Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια ξυπνησα μέσα στη νύχτα με αφόρητο πόνο αριστερά στη μέση,φοβαμαι πολύ πως έγινε ωορρηξία.ποναω πολύ?ψυχολογικά νιώθω απαίσια.

Καλημερα!Μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω....Χαλαρωσε το νου σου και οσο μπορεις το σωμα σου και παρε τηλ .τον γιατρο σου!Καλη δυναμη και καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου ευχομαι να μην ηταν κατι αυτο που αισθανθηκες και να ειναι ολα καλα. Εισαι και επηρεασμενη ψυχολογικα και ισως ολο αυτο εκανε την κατασταση χειροτερη. Θεωρητικα η ενεση του ανταγωνιστή που κανουμε προστατευει τα ωοθηλακια για να μην σκασουν.

@sansa μου λυπαμαι πολυ που δεν πηγαν τα πραγματα όπως τα περίμενες. Ειναι δυσκολο όλο αυτο. Εχεις ομως παλεψει τοσο πολυ, δειξε ακομη λιγο κουραγιο. 

Νομιζω, αν μου επιτρεπεις, οτι σου εχω ξαναπει την γνωμη μου για τον φυσικο κυκλο. Πιστευω οτι αν το δουλεψεις μεσα στο μυαλο σου και το παρεις αποφαση να το δοκιμασεις κι αυτο. Ίσως ειναι η μέθοδος η τυχερή. Εχουμε διαβασει πολλες περιπτωσεις που με φαρμακα δεν τα καταφερναν και τα καταφεραν χωρις κανενα φαρμακο. Γιατρος δεν ειμαι,εκφραζω απλα την γνωμη μου. Καλη επιτυχια ευχομαι σε αυτο το ενα ωοθηλακιο. Μπορει να ειναι το τυχερο σας!

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου πες μας τα νεα σου.

@Eleni73 χαρηκα που διαβασα οτιθα προχωρησετε σε διεγερση. Ευχομαι ολα να πανε κατ' ευχην αυτη τη φορα.

@Magaiver μακαρι να πηγαν καλα οι συναντησεις σας. Θα περιμενουμε με ανυπομονησια τα νεα σου. Δεν θυμαμαι την κοπελα που ανεφερες δυστυχώς. 

@Kat-Cat λυπαμαι που ηρθε παλι η ατιμη η περιοδος. Ειλικρινα. Μην το βαζεις κατω..!! Παμε για τον επόμενο μήνα!

Κοριτσια σε ολες καλημερα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου δυστυχώς είμαι πολύ αναστατωμενη ποναω ισχυρά στη μέση αριστερά όπως κάθε μήνα στην ωορρηξία μου.δεν ξέρω αν διαβασες τα 2 ωοθυλακια μου είχαν φτάσει χτες 22.7 κ το βράδυ έκανα την ovitrelle αν αυτή τα ωριμάζει κι άλλο δεν μπορεί να αντεξανε άλλο.απλα δε ξέρω αν γίνει ωορρηξία αν χάνω κ τα υπόλοιπα.η γιατρός είπε τα προστατεύει αλλά αν ξεπεράσουν πολύ το όριο σπάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona μου δυστυχώς είμαι πολύ αναστατωμενη ποναω ισχυρά στη μέση αριστερά όπως κάθε μήνα στην ωορρηξία μου.δεν ξέρω αν διαβασες τα 2 ωοθυλακια μου είχαν φτάσει χτες 22.7 κ το βράδυ έκανα την ovitrelle αν αυτή τα ωριμάζει κι άλλο δεν μπορεί να αντεξανε άλλο.απλα δε ξέρω αν γίνει ωορρηξία αν χάνω κ τα υπόλοιπα.η γιατρός είπε τα προστατεύει αλλά αν ξεπεράσουν πολύ το όριο σπάνε.

Σε καταλαβαινω μπλουμπλου μου που εισαι αναστατωμενη και ειναι λογικο.

Δυστυχως καμια φορα συμβαινει κι αυτο, να σπασουν. Βεβαια δεν θα σπασουν ολα. Αλλα τα πολυ μεγαλα. 

Οι πονοι σου πιστευω ειναι απο την οβιτρελ που τα ωριμαζει και δημιουργει συνθηκες υπερδιεγερσης. Ειλικρινα, δεν νομιζω να εχει σπασει καποιο. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Σε καταλαβαινω μπλουμπλου μου που εισαι αναστατωμενη και ειναι λογικο.

Δυστυχως καμια φορα συμβαινει κι αυτο, να σπασουν. Βεβαια δεν θα σπασουν ολα. Αλλα τα πολυ μεγαλα. 

Οι πονοι σου πιστευω ειναι απο την οβιτρελ που τα ωριμαζει και δημιουργει συνθηκες υπερδιεγερσης. Ειλικρινα, δεν νομιζω να εχει σπασει καποιο. 

 

Μακάρι νικονα μου γιατί λέω είναι κρίμα είναι τα δύο μου πολύ καλά.μακαρι να προλαβω αύριο έχω στενοχωρηθεί πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Να σας ρωτησω, το βράδυ στις 10 μου είπε να κάνω έναν χαμηλό υποκλυσμο, τι είναι αυτό; Μη γελασετε αλλά ντραπηκα να ρωτησω.

Κλυσμα εννοει μπλουμπλου μου. 

Πρωτη φορα το ακουω εγω για πριν την ωοληψια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Κλυσμα εννοει μπλουμπλου μου. 

Πρωτη φορα το ακουω εγω για πριν την ωοληψια. 

Αχ να δω τι άλλο θα με βάλουν να κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αχ να δω τι άλλο θα με βάλουν να κάνω.

Ξέρεις να κανεις κλυσμα?

Μην το επιχειρησεις αν δεν παρεις οδηγιες. 

Ενταξει το λεει γιατι το παχυ εντερο ειναι στον ιδιο χώρο που βρισκονται και οι ωοθηκες και ολα αυτα τελος παντων και αν ειναι πολυ διογκωμενο ισως τους δυσκολευει καποιες φορες.

Εγω πχ τωρα που ειχα κανει την ωοληψια δεν ενεργηθηκα το πρωι. Γιατι ξυπνησαμε 4 το ξημερωμα για να ξεκινησουμε για την Θεσσαλονικη και δεν θελησα εκεινη την ωρα να παω τουαλετα. Και μετα στο κεντρο μου ειπε η μαια που ελεγχε την κυστη μου στον υπερηχο οτι ηταν διογκωμενο. Το ειδα κι εγω δηλαδη. Αλλα δεν μου ειπε οτι εμποδιζει κτλ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Ξέρεις να κανεις κλυσμα?

Μην το επιχειρησεις αν δεν παρεις οδηγιες. 

Ενταξει το λεει γιατι το παχυ εντερο ειναι στον ιδιο χώρο που βρισκονται και οι ωοθηκες και ολα αυτα τελος παντων και αν ειναι πολυ διογκωμενο ισως τους δυσκολευει καποιες φορες.

Εγω πχ τωρα που ειχα κανει την ωοληψια δεν ενεργηθηκα το πρωι. Γιατι ξυπνησαμε 4 το ξημερωμα για να ξεκινησουμε για την Θεσσαλονικη και δεν θελησα εκεινη την ωρα να παω τουαλετα. Και μετα στο κεντρο μου ειπε η μαια που ελεγχε την κυστη μου στον υπερηχο οτι ηταν διογκωμενο. Το ειδα κι εγω δηλαδη. Αλλα δεν μου ειπε οτι εμποδιζει κτλ. 

 

Δεν έχω ξανακάνει,κι εμείς 5 το πρωί θα φύγουμε κ δε νομιζω πως θα πάω τουαλετα τότε,εχω κ δυσκοιλιότητα εγώ γενικά.λογικα θα μου πουν στο φαρμακείο πως το κανουν.γιατι δε βάζουν κάτι άλλο εκείνη την ώρα σαν αυτά που βάζουν όταν γέννας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Δεν έχω ξανακάνει,κι εμείς 5 το πρωί θα φύγουμε κ δε νομιζω πως θα πάω τουαλετα τότε,εχω κ δυσκοιλιότητα εγώ γενικά.λογικα θα μου πουν στο φαρμακείο πως το κανουν.γιατι δε βάζουν κάτι άλλο εκείνη την ώρα σαν αυτά που βάζουν όταν γέννας.

Δεν είναι δύσκολο. Έχω κάνει για επέμβαση. Δεν είναι τίποτα αλλά και εγώ απορώ. Ίσως επειδή είναι Νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δεν είναι δύσκολο. Έχω κάνει για επέμβαση. Δεν είναι τίποτα αλλά και εγώ απορώ. Ίσως επειδή είναι Νοσοκομείο.

Ξέρεις ποιο να πάρω; Αν πάρω υπόθετα γλυκερίνης δεν κάνουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ξέρεις ποιο να πάρω; Αν πάρω υπόθετα γλυκερίνης δεν κάνουν;

Ρε συ δε θυμάμαι καθόλου. Όποιο σου δώσει ο φαρμακοποιός θα κάνει. Δεν είναι τίποτα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ξέρεις ποιο να πάρω; Αν πάρω υπόθετα γλυκερίνης δεν κάνουν;

Αν πεις στο φαρμακειο θελω να κανω χαμηλο υποκλισμο θα σου πουν αυτοι.

Γιατι υπαρχει και ο υψηλος υποκλυσμός. 

Κατι αλλο δεν ξερω εγω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αν πεις στο φαρμακειο θελω να κανω χαμηλο υποκλισμο θα σου πουν αυτοι.

Γιατι υπαρχει και ο υψηλος υποκλυσμός. 

Κατι αλλο δεν ξερω εγω. 

Ναι @nikona μου ξέρουν. Το πιο απλό πράγμα είναι και σε σχεση με τις ενεσεις το μηδεν . Αλλο που οταν το ακους καπως σου ερχεται. Εσύ τί κάνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα κοριτσι μου!Σε διαβαζα και στενοχωρηθηκα ειλικρινα..Σε καταλαβαινω απολυτα.Θυμαμαι την πρωτη φορα που εκανα διεγερση και δεν εκανα παρα ενα ωοθυλακιο που δεν μεγαλωσε και δεν προχωρησαμε...Το ειχα παρει πολυ ψυχραιμα γιατι ημουν πολυ αισιοδοξηη ακομη για το μελλον.Ενα χρονο μετα ...καποιες φορες αμφιβαλλω και καποιες ειμαι πιο αισιοδοξη.

Τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται;;;Να προσπαθησεις να εισαι αισιοδοξη ,οσο μπορεις.Μην αγχωνεσαι προκαταβολικα.Κανε οτι περναει απο το χερι σου και ασε τα πραγματα να γινουν.Με το να αγχωνομαστε και να στενοχωριομαστε δεν βοηθαμε την διαδικασια.Τα λεω για να τα ακουω κι εγω.Καλη επιτυχια σου ευχομαι και ολα να πανε καλα!!1

Καλησπέρα κορίτσι.Είμαι 43 χρονών,γι¨αυτό και το άγχος τόσο πολύ.Βασικά η διαδικασία της εξωσωματικής δε με αγχώνει έχω κάνει  τόσες πολλές διεγέρσεις και ωοληψίες,απλά επειδή άρχισε να υπάρχει πλέον από την αρχή του χρόνου θέμα με τα ωοθυλάκια.Δεν έκανα πολλά ,αλλά προχωρούσαν,τώρα ενώ οι ορμόνες επιτρέπουν να συνεχίσουμε στον πρώτο υπέρηχο βλέπουμε ένα ή δύο τα άλλα δε προχωράνε.Δε ξέρω τί να πω,απλά δε πρέπει να αφήνω κανέναν κύκλο,μήπως και βρω κανένα υγιές έμβρυο.Για να δούμε αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 μου ευχομαι να μην ηταν κατι αυτο που αισθανθηκες και να ειναι ολα καλα. Εισαι και επηρεασμενη ψυχολογικα και ισως ολο αυτο εκανε την κατασταση χειροτερη. Θεωρητικα η ενεση του ανταγωνιστή που κανουμε προστατευει τα ωοθηλακια για να μην σκασουν.

@sansa μου λυπαμαι πολυ που δεν πηγαν τα πραγματα όπως τα περίμενες. Ειναι δυσκολο όλο αυτο. Εχεις ομως παλεψει τοσο πολυ, δειξε ακομη λιγο κουραγιο. 

Νομιζω, αν μου επιτρεπεις, οτι σου εχω ξαναπει την γνωμη μου για τον φυσικο κυκλο. Πιστευω οτι αν το δουλεψεις μεσα στο μυαλο σου και το παρεις αποφαση να το δοκιμασεις κι αυτο. Ίσως ειναι η μέθοδος η τυχερή. Εχουμε διαβασει πολλες περιπτωσεις που με φαρμακα δεν τα καταφερναν και τα καταφεραν χωρις κανενα φαρμακο. Γιατρος δεν ειμαι,εκφραζω απλα την γνωμη μου. Καλη επιτυχια ευχομαι σε αυτο το ενα ωοθηλακιο. Μπορει να ειναι το τυχερο σας!

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου πες μας τα νεα σου.

@Eleni73 χαρηκα που διαβασα οτιθα προχωρησετε σε διεγερση. Ευχομαι ολα να πανε κατ' ευχην αυτη τη φορα.

@Magaiver μακαρι να πηγαν καλα οι συναντησεις σας. Θα περιμενουμε με ανυπομονησια τα νεα σου. Δεν θυμαμαι την κοπελα που ανεφερες δυστυχώς. 

@Kat-Cat λυπαμαι που ηρθε παλι η ατιμη η περιοδος. Ειλικρινα. Μην το βαζεις κατω..!! Παμε για τον επόμενο μήνα!

Κοριτσια σε ολες καλημερα!!!

 

Κορίτσι καλησπέρα.Όπως σου έχω πει είμαι κατά του φυσικού κύκλου,πρώτον επειδή δε με παίρνει ο χρόνος να κάνω πόσους μήνες για να μαζέψω ένα ή δύο έμβρυα και δεύτερον είναι τα χρήματα,δε μπορώ να χάνω τόσα λεφτά αν δε προχωράει.Μια υπάρχει κυστικό,μια τα ωοθυλάκια δε προχωράνε,μια το ωχρό σωμάτιο,ε πώς είναι δυνατόν να πάρουμε ωάριο από φυσικό κύκλο;Και σ¨αυτή τη περίπτωση που κάνω 150 μονάδες τα ένα ή δύο ωοθυλάκια σα φυσικό κύκλο θα τα χρεώσουν αν δε τα πάρουμε,μόνο αν μπει κάποιο κατάψυξη θα το μετρήσουμε σαν μια ακόμα ωοληψία από το πακέτο που έχω κλείσει.Τί να πω βρε κορίτσι,να δούμε αύριο πόσο θα έχουν γίνει αυτά τα δύο,εφιάλτης έγινε πλέον όλη η διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσι.Είμαι 43 χρονών,γι¨αυτό και το άγχος τόσο πολύ.Βασικά η διαδικασία της εξωσωματικής δε με αγχώνει έχω κάνει  τόσες πολλές διεγέρσεις και ωοληψίες,απλά επειδή άρχισε να υπάρχει πλέον από την αρχή του χρόνου θέμα με τα ωοθυλάκια.Δεν έκανα πολλά ,αλλά προχωρούσαν,τώρα ενώ οι ορμόνες επιτρέπουν να συνεχίσουμε στον πρώτο υπέρηχο βλέπουμε ένα ή δύο τα άλλα δε προχωράνε.Δε ξέρω τί να πω,απλά δε πρέπει να αφήνω κανέναν κύκλο,μήπως και βρω κανένα υγιές έμβρυο.Για να δούμε αύριο.

Μακαρι βρε κοριτσι μου,μακαρι!Σε καταλαβαινω απολυτα!Στα 42 βαδιζω κι εγω και αντιλαμβανομαι πως ειναι να σε πιεζει ο χρονος.Παιρνεις καποια βιταμινη για καλυτερη ποιοτητα ωαριων;;Θα μπορουσε να βοηθησει κατι;;;

Κι εμεις σε λιγο θα ξεκινησουμε σε φυσικο κυκλο και αναρωτιεμαι τι θα γινει πραγματικα....

Καλη επιτυχια αυριο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μακαρι βρε κοριτσι μου,μακαρι!Σε καταλαβαινω απολυτα!Στα 42 βαδιζω κι εγω και αντιλαμβανομαι πως ειναι να σε πιεζει ο χρονος.Παιρνεις καποια βιταμινη για καλυτερη ποιοτητα ωαριων;;Θα μπορουσε να βοηθησει κατι;;;

Κι εμεις σε λιγο θα ξεκινησουμε σε φυσικο κυκλο και αναρωτιεμαι τι θα γινει πραγματικα....

Καλη επιτυχια αυριο!!!!!!

Σ¨ευχαριστώ πολύ σε καταλαβαίνω και σένα.Παίρνω τις ovamax και dhea,αλλά τις dhea θα τις σταματήσω γιατί δεν είδα αποτέλεσμα,μου είπε ο γιατρός μου να παίρνω μόνο τις ovamax.Τώρα τί να πω νομίζω είμαι καλυμένη.Καλή επιτυχία και σε σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sansa είπε:

Σ¨ευχαριστώ πολύ σε καταλαβαίνω και σένα.Παίρνω τις ovamax και dhea,αλλά τις dhea θα τις σταματήσω γιατί δεν είδα αποτέλεσμα,μου είπε ο γιατρός μου να παίρνω μόνο τις ovamax.Τώρα τί να πω νομίζω είμαι καλυμένη.Καλή επιτυχία και σε σένα.

Σ ευχαριστω πολυ πολυ!Τις ευχες μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου ευχομαι τα καλυτερα για αυριο.

Δεν θελω να φανεί οτι επιμενω στην αποψη μου, αλλα στο πλαίσιο του διαλόγου θα ηθελα να σου θεσω το εξης ερωτημα.

Γιατι τοτε οι περισσοτεροι γιατροι προτεινουν τον φυσικο κυκλο απο καποια ηλικια και μετα? Στο λεω γιατι σε πολλα site εχω διαβασει οτι απο μια ηλικια και μετα οι ωοθηκες δεν ανταποκρινονται στα φαρμακα, ισα ισα δημιουργουν προβληματικα ωάρια με τα φαρμακα. 

Καταλαβαινω απολυτα, πιστεψέ με, την ταλαιπωρια που εχεις ηδη υποστει. Επισης καταλαβαινω απολυτα το οικονομικο ζητημα. Ομως νομιζω αν ημουν στη θεση σου και εβλεπα οτι με αυτον τον τροπο, παιρνοντας δηλαδη φαρμακα και παλι στην ουσια δεν εχω εμβρυα, γιατι να συνεχιζω ετσι και να μην δοκιμασω ενα τριμηνο τετραμηνο με φυσικο? Μπορει στο τριμηνο ή τετράμηνο να πετυχεις το ενα και καλο εμβρυο.

Με πολυ καλη διαθεση και καμια προθεση επιμονής ηθελα απλα να καταγραψω τις σκεψεις μου για την δικη σου περιπτωση.

 

Και παλι καλη επιτυχια στον αυριανο υπέρηχο! Μακαρι να ειναι η τυχερη σας φορα! Στο ευχομαι ολόψυχα! 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Χρυσάφω καλή επιτυχια και σε σενα!!!

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσι μου.Με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου σε ευχαριστώ. Εντάξει μικρή ήταν η απογοήτευση, εξάλλου, πόσες ειναι οι πιθανότητες κάθε μήνα? Ξέρω γω, δεν ειναι και πολλές. Ελπίζω να κάτσει καποια στιγμη με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Για το φυσικό κύκλο που πρότεινες στην Sansa συμφωνώ και εγώ, χωρίς να είμαι γιατρός. Πάντα από αυτά που έχω διαβάσει. @ bloublou85 αυριο περιμενουμε νεα σου, θα πανε ολα τελεια. Αλήθεια επιτρέπεται η επαφή οταν εχεις κανει διεγερση και ετοιμάζεσαι για ωοληψία? (Χαζη ερ'ωτηση ισως αλλα πραγματικα το σκεφτομουν με τοσα ετοιμα ωαρια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@nikona μου σε ευχαριστώ. Εντάξει μικρή ήταν η απογοήτευση, εξάλλου, πόσες ειναι οι πιθανότητες κάθε μήνα? Ξέρω γω, δεν ειναι και πολλές. Ελπίζω να κάτσει καποια στιγμη με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Για το φυσικό κύκλο που πρότεινες στην Sansa συμφωνώ και εγώ, χωρίς να είμαι γιατρός. Πάντα από αυτά που έχω διαβάσει. @ bloublou85 αυριο περιμενουμε νεα σου, θα πανε ολα τελεια. Αλήθεια επιτρέπεται η επαφή οταν εχεις κανει διεγερση και ετοιμάζεσαι για ωοληψία? (Χαζη ερ'ωτηση ισως αλλα πραγματικα το σκεφτομουν με τοσα ετοιμα ωαρια)

Δεν υπάρχει περίπτωση να σπάσουν οπότε τυπικά επιτρέπεται. Όμως δεν το συνιστούν τις 3 τελευταίες μέρες για να μην πονάς. Χα,χα δεν είναι χαζή ερώτηση. Εγώ την ρώτησα κανονικά στο γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...