

Χαχαχα 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01

Hope25 15/01

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 23/01

Souko 28/01

γωγώ γωγω 28/01- κορίτσι ❤️

@eirini@ 11/02

Niki co 17/02

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02

 

Αυτά βρήκα!! Κάντε με ταγκ για να προσθέσω και άλλες που μπήκαν τώρα στην παρέα μας και για να προσθέσω φύλο φυσικά!!!! Ο,τι παραλειψη ή λάθος, εννοείται μου το λέτε!! ?

20 Αυγούστου έχω αυχενική διαφάνεια ? έχω λίγο στρες γτ είμαι 41 ετών αλλά πιστεύω ότι όλα θ είναι μια χαρά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01

Hope25 15/01

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 23/01

Souko 28/01

γωγώ γωγω 28/01- κορίτσι ❤️

@eirini@ 11/02

Niki co 17/02

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02

 

Αυτά βρήκα!! Κάντε με ταγκ για να προσθέσω και άλλες που μπήκαν τώρα στην παρέα μας και για να προσθέσω φύλο φυσικά!!!! Ο,τι παραλειψη ή λάθος, εννοείται μου το λέτε!! ?

@Μελούλα 04/01αγόρι ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Τέλεια 

Έλα να αρχίσουν τα προξενιααααααα. 

Χαχαχα 

20 Αυγούστου έχω αυχενική διαφάνεια ? έχω λίγο στρες γτ είμαι 41 ετών αλλά πιστεύω ότι όλα θ είναι μια χαρά ❤️

και εγω 35 ειμαι και απο το αγχος μου οταν μπηκα να κανω αυχενικη ετρεμε το σωμα μου αλλα ολα πηγαν καλα κοπελα μου. μην το σκεφτεσαι ολα καλα θα πανε. τωρα σκεψου εχω αρχισει και εχω αγχος για τη β επιπεδου. τελικα το αγχος δεν σταματαει στην εγκυμοσυνη, μου φαινεται ...κατα τα αλλα λενε πως ειναι η ωραιοτερη περιοδος μιας γυναικας ? το πρωτο σου παιδακι ειναι? να το χαιρεστε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Μόλις έφυγες από το επικίνδυνο πρώτο τρίμηνο, ναι!!! Και είσαι μόλις στην αρχή του τέταρτου μήνα!! Congrats!!!

Γράψε μου πητ γιατί δεν τη βρίσκω ?

@Μελούλα και εμενα μου αλλαξανε ΠΗΤ μου τη βαλανε 20/01. φυλο ισως μαθουμε αυριο. το ελπιζω!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κορίτσια!!!Τι κάνετε;?Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που όλες είστε καλά..Και εμένα η εγκυμοσύνη προχωράει μια χαρά..Πήγαμε και για τον υπέρηχο μετά την αυχενικη και είδαμε ότι είναι κορίτσακι!!Και επειδή είναι αρκετά μεγάλη,μάλλον η σύλληψη έγινε πριν την ωορρηξία,λίγο μετά τη περιοδο..

Γι'αυτο και έπεσες έξω στην πρόβλεψη, @Μελούλα-Μαντάμ Ζαιρα!!!???

Αλλιώς θα έβγαζα κι εγω το γιο πιθανότατα!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Akrivoul είπε:

Το πως υπολογίζουν την ΠΗΤ στην αρχή είναι σχετικό....οι γόνιμες μέρες στην κάθε μία είναι διαφορετικές γτ δεν έχουν όλες τον ίδιο κύκλο. Εγώ για παράδειγμα είχα 32 μέρες κύκλο, άρα ωορρηξία δεν είχα την ίδια στιγμή με κάποια που έχει κύκλο 22 μέρες. Έτσι λοιπόν δεν είναι πιο σωστό να υπολογίζεται με βάση τις μετρήσεις του μωρού?

Γι'αυτό το μετρούν με βάση την Τερ, γιατί οι γόνιμες και πόσο μάλλον η σύλληψη είναι τελείως σχετικό..αλλά το μέγεθος του μωρού δεν έχει καμία σχέση με την έναρξη του τοκετού.. γι'αυτό το λέω.. τέλος πάντων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Καλημέρα,κορίτσια!!!Τι κάνετε;?Διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που όλες είστε καλά..Και εμένα η εγκυμοσύνη προχωράει μια χαρά..Πήγαμε και για τον υπέρηχο μετά την αυχενικη και είδαμε ότι είναι κορίτσακι!!Και επειδή είναι αρκετά μεγάλη,μάλλον η σύλληψη έγινε πριν την ωορρηξία,λίγο μετά τη περιοδο..

Γι'αυτο και έπεσες έξω στην πρόβλεψη, @Μελούλα-Μαντάμ Ζαιρα!!!???

Αλλιώς θα έβγαζα κι εγω το γιο πιθανότατα!!???

Δεν πειράζει.. προφανώς το μωρό ήξερε καλύτερα από μένα χαχαχαχαχα.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

και κατι αλλο να ρωτησωω..

πρεπει να υπολογιζω τις εβδομαδες με βαση τον υπερηχο ή την τελευταια περιοδο..

γιατι με βαση τελευταια περιοδο ειμαι 14+3

ενω

με βαση τον υπερηχο 14+5.

ποιο ειναι το σωστο??

ακομα και η αυχενικη με εβγαζε 2 μερες παραπανω??

Γνώμη μου να υπολογίζετε με βάση την Τερ.. οι μετρήσεις του υπερήχου είναι κατά προσέγγιση..μην μπερδεύεστε με πολλά.. σκέψου και το άλλο, το πότε θα κάνεις τις μεγάλες εξετάσεις θα το υπολογίζει ο γιατρός με βάση την Τερ, όχι τις μετρήσεις του μωρού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...