Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Ωχ ρεε κοριτσια τι λετε?? Να σας πω λογο εγώ τι έπαθα την μέρα της εμβρυομεταφορας?

Μου είπαν ότι 13:00 θα γίνει και να ξεκινήσω να πίνω νερό από τις 12.

13:00 Η κύστη μου πρησμενη και ενώ με είχαν ανεβάσει στον όροφο που θα γινόταν η εμβρυομεταφορα με ξανακατεβασαν σε άλλο όροφο να περιμένω λίγο. Πέρασε 1 ώρα από τότε εγώ να υποφερω γιατί ήθελα τουαλέτα και πήγαινα τουαλέτα άδειαζα λίγο και ξανα πάλι νερό!!!

Κατά τις 14:15 πήγα και τους ψιλοεκανα φασαρία ότι δεν αντέχω άλλο και μου είπαν ότι τους έτυχε ένα έκτακτο περιστατικό γιαυτο και με καθυστέρησαν φυσικά αφού ρώτησα τι είχε συμβεί γιατί είχα τρομάξει μήπως είχε γίνει κάτι με τα εμβρυακια μου!!!

Βέβαια τα είδα στον υπέρηχο που τα έβαζαν αλλά πλέον αρχίζω και φοβαμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Ωχ ρεε κοριτσια τι λετε?? Να σας πω λογο εγώ τι έπαθα την μέρα της εμβρυομεταφορας?

Μου είπαν ότι 13:00 θα γίνει και να ξεκινήσω να πίνω νερό από τις 12.

13:00 Η κύστη μου πρησμενη και ενώ με είχαν ανεβάσει στον όροφο που θα γινόταν η εμβρυομεταφορα με ξανακατεβασαν σε άλλο όροφο να περιμένω λίγο. Πέρασε 1 ώρα από τότε εγώ να υποφερω γιατί ήθελα τουαλέτα και πήγαινα τουαλέτα άδειαζα λίγο και ξανα πάλι νερό!!!

Κατά τις 14:15 πήγα και τους ψιλοεκανα φασαρία ότι δεν αντέχω άλλο και μου είπαν ότι τους έτυχε ένα έκτακτο περιστατικό γιαυτο και με καθυστέρησαν φυσικά αφού ρώτησα τι είχε συμβεί γιατί είχα τρομάξει μήπως είχε γίνει κάτι με τα εμβρυακια μου!!!

Βέβαια τα είδα στον υπέρηχο που τα έβαζαν αλλά πλέον αρχίζω και φοβαμαι

Κ μένα ενώ με είχαν βάλει για τις 2 με πήραν κ μου ειπαν έλα στις 5.και αυτή τη φορά δεν είδαμε τίποτα στον υπέρηχο την προηγούμενη τα είχαμε δει. @nikona χαχαχα κι όμως έχουν συμβεί τέτοια παλιά δεν είχαν δικαστεί από ένα μεγάλο κέντρο στη θεσσαλονικη;που τα είχε βγάλει στη φόρα ο τριαντάφυλλοπουλος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η elviraice είπε:

@elviraice ελπίζω κι εύχομαι να είναι ένας ακόμη κακός κύκλος  που μπορεί να αλλάξει το αποτέλεσμα σε επόμενη προσπάθεια!!!

@nikona μου αυτός ήταν φυσικός κύκλος έχω κάνει άλλους 5 τροποποιημένους με κλομιφαίνη δλδ και τον προηγούμενο έκανα διέγερση με gonal που και σε αυτή 2 πήραμε ... και εδώ είναι που αναρωτιέμαι δεν υπηρχε προβλημα σε αυτές; πιστευω πως υπηρχε προχωρούσαν όμως κανονικά την διαδικασία, αν δεν άλλαζα κέντρο έτσι θα με πήγαινε.

@Bloublou85 έκανα φυσικό κύκλο χωρις να έχω πάρει τπτ γιατι ήμουν μετά από διέγερση... τώρα για το σπέρμα ίσως να πρέπει ναι το ωάριο όμως είχε το θέμα τώρα

@love30 αχ πως ...αγχώνομαι όλο και περισσότερο κάθε φορά... και προσπαθώ να το κρύβω και από τον άντρα μου γιατι δεν θέλει να με βλέπει να τα τραβάω όλα αυτά... καλύτερα όμως έτσι ναι καλύτερα να σταματάει νωρίς η διαδικασία και να ξέρεις τι σου γίνεται.

κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον.... ξέρετε πόσο σημαντικό είναι για όλες μας βέβαια να μπορούμε να μοιραστούμε αυτές τις τόσο τραυματικές εμπειρίες 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα υπαρχουν και αυτα δυστηχως αλλα εμεις δεν πρεπει να σκεφτομαστε ετσι!!!! Πρεπει να εχουμε εμπυστοσινη στο γιατρο μας γιατι αλλιως δε γινεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τραυματικες δε λες τιποτα πραγματικα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα αλλα οσο και να λεμε παμε παρακατω παντα μας περνει απο κατω και παντα προσπαθουμε να μη καταλαβουν οι αλοι πως για ακομα μια φορα μας πιασανε τα κλαματα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2018 at 11:25 ΠΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι θα αλλάξω κ γιατί δεν είμαι ευχαριστημένη κ για οικονομικούς λόγους θα απευθυνθω σε δημόσιο.ειχα πει στο γιατρό από την αρχή ότι έχουμε μόνο για μία δυο προσπάθειες γι αυτό να το κάνουμε περισσότερο από την αρχή κ μου είπε δε χρειάζεται τίποτα θα μείνεις με τη πρώτη κ έχεις 80 % πιθανότητες και και και..και μόλις τον πήραμε να του πούμε το αποτέλεσμα απάντησε εντάξει θα τα πούμε.ουτε περάσετε από δω να συζητήσουμε ούτε τίποτα.

Ακριβώς τα ίδια πέρασα και εγώ!! Δεν μου είπε ποτέ ποιος θα μπορούσε να είναι ένας πιθανός λόγος αποτυχίας, το μόνο που σκεφτόταν ήταν πως θα προχωρήσουμε στην επόμενη προσπάθεια!! Και να σου πω την αμαρτία μου στην 3η προσπαθεια δεν του έδωσα ούτε ένα ευρώ & ούτε καν ανάφερα κάτι για το οικονομικό!! Ακόμα και αν μου ζητούσε χρήματα, που δεν μου ζήτησε βέβαια, είχα τόσα πολλά νεύρα μαζί του που δεν θα του έδινα ποτέ, μας ξεζουμισε με τόσες προσπάθειες & κάθε φορά να μου λέει είμαστε σίγουροι όλα θα πάνε καλα!! Δεν θέλω να τον ξαναδώ ποτέ στη ζωή μου τον συγκεκριμένο γιατρό!! 

Αντιθετως ο τωρινός μου γιατρός είναι πολύ μετρημένος & απο την αρχή μου είπε πως οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου αλλά δεν μπορώ να σου εγγυηθώ τίποτα γτ υπάρχει και ο παράγοντας τύχη που δεν ειναι στο χέρι μας δυστυχώς!!! Μου αρέσει πολύ η ειλικρίνεια του & τελικά τα καταφέραμε με την 1η προσπάθεια & μάλιστα διδυμάκια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγουρα εχουν γινει κ τετοια ασχημα πραγματα. Αλλα ελπιζουμε να μην συμβαινουν πια. 

Στην δευτερη ετ κι εμενα τρεις ωρες με καθυστερησαν κ ημουν φουλ φουσκωμενη απο ουρα κ σφιγγομουν πολυ στην διαδικασια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux μου θυμισε μου στην διευτερη διεγερση βαλατε φρεσκα εμβρυακια ή τα καταψυξατε κ περιμενατε να περασει ενα διαστημα απο την διεγερση;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου με τόσα που ακούμε μας βλέπω όταν με το καλό θα έχουμε τα μωράκια μας να κάνουμε τεστ DNA για να σιγουρευτούμε οτι είναι δικά μας!! Χαχαχα 

Γελαω αλλά η κατάσταση είναι για κλάμματα με τόση εκμετάλλευση & τόσα ψέματα που πιθανόν μας λένε οι γιατροί βλέποντας την απόγνωση στα μάτια μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας πω και την βλακεία που έκανα Σήμερα!!!

Με έπιασε πάλι η κρίση και το πρωι έκανα ένα hometest το οποίο ήταν αρνητικό!!μετά από 4 ωρες και χωρίς να έχω ξαναπαει τουαλέτα μου πέφτει στα χέρια μου ένα predictor και λέω δε γ..... ας το κάνω και αυτο και μου δείχνει αχνό θετικό!!!σα τρελή μετά από μισή ώρα βγήκα και πήρα ένα τρίτο το οποίο φυσικά δε περίμενα να περάσουν έστω 2 ωρες να γεμίσουν τα ουρά και το έκανα και βγήκε αρνητικό!!!

Άντε γεια τι να πιστεψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

@Mariloux μου θυμισε μου στην διευτερη διεγερση βαλατε φρεσκα εμβρυακια ή τα καταψυξατε κ περιμενατε να περασει ενα διαστημα απο την διεγερση;;;

 

Βάλαμε κατεψυγμένες βλαστοκύστες 5 ημερών!! Την οωληψια την έκανα 7 Οκτωβρίου & την μεταφορά 8 Δεκεμβρίου!! Επομένως ναι αφήσαμε να περάσει ένα διάστημα γτ ήμουν στα όρια της υπερδιέγερσης!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ευχαριστω @Mariloux μου για την απαντηση. 

Ειχατε επομενως λογο για να μην προχωρησετε με φρεσκα. Κ ευτυχως σας πηγαν ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@elviraice ευχομαι να επαληθευτει το θετικο!!! 

 

Ευχαριστώ κορίτσι αλλά με 2 αρνητικά και 1 αχνό θετικό δεν έχω ελπίδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elviraice να πιστέψεις το θετικό!!! ?? Και μην ξανακάνεις τεστ στο σπίτι, αύριο βουρ για χοριακή μόνο αυτή θα σου πει την αλήθεια!! 

@nikona ο γιατρός μου είπε οτι και αμέσως να είχαμε κάνει την μεταφορά δεν θα εμπόδιζε την εμφύτευση απλά θα είχα ταλαιπωρηθεί εγώ πάρα πολύ & μπορεί λόγω των υψηλών ορμονών να χρειαζόταν ακόμα και να νοσηλευτώ!!! Μου πρότεινε λοιπόν να περιμένουμε να ηρεμήσει ο οργανισμος για να μην περάσω το λούκι της υπερδιέγερσης & εγώ συμφώνησα μαζί του!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι αλλά με 2 αρνητικά και 1 αχνό θετικό δεν έχω ελπίδες!!!

Ε όχι και δυο αρνητικά, αφού το 2ο δεν το εκανες σωστά!! Επομένως είσαι στο 50-50, αλλά δεν είναι λιγες οι περιπτώσεις που έχω ακούσει και αρνητικά τεστ με θετικη χοριακή, μην χάνεις τις ελπίδες σου!! Έχεις ήδη ένα θετικό τεστ!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Κορίτσια να σας πω και την βλακεία που έκανα Σήμερα!!!

Με έπιασε πάλι η κρίση και το πρωι έκανα ένα hometest το οποίο ήταν αρνητικό!!μετά από 4 ωρες και χωρίς να έχω ξαναπαει τουαλέτα μου πέφτει στα χέρια μου ένα predictor και λέω δε γ..... ας το κάνω και αυτο και μου δείχνει αχνό θετικό!!!σα τρελή μετά από μισή ώρα βγήκα και πήρα ένα τρίτο το οποίο φυσικά δε περίμενα να περάσουν έστω 2 ωρες να γεμίσουν τα ουρά και το έκανα και βγήκε αρνητικό!!!

Άντε γεια τι να πιστεψω

Να ηρεμήσεις και όλα θα πάνε καλά .... δεν έχει νόημα να κάνεις όλη μέρα τεστάκια.... ότι είναι να γίνει θα γίνει προσπάθησε να κάνεις κάτι που σε ευχαριστεί για να ξεφύγεις και σου εύχομαι μια τεράστια χοριάκη και όχι ένα αχνό τεστ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ιδιο ειναι η κατεψυβμενα η φρεσκα κοριτσια εγω εκανα ωολυψια Ιουνιο και εμβρυομεταφορα τελος Σεπτεμβριου και μια τωρα τον Μαιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Κορίτσια να σας πω και την βλακεία που έκανα Σήμερα!!!

Με έπιασε πάλι η κρίση και το πρωι έκανα ένα hometest το οποίο ήταν αρνητικό!!μετά από 4 ωρες και χωρίς να έχω ξαναπαει τουαλέτα μου πέφτει στα χέρια μου ένα predictor και λέω δε γ..... ας το κάνω και αυτο και μου δείχνει αχνό θετικό!!!σα τρελή μετά από μισή ώρα βγήκα και πήρα ένα τρίτο το οποίο φυσικά δε περίμενα να περάσουν έστω 2 ωρες να γεμίσουν τα ουρά και το έκανα και βγήκε αρνητικό!!!

Άντε γεια τι να πιστεψω

Μην κανεις αλλα τεστ καλε ολα καλα θα ειναι θα πας αυριο για χωριακη και θα ειναι ναααααααααααα τοσο μεγαλη!!!!!ολα καλα θα πανε εσυ σκεψου θετικαααααααααααααααα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ρωτησα για τα φρεσκα ή κατεψυγμενα γιατι καποιοι γιατροι ειναι της αποψης να ξεκουραζεται ο οργανισμος απο τις μεγαλες δοσεις ορμονων οι οποιες επιδρουν καποιες φορες αρνητικα στο ενδομητριο επηρεαζοντας την υποδεκτικοτητα του.

Αλλοι παλι γιατροι δεν συμφωνουν. 

Μια φιλη που ειναι τωρα 8 εβδομαδων της το ειχε ξεκαθαρισει απο πριν ο γιατρος της οτι θα τα καταψυξουν κ θα πανε δυο μηνες μετα για ετ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αυτο αναλογα στο γιατρο δηλαδη καποιοι δεν εχουν θεμα αλοι  θελουν φρεσκα αλοι απο καταψυξη εεε ουτε αυτοι δε ξερουν και αυτοι που τρελενοντε ειμαστε παλι εμεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια διαβαζω διαβαζω κι εχω παθει φρικη .... Λοιπον εγω μου ειπαν να κανω χοριακη τριτη αλλα επειδη αυριο θα παμε εκτος σε γιατρο που χαμε κλεισμενο απο αρχες του χρονου γιατον συζυγο, λεω να κανω αυριο να τελειωνω γιατι νιωθω πως δεν πετυχε και δεν θελω να πινω αλλα φαρμακα και να κανω τις ενεσεις που χω γεμισει και μελανιες... Λετε ναεχει μεγαλη διαφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Κοριτσια διαβαζω διαβαζω κι εχω παθει φρικη .... Λοιπον εγω μου ειπαν να κανω χοριακη τριτη αλλα επειδη αυριο θα παμε εκτος σε γιατρο που χαμε κλεισμενο απο αρχες του χρονου γιατον συζυγο, λεω να κανω αυριο να τελειωνω γιατι νιωθω πως δεν πετυχε και δεν θελω να πινω αλλα φαρμακα και να κανω τις ενεσεις που χω γεμισει και μελανιες... Λετε ναεχει μεγαλη διαφορα;

Προσωπική μου άποψη είναι οτι δεν χάθηκε ο κόσμος για μια μέρα πριν, εγώ είχα κάνει την χοριακή 2 μέρες πριν και πάλι έδειξε!! Εύχομαι να έχεις θετικη χοριακή και όλα να σου πάνε όπως τα θες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...