Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Αχ κοριτσι μου!Περαστικα να ειναι και το αποτελεσμα να σε κανει να ξεχασεις καθε πονο.Στο ευχομαι ολοψυχα να μας ανακοινωσεις ευχαριστα αποτελεσματα!

Χρυσάφω μου σε ευχαριστώ πολύ! Άντε κι εσύ με το καλό να ξεκινήσεις και να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η satya είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Ωοληψία σήμερα σε φυσικό, πήρανε 2 ωάρια και αύριο περιμένουμε την εξέλιξη, εαν προχωρήσει έστω και 1 είμαστε σε καλό δρόμο για ετ! Εντωμεταξύ δεν κάνω μέθη και έσπασε ένα αγγείο και πλημμύρισα με αίμα. Τον πόνο που τράβηξα επειδή μου πιέζανε την ωοθήκη να σταματήσει δεν λέγεται, κόντεψα να λυποθυμήσω!

Ωχ βρε κορίτσι μου περαστικά :(! Καλά αποτελέσματα να έχεις ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

@satya ωχ μωρέ κορίτσι τι τράβηξες. Τουλάχιστον να πάει καλά και χαλάλι ολο αυτο. Ευχομαι καλά αποτελέσματα και εμβρυομεταφορά. Εγώ τους πιστεύω τους φυσικούς!!

Ρε κορίτσια πραγματικά διαβάζω παραπάνω σχόλια από φιλους που γράφετε και αλήθεια δεν το πιστεύω. Αντιθέτως εγώ θεωρώ όλες τις κοπέλες που ξεκινάνε τον αγώνα της εξωσωματικής άξιες σεβασμού και άξιες θαυμασμού επίσης, γιατί όλο αυτό είναι πολύ δύσκολο και σωματικά και ψυχολογικά φυσικά. Πώς μπορείς να κρίνεις κάποιον που δίνει τέτοιον αγώνα για να πετύχει το στόχο του? Μονο αξιος θαυμασμού ειναι όποιος προσπαθεί και δεν το βάζει κάτω (Σε όλους τους τομείς όχι μόνο σε αυτόν). Δεν καταλαβαίνω ποτέ γιατί οι άνθρωποι θα πρέπει να περάσουμε ντε και καλά το ίδιο για να καταλάβουμε πόσο λάθος κάναμε με τη συμπεριφορά μας απέναντι σε ανθρώπους που ήδη περνάνε τα ζόρια τους. Λίγη συναισθηματική νοημοσύνη αφενός και λίγη ενσυναίσθηση ότι όλες εν δυνάμει μπορεί να βρεθούμε στην ίδια θέση δε θα έβλαπτε......Δεν αντέχω τους ανθρώπους ορισμένες φορές...

Μακάρι @Kat-Cat μου να πάνε όλα καλά! Έχω συνηθίσει στον πόνο με τόσες ωοληψίες χωρίς μέθη, αλλά σε αυτή τα χρειάστηκα! Όσο για τους φίλους που λες μόνο φίλοι δεν είναι. Φαντάσου εγώ που το έχω πει σε 2-3 ανθρώπους δικούς μου ούτε που με ρωτάνε εαν δεν τους πω. Η διακριτικότητα παίζει μεγάλο ρόλο γενικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Ωχ βρε κορίτσι μου περαστικά :(! Καλά αποτελέσματα να έχεις ! 

Ευχαριστώ γλυκιά μου! Κι εσύ το ίδιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat το θέμα τους τουλάχιστον σε δικούς μου " φίλους " δεν είναι η εξωσωματική γιατί δεν έχω πει σε εκείνους τίποτα ! Είναι που ψάχνουν τον λόγο που ακόμα δεν έχουμε παιδί ! Γιατί η μόδα τώρα πια είναι παιδί και μετά γάμος και σου λέει 5 χρόνια παντρεμένοι αυτοί δεν έχουν ! Δεν φτάνει το μυαλό τους δυστυχώς και ειλικρινά είναι ένα κομμάτι που εμένα με επηρέασε στο παρελθόν και μου έχει αφήσει πολλά αγκάθια ! Τώρα πια αν με ρωτήσουν κάποιοι από αυτούς λέω δεν θέλουμε παιδί ακόμα ! Βέβαια ξέρεις σε τέτοιους ανθρώπους ότι και να πεις εκείνοι το μεταφράζουν όπως θελουν για να σε μειώσουν ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η satya είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Ωοληψία σήμερα σε φυσικό, πήρανε 2 ωάρια και αύριο περιμένουμε την εξέλιξη, εαν προχωρήσει έστω και 1 είμαστε σε καλό δρόμο για ετ! Εντωμεταξύ δεν κάνω μέθη και έσπασε ένα αγγείο και πλημμύρισα με αίμα. Τον πόνο που τράβηξα επειδή μου πιέζανε την ωοθήκη να σταματήσει δεν λέγεται, κόντεψα να λυποθυμήσω!

Αχ satya καλή επιτυχία σου εύχομαι να προχωρήσουν κ τα δύο.χωρις μέθη ε;χαράς το κουράγιο σου τώρα είσαι εντάξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η satya είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Ωοληψία σήμερα σε φυσικό, πήρανε 2 ωάρια και αύριο περιμένουμε την εξέλιξη, εαν προχωρήσει έστω και 1 είμαστε σε καλό δρόμο για ετ! Εντωμεταξύ δεν κάνω μέθη και έσπασε ένα αγγείο και πλημμύρισα με αίμα. Τον πόνο που τράβηξα επειδή μου πιέζανε την ωοθήκη να σταματήσει δεν λέγεται, κόντεψα να λυποθυμήσω!

ΩΩΩΩ Καλημέρα αρχικά και εύχομαι να προχωρήσουν και τα δύο ... έχω κάνει 2 φορές χωρίς μέθη το θεωρώ τραγικό και δεν θέλω να το ξανακάνω ΠΟΤΕ ,,,, φαντάζομαι τώρα και την δική σου εμπειρία!!!!! Τουλάχιστον να σε ανταμείψει το αποτέλεσμα και χαλάλι!!!! Πολλή Πολλή θετική ενέργεια κι από εμένα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@satya Ωχ καλό μου.. Χωρίς μέθη... Απίστευτο που το έκανες μου φαίνεται. Πολύ γενναία! Να έχουμε γονιμοποίηση και των δυο εύχομαι ♥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@satya, περαστικά κορίτσι μου. Είσαι ήρωας πραγματικά! Όλες τις ευχές μου να προχωρήσουν τα εμβρυάκια σου. Τους έχω εμπιστοσύνη, με τόσα που κάνεις για αυτά, δε θα σε απογοητεύσουν. Αχ βρε κορίτσια πραγματικά νομίζω ότι ώρες - ώρες είμαστε όχι απλά ήρωες, αλλά super ήρωες με υπερφυσικές δυνάμεις. Δηλαδή τώρα σοβαρά ποιός τα αντέχει όλα αυτά οικειοθελώς κιόλας;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά @bebe2 όσες παντρευτήκαμε περνάμε τα ίδια είτε ένα χρονο παντρεμένες είτε 5. Το μυστικό τελικά ειναι να μη παντρεύεσαι. Θα σε ρωτάνε για πάντα πότε θα παντρευτείς και το θέμα παιδιού δε θα το θίγουν.

@satya να σε ρωτήσω γιατί κάνεις την ωοληψία χωρίς μέθη αλήθεια? επίσης στο φυσικό κύκλο μαζεύεις σε 2-3 κύκλους πχ αυγουλάκια/εμβρυάκια (καλώς εχόντων) και μετά προχωράς εμβρυομεταφορά? Ή κανεις ωοληψία και αν γονιμοποιηθεί κανεις απευθειας εμβρυομεταφορά αυτού του ενός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πριν μια ώρα βγήκαν τα αποτελέσματα της χοριακης αρνητική και πάλι .τελικά σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη δωρεά ωαρίων γιατί τα δικά μου δεν είναι καλα λόγω μεγαλύτερης ηλικίας οωθηκων όπως μου είπε η εμβρυολόγος.καλη τύχη σε σας εύχομαι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat εγώ του έλεγα να μη παντρευτούν να βάλουμε από πριν μπροστά,και γκρινιαζε ότι πως θα τα καταφέρουμε όλα μαζί τώρα βαραει το κεφάλι του.μωρε καλά κάνουν αυτοί που παντρεύονται μετά το καλύτερο.αλλα δε μου πήγαινε ποτέ το μυαλό ότι θα φτάσουμε ως εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Irini13i είπε:

Καλημέρα κορίτσια πριν μια ώρα βγήκαν τα αποτελέσματα της χοριακης αρνητική και πάλι .τελικά σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη δωρεά ωαρίων γιατί τα δικά μου δεν είναι καλα λόγω μεγαλύτερης ηλικίας οωθηκων όπως μου είπε η εμβρυολόγος.καλη τύχη σε σας εύχομαι !!!

Ειρηνακι μου λυπάμαι κορίτσι μου δεν ξέρω τι να σου πω μόνο κουράγιο κ υπομονή.θα συζητήσετε με το γιατρό σου κ θα βρείτε τη καλύτερη λύση.τελικα κορίτσια πράγματι βγαίνει με το χειρότερο τρόπο ο οκτωβρης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Λίγες ώρες ακόμα και να φύγει αυτός ο μήνας ! Ας ελπίσουμε ότι από αύριο θα αλλάξει η τύχη μας !! 

Στις 12 να μαζευτούμε να τον αποχαιρετισουμε με χαρά στα τσακιδια να πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Στις 12 να μαζευτούμε να τον αποχαιρετισουμε με χαρά στα τσακιδια να πάει.

Ακριβώς ! Και να υποδεχτούμε τον Νοέμβριο με τιμές !! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Στις 12 να μαζευτούμε να τον αποχαιρετισουμε με χαρά στα τσακιδια να πάει.

Εγώ δεσμεύομαι πάντως από τις 11:45 να είμαι εδώ. Σαν ρεβεγιόν πρωτοχρονιάς ένα πράγμα "πάει ο κακός ο μήνας ας γιορτάσουμε παιδιά''. 

Δεν έχω λόγια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Ακριβώς ! Και να υποδεχτούμε τον Νοέμβριο με τιμές !! ;)

Ατέλειωτες μου φάνηκε παντως σα να μη περνούσε ένα πράγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Εγώ δεσμεύομαι πάντως από τις 11:45 να είμαι εδώ. Σαν ρεβεγιόν πρωτοχρονιάς ένα πράγμα "πάει ο κακός ο μήνας ας γιορτάσουμε παιδιά''. 

Δεν έχω λόγια. 

Χαχαχαχα γρουσουζη μηνε φύγε τώρα πάει ή δική σου ή σειραα ήρθε ο νοεμβρης με τα δώρα με μωρακια και χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irini13i είπε:

Καλημέρα κορίτσια πριν μια ώρα βγήκαν τα αποτελέσματα της χοριακης αρνητική και πάλι .τελικά σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη δωρεά ωαρίων γιατί τα δικά μου δεν είναι καλα λόγω μεγαλύτερης ηλικίας οωθηκων όπως μου είπε η εμβρυολόγος.καλη τύχη σε σας εύχομαι !!!

Ειρηνάκι μου λυπάμαι πολύ. Θα έλεγα να μην προσπαθείς να πάρεις αποφάσεις τώρα που είσαι μέσα στην απογοήτευση, αλλά όταν θα συνέλθεις και θα έχεις καθαρό μυαλό. Αν όμως καταλήξεις ότι αυτή η λύση είναι για σένα, εγώ μέσα και μαζί σου κορίτσι μου. Και μην ακούσεις κανέναν που σκέφτεται στενόμυαλα και συντηρητικά. Το παν είναι να βρούμε το δρόμο μας προς την ευτυχία και την ηρεμία και να δώσουμε την αγάπη που έχουμε μέσα μας. Σου στέλνω μια αγκαλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Χαχαχαχα γρουσουζη μηνε φύγε τώρα πάει ή δική σου ή σειραα ήρθε ο νοεμβρης με τα δώρα με μωρακια και χαρά!!!

Είσαι το άλλο μου μισό!???.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ατέλειωτες μου φάνηκε παντως σα να μη περνούσε ένα πράγμα.

Πραγματικά ατελείωτος όμως μπαστακοθηκε και δεν έλεγε να φύγει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα να φοβάσαι λόγω ιστορικού - δυστυχώς όταν σου χει συμβεί το χειρότερο είναι κάπως αναπόφευκτο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου... Απλά θα σου πω κάτι που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν πάει και γυρνάει το μυαλό στις τρομακτικές σκέψεις και εικόνες του άσχημου παρελθόντος: μέσα μου μεγαλώνει ένα νέο μωράκι και δε του αξίζει να μην το γιορτάζω κάθε μέρα που είμαι έγκυος σ αυτό ❤️ Ολα καλά θα πάνε στο ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια 🙏 
    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...