Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η nikona είπε:

@melisanthi drakou εμενα οι γιατροι μου ειχαν πει οχι ελευθερες επαφες πριν την καταστολη. Ρωτα καλυτερα τον γιατρο σου γι αυτο. 

εμενα με ειχε αφησει κανονικα την αλλη φορα αλλα δεν ειχαμε κουβεντιασει για πιθανη εγκυμοσυνη!

αχ ρε γαμωτο ειναι φιλος του αντρα μου δε μπορω να παω να τον ρωτησω τετοια , ντρεπομαι.

θα ψαξω στο ιντερνετ..

Αυριο πες μας χοριακη ε! καλη τυχη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η melisanthi drakou είπε:

εμενα με ειχε αφησει κανονικα την αλλη φορα αλλα δεν ειχαμε κουβεντιασει για πιθανη εγκυμοσυνη!

αχ ρε γαμωτο ειναι φιλος του αντρα μου δε μπορω να παω να τον ρωτησω τετοια , ντρεπομαι.

θα ψαξω στο ιντερνετ..

Αυριο πες μας χοριακη ε! καλη τυχη!!

Ο άντρας σου τι λέει που είναι γυναικολόγος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver Μακάρι να μπορούσα να μιλήσω με την γιατρό μου.. Στην Γερμανία Κυριακή κανένας γιατρός δεν είναι διαθέσιμος. Για επείγοντα πας νοσοκομείο...

@melisanthi drakou Ναι ήταν μπόλικο. Είχε γεμίσει το εσώρουχο όταν το είδα. Δεν ήταν αυτό που περιγράφουν σαν spotting εμφύτευσης. Τώρα έχω βάλω σερβιέτα και περιμένω να δω πόσο πολύ θα συνεχίσει.

Για το δικό σου το θέμα νομίζω μέχρι 8/8 ίσως η χοριακη να μην έχει δείξει. Οριακά βασικά είναι.. Γιατί έχεις πόνο? Έχεις πάντα πόνο στην επαφη?

@Bloublou85 Μήπως να σταματήσεις τελείως τις δουλειές? Ούτε σφουγγάρισμα ούτε τίποτα. Μέχρι τουλαχιστον να ξεκαθαρίσει η κατάσταση. Συμφωνώ και με την @nikona ότι ίσως μια δεύτερη γνώμη να βοηθήσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Ο άντρας σου τι λέει που είναι γυναικολόγος;

Δε τον εχω ρωτησει, σε λιγο θα ερθει να τον ανακρινω!

Αλλα δε νομιζω να ξερει γιατι δεν ειναι γυναικολογος αναπαραγωγης να ξερει φαρμακα κτλ ειναι εξειδικευμενος στη μαιευτικη εμβρυομητρικη  και την παθολογια της κυησης!

που με την ευκαιρια αν καποια εχει στο μελλον καποιο θεμα με χαρα να τον ρωτησω οτι θελετε πανω σε αυτο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melisanthi drakou είπε:

Δε τον εχω ρωτησει, σε λιγο θα ερθει να τον ανακρινω!

Αλλα δε νομιζω να ξερει γιατι δεν ειναι γυναικολογος αναπαραγωγης να ξερει φαρμακα κτλ ειναι εξειδικευμενος στη μαιευτικη εμβρυομητρικη  και την παθολογια της κυησης!

που με την ευκαιρια αν καποια εχει στο μελλον καποιο θεμα με χαρα να τον ρωτησω οτι θελετε πανω σε αυτο!

 

Κατάλαβα!σχεδιασμός να είναι χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Κατάλαβα!σχεδιασμός να είναι χαχαχαχα

Οχι επειδη ειναι αντρας μου αλλα πραγματικα αφενως αχρειαστος να ειναι αλλά ειναι μεγαλο γατονι στη δουλεια!

εχει σωσει γυναικες και μωρα απο του χαρου τα δοντια και απο αλλους ασχετους! Μακαρι να ηταν ετσι ολοι οι γιατροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Οχι επειδη ειναι αντρας μου αλλα πραγματικα αφενως αχρειαστος να ειναι αλλά ειναι μεγαλο γατονι στη δουλεια!

εχει σωσει γυναικες και μωρα απο του χαρου τα δοντια και απο αλλους ασχετους! Μακαρι να ηταν ετσι ολοι οι γιατροι!

Πλάκα έκανα βρε.ετσι να συνεχίσει γιατί έχουν γίνει γιατροί κάθε λογής φάρα.θα τον έχουμε στα υπόψην.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Πλάκα έκανα βρε.ετσι να συνεχίσει γιατί έχουν γίνει γιατροί κάθε λογής φάρα.θα τον έχουμε στα υπόψην.

και καλα να ειναι αυτοι που θελουν μονο τα λεφτα...ειναι και αλλοι που θελουν λεφτα αλλα ειναι και ασχετοι και επικινδυνοι! αστα να πανε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

και καλα να ειναι αυτοι που θελουν μονο τα λεφτα...ειναι και αλλοι που θελουν λεφτα αλλα ειναι και ασχετοι και επικινδυνοι! αστα να πανε! 

Εμενα θα πεις!ποναω πολύ γιατρε σε εκείνο το σημείο,δε παθαίνεις τίποτα εσύ.αφου δεν τους ελέγχει κανείς καλά κάνουν.βασικα σορυ κιόλας γιατί κ εσύ σε γνωστό πηγές αλλά αυτό που παρατήρησα είναι ότι στις γνωστές κ στις συγγενείς τους προσέχουν πιο πολυ άσε που τους παίρνουν κ λιγότερα χρήματα.ε μένα με είχαν ρωτήσει στην αρχή μαθατε ;πο κάποιο γνωστό για εμάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Οχι επειδη ειναι αντρας μου αλλα πραγματικα αφενως αχρειαστος να ειναι αλλά ειναι μεγαλο γατονι στη δουλεια!

εχει σωσει γυναικες και μωρα απο του χαρου τα δοντια και απο αλλους ασχετους! Μακαρι να ηταν ετσι ολοι οι γιατροι!

Α καλά αχρειαστος έγραψα εγώ σχεδιασμός πάτησε το πληκτρολόγιο ότι να ναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver είσαι στη γερμανια ε;τουλάχιστον κάτσε ξάπλα μη πολύ κινείσαι.ειχες κάνει με φρέσκα ή κατεψυγμένα;

Ναι δυστυχώς δεν είμαι Ελλάδα. Χθές πήγαμε μια βόλτα και περπατήσαμε αρκετά και φοβάμαι μήπως έκανα βλακεία.. και γι αυτό ήρθε το αίμα. Με φρέσκα κάναμε. Παίζει ρόλο αυτό? Έχω ξαπλώσει ναι. Αύριο πρωί πρωί θα πάρω τηλέφωνο. Προς το παρόν σταμάτησε το αίμα. Από τότε που έβαλα σερβιέτα δεν κατέβηκε καθόλου. Ίσως επειδή έβαλα και το υπόθετο προγεστερονης?

Εσυ πως είσαι? Πονάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Ναι δυστυχώς δεν είμαι Ελλάδα. Χθές πήγαμε μια βόλτα και περπατήσαμε αρκετά και φοβάμαι μήπως έκανα βλακεία.. και γι αυτό ήρθε το αίμα. Με φρέσκα κάναμε. Παίζει ρόλο αυτό? Έχω ξαπλώσει ναι. Αύριο πρωί πρωί θα πάρω τηλέφωνο. Προς το παρόν σταμάτησε το αίμα. Από τότε που έβαλα σερβιέτα δεν κατέβηκε καθόλου. Ίσως επειδή έβαλα και το υπόθετο προγεστερονης?

Εσυ πως είσαι? Πονάς?

Όχι δε παίζει ρόλο απλά δεν ήξερα.ωραια που σταμάτησε,εμ κ εσύ δε περπατάμε τόσο πολύ όλοι λένε ξεκούραση,εμενα καναπε τηλεόραση με είχανε.να μου πεις κ τι κατάλαβα.εντωμεταξυ όλες τη προγεστερόνη τη βαζετε κολπικά τι στο καλό εγώ τα έπαιρνα απ το στόμα.οχι δεν ποναω τώρα άμα κάνω καμία βαριά δουλειά,αυριο κ εγώ θα πάρω τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι δε παίζει ρόλο απλά δεν ήξερα.ωραια που σταμάτησε,εμ κ εσύ δε περπατάμε τόσο πολύ όλοι λένε ξεκούραση,εμενα καναπε τηλεόραση με είχανε.να μου πεις κ τι κατάλαβα.εντωμεταξυ όλες τη προγεστερόνη τη βαζετε κολπικά τι στο καλό εγώ τα έπαιρνα απ το στόμα.οχι δεν ποναω τώρα άμα κάνω καμία βαριά δουλειά,αυριο κ εγώ θα πάρω τηλ.

Τώρα πάλι ξεκίνησε το αίμα. Είναι σαν περίοδος αλλά την 21 μέρα!? Πάει έχασα κάθε ελπίδα.. Αποκλείεται να είναι θετικο το αποτέλεσμα με τόσο αίμα..

Εσένα σου κόπηκε το αίμα τελείως? Ήταν για 3 μέρες μόνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver γερμανια ε; δραμα η κατασταση εκει.

Να προσεχεις πολυ εκει οι γυναικολογοι ειναι ασχετοι και επικινδυνοι και το λεω υστερα απο πολυ ψαξιμο και στοιχεια!

Να καθεσαι να διαβαζεις μονη και να ψιριζεις. εκει μονο αμα πεθαινεις σου δινουν σημασια ειναι τρελοι ολοι!

Ευχομαι ολα να πανε καλα, ακομα και με το αιμα δε σημαινει κακο σημαδι απαραιτητα. Δεν τελειωσε η ελπιδα!!!

Οπως και να εχει να εισαι δυνατη και αμα ειναι κακα νεα ...σηκωνεσαι και σινεχιζεις!

 

 

Ps να αναφερω οτι μεσα στην ασχετοσυνη τους εχω ακουσει για διαφορετικους γερμανους γιατρους τα παρακατω:

1 δε ζητησαν ποτε καμπυλη =ασχετοι και στα βασικα

2 ηθελαν να κανουν φυσιολογικο σε διδυμα λουροδεμενα= θανατος

3 εβλεπαν 1(!) πλακουντα σε διδυμα σε 2 σακους(!)=σκατα προγεννητικο

4 πιεση δεν ηξεραν να παρουν

Και αλλα πολλα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

@Magaiver γερμανια ε; δραμα η κατασταση εκει.

Να προσεχεις πολυ εκει οι γυναικολογοι ειναι ασχετοι και επικινδυνοι και το λεω υστερα απο πολυ ψαξιμο και στοιχεια!

Να καθεσαι να διαβαζεις μονη και να ψιριζεις. εκει μονο αμα πεθαινεις σου δινουν σημασια ειναι τρελοι ολοι!

Ευχομαι ολα να πανε καλα, ακομα και με το αιμα δε σημαινει κακο σημαδι απαραιτητα. Δεν τελειωσε η ελπιδα!!!

Οπως και να εχει να εισαι δυνατη και αμα ειναι κακα νεα ...σηκωνεσαι και σινεχιζεις!

 

 

Ps να αναφερω οτι μεσα στην ασχετοσυνη τους εχω ακουσει για διαφορετικους γερμανους γιατρους τα παρακατω:

1 δε ζητησαν ποτε καμπυλη =ασχετοι και στα βασικα

2 ηθελαν να κανουν φυσιολογικο σε διδυμα λουροδεμενα= θανατος

3 εβλεπαν 1(!) πλακουντα σε διδυμα σε 2 σακους(!)=σκατα προγεννητικο

4 πιεση δεν ηξεραν να παρουν

Και αλλα πολλα!

 

Kai polla polla allaaaaaa kai egw germania ekana 2 prospatheies kai polu to metaniwsa makari i kopela na parei thetiko alla stin pragmatikotita einai zwa teleiws den kseroun pou pane ta 4...oses fores na ekana edw pote den tha ta kataferna!!!eimai sigouri!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Kai polla polla allaaaaaa kai egw germania ekana 2 prospatheies kai polu to metaniwsa makari i kopela na parei thetiko alla stin pragmatikotita einai zwa teleiws den kseroun pou pane ta 4...oses fores na ekana edw pote den tha ta kataferna!!!eimai sigouri!!

Σε ποία πόλη έκανες @Castrop rauxel?

Τελικά πήγες Ελλάδα και έκανες εξωσωματική και πέτυχε?

Το σκεφτόμουν και εγώ να κάνω Αθήνα την εξωσωματική αλλά είναι δύσκολο εάν ζεις στην Γερμανία να πας σε άλλη χώρα για τόσες μέρες..

Εμένα μάλλον μου ήρθε η περίοδος έχω πολύ αίμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

@Magaiver γερμανια ε; δραμα η κατασταση εκει.

Να προσεχεις πολυ εκει οι γυναικολογοι ειναι ασχετοι και επικινδυνοι και το λεω υστερα απο πολυ ψαξιμο και στοιχεια!

Να καθεσαι να διαβαζεις μονη και να ψιριζεις. εκει μονο αμα πεθαινεις σου δινουν σημασια ειναι τρελοι ολοι!

Ευχομαι ολα να πανε καλα, ακομα και με το αιμα δε σημαινει κακο σημαδι απαραιτητα. Δεν τελειωσε η ελπιδα!!!

Οπως και να εχει να εισαι δυνατη και αμα ειναι κακα νεα ...σηκωνεσαι και σινεχιζεις!

 

 

Ps να αναφερω οτι μεσα στην ασχετοσυνη τους εχω ακουσει για διαφορετικους γερμανους γιατρους τα παρακατω:

1 δε ζητησαν ποτε καμπυλη =ασχετοι και στα βασικα

2 ηθελαν να κανουν φυσιολογικο σε διδυμα λουροδεμενα= θανατος

3 εβλεπαν 1(!) πλακουντα σε διδυμα σε 2 σακους(!)=σκατα προγεννητικο

4 πιεση δεν ηξεραν να παρουν

Και αλλα πολλα!

 

Έχει όντως πολλούς άχρηστους. Κυρίως αυτό που έχω δει είναι ότι είναι αρκετοί μικροί σε ηλικία και άπειροι. Έχει βέβαια και πολλούς Έλληνες που εκπαιδεύονται εδώ. Εμείς με τον άντρα μου έχουμε ζήσει και Ολλανδία και εδώ μας φαίνεται παράδεισος σε σχέση με την Ολλανδία για τα ιατρικά. 

Και εγώ εμπιστεύομαι πολύ περισσότερο τους γιατρούς στην Ελλάδα. Βέβαια όχι όλους και εκεί. Απλά βρε κορίτσια και εδώ παιδιά κάνουνε. Δηλαδή σκέφτομαι δεν είμαστε και στην Ζιμπάμπουε. Στην Γερμανία είμαστε.. 

Σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια. Θα σας ενημερώσω για την πορεία μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Castrop rauxel είπε:

Kai polla polla allaaaaaa kai egw germania ekana 2 prospatheies kai polu to metaniwsa makari i kopela na parei thetiko alla stin pragmatikotita einai zwa teleiws den kseroun pou pane ta 4...oses fores na ekana edw pote den tha ta kataferna!!!eimai sigouri!!

Κοριτσια το είχα παρατηρήσει κ εγώ αυτό με τη γερμανια απ ότι θυμάμαι είχες ανεβάσει μία φώτο με τα εμβρυα είχαν μόνο τρία κύτταρα δε μπορεί να βάζουν τα εμβρυα τόσο νωρις απ τη δεύτερη μέρα νομίζω κ στη @Magaiver δεύτερης μέρας βαλανε.να μη σχολιασω ότι σου είχαν κάνει μεταφορά χωρις υπέρηχο απ ότι θυμάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Σε ποία πόλη έκανες @Castrop rauxel?

Τελικά πήγες Ελλάδα και έκανες εξωσωματική και πέτυχε?

Το σκεφτόμουν και εγώ να κάνω Αθήνα την εξωσωματική αλλά είναι δύσκολο εάν ζεις στην Γερμανία να πας σε άλλη χώρα για τόσες μέρες..

Εμένα μάλλον μου ήρθε η περίοδος έχω πολύ αίμα..

Λυπάμαι κορίτσι μου αλλά μη χάνεις ακόμα τις ελπίδες σου.κοιτα αν έχεις συγγενείς εδώ αξίζει να έρθεις ελλαδα για εξωσωματική δεν συγκρίνεται.θα το κανονίσει κ θα έρθεις μονο για λίγες μέρες για τη διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Κοριτσια το είχα παρατηρήσει κ εγώ αυτό με τη γερμανια απ ότι θυμάμαι είχες ανεβάσει μία φώτο με τα εμβρυα είχαν μόνο τρία κύτταρα δε μπορεί να βάζουν τα εμβρυα τόσο νωρις απ τη δεύτερη μέρα νομίζω κ στη @Magaiver δεύτερης μέρας βαλανε.να μη σχολιασω ότι σου είχαν κάνει μεταφορά χωρις υπέρηχο απ ότι θυμάμαι.

Ναι δευτερη μέρα τα βάζουν. Δεν μου έχουν κάνει ούτε καν συζητηση για βλαστοκυστες που λέτε εσείς. Εμένα ήταν 4 διαιρεσεων αλλά δεν μου έδωσαν φωτογραφία εμβρύου ούτε το αξιολογησαν (βέβαια μου το έδειξαν στην οθόνη όποτε λογικά μπορώ να ζητήσω). Α, και δεν μου έκαναν την μεταφορά με υπερηχογραφικη καθοδήγηση.

Μπορείτε να μου γράψετε εσείς που κάνετε στην Ελλάδα? Σε ποίο κέντρο?Είτε Αθήνα είτε Θεσσαλονίκη. Εγώ είμαι από Αθήνα και ο άντρας μου από Θεσσαλονίκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ναι δευτερη μέρα τα βάζουν. Δεν μου έχουν κάνει ούτε καν συζητηση για βλαστοκυστες που λέτε εσείς. Εμένα ήταν 4 διαιρεσεων αλλά δεν μου έδωσαν φωτογραφία εμβρύου ούτε το αξιολογησαν (βέβαια μου το έδειξαν στην οθόνη όποτε λογικά μπορώ να ζητήσω). Α, και δεν μου έκαναν την μεταφορά με υπερηχογραφικη καθοδήγηση.

Μπορείτε να μου γράψετε εσείς που κάνετε στην Ελλάδα? Σε ποίο κέντρο?Είτε Αθήνα είτε Θεσσαλονίκη. Εγώ είμαι από Αθήνα και ο άντρας μου από Θεσσαλονίκη.

Θα σου πουν τα άλλα κορίτσια γιατί εγώ είμαι από επαρχία κ τώρα θα κάνω σε δημοσιο.εμενα ο μικροβιολόγος μου είπε για παντο κ μαστρομηνα στην αθηνα δεν ξέρω αν κάποια έχει κάνει εκεί αλλά σίγουρα αν ξαναεχω τα χρήματα κι εγώ αθηνα θα πήγαινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...