Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου.Με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!

Ευχαριστώ Χρυσαφω μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, @Kat-Cat μου, πού θα πάει θα ερθει καποια στιγμη! Οντως οι πιθανοτητες ειναι γυρω στο 20% καθε μηνα αν ολα ειναι καλα. Υπομονη και πιστη και θα ερθει .

Εμας τωρα η γιατρος μας επετρεψε επαφες μεχρι την πρωτη εβδομαδα ενεσεων. Μετα που αρχισαν να μεγαλωνουν πιο πολυ ειπε καλυτερα οχι. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ναι, @Kat-Cat μου, πού θα πάει θα ερθει καποια στιγμη! Οντως οι πιθανοτητες ειναι γυρω στο 20% καθε μηνα αν ολα ειναι καλα. Υπομονη και πιστη και θα ερθει .

Εμας τωρα η γιατρος μας επετρεψε επαφες μεχρι την πρωτη εβδομαδα ενεσεων. Μετα που αρχισαν να μεγαλωνουν πιο πολυ ειπε καλυτερα οχι. 

 

 

20% αν ολα ειναι τελεια, που συνηθως ολα τελεια δεν ειναι. Επισης μετά τα 35 δεν ειναι 20% πέφτει αυτη η πιθανοτητα οποτε η αλήθεια ειναι δεν είναι με το μερος σου πολυ. Τελοσπαντων θα δειξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

20% αν ολα ειναι τελεια, που συνηθως ολα τελεια δεν ειναι. Επισης μετά τα 35 δεν ειναι 20% πέφτει αυτη η πιθανοτητα οποτε η αλήθεια ειναι δεν είναι με το μερος σου πολυ. Τελοσπαντων θα δειξει!

Ειναι κ η ατιμη η ηλικια! Βεβαια αν ορμονικα και κλινικα εισαι οκ μην μασας! Θα ερθει! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσιαααααα μου λειψατε! Από την μέρα που ήρθαμε Αθήνα τρέχουμε ασταμάτητα. Δεν έχω ίντερνετ στο κινητό και το πρόγραμμα ήταν εξαντλητικό. Αύριο επιστρέφουμε Θεσσαλονίκη και Δευτέρα πολύ πρωί είναι η πτήση επιστροφής για Μόναχο και θα πάμε καμικάζι κατευθείαν από αεροδρόμιο στην δουλειά...?  Θα σας γράψω πολύ αναλυτικά τα νέα μου μόλις βρω λίγο χρόνο και συγκέντρωση. Θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι εάν ξέρετε. Υπήρχε μια κοπέλα εδώ στο φόρουμ που λέγεται Σοφία, μένει Γερμανία και έμεινε πρόσφατα έγκυος? Μάλλον ήταν με κάποιον από τους γιατρους που επισκεπτηκα... 

@sansa μήπως υπερβάλλει λίγο ο γιατρός και σε αγχώνει υπερβολικά αδίκως? Αφού έχεις βγάλει κάποια ωάρια ας ελπίσουμε να είναι καλά και να δώσουν έμβρυα! 

@Bloublou85 μπλουμπλουκι έχω λυθεί στο γέλιο με τα σχόλια του άντρα σου! Να φανταστώ είστε από τα ζευγάρια που πάντα περνάς καλά όταν τα έχεις απέναντι σου και ξεκαρδίζεσαι στα γελια!?! Πάμε για ωοληψια σε 1 μέρα από ότι διάβασα!!! Αυτή η εβδομάδα θα έχει πολλά ευχάριστα♥

Μου λείψατε κορίτσια! Διάβασα όλα σας τα νέα μόλις. Θα σας γράψω σύντομα.

 

 

@Magaiver καλώστην!!! ναι την ξέρω την Σοφία μιλάμε και τηλεφωνικά στο  viber ... και είμαι πολύ χαρούμενη γι αυτήν .. έχει επιστρέψει Γερμανία είναι εγκυούλα τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ειναι κ η ατιμη η ηλικια! Βεβαια αν ορμονικα και κλινικα εισαι οκ μην μασας! Θα ερθει! 

 

Πες της τα, πες της τα που βιάζεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Πες της τα, πες της τα που βιάζεται. 

ειμαι βιαστικη πολυ το παραδέχομαι. Μαλιστα τώρα με εκδικειται περισσότερο νομίζω το σύμπαν. Οταν ξεκινησα προσπάθειες περσι τον Οκτώβρη/Νοεμβρη καπου εκει και δεν εμεινα το Δεκέμβρη, εκλεισα ραντεβου με το γυναικολογο να καταλαβεις. Θυμαμαι το Γενάρη κλαμα και κακο που ηρθε περιοδος. Μετά το Φλεβάρη εμεινα εγκυος και πάλι το μυαλό μου άσχημα δουλευε. Μετά την απόξεση το Μάρτη που απείχαμε απο προσπάθειες και ξαναξεκινησαμε τον Ιουνιο θυμαμαι οτι εκεινο το 3μηνο μου φάνηκε αιώνας ατελειωτος. Απο το καλοκαιρι ομως που ξαναξεκίνησα ως τωρα μου χει φανεί πάλι ότι καθυστερώ παραδειγματικά. Γενικα my middle name is "ανυπομονησια". Επισης ειμαι και πολλά άλλα αρνητικα (Μην τα αναλύσω ολα :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ειμαι βιαστικη πολυ το παραδέχομαι. Μαλιστα τώρα με εκδικειται περισσότερο νομίζω το σύμπαν. Οταν ξεκινησα προσπάθειες περσι τον Οκτώβρη/Νοεμβρη καπου εκει και δεν εμεινα το Δεκέμβρη, εκλεισα ραντεβου με το γυναικολογο να καταλαβεις. Θυμαμαι το Γενάρη κλαμα και κακο που ηρθε περιοδος. Μετά το Φλεβάρη εμεινα εγκυος και πάλι το μυαλό μου άσχημα δουλευε. Μετά την απόξεση το Μάρτη που απείχαμε απο προσπάθειες και ξαναξεκινησαμε τον Ιουνιο θυμαμαι οτι εκεινο το 3μηνο μου φάνηκε αιώνας ατελειωτος. Απο το καλοκαιρι ομως που ξαναξεκίνησα ως τωρα μου χει φανεί πάλι ότι καθυστερώ παραδειγματικά. Γενικα my middle name is "ανυπομονησια". Επισης ειμαι και πολλά άλλα αρνητικα (Μην τα αναλύσω ολα :P )

Καθε ανθρωπος εχει τον χαρακτηρα του. Νομιζω καμια κοπελα δεν θα μπορουσε να ειναι αδιαφορη σε αυτο το θεμα. Πόσο μάλλον μετα απο μία τετοια ατυχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@sansa μου ευχομαι τα καλυτερα για αυριο.

Δεν θελω να φανεί οτι επιμενω στην αποψη μου, αλλα στο πλαίσιο του διαλόγου θα ηθελα να σου θεσω το εξης ερωτημα.

Γιατι τοτε οι περισσοτεροι γιατροι προτεινουν τον φυσικο κυκλο απο καποια ηλικια και μετα? Στο λεω γιατι σε πολλα site εχω διαβασει οτι απο μια ηλικια και μετα οι ωοθηκες δεν ανταποκρινονται στα φαρμακα, ισα ισα δημιουργουν προβληματικα ωάρια με τα φαρμακα. 

Καταλαβαινω απολυτα, πιστεψέ με, την ταλαιπωρια που εχεις ηδη υποστει. Επισης καταλαβαινω απολυτα το οικονομικο ζητημα. Ομως νομιζω αν ημουν στη θεση σου και εβλεπα οτι με αυτον τον τροπο, παιρνοντας δηλαδη φαρμακα και παλι στην ουσια δεν εχω εμβρυα, γιατι να συνεχιζω ετσι και να μην δοκιμασω ενα τριμηνο τετραμηνο με φυσικο? Μπορει στο τριμηνο ή τετράμηνο να πετυχεις το ενα και καλο εμβρυο.

Με πολυ καλη διαθεση και καμια προθεση επιμονής ηθελα απλα να καταγραψω τις σκεψεις μου για την δικη σου περιπτωση.

 

Και παλι καλη επιτυχια στον αυριανο υπέρηχο! Μακαρι να ειναι η τυχερη σας φορα! Στο ευχομαι ολόψυχα! 

 

 

 

Σ ευχαριστώ κορίτσι για τις συμβουλές.Θα δούμε τί θα κάνουμε.Θα τα συζητήσω και με το γιατρό.Ευτυχώς έχω και δύο έμβρυα στη κατάψυξη.Για να δούμε τώρα πώς θα πάει,τουλάχιστον θα έχουμε μία εικόνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα! Φτάσαμε Θεσσαλονίκη. Τελειώσαμε με τα ραντεβού και επιστρέφουμε πίσω Γερμανία. Ειδαμε 3 γιατρούς και πήραμε 3 διαφορετικές απόψεις. Δυστυχώς το ενδομητριωμα μου μεγαλώνει πάλι και αυτό είναι δυσάρεστο. Μου το είχαν πει και στην Γερμανία ότι ίσως συμβεί με τα φάρμακα τις εξωσωματικής ? Επίσης στην σαλπιγγα είναι άγνωστο τι υπάρχει ακριβώς.. Στην Γερμανία μου είχαν πει ότι βλέπουν υγρό τελευταία. Εδώ οι δύο γιατροί είπαν ότι ίσως κατι υπάρχει άλλα δεν φαίνεται ξεκάθαρα στον υπέρηχο. Ο ένας θέλει να κάνω σαλπιγγογραφια να το εξακριβωσουμε και ο δεύτερος μου είπε να μην ασχοληθώ με την σαλπιγγα και να μην κάνω ξανά εγχείρηση γιατί κάθε φορά όλο και πιο πολλές συμφυσεις δημιουργούνται. Η τρίτη γιατρός δεν έβλεπε τίποτα στην σαλπιγγα περίεργο. Τα καλά νέα είναι ότι το σπέρμα εγινε πολύ καλό με τις βιταμίνες! Οπότε μάλλον έναν παράγοντα δυσκολίας τον έχουμε απαλειψει. Πάντως όλοι οι γιατροί που επισκεφτηκαμε ήταν καλοί και εχουμε δύσκολη απόφαση για την επιλογή. Κανένας δεν μας είπε ότι έγιναν λάθη στην Γερμανία βέβαια. Ακόμα και για την εμβρυομεταφορα με υπέρηχογραφικη καθοδήγηση δεν μας είπαν ότι είναι μεγάλης σημασιας. Το σημαντικό θεωρούν ότι είναι να είναι έμπειρος ο γιατρός που την κάνει.

@Eleni73 Ελένη μου αλήθεια την ξέρεις την κοπέλα? Πρέπει να πήγα στον γιατρό που την κουραρε τυχαία. Μπράβο η κοπέλα! Ξέρεις εάν έκανε στο Μητέρα την εξωσωματική?

@Kat-Cat η επαφή μια μέρα πριν την ωοληψια απαγορεύεται συνήθως λόγω του σπέρματος. Πρέπει να υπάρχει αποχή 2 μέρες.

@Bloublou85 θα περιμένουμε τα καλά τα νέα αύριο! Το πήρες το κλισμα?

@sansa και εγώ πιστεύω σε αυτό που λέει η νικονα για τους φυσικούς. Άσε που το οικονομικό έχει νόημα να το δεις σφαιρικά. Δηλαδή εάν κάνεις 3 φυσικούς με καλύτερης ποιότητας ωάρια θα έχεις ίσως καλύτερες πιθανότητες. Ο γιατρός σου δεν στο έχει προτείνει?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver ευχομαι να πανε ολα τελεια. Τωρα που θα γυρισετε θα σκεφτειτε ποιος σας εκανε εστω το ενα τσικ παραπανω στο ψυχολογικο κομματι. Γιατι καλοι επιστημονες θα ειναι και οι 3. Το θεμα ειναι να δεις ποιος σε εκανε να νιωθεις λιγο πιο χαλαρά λιγο πιο ηρεμα. Εμενα αυτο θα ηταν το κριτηριο μου γιατι καλο ειναι να μην ξεχναμε και τον παραγοντα ψυχολογια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την @Magaiver!!!

Μπραβο για το σπερμα του συζυγου! Εινσι κι αυτο θετικο.στην ολη διαδικασια!

Πως σου φανηκαν εδω οι γιατροι? Πιο συζητησιμοι σε σχεση με της Γερμανιας? Το ψαχνουν περισσοτερο ή το ίδιο?

Οταν εισαι ευχαριστημενος και με τους 3 ειναι δυσκολο να κανεις μια επιλογη. Πιστευω θα παρετε την πιο καλη για εσας αποφαση. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Magaiver ευχομαι να πανε ολα τελεια. Τωρα που θα γυρισετε θα σκεφτειτε ποιος σας εκανε εστω το ενα τσικ παραπανω στο ψυχολογικο κομματι. Γιατι καλοι επιστημονες θα ειναι και οι 3. Το θεμα ειναι να δεις ποιος σε εκανε να νιωθεις λιγο πιο χαλαρά λιγο πιο ηρεμα. Εμενα αυτο θα ηταν το κριτηριο μου γιατι καλο ειναι να μην ξεχναμε και τον παραγοντα ψυχολογια!!

Εγώ δεν θέλω ΜΕ ΤΊΠΟΤΑ να κάνω πάλι εγχείρηση. Είναι αυτό που με φοβίζει περισσότερο. Ήταν όλοι αλήθεια πολύ καθησυχαστικοι. Θα αποφασίσουμε σύντομα ώστε να φτιάξουμε πρόγραμμα για την επόμενη προσπάθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου ελπίζω να πάρετε τη καλύτερη απόφαση στην επιλογή γιατρού αλλά η δική μου γνώμηειναι εκτός από το γιατρό να κοιταμε κ πόσο καλούς κ εμπειρους εμβρυολόγους έχει το κάθε κέντρο. ναι το πήρα αλλα μη περιγράψω το πόνο νόμιζα θα λυποθυμήσω στη τουαλέτα,κ πήρα το μικρό φανταστείτε.τωρα ετοιμαχω τα πράγματα μου σιγά σιγά μη ξεχάσω τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/11/2018 at 10:44 ΠΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Αχ κορίτσια μου δε κρατιέμαι θα κατουρηθω από τη χαρά μου.η οιστραδιολη πήγε 1300 και ή προγεστερόνη έπεσε πήγε στο 1!!!!!!! Είναι αριστες είπε ή γιατρός,το μεσημέρι θα κάνω υπέρηχο. @Πιου-πιου που είναι αυτό το τυχερο περιστερακι να σε φιλησω!!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver Κοριτσάκι μου μια χαρά! Θα δεις ποιος σου έκανε πιο πολύ και ενστικτωδώς θα πάρεις την απόφαση! Αυτό που λέω πάντα είναι να ακούμε την φωνούλα μέσα μας, σχεδόν πάντα μας καθοδηγεί σωστά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Φτάσαμε Θεσσαλονίκη. Τελειώσαμε με τα ραντεβού και επιστρέφουμε πίσω Γερμανία. Ειδαμε 3 γιατρούς και πήραμε 3 διαφορετικές απόψεις. Δυστυχώς το ενδομητριωμα μου μεγαλώνει πάλι και αυτό είναι δυσάρεστο. Μου το είχαν πει και στην Γερμανία ότι ίσως συμβεί με τα φάρμακα τις εξωσωματικής ? Επίσης στην σαλπιγγα είναι άγνωστο τι υπάρχει ακριβώς.. Στην Γερμανία μου είχαν πει ότι βλέπουν υγρό τελευταία. Εδώ οι δύο γιατροί είπαν ότι ίσως κατι υπάρχει άλλα δεν φαίνεται ξεκάθαρα στον υπέρηχο. Ο ένας θέλει να κάνω σαλπιγγογραφια να το εξακριβωσουμε και ο δεύτερος μου είπε να μην ασχοληθώ με την σαλπιγγα και να μην κάνω ξανά εγχείρηση γιατί κάθε φορά όλο και πιο πολλές συμφυσεις δημιουργούνται. Η τρίτη γιατρός δεν έβλεπε τίποτα στην σαλπιγγα περίεργο. Τα καλά νέα είναι ότι το σπέρμα εγινε πολύ καλό με τις βιταμίνες! Οπότε μάλλον έναν παράγοντα δυσκολίας τον έχουμε απαλειψει. Πάντως όλοι οι γιατροί που επισκεφτηκαμε ήταν καλοί και εχουμε δύσκολη απόφαση για την επιλογή. Κανένας δεν μας είπε ότι έγιναν λάθη στην Γερμανία βέβαια. Ακόμα και για την εμβρυομεταφορα με υπέρηχογραφικη καθοδήγηση δεν μας είπαν ότι είναι μεγάλης σημασιας. Το σημαντικό θεωρούν ότι είναι να είναι έμπειρος ο γιατρός που την κάνει.

@Eleni73 Ελένη μου αλήθεια την ξέρεις την κοπέλα? Πρέπει να πήγα στον γιατρό που την κουραρε τυχαία. Μπράβο η κοπέλα! Ξέρεις εάν έκανε στο Μητέρα την εξωσωματική?

@Kat-Cat η επαφή μια μέρα πριν την ωοληψια απαγορεύεται συνήθως λόγω του σπέρματος. Πρέπει να υπάρχει αποχή 2 μέρες.

@Bloublou85 θα περιμένουμε τα καλά τα νέα αύριο! Το πήρες το κλισμα?

@sansa και εγώ πιστεύω σε αυτό που λέει η νικονα για τους φυσικούς. Άσε που το οικονομικό έχει νόημα να το δεις σφαιρικά. Δηλαδή εάν κάνεις 3 φυσικούς με καλύτερης ποιότητας ωάρια θα έχεις ίσως καλύτερες πιθανότητες. Ο γιατρός σου δεν στο έχει προτείνει?

 

Κορίτσι το πλάνο αυτό ήταν να κάνω φυσικούς με συλλογή εμβρύων,αλλά εγώ άλλαξα γνώμη και για το οικονομικό,αλλά και επειδή είχα και προβλήματα με κυστικα,απλά δε μπορώ να χάνω μήνες χωρίς να παίρνω τίποτα.Αν ήμουν πιο μικρή θα το σκεφτόμουν διαφορετικά.Εγώ πιστεύω πώς φταίνε τα ωάρια που δε προχωράνε τα ωοθυλακια και όχι τα φάρμακα,ούτως ή άλλως 150 μονάδες παίρνω μόνο.Θα δούμε.Καλή επιτυχία εύχομαι στην επιλογή γιατρού.Θεσσαλονίκη θα την κάνεις ή Αθήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσι το πλάνο αυτό ήταν να κάνω φυσικούς με συλλογή εμβρύων,αλλά εγώ άλλαξα γνώμη και για το οικονομικό,αλλά και επειδή είχα και προβλήματα με κυστικα,απλά δε μπορώ να χάνω μήνες χωρίς να παίρνω τίποτα.Αν ήμουν πιο μικρή θα το σκεφτόμουν διαφορετικά.Εγώ πιστεύω πώς φταίνε τα ωάρια που δε προχωράνε τα ωοθυλακια και όχι τα φάρμακα,ούτως ή άλλως 150 μονάδες παίρνω μόνο.Θα δούμε.Καλή επιτυχία εύχομαι στην επιλογή γιατρού.Θεσσαλονίκη θα την κάνεις ή Αθήνα;

Λοιπόν sansa μου εγώ θα σου πω πως το βλέπω.το χειρίζεται λάθος ο γιατρός.ειναι δυνατόν σε γυναίκα 43 να κάνει μόνο 150; Εγώ είμαι 30 κ με είχε με 225 μέχρι την όγδοη,ουτε προχωρούσαν ούτε είχε ανέβει ή οιστραδιολη,αυξησαμε τη δόση κ εκτοξεύθηκαν στα ύψη.απο τα λίγα που ξέρω είναι ότι σε άλλες κάνουν 300 μονάδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Λοιπόν sansa μου εγώ θα σου πω πως το βλέπω.το χειρίζεται λάθος ο γιατρός.ειναι δυνατόν σε γυναίκα 43 να κάνει μόνο 150; Εγώ είμαι 30 κ με είχε με 225 μέχρι την όγδοη,ουτε προχωρούσαν ούτε είχε ανέβει ή οιστραδιολη,αυξησαμε τη δόση κ εκτοξεύθηκαν στα ύψη.απο τα λίγα που ξέρω είναι ότι σε άλλες κάνουν 300 μονάδες.

Μπλουμπλου μου επίτρεψέ μου αλλα η ηλικια και οι μονάδες για την διεγερση δεν λειτουργούν αναλογικα. Νομιζω πως λειτουργουν αντιστρόφως ανάλογα.

Γι αυτο αλλωστε στατιστικα ο φυσικος κυκλος εχει μεγαλυτερη επιτυχια στις ηλικιες 40+. Διότι συνηθως οι ωοθηκες σε αυτην την ηλικια οχι απλά δεν ανταποκρίνονται στα φαρμακα αλλα υποβαθμιζεται και η ποιοτητα των ωαριων. 

Ολα αυτα φυσικα βασιζονται σε ερευνες που εχουν γινει μεσα απο πραηματικα στοιχεια διενεργειας εξωσωματικων. 

Επισης ειναι τα στατιστικα στοιχεια. Δεν σημαινει οτι ειναι ο κανονας. 

Μπορει μια γυναικα 40+ να ανταποκριθει καλυτερα απο εμενα πχ που ειμαι 34. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona @Πιου-πιου κοριτσια μου τα δικα μου νεα λιγο πολυ τα ιδια ... παλι το ενδομητριο ειναι στα 6,1. Αυριο θα κανω ξανα υπερηχο και prg και ελπιζω τουλαχιστον σε ενα 6,5.... 

Αχ κοριτσια αλλες εχουν προβλημα με τα ωαρια, αλλες με τις ορμονες, αλλες με το ενδομητριο.... ολες με κατι παλευουμε... υπομονη κ επιμονη κοριτσια ! 

@Bloublou85 καλη επιτυχια για αυριο ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Μπλουμπλου μου επίτρεψέ μου αλλα η ηλικια και οι μονάδες για την διεγερση δεν λειτουργούν αναλογικα. Νομιζω πως λειτουργουν αντιστρόφως ανάλογα.

Γι αυτο αλλωστε στατιστικα ο φυσικος κυκλος εχει μεγαλυτερη επιτυχια στις ηλικιες 40+. Διότι συνηθως οι ωοθηκες σε αυτην την ηλικια οχι απλά δεν ανταποκρίνονται στα φαρμακα αλλα υποβαθμιζεται και η ποιοτητα των ωαριων. 

Ολα αυτα φυσικα βασιζονται σε ερευνες που εχουν γινει μεσα απο πραηματικα στοιχεια διενεργειας εξωσωματικων. 

Επισης ειναι τα στατιστικα στοιχεια. Δεν σημαινει οτι ειναι ο κανονας. 

Μπορει μια γυναικα 40+ να ανταποκριθει καλυτερα απο εμενα πχ που ειμαι 34. 

 

Ναι δίκιο έχεις αυτό εννοώ ότι έχει δοκιμάσει με πιο πολλές μονάδες κ πάλι δεν ανταποκρινόταν;αυτό το είπα γιατί μόνο θυμάμαι μία γυναίκα 44 στο κέντρο που μιλούσαμε έκανε 300 γι αυτό το είπα και σ εκείνο το κύκλο είπαν χαρακτηριστικά ότι έκανε τα τέλεια εμβρυα.οπως κ να έχει νομίζω για διέγερση είναι πολύ λίγο να ξεκινάνε με 150,καλα κι ή sansa 15 την 5η μέρα μεταξύ μας θεωρείται μία χαρά.να δεις αύριο θα της έχει μεγαλώσει ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...