Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

7,9 ειναι κανονικοτατη. Μεχρι 10 εισαι σε νορμαλ πλαισια. Σουπερ τη βρισκω!!!

δε ξερω αν φταιει το ινοφερτ που πινω ή τα αλλα συμπληρωματα ή μηπως μου εφτιαξε την ορμονη η πρωτη εξωσωματικη ή τυχαιο!

Κανα κιλο δεν εχασα η άχρηστη αλλα δε μπορω ολα μαζι. Θα το δουλεψω τον αυγουστο οσο μπορω! 

Εσυ πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

ανακουφιση πια! τοσες μερες δλδ...μαρτυριο τραβηξες! 

Αντε καλη συνεχεια απο εδω και πέρα! 

Ε μα πια! Καλά ωορρηξία κ περίοδος μαζί μόνο εγώ τα κάνω κάτι τέτοια.ευχαριστω επίσης να ξεκινήσουμε όλες με το καλό,εγω τώρα θα περιμένω κ τον επόμενο να περάσει εννοείται κ από σεπτεμβρη βουρ όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

δε ξερω αν φταιει το ινοφερτ που πινω ή τα αλλα συμπληρωματα ή μηπως μου εφτιαξε την ορμονη η πρωτη εξωσωματικη ή τυχαιο!

Κανα κιλο δεν εχασα η άχρηστη αλλα δε μπορω ολα μαζι. Θα το δουλεψω τον αυγουστο οσο μπορω! 

Εσυ πως εισαι?

ενα ενα, μην τα βαζεις ολα μαζι. Ειναι πολυ θετικη η αλλαγη της ορμονης. Καμια φορα αλλαζουν και μονες τους. Πχ εγω ειχα κανει ορμονικες μετα την αποξεση και με κυστες που ειχαν εμφανιστει λογω ορμονικης διαταραχης. Ο γιατρος μου δεν ηθελε να τις κανω τις εξετασεις γιατι οι τιμες ηξερε οτι θα ναι προβληματικες. Βγηκαν εντελει μια χαρα αλλα οκ δεν τις ελεγες και αψογες δεδομενου γενικως του προφιλ μου ως τοτε. Τωρα για αλλο λογο επανελαβα την προγεστερονη πχ και ηταν 3,5 μοναδες πανω απο εκεινη τη φορα χωρις να παρω τιποτα. Απλα περασαν δυο μηνες και ηρεμησε λιγο το συστημα. Φανταζομαι αναλογα θα ειναι και οι υπολοιπες αφου η προγεστερονη δειχνει την ποιοτητα της ωορρηξιας. Καλα ειμαι, προσπαθω να ξεχασω το θεμα για το καλοκαιρι και ο,τι γινει γινει. Εξαλλου τωρα ξαναξεκινησαμε προσπαθειες και βλεπουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 επιτελους!!!! Αντε ευχομαι να ναι η τελευταια διαταραχη κ απο την επομενη περιοδο να ρυθμιστουν ολα!

@Magaiver καλωσηρθες στην παρεα μας! Περαστικα σου! Εχει πεσει ο πυρετος; Τι ειπαν οι γιατροι για τον πυρετο;

Ποτε με το καλο η χοριακη; Πρωτη σας προσπαθεια; 

Ειδα τωρα οτι με ρωτησες κ για διδυμα. Δεν ξερω αν μπορει να ειναι κ δυο. Θα φανει συντομα αυτο αλλα δεν νομιζω. 

@Kat-Cat εσυ τι κανεις; Μας νοιαζεσαι ολες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Όσο είναι στην ωορρηξία,εντωμεταξυ τώρα αδιαθετησα κανονικά επιτέλους!!!! Δεν ξέρω πως γίνεται με λεπτό το ενδομητριο αλλά φτάνει που ήρθε ή ρημαδα έφτασα σαράντα μέρες.αντε να πηγαίνουμε παρακάτω σιγά σιγά.

Τέλεια! Αντε επιτέλους! 40 μέρες είναι πολλές.. Ίσως λόγω της προγεστερονης? Δεν ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Τέλεια! Αντε επιτέλους! 40 μέρες είναι πολλές.. Ίσως λόγω της προγεστερονης? Δεν ξέρω..

Με το καλό να έχεις κι εσύ μία τεράστια επιτυχία στη χοριακη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα! Ναι ευτυχώς μου έπεσε ο πυρετός. Και σήμερα είδα στις εξετάσεις αίματος ότι έπεσαν τα λευκά και η CRP ( μια πρωτεΐνη που μετράνε για να δουν λοιμώξεις). Η γιατρός είπε ότι έπαθα λοίμωξη κατά την ωοληψια. Είναι εξαιρετικά σπάνιο. Λίγο πιο συχνά μου είπε συμβαίνει σε γυναίκες με ενδομητριωση. Είδα ότι στην Ελλάδα δίνουν αντιβίωση προληπτικά μερικά κέντρα μετά την ωοληψια αλλά εδώ (βρίσκομαι Γερμανία) το κάναν στο παρελθόν αλλά πλέον δεν δίνουν. 

Είναι η πρώτη εμβρυομεταφορα που κάνω αλλά η δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής. Την πρώτη φορά δεν είχαμε καθόλου γονιμοποίηση δυστυχώς.

Θα κάνω το τεστ της χοριακης σε μια εβδομάδα (την άλλη Πέμπτη). Οπότε έχει πολύ αγωνία μέχρι τότε όπως ξέρεις και εσύ όπως και όλες οι κοπέλες που το ζούμε αυτό το δύσκολο διάστημα της αναμονής..

Ποτέ θα δείτε εσείς τον σάκο για να ξέρετε εάν είναι ένα ή δύο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Με το καλό να έχεις κι εσύ μία τεράστια επιτυχία στη χοριακη σου.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ @Bloublou85

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@nikona Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα! Ναι ευτυχώς μου έπεσε ο πυρετός. Και σήμερα είδα στις εξετάσεις αίματος ότι έπεσαν τα λευκά και η CRP ( μια πρωτεΐνη που μετράνε για να δουν λοιμώξεις). Η γιατρός είπε ότι έπαθα λοίμωξη κατά την ωοληψια. Είναι εξαιρετικά σπάνιο. Λίγο πιο συχνά μου είπε συμβαίνει σε γυναίκες με ενδομητριωση. Είδα ότι στην Ελλάδα δίνουν αντιβίωση προληπτικά μερικά κέντρα μετά την ωοληψια αλλά εδώ (βρίσκομαι Γερμανία) το κάναν στο παρελθόν αλλά πλέον δεν δίνουν. 

Είναι η πρώτη εμβρυομεταφορα που κάνω αλλά η δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής. Την πρώτη φορά δεν είχαμε καθόλου γονιμοποίηση δυστυχώς.

Θα κάνω το τεστ της χοριακης σε μια εβδομάδα (την άλλη Πέμπτη). Οπότε έχει πολύ αγωνία μέχρι τότε όπως ξέρεις και εσύ όπως και όλες οι κοπέλες που το ζούμε αυτό το δύσκολο διάστημα της αναμονής..

Ποτέ θα δείτε εσείς τον σάκο για να ξέρετε εάν είναι ένα ή δύο? 

Δεν ηξερα οτι υπαρχει χωρα που δεν δινουν αντιβιωση μετα την ωοληψια. Περιεργο μου φαινεται. Εδω ολοι δινουν. (Δεν εχει τυχει τουλαχιστον να διαβασω το αντιθετο). 

Εχεις καποια κυστη ενδομητριωσης σε ωοθηκη; γιατι λενε οτι αν υπαρχει ενδομητριωμα τοτε μπορει να δημιουργηθει αποστημα μετα την ωοληψια. 

Εχω κι εγω ενδομητριωδη. Στη δεξια ωοθηκη δυο κυστεις. 

Λυπαμαι για την πρωτη ατυχια.

Τωρα πώς πηγε η διεγερση; 

Αντε με το καλο η χοριακη. 

Εμεις δεν ξερω ακομη ποτε θα παμε για υπερηχο. Λογικα αν αυριο η επαναληπτικη χοριακη βγει καλη θα μου πει η γιατρος το ποτε!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ελειπα 6 μερες σε ενα μερος που δεν ειχε ρεύμα, σημα κινητού,τηλεόραση τ.π.τ!!!!πήγα για να ηρεμήσω,να μαυριζω και να μαζέψω δυνάμεις!!!!γύρισα άνοιξα το ίντερνετ είδα καταστροφές και μπήκα εδώ με αγωνία να δω τα αποτελέσματα σου @nikona είχα υπολογίσει τις μέρες!!!Μέσα στην φρίκη που είδα επιτέλους και ένα ευχάριστο νέο!!!!!κοριτσάρα μου εύχομαι το καλύτερο και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!Είμαστε δίπλα σου κ σε σκεφτόμαστε!!!!Άντε να περνούμε και εμείς σειρά χαχχαχααχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elviraice μου σε αναζητησα μεσα μου. Ειπα χαθηκε αυτο το κοριτσι. 

Χαιρομαι που εισαι καλα. 

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου! Αυριο πρωτα ο Θεος εχουμε την επαναληοτικη. 

Ευχομαι κοριτσια να ειστε κι εσεις τυχερες στην επομενη σας προσπαθεια. 

Κι εγω εδω μαζι σας θα ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Δεν ηξερα οτι υπαρχει χωρα που δεν δινουν αντιβιωση μετα την ωοληψια. Περιεργο μου φαινεται. Εδω ολοι δινουν. (Δεν εχει τυχει τουλαχιστον να διαβασω το αντιθετο). 

Εχεις καποια κυστη ενδομητριωσης σε ωοθηκη; γιατι λενε οτι αν υπαρχει ενδομητριωμα τοτε μπορει να δημιουργηθει αποστημα μετα την ωοληψια. 

Εχω κι εγω ενδομητριωδη. Στη δεξια ωοθηκη δυο κυστεις. 

Λυπαμαι για την πρωτη ατυχια.

Τωρα πώς πηγε η διεγερση; 

Αντε με το καλο η χοριακη. 

Εμεις δεν ξερω ακομη ποτε θα παμε για υπερηχο. Λογικα αν αυριο η επαναληπτικη χοριακη βγει καλη θα μου πει η γιατρος το ποτε!

 

@nikona μου σε 2 κεντρα εχω κανει  8  ωοληψιες στην Αθήνα σε κανένα δεν μου έδωσαν αντιβίωση μετά... την τελευταια μου είπε οχι επαφες και μπανιο στη θάλασσα για 3-4 μέρες.... Αυτό!

Αυριο η χοριακή θα βγεί σούπερ!!! ντοντ γουόρι!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@nikona μου σε 2 κεντρα εχω κανει  8  ωοληψιες στην Αθήνα σε κανένα δεν μου έδωσαν αντιβίωση μετά... την τελευταια μου είπε οχι επαφες και μπανιο στη θάλασσα για 3-4 μέρες.... Αυτό!

Αυριο η χοριακή θα βγεί σούπερ!!! ντοντ γουόρι!!!! ❤️

Ουτε εμενα μου εδωσαν μετα αντιβιωση. Αλλα οσο ημουν ναρκωμενη μου την χορηγηδαν ενδοφλεβια κ στα δυο κεντρα που εκανα. Μαλιστα στο πρωτο κεντρο την αγορασα εγω την αντιβιωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ουτε εμενα μου εδωσαν μετα αντιβιωση. Αλλα οσο ημουν ναρκωμενη μου την χορηγηδαν ενδοφλεβια κ στα δυο κεντρα που εκανα. Μαλιστα στο πρωτο κεντρο την αγορασα εγω την αντιβιωση. 

Αλήθεια λέτε;εγώ έπαιρνα vibramycin από πριν την ωοληψία και για πόσες μέρες μετά.δε πάω πουθενά χωρίς αντιβιωση.εσεις βρς κορίτσια μετά τη νάρκωση στο σπίτι παρατηρήσετε να σας είχαν βάλει κάτι (με το συμπάθεια) από πίσω;εμενα έβγαιναν συνέχεια σα νερά κ λέω θα έβαλαν τπτ για την επέμβαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elviraice είπε:

Κοριτσια ελειπα 6 μερες σε ενα μερος που δεν ειχε ρεύμα, σημα κινητού,τηλεόραση τ.π.τ!!!!πήγα για να ηρεμήσω,να μαυριζω και να μαζέψω δυνάμεις!!!!γύρισα άνοιξα το ίντερνετ είδα καταστροφές και μπήκα εδώ με αγωνία να δω τα αποτελέσματα σου @nikona είχα υπολογίσει τις μέρες!!!Μέσα στην φρίκη που είδα επιτέλους και ένα ευχάριστο νέο!!!!!κοριτσάρα μου εύχομαι το καλύτερο και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!Είμαστε δίπλα σου κ σε σκεφτόμαστε!!!!Άντε να περνούμε και εμείς σειρά χαχχαχααχαχα

Έλα ρε ελβιρα survivor! Λέω που εξαφανιστηκε αυτό το κορίτσι;πως πέρασες;άντε έλα να ανασυγκροτηθουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα που το ξανασκεφτομαι στο πρωτο κεντρο πηρα κ μια μερα πριν ζιθροξιν νομιζω λεγοταν εκεινη η αντιβιωση. Δυο χαπια εγω κσι δυο ο συζυγος. 

Τωρα αυτη τη φορα μονο ενδοφλεβια μου χορηγησαν οσο ημουν ναρκωμενη. 

@Bloublou85 μου αυτο που λες δεν μου ετυχε εμενα. Δεν νομιζω ομως να βαζουν κατι. Δεν ξερω. Εσυ πως εισαι; Ηρεμησες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Τωρα που το ξανασκεφτομαι στο πρωτο κεντρο πηρα κ μια μερα πριν ζιθροξιν νομιζω λεγοταν εκεινη η αντιβιωση. Δυο χαπια εγω κσι δυο ο συζυγος. 

Τωρα αυτη τη φορα μονο ενδοφλεβια μου χορηγησαν οσο ημουν ναρκωμενη. 

@Bloublou85 μου αυτο που λες δεν μου ετυχε εμενα. Δεν νομιζω ομως να βαζουν κατι. Δεν ξερω. Εσυ πως εισαι; Ηρεμησες; 

Βασικά εγω δεν έχω ροή κανονικη τώρα δε ξέρω επειδή είναι κ ή πρωτη μέρα μου είπε να δούμε πως θα πάει μέχρι τη δευτέρα κ βλέπουμε.σημασια έχει ότι μετά από τόσο καιρό είδα αίμα απίστευτο μου φάνηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona είμαι αισιόδοξη είχες μια σούπερ χοριακη!!!Όλα καλά θα πανε!!!

@Bloublou85  μου πέρασα υπέροχα και θα το ξανακάνω αλλά με σκάφος αυτή την φορά!!!!πήγα ψαροτουφεκο(Ναι βουτάω κιολας) πραγματικά survivor ότι βγάζαμε τρώγαμε!!!το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν είχα σήμα καθολου!!!

Διάβασα και τα δικά σου τα νέα δε μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει!!!τουλάχιστον είδες αίμα τώρα!!!Άντε κορίτσι μου μαζί θα πάμε εμείς το βλέπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

20180722_164738.jpg

Ελβιρα πάρε με μαζιιιι!!!!πω πω είναι τέλεια!κ ψαροντούφεκο βρε θηρίο;ζηλεύω.ναι ναι μαζί κι όλα απ την αρχή ξανά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona προσπαθω να βλεπω τα νεα σας και σας σκεφτομαι. Ημουν ασχετη με ολα αυτα εως και λιγους μηνες πριν. Πραγματικα νομιζα οτι η εξωσωματικη ειναι το πιο ευκολο πραγμα του κοσμου. Οτι οκ σου εμφυτευουν εκει ενα εμβρυο και ολα πανε καλα. Μεσα απο εσας διαβασα και εμαθα τοσα πολλα πραγματα. Ποσες δυσκολιες και πονο πολλες φορες κρυβει ολη αυτη η προσπαθεια. (Για να μη μιλησω για το οικονομικο και σωματικο σκελος) Ειναι φοβερη η δυναμη και η θεληση που δειχνουν οι κοπελες απο τις εξωσωματικες. Σας θαυμαζω πολυ και παιρνω δυναμη και κουραγιο και εγω! Εξαλλου ποτε δεν ξερει η καθεμια μας πως θα εξελιχθει η δικη της προσπαθεια. Ευχομαι αυριο να ειναι διπλασιασμενη και τριπλασιασμενη η χοριακουλα σου. Καλωσηρθαν τα νεα μελη της παρεας σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Τωρα που το ξανασκεφτομαι στο πρωτο κεντρο πηρα κ μια μερα πριν ζιθροξιν νομιζω λεγοταν εκεινη η αντιβιωση. Δυο χαπια εγω κσι δυο ο συζυγος. 

Τωρα αυτη τη φορα μονο ενδοφλεβια μου χορηγησαν οσο ημουν ναρκωμενη. 

@Bloublou85 μου αυτο που λες δεν μου ετυχε εμενα. Δεν νομιζω ομως να βαζουν κατι. Δεν ξερω. Εσυ πως εισαι; Ηρεμησες; 

Σωστά ... ενδοφλέβια πήρα  κατα την ωοληψία...... κάποιες φορές στην αρχη του κύκλου πρίν την ωοληψία κι εγω κι ο σύζυγος πηραμε zithromax και valtrex (οδηγία ανοσολόγου όμως)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona Ίσως και εμένα να μου έδωσαν κάτι όσο κοιμόμουν. Το μόνο που θυμάμαι ήταν που μου έβαλε κάτι γύρω από τον κόλπο πριν ξεκινήσει η ωοληψια. Έχω πολύ σοβαρη ενδομητριωση. Μου έχει καταστρέψει τελειως τις σαλπιγγες (την μια την αφαίρεσα πριν λίγους μήνες εδώ γιατί είχε μαζέψει υγρό). Και οι ωοθηκες μου από τα 30 και μετά βγάζουν συνέχεια κυστες. Η μια πλέον δεν δουλεύει καθόλου. Έχει συρρικνωθεί και δεν ανταποκρίνεται στα φάρμακα της εξωσωματικής. Η άλλη ωοθήκη έχει ενδομητριωμα και παρόλο που έκανα λαπαροσκόπηση δεν μου το αφαίρεσαν. Απλά το τρύπησαν για να φύγει το αίμα από μέσα. Οπότε τώρα έχω πρακτικά μισή ωοθήκη.. Στην πρώτη εξωσωματική παρόλο την διέγερση έκανε μόνο 3 ωοθηλακια και πήραμε 2 ωάρια αλλά χωρίς να γονιποιηθει κανένα. Σε αυτην την εξωσωματική κάναμε φυσικό κύκλο με λήψη κλομιφαινης (2 χάπια για 5 μέρες πήρα). Και είχαμε πάλι 3 ωοθηλακια, πήραν δύο ωάρια και αυτή την φορά ευτυχώς είχαμε ένα έμβρυο. Αυτό μου μετέφεραν. Μου έχουν δώσει περιθώριο ένα εξάμηνο περίπου για να αρχίσει να μεγαλώνει το ενδομητριωμα πάλι. Ήδη από την επέμβαση (μέσα σε 4 μήνες) μεγάλωσε λίγο λόγω των φαρμάκων της εξωσωματικής. 

Περιμένουμε νέα από την χοριακη σου @nikona !!!! Μακάρι να είναι πολύ υψηλή!Γραψε μας τιμή!

@Kat-Cat έχεις πάρα πολύ δίκιο σε όσα γράφεις! Νομίζω ότι όλες ταυτιζόμαστε μαζί σου. Εγώ προσπαθώ όταν απογοητεύομαι να βλέπω μόνο τα θετικά. Δες τώρα η Nikona τα κατάφερε και σύντομα θα ζήσει όλη αυτή το μοναδικό συναίσθημα της μητρότητας! Ξέρεις πόσες γυναίκες δεν έχουν ποτέ την ευκαιρία καν να ελπίζουν? Μια πόλυ καλή μου φίλη. Δεν έχει καθόλου μήτρα. Δεν αναπτύχθηκε ποτέ από τότε που ήταν μικρή. Μια άλλη φίλη μου έβγαλε καρκίνο στα 28 της χρονιά. Από τις ακτινοβολίες που έφαγε απαγορεύεται να δοκιμάσει για παιδί για μπόλικα χρόνια. Και σκέφτομαι επίσης πόσες γυναίκες που πιστεύω όλες γνωρίζουμε δεν βρήκαν ποτέ ένα σύντροφο να είναι ευτυχισμένες μαζί του και να θέλουν να προχωρήσουν σε οικογένεια. Αυτά κυρίως τα σκέφτομαι εγώ όταν με παίρνει από κάτω και νιώθω τόσο άτυχη που δεν προλάβαμε να κάνουμε μια προσπάθεια με φυσικό τρόπο με τον άντρα μου παρά μας είπαν κατευθείαν να κάνουμε εξωσωματική. Αλλά όπως πάντα υπάρχουν και πιο δύσκολα από αυτά που περνάμε εμείς.

@elviraice Πόσο καταπληκτικά νερά μας έστειλες! Φαίνεται πανέμορφα εκεί που πήγες. Και για το ψαροντούφεκο δεν έχω λογια! Πρέπει να περάσατε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!! 

Ολα καλα με την χοριακη. 343 πηγε. Απο 119. Μιλησα με την γιατρο και μου ειπε επαναληψη παλι την Δευτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...