Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Να ρωτήσω κάτι ? Με το κάπνισμα τι κάνετε ? Το έχετε κόψει ? Το έχετε μειώσει ? 

Εγώ δε καπνιζω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 και εγώ το έχω κόψει 33 χρόνια τώρα ? Δύσκολο να το κόψεις μαχαίρι.. Μήπως να προσπαθησεις μείωση για αρχή?

Η γιόγκα σίγουρα βοηθάει! Εγώ κάνω και βελονισμό και βοηθάει πάρα πολύ και στην καλύτερη αιμάτωση της μήτρας αλλά και στην μείωση του στρες πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@bebe2 και εγώ το έχω κόψει 33 χρόνια τώρα ? Δύσκολο να το κόψεις μαχαίρι.. Μήπως να προσπαθησεις μείωση για αρχή?

Η γιόγκα σίγουρα βοηθάει! Εγώ κάνω και βελονισμό και βοηθάει πάρα πολύ και στην καλύτερη αιμάτωση της μήτρας αλλά και στην μείωση του στρες πολύ.

Όταν ξεκίνησα τον Μάιο το έκοψα μαχαίρι μετά από την στεναχώρια το άρχισα ξανά ! Τώρα προσπαθώ να το μειώσω αλλά σκέφτομαι ότι πρέπει να το κόψω πάλι μαχαίρι αλλιώς παρασύρομαι η αλήθεια είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Να ρωτήσω κάτι ? Με το κάπνισμα τι κάνετε ? Το έχετε κόψει ? Το έχετε μειώσει ? 

Αχ, αχ, αχ πονεμένη ιστορία. Το μειώνω και το αυξάνω συνέχεια. Το είχα μειώσει στα 5 περιμένοντας την ε/τ τώρα τα κάνω μαζεμένα (όσο γίνεται λόγω κρυώματος). Τα ίδια και στη διέγερση, τα ίδια και στην προηγούμενη ετ, τα ίδια και τους μήνες με την ωορρηξία από την μεριά της σάλπιγγας μετά την ωορρηξία. Μείωσε το bebe μου να μη δυσκολευτείς, (εμένα με άφηνε 5 μέχρι τη χοριακή προκειμένου να μην έχω άγχος, αλλά δεν έκανα - μόνο 2 τις ώρες που περίμενα τη χοριακή και κόντευα να τρελαθώ - είχα και το αρνητικό τεστάκι και λέω με δυο τσιγάρα δεν θα γίνει και τίποτα). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αχ, αχ, αχ πονεμένη ιστορία. Το μειώνω και το αυξάνω συνέχεια. Το είχα μειώσει στα 5 περιμένοντας την ε/τ τώρα τα κάνω μαζεμένα (όσο γίνεται λόγω κρυώματος). Τα ίδια και στη διέγερση, τα ίδια και στην προηγούμενη ετ, τα ίδια και τους μήνες με την ωορρηξία από την μεριά της σάλπιγγας μετά την ωορρηξία. Μείωσε το bebe μου να μη δυσκολευτείς, (εμένα με άφηνε 5 μέχρι τη χοριακή προκειμένου να μην έχω άγχος, αλλά δεν έκανα - μόνο 2 τις ώρες που περίμενα τη χοριακή και κόντευα να τρελαθώ - είχα και το αρνητικό τεστάκι και λέω με δυο τσιγάρα δεν θα γίνει και τίποτα). 

Εγώ από την ωοληψια μέχρι και πριν διαπιστώσω ότι ήταν βιοχημική είχα κάνει ένα μόνο μπροστά σε φίλους γιατι με κοιτάνε στην κοιλιά αν πίνω αν καπνίζω για να δουν αν είμαι έγκυος ( έχω και τέτοια εγώ ) κατά τ' αλλά δεν καπνισα ! Τώρα έχω ένα πακέτο μόλις τελειώσει λέω να μην πάρω άλλο ! Μόνο ένα για τα μάτια του κόσμου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η bebe2 είπε:

Εγώ από την ωοληψια μέχρι και πριν διαπιστώσω ότι ήταν βιοχημική είχα κάνει ένα μόνο μπροστά σε φίλους γιατι με κοιτάνε στην κοιλιά αν πίνω αν καπνίζω για να δουν αν είμαι έγκυος ( έχω και τέτοια εγώ ) κατά τ' αλλά δεν καπνισα ! Τώρα έχω ένα πακέτο μόλις τελειώσει λέω να μην πάρω άλλο ! Μόνο ένα για τα μάτια του κόσμου !

Το καλύτερο θα κάνεις! Άμα έχεις και τέτοια πες έχω αμυγδαλίτιδα με πονάει ο λαιμός μου (πάει το τσιγάρο), και παίρνω αντιβίωση (πάει και το αλκοόλ). Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να κοιτάνε τη δουλεία τους και όχι την κοιλιά σου, αλλά τί να κάνουμε. Πολλές φορές νομίζουν ότι δείχνουν ενδιαφέρον με αυτόν τον τρόπο, οπότε δεν τους παρεξηγούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Το καλύτερο θα κάνεις! Άμα έχεις και τέτοια πες έχω αμυγδαλίτιδα με πονάει ο λαιμός μου (πάει το τσιγάρο), και παίρνω αντιβίωση (πάει και το αλκοόλ). Το καλύτερο βέβαια θα ήταν να κοιτάνε τη δουλεία τους και όχι την κοιλιά σου, αλλά τί να κάνουμε. Πολλές φορές νομίζουν ότι δείχνουν ενδιαφέρον με αυτόν τον τρόπο, οπότε δεν τους παρεξηγούμε. 

Η δική μου περίπτωση έχει φύγει από το θέμα του ενδιαφέροντος δυστυχώς και έχει φτάσει τα επίπεδα κουτσομπολιού και κακίας αλλά πλέον δεν δίνω σημασία γιατί για ένα μεγάλο διάστημα μου έκανε πολύ μεγάλο κακο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@bebe2 και εγώ το έχω κόψει 33 χρόνια τώρα ? Δύσκολο να το κόψεις μαχαίρι.. Μήπως να προσπαθησεις μείωση για αρχή?

Η γιόγκα σίγουρα βοηθάει! Εγώ κάνω και βελονισμό και βοηθάει πάρα πολύ και στην καλύτερη αιμάτωση της μήτρας αλλά και στην μείωση του στρες πολύ.

Τι εννοεις 33 χρόνια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κι εγω εδω καπνιστρια. @bebe2 μου, κάπνιζα στριφτό 15-18 τσιγάρα ημερησιως. Στις διεγερσεις και μεχρι την ημερα των ετ το μειωνα. Προσπαθουσα να κανω 5-8 την ημερα. Το τελευταιο το καπνιζα πριν μπουμε στο κεντρο για την ετ. Υπομονη, ειναι δυσκολο, το ξερω. Αμα μπορεις να το κοψεις ακομη καλυτερα. Εγω δεν μπορουσα στη φαση της διεγερσης. 

@Kat-Cat μου μην σκεφτεσαι ακομη τον δρόμο της εξωσωματικης. Ξερω οτι ειναι δυσκολο να αποβαλλεις εντελως το αγχος και τις σκεψεις γυρω απο το θεμα μωρο και συλληψη. Τα περασα κι εγω. Ομως ειμαι αισιοδοξη οτι θα τα καταφερετε συντομα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. Η αλήθεια ειναι ότι είμαι αρκετά καλά τον τελευταιο καιρό και ελπίζω και για λίγο καιρό ακομα να συνεχίσω έτσι. Εχω ηρεμήσει αρκετα. Εντάξει 100% δεν το αποβάλλεις το αγχος. Γενικα βαζω πραγματα στο πίσω μέρος του μυαλού μου, έτσι σαν ψυχολογική προετοιμασία, λόγω ηλικίας κυρίως. Εκεί επισπεύδονται όλα, διαφορετικά το 4-5-6-7 μήνες προσπαθειας δνε είναι τίποτα το φοβερό σε κανονικές συνθήκες. Θα δούμε. Εχω αισιοδοξία παραδόξως για τον χαρακτήρα μου (συγκρατημένη σαφώς :P ). Αντε να δούμε πως θα κυλήσει και ο επόμενος μήνας για όλες τις κοπέλες εδώ μεσα. Νομίζω ειναι από τις λίγες φορές που συμπίπτουν τόσες προσπαθειες μαζεμένες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@bebe2 και εγώ το έχω κόψει 33 χρόνια τώρα ? Δύσκολο να το κόψεις μαχαίρι.. Μήπως να προσπαθησεις μείωση για αρχή?

Η γιόγκα σίγουρα βοηθάει! Εγώ κάνω και βελονισμό και βοηθάει πάρα πολύ και στην καλύτερη αιμάτωση της μήτρας αλλά και στην μείωση του στρες πολύ.

Καλησπέρα σε όλες! @Magaiver είπες το έχεις κόψει 33 χρόνια? Μπράβο σου! Κι εγώ κάπνιζα και το έκοψα μαχαίρι εδώ και 15 χρόνια! Πάντως όντως ο βελονισμός και ο διαλογισμός βοηθάνε πάρα πολύ στα θέματά μας και ειδικά οι αναπνοές για να χαλαρώνουμε. Εαν θέλετε κάποια στιγμή κάνουμε μια συνάντηση για τεχνικές αναπνοής

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Τι εννοεις 33 χρόνια????

??? Βρε κορίτσια χιουμορ ήταν... Πως γίνεται να το έχω κόψει 33 χρόνια..?! Εννοούσα ότι δεν καπνίζω (από τότε που γεννήθηκα εξου και το 33)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η bebe2 είπε:

Η δική μου περίπτωση έχει φύγει από το θέμα του ενδιαφέροντος δυστυχώς και έχει φτάσει τα επίπεδα κουτσομπολιού και κακίας αλλά πλέον δεν δίνω σημασία γιατί για ένα μεγάλο διάστημα μου έκανε πολύ μεγάλο κακο ! 

Αν είναι δυνατόν! Τι μαλ.. κάνουν οι φίλοι σου. Βασικά αυτό που κάνουν μόνο σε δύσκολη θέση μπορεί να σε φέρει. Είναι από άλλη διάσταση και δεν το καταλαβαίνουν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Αν είναι δυνατόν! Τι μαλ.. κάνουν οι φίλοι σου. Βασικά αυτό που κάνουν μόνο σε δύσκολη θέση μπορεί να σε φέρει. Είναι από άλλη διάσταση και δεν το καταλαβαίνουν? 

Προφανώς όπως καταλαβαίνεις δεν μπορείς να τους αποκαλείς φίλους τουλάχιστον με την σημασία της λεξης όπως την γνωρίζουμε ! Δεν το έχουν ζήσει και ευτυχώς δηλαδή γιατί με τα μυαλά που έχουν δεν θα το άντεχαν ! Έχει υποθει βέβαια ότι αφού έχω σκυλο δεν χρειάζομαι και παιδί !! Ήταν η παρηγοριά αυτή !!! Τέλος πάντων ας μην τα συζητάμε αυτά γιατί ανεβάζω πίεση ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

??? Βρε κορίτσια χιουμορ ήταν... Πως γίνεται να το έχω κόψει 33 χρόνια..?! Εννοούσα ότι δεν καπνίζω (από τότε που γεννήθηκα εξου και το 33)

Χαχαχαχαχ! Φαντάσου ότι ήθελα να σε ρωτήσω πόσο είσαι αλλά από διακριτικότητα δεν το έκανα σε περίπτωση που ήσουν άνω των 45!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@satya λόγω επαγγέλματος διαβάζω επιστημονικά άρθρα επί του θέματος σε γνωστά περιοδικά με θέματα υπογονιμοτητας και υποβοηθουμενης αναπαραγωγής. Ο βελονισμός είναι πραγματικά πολύ ωφέλιμος. Προσφέρουν σε μεγάλα κέντρα από ότι είδα και στην Ελλάδα. Είναι όμως πανάκριβη υπηρεσία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Προφανώς όπως καταλαβαίνεις δεν μπορείς να τους αποκαλείς φίλους τουλάχιστον με την σημασία της λεξης όπως την γνωρίζουμε ! Δεν το έχουν ζήσει και ευτυχώς δηλαδή γιατί με τα μυαλά που έχουν δεν θα το άντεχαν ! Έχει υποθει βέβαια ότι αφού έχω σκυλο δεν χρειάζομαι και παιδί !! Ήταν η παρηγοριά αυτή !!! Τέλος πάντων ας μην τα συζητάμε αυτά γιατί ανεβάζω πίεση ! 

Πραγματικά bebe2 έχω μείνει... Τι βλακείες μπορεί να πει ένας άνθρωπος! Εσύ τους έχεις πει λεπτομέρειες για την εξωσωματική? Μην αφήνεις περιθώρια σε τέτοια άτομα να σε πληγώνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πραγματικά bebe2 έχω μείνει... Τι βλακείες μπορεί να πει ένας άνθρωπος! Εσύ τους έχεις πει λεπτομέρειες για την εξωσωματική? Μην αφήνεις περιθώρια σε τέτοια άτομα να σε πληγώνουν!

Δεν έχω πει τιποτα μόνο γονεις ξέρουν ! Έμαθα τώρα πια!!  Ούτε θα το πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Δεν έχω πει τιποτα μόνο γονεις ξέρουν ! Έμαθα τώρα πια!!  Ούτε θα το πω! 

Πολύ καλά θα κάνεις! Πραγματικά πολύ σωστή απόφαση με τέτοια άτομα! Βέβαια ελπίζω εάν ήξεραν ότι παλεύεις τόσο και περνάς δύσκολα σε αυτό το κομμάτι να μην λέγανε τέτοια κακόγουστα αστειάκια!

Εγώ το έχω πει σε όλους μου τους φίλους για την εξωσωματική (έχω κάνει και δυο χειρουργεία και ξέρουν το ιστορικό μου) αλλά ευτυχώς είναι διακριτικοί και βοηθητικοι. Βέβαια κάποιες φορές με τις ερωτήσεις οι φίλοι ακόμα και με καλές προθέσεις μπορεί να σε πληγώσουν..Θέλει προσοχή αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πολύ καλά θα κάνεις! Πραγματικά πολύ σωστή απόφαση με τέτοια άτομα! Βέβαια ελπίζω εάν ήξεραν ότι παλεύεις τόσο και περνάς δύσκολα σε αυτό το κομμάτι να μην λέγανε τέτοια κακόγουστα αστειάκια!

Εγώ το έχω πει σε όλους μου τους φίλους για την εξωσωματική (έχω κάνει και δυο χειρουργεία και ξέρουν το ιστορικό μου) αλλά ευτυχώς είναι διακριτικοί και βοηθητικοι. Βέβαια κάποιες φορές με τις ερωτήσεις οι φίλοι ακόμα και με καλές προθέσεις μπορεί να σε πληγώσουν..Θέλει προσοχή αυτό!

Κοίτα ένα ζευγάρι παντρεμένο 5 χρόνια με ένα εξωμήτριο στο ιστορικό του νομίζω ότι όλοι καταλαβαίνουν ότι προσπαθούν και το θέλουν πιο πολυ από τους έξω ! Δεν νομίζω ότι αν ήξεραν τι πραγματικά έχω περάσει θα το καταλάβαιναν και όταν τα λένε και γυναίκες που είναι και μάνες είναι ακόμα χειρότερο τουλάχιστον στο δικό μου μυαλό ! Ασε που παθολογικά δεν μας έχουν βρει κανένα πρόβλημα  μόνο  εικάζουν  ότι ίσως είναι  κατι που δημιουργήθηκε  με την αφαίρεση σάλπιγγας ! Το  ψυχολογικό κομμάτι  ολα αυτά τα χρόνια έχει  παίξει  τεράστιο  ρόλο  για μένα  τουλάχιστον  ! ! Τέλος πάντων θα έρθει η στιγμή που θα απαντήσω τώρα δεν απαντάω γιατί θα φανεί αδυναμία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Κοίτα ένα ζευγάρι παντρεμένο 5 χρόνια με ένα εξωμήτριο στο ιστορικό του νομίζω ότι όλοι καταλαβαίνουν ότι προσπαθούν και το θέλουν πιο πολυ από τους έξω ! Δεν νομίζω ότι αν ήξεραν τι πραγματικά έχω περάσει θα το καταλάβαιναν και όταν τα λένε και γυναίκες που είναι και μάνες είναι ακόμα χειρότερο τουλάχιστον στο δικό μου μυαλό ! Ασε που παθολογικά δεν μας έχουν βρει κανένα πρόβλημα  μόνο  εικάζουν  ότι ίσως είναι  κατι που δημιουργήθηκε  με την αφαίρεση σάλπιγγας ! Το  ψυχολογικό κομμάτι  ολα αυτά τα χρόνια έχει  παίξει  τεράστιο  ρόλο  για μένα  τουλάχιστον  ! ! Τέλος πάντων θα έρθει η στιγμή που θα απαντήσω τώρα δεν απαντάω γιατί θα φανεί αδυναμία! 

Ναι δίκιο εχεις. Θα έπρεπε να το καταλαβαίνουν από μόνοι τους ότι το θέλετε πολύ και προσπαθείτε. Σου λένε τέτοιες εκφράσεις γυναίκες που είναι μητέρες? Ρε bebe2 μήπως να αναθεωρήσεις την παρέα με τέτοια άτομα? Αλήθεια έχω μείνει! Δεν μπορώ να το διανοηθώ ότι λένε τέτοιες μπαρούφες. Εσύ τι κάνεις εκείνη την ώρα? Κανείς ότι δεν το άκουσες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η sansa είπε:

Και εγώ κορίτσι έπαιρνα 2 prezolon των 5 mg κάθε μέρα,έτσι μου είπε η αιματολόγος,ο γυναικολόγος στο κέντρο δεν ήθελε να μου δώσει καθόλου.Εγώ τον αγνόησα και ακολούθησα τη θεραπεία της αιματολόγου.Βέβαια την ξεκινάω από τη πρώτη μέρα διέγερσης και μέχρι τη χοριακή.

αντιπηκτικές εκανες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αντζυ μου τι κανεις? Εισαι σε προετοιμασια?

Εγω με τον πρωτο γιατρο ενα πρεζολόν των 5.

Τωρα, με την καινουρια γιατρο επαιρνα medrol δύο την ημερα των 4mg.

δεν ξεκινησα ακομα....απλα ρωταω για να ξερω.....υπολογιζω στις 12νοεβριου να αδιαθετησω,,,,εσυ εκανες αντιπηκτικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@bebe2 αχ αχ να μη κάνουμε παρέα στους είχα συγυρισει σε δέκα δευτέρα κάτι τετοιες.εμενα δε με ρωτάει κανεις τέτοια αν πάει να γίνει νύξη για μωρά λεω άντε γεια τη τσάντα μου και σ άλλη παραλία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...