Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Τέλεια!!!!!!!!!!! Προβλέπω πολλά εμβρυάκια!!!!!!!!!!

Εγώ δεν χαρηκα τόσο έκανα λιγότερα από την προηγούμενη φορά ας ελπίζουμε ότι θα είναι πιο ποιοτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Άσε στενοχωρήθηκα πολύ,μακαρι να μπορούσα να σου πω.πραγματικα είμαι να σκασω λιγάκι.τωρα τώρα θα του κάνω ενεσουλα να φούσκωσει κι άλλο.α είναι τούρμπο κ το ενδομητριο.

Δεν πρέπει να στεναχωριέσαι για τίποτα κοριτσάκι μου... βάλε παρωπίδες κ μην δίνεις σε κανέναν σημασία... μόνο στα αυγουλάκια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zeta. είπε:

Δεν πρέπει να στεναχωριέσαι για τίποτα κοριτσάκι μου... βάλε παρωπίδες κ μην δίνεις σε κανέναν σημασία... μόνο στα αυγουλάκια σου!!!

Ουπς δεν με αφήνει να βάλω αλλά like σήμερα.like λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ δεν χαρηκα τόσο έκανα λιγότερα από την προηγούμενη φορά ας ελπίζουμε ότι θα είναι πιο ποιοτικά.

Ετσι είναι... όλα καλά θα πάνε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,πριν μία ώρα γύρισα από τον υπέρηχο.Οι αιματολογικές καλές ήτανε,αν εξαιρέσεις την fsh η οποία ήταν υψηλή,παίζει τελικά πολύ από κύκλο σε κύκλο.Δε μου ειπε για κύστη,μάλλον υποχώρησε,είδε 5 μικρά ωοθυλακια και από αύριο ξεκινάω φεμαρα και από μεθαύριο μενοπουρ και γκοναλ.Το μενοπουρ βέβαια είναι ανοιχτό από τις 27/9,αλλά μου είπε δε πειράζει,γιατρός είναι κάτι ξέρει έτσι;Τώρα το Σάββατο είναι ο πρώτος υπέρηχος και με έχει φάει το άγχος αν θα προχωρήσουν,δε πιστεύω βρε κορίτσια να πάθω πάλι τα ίδια.Δε μπορούμε να βρούμε την ηρεμία μας.Το απόγευμα έχω οδοντίατρο,ξεμπερδευω και με την απονεύρωση.Το σύζυγο θα τον σκοτώσω,με έχει τρελάνει,είναι να κάνει εξετάσεις καλλιέργεια σπέρματος και τα λοιμώδη και σήμερα μας τις έγραψε ουρολογος και τρέχουμε.Ενα πράγμα κάνει και αυτό με το ζόρι,έλεος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,πριν μία ώρα γύρισα από τον υπέρηχο.Οι αιματολογικές καλές ήτανε,αν εξαιρέσεις την fsh η οποία ήταν υψηλή,παίζει τελικά πολύ από κύκλο σε κύκλο.Δε μου ειπε για κύστη,μάλλον υποχώρησε,είδε 5 μικρά ωοθυλακια και από αύριο ξεκινάω φεμαρα και από μεθαύριο μενοπουρ και γκοναλ.Το μενοπουρ βέβαια είναι ανοιχτό από τις 27/9,αλλά μου είπε δε πειράζει,γιατρός είναι κάτι ξέρει έτσι;Τώρα το Σάββατο είναι ο πρώτος υπέρηχος και με έχει φάει το άγχος αν θα προχωρήσουν,δε πιστεύω βρε κορίτσια να πάθω πάλι τα ίδια.Δε μπορούμε να βρούμε την ηρεμία μας.Το απόγευμα έχω οδοντίατρο,ξεμπερδευω και με την απονεύρωση.Το σύζυγο θα τον σκοτώσω,με έχει τρελάνει,είναι να κάνει εξετάσεις καλλιέργεια σπέρματος και τα λοιμώδη και σήμερα μας τις έγραψε ουρολογος και τρέχουμε.Ενα πράγμα κάνει και αυτό με το ζόρι,έλεος.

Είδες σανσα μου όλα πήγαν καλά,καλη αρχή να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,πριν μία ώρα γύρισα από τον υπέρηχο.Οι αιματολογικές καλές ήτανε,αν εξαιρέσεις την fsh η οποία ήταν υψηλή,παίζει τελικά πολύ από κύκλο σε κύκλο.Δε μου ειπε για κύστη,μάλλον υποχώρησε,είδε 5 μικρά ωοθυλακια και από αύριο ξεκινάω φεμαρα και από μεθαύριο μενοπουρ και γκοναλ.Το μενοπουρ βέβαια είναι ανοιχτό από τις 27/9,αλλά μου είπε δε πειράζει,γιατρός είναι κάτι ξέρει έτσι;Τώρα το Σάββατο είναι ο πρώτος υπέρηχος και με έχει φάει το άγχος αν θα προχωρήσουν,δε πιστεύω βρε κορίτσια να πάθω πάλι τα ίδια.Δε μπορούμε να βρούμε την ηρεμία μας.Το απόγευμα έχω οδοντίατρο,ξεμπερδευω και με την απονεύρωση.Το σύζυγο θα τον σκοτώσω,με έχει τρελάνει,είναι να κάνει εξετάσεις καλλιέργεια σπέρματος και τα λοιμώδη και σήμερα μας τις έγραψε ουρολογος και τρέχουμε.Ενα πράγμα κάνει και αυτό με το ζόρι,έλεος.

ολα καλα λοιπον!!! καλη αρχη! ολα θα  γινουν με ηρεμια !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,πριν μία ώρα γύρισα από τον υπέρηχο.Οι αιματολογικές καλές ήτανε,αν εξαιρέσεις την fsh η οποία ήταν υψηλή,παίζει τελικά πολύ από κύκλο σε κύκλο.Δε μου ειπε για κύστη,μάλλον υποχώρησε,είδε 5 μικρά ωοθυλακια και από αύριο ξεκινάω φεμαρα και από μεθαύριο μενοπουρ και γκοναλ.Το μενοπουρ βέβαια είναι ανοιχτό από τις 27/9,αλλά μου είπε δε πειράζει,γιατρός είναι κάτι ξέρει έτσι;Τώρα το Σάββατο είναι ο πρώτος υπέρηχος και με έχει φάει το άγχος αν θα προχωρήσουν,δε πιστεύω βρε κορίτσια να πάθω πάλι τα ίδια.Δε μπορούμε να βρούμε την ηρεμία μας.Το απόγευμα έχω οδοντίατρο,ξεμπερδευω και με την απονεύρωση.Το σύζυγο θα τον σκοτώσω,με έχει τρελάνει,είναι να κάνει εξετάσεις καλλιέργεια σπέρματος και τα λοιμώδη και σήμερα μας τις έγραψε ουρολογος και τρέχουμε.Ενα πράγμα κάνει και αυτό με το ζόρι,έλεος.

Sansa μου έχουμε ήδη ένα παιδί η καθεμιά μας... τον άντρα μας? όλα καλά θα πάνε με τα ωαριάκια σου. Προσπάθησε να αποβάλλεις το άγχος σου... θετική ενέργεια!!!!! Θα έχουμε πολλές εγκυούλες τον Νοέμβριο!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 μια χαρα! Καλη συνεχεια με καλα ωαριάκια!

@Magaiver κινεγω ειχα διαρκώς τον ίδιο φόβο για το ενδομητριωμα στην ωοθηκη. Ηταν ο μονος μου φοβος στις δυο διεγερσεις που εκανα. Τελικα ομως δεν μεγαλωσε. Ευχομαι κ σε σενα το ιδιο, να εχει μεινει στασιμο. Πιστευω τα πονακια ειναι φυσιολογικα με τις ορμονες που πηρες. 

@bebe2 περασες κι εσυ πολλα...ευχομαι ολα να πανε καλα αυτη τη φορα

@foteini.am λυπαμαι πολυ για το αππτελεσμα. Ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ειναι η τυχερη σας. Μην το βαζεις κατω. 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου και σε σενα καλη επιτυχια!

@satya με το καλο η ωοληψια!! Ολα να πανε καλα!

@Πιου-πιου μου διαβασα οτι εισαι καλυτερα με το κρυωματακι. Μπραβο. Μην πεσεις ψυχολογικα πίου μου. Ο επομενος μηνας θα ειναι ο τυχερος.!! 

Φιλια σε ολες κοριτσια καλα!! 

 

 

 

@nikona Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ! Σε φιλώ γλυκά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια κατα την ετ ποσο prezolon παιρνατε την ημερα??ο γυναικολογος μου ειπα 1 των 5 και η αιματολογος 2 των 5...

2 των 5 mg από την αιματολογο, απλά μου το πρόσθετε 10-15 μέρες πριν την ετ... Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια κατα την ετ ποσο prezolon παιρνατε την ημερα??ο γυναικολογος μου ειπα 1 των 5 και η αιματολογος 2 των 5...

Αντζυ μου τι κανεις? Εισαι σε προετοιμασια?

Εγω με τον πρωτο γιατρο ενα πρεζολόν των 5.

Τωρα, με την καινουρια γιατρο επαιρνα medrol δύο την ημερα των 4mg.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κορτιζόνη ειναι bebe

Εγώ δεν πήραν ποτέ... Τώρα μου την ανέφεραν να την πάρω στην Τρίτη προσπάθεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια κατα την ετ ποσο prezolon παιρνατε την ημερα??ο γυναικολογος μου ειπα 1 των 5 και η αιματολογος 2 των 5...

Και εγώ κορίτσι έπαιρνα 2 prezolon των 5 mg κάθε μέρα,έτσι μου είπε η αιματολόγος,ο γυναικολόγος στο κέντρο δεν ήθελε να μου δώσει καθόλου.Εγώ τον αγνόησα και ακολούθησα τη θεραπεία της αιματολόγου.Βέβαια την ξεκινάω από τη πρώτη μέρα διέγερσης και μέχρι τη χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κορτιζόνη ειναι bebe

Τώρα που το ειπατε δεν μου έγραψε κορτιζονη περίεργο.μηπως επειδή θα κάνω τις αντιπηκτικες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 παρολο που δεν ειμαι ειδημων στις εξωσωματικες, απο τα λιγα ιατρικα που κατέχω την κορτιζόνη λογικά τη δινουν για καταστολή του ανοσοποιητικού προκειμένου να μην επιτεθεί αυτό στο εμβρυο. Φανταζομαι μετα απο αποτυχημένες εξωσωματικες ή αποβολες. Αλλά δεν πιστευω οτι ειναι στην υποχρεωτική αγωγή που παίρνει η καθεμια. Αυτο κρινεται από το ιστορικο πιστεύω της καθεμιας. Οπως και να χει κορτιζονη ειναι, ενα ισχυρο φάρμακο και αυτο. Δεν τη δινεις έτσι και χωρίς λόγο μαζί με τοσα αλλα φαρμακα που ουτως ή αλλως παιρνετε. Ο κάθε γιατρός τη δίνει με το δικό του σκεπτικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Bloublou85 παρολο που δεν ειμαι ειδημων στις εξωσωματικες, απο τα λιγα ιατρικα που κατέχω την κορτιζόνη λογικά τη δινουν για καταστολή του ανοσοποιητικού προκειμένου να μην επιτεθεί αυτό στο εμβρυο. Φανταζομαι μετα απο αποτυχημένες εξωσωματικες ή αποβολες. Αλλά δεν πιστευω οτι ειναι στην υποχρεωτική αγωγή που παίρνει η καθεμια. Αυτο κρινεται από το ιστορικο πιστεύω της καθεμιας. Οπως και να χει κορτιζονη ειναι, ενα ισχυρο φάρμακο και αυτο. Δεν τη δινεις έτσι και χωρίς λόγο μαζί με τοσα αλλα φαρμακα που ουτως ή αλλως παιρνετε. Ο κάθε γιατρός τη δίνει με το δικό του σκεπτικό.

Πήρα τις άλλες δύο φορές,θα το ξέχασε δε πειράζει όταν πάω θα το θυμισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Πήρα τις άλλες δύο φορές,θα το ξέχασε δε πειράζει όταν πάω θα το θυμισω.

αν είχες παρει ρωτα τον, Πωπω ρε κοριτσια παντως.....το θαυμαζω ολο αυτο. Μπράβο σας και παλι σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αν είχες παρει ρωτα τον, Πωπω ρε κοριτσια παντως.....το θαυμαζω ολο αυτο. Μπράβο σας και παλι σε ολες.

Τι να κάνουμε kat cat μου πιστεύω κάποια μέρα να τα θυμόμαστε κ να γελαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 δεν εχει σχεση η κορτιζονη με τις αντιπηκτικες. Ισως ο γιατρος αυτος δεν την συστήνει. Δεν ειναι υποχρεωτικο. Καθε γιατρος εχει την τακτικη του.

Εσυ ρωτα τον ομως σε περιπτωση που το ξεχασε. 

Εγω τωρα την ειχα ξεκινησει δυο ή τρις ημέρες μετα την ωοληψια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τι να κάνουμε kat cat μου πιστεύω κάποια μέρα να τα θυμόμαστε κ να γελαμε.

Κορίτσι εγώ να φανταστείς έχω χασιμοτο,υποθυροειδισμο,αυτοανοσο με υψηλά αντισώματα και στις δύο πρώτες προσπάθειες δε μου έδωσαν,έπρεπε να πάω στην αιματολογο για να μου τη προσθέσει στη θεραπεία της.Αυτοανοσο χωρίς κορτιζόνη δε γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...