Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου εύχομαι να είναι σούπερ. 

@Bloublou85, άντε πήγαινε σ΄αυτό το γιατρό, μας έφαγε η αγωνία.

@Magaiver, μην ανησυχείς. Μετά τη διέγερση είναι φυσιολογικό να πονούν οι ωοθήκες. Είχα πόνους για 2 μήνες μετά. Νομίζω και όλα τα κορίτσια, θα σου πουν το ίδιο. Άκου και ένα άκυρο που διάβασα Η ηλιοφάνεια αυξάνει τα ποσοστά επιτυχίας της εξωσωματικής!

@bebe2, μου φτιάχνεις τη διάθεση με την αισιοδοξία σου κοριτσάκι. Να είναι τυχερός ο Νοέμβρης, να έχουμε μόνο τύχη και καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου η αλήθεια είναι από τον Μάιο που μπήκα στην διαδικασία εξωσωματικής ήμουν πολύ αισιόδοξη και πολύ ήρεμη και αν και τα πράγματα τελικά δεν μου πήγαν καλά δεν το έβαλα κάτω ! Μετά από ένα εξωμήτριο πριν 5 χρόνια που πήγα να χάσω τη ζωή μου και μια βιοχημική τον Ιούνιο ευτυχώς ελπίζω ακόμα γιατί το θέλω πάρα πολύ ! Αφού και ο άντρας μου με τις αντιδράσεις μου με λέει πολεμιστή και κατσαριδακι ???? καθόλου γλυκό το κατσαριδακι το ξέρω αλλά το ότι πιστεύει στη δύναμη της θέλησης μου με ικανοποιεί ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

@Πιου-πιου η αλήθεια είναι από τον Μάιο που μπήκα στην διαδικασία εξωσωματικής ήμουν πολύ αισιόδοξη και πολύ ήρεμη και αν και τα πράγματα τελικά δεν μου πήγαν καλά δεν το έβαλα κάτω ! Μετά από ένα εξωμήτριο πριν 5 χρόνια που πήγα να χάσω τη ζωή μου και μια βιοχημική τον Ιούνιο ευτυχώς ελπίζω ακόμα γιατί το θέλω πάρα πολύ ! Αφού και ο άντρας μου με τις αντιδράσεις μου με λέει πολεμιστή και κατσαριδακι ???? καθόλου γλυκό το κατσαριδακι το ξέρω αλλά το ότι πιστεύει στη δύναμη της θέλησης μου με ικανοποιεί ! 

Μπράβο μπεμπε μου. Μην το βάζεις κάτω με τίποτα. Φαίνεται από αυτά που γράφεις πόσο πολεμιστής είσαι. Το βρίσκω πολύ γλυκό το κατσαριδάκι, και αν μου επιτρέπεις θα σε λέω και εγώ !!! Με την καλή ψυχολογία ανεβάζουμε ακόμα περισσότερο τα ποσοστά επιτυχίας. Όλα θα πάνε τέλεια κορίτσι μου.[smilie=love9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου εύχομαι να είναι σούπερ. 

@Bloublou85, άντε πήγαινε σ΄αυτό το γιατρό, μας έφαγε η αγωνία.

@Magaiver, μην ανησυχείς. Μετά τη διέγερση είναι φυσιολογικό να πονούν οι ωοθήκες. Είχα πόνους για 2 μήνες μετά. Νομίζω και όλα τα κορίτσια, θα σου πουν το ίδιο. Άκου και ένα άκυρο που διάβασα Η ηλιοφάνεια αυξάνει τα ποσοστά επιτυχίας της εξωσωματικής!

@bebe2, μου φτιάχνεις τη διάθεση με την αισιοδοξία σου κοριτσάκι. Να είναι τυχερός ο Νοέμβρης, να έχουμε μόνο τύχη και καλά αποτελέσματα!

Μακάρι να έχεις δίκιο και να είναι από την διέγερση γιατί δεν θέλω πάλι χειρουργείο ? Είναι το χειρότερο μου να είμαι ανήμπορη σε ένα κρεβάτι και να πονώ..

Λόγω της πρόσληψης βιταμίνης D από τον ηλιο. Σωστά? Είχα διαβάσει και έγω παρόμοιο άρθρο για την ηλιοφάνεια και ότι η εξωσωματική εχει μεγαλύτερη πιθανότητα επιτυχίας μετά το καλοκαίρι. Στην δική μου την περίπτωση πάντως ήταν αλήθεια. Αυτός ο κύκλος του ήταν καλύτερος από εκείνον του Μαΐου.

Πώς είσαι εσύ? Έχουν υποχωρήσει τα συμπτώματα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μπράβο μπεμπε μου. Μην το βάζεις κάτω με τίποτα. Φαίνεται από αυτά που γράφεις πόσο πολεμιστής είσαι. Το βρίσκω πολύ γλυκό το κατσαριδάκι, και αν μου επιτρέπεις θα σε λέω και εγώ !!! Με την καλή ψυχολογία ανεβάζουμε ακόμα περισσότερο τα ποσοστά επιτυχίας. Όλα θα πάνε τέλεια κορίτσι μου.[smilie=love9.gif]

Φυσικά μπορείς να με λες δεν έχω πρόβλημα ! :) Ολα να πάνε τέλεια σε όλες μας γιατί μόνο εμείς ξέρουμε τι δύναμη χρειάζεται ! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τελικά 8 μεγάλωσαν τα άλλα δύο μικρούλα δεν.οιστραδιολη προγεστερόνη πολύ καλές,τωρα να δω αν θα μου αυξήσει τη δόση.

Tέλεια!Υπέροχα!Φανταστικά! Πάμε γερά κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μια χαρα! Καλη συνεχεια με καλα ωαριάκια!

@Magaiver κινεγω ειχα διαρκώς τον ίδιο φόβο για το ενδομητριωμα στην ωοθηκη. Ηταν ο μονος μου φοβος στις δυο διεγερσεις που εκανα. Τελικα ομως δεν μεγαλωσε. Ευχομαι κ σε σενα το ιδιο, να εχει μεινει στασιμο. Πιστευω τα πονακια ειναι φυσιολογικα με τις ορμονες που πηρες. 

@bebe2 περασες κι εσυ πολλα...ευχομαι ολα να πανε καλα αυτη τη φορα

@foteini.am λυπαμαι πολυ για το αππτελεσμα. Ευχομαι η επομενη προσπαθεια να ειναι η τυχερη σας. Μην το βαζεις κατω. 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου και σε σενα καλη επιτυχια!

@satya με το καλο η ωοληψια!! Ολα να πανε καλα!

@Πιου-πιου μου διαβασα οτι εισαι καλυτερα με το κρυωματακι. Μπραβο. Μην πεσεις ψυχολογικα πίου μου. Ο επομενος μηνας θα ειναι ο τυχερος.!! 

Φιλια σε ολες κοριτσια καλα!! 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Τελικά 8 μεγάλωσαν τα άλλα δύο μικρούλα δεν.οιστραδιολη προγεστερόνη πολύ καλές,τωρα να δω αν θα μου αυξήσει τη δόση.

8! Ποιό από όλα να είναι ο γαμπρός μου ! Οι ορμόνες είναι πολύ σημαντικές! Άρα super όλα μπλουμπλούκι μου. 

@Magaiverακι μου , μη τα σκέφτεσαι αυτά. Από τις ορμόνες είναι. Είδες το λέει και η @nikona. Άλλωστε τώρα είσαι τσεκαρισμένη, δεν πιστεύω να μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο από τη μία στιγμή στην άλλη. Έλα να πάρεις βιταμίνη D (νομίζω έτσι το εξηγεί). Ειδικά στην Αθήνα δε χρειάζεται να είναι καλοκαίρι. Ήλιος υπάρχει πάντα (δεν κάνει κρύο στην Ελλάδα-κρύο δεν έκανε ποτέ).

@nikonaκι σ' ευχαριστώ. Όχι δεν θα με πάρει από κάτω. Σε γυάλα θα μπω, η βιταμίνη σύννεφο θα πάει, αλλά τα χαζούλια μου θα τα βάλω. Από τον Ιούνιο περιμένουνε και αυτά τα καημένα. Πείσμωσα ακόμα πιο πολύ τώρα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μπράβο για τις εξετάσεις σου! Ευχομαι ο Νοέμβρης να μπει δυναμικα για όλες σας. Σημερα η μερα στη δουλειά συνοψίζεται σε "εχει απαυτωθεί ο Δίας". Εχω τόσα νεύρα και στρες σημερα με τη δουλειά που έχω ξεχάσει όλα τα άλλα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η foteini.am είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια και καλη εβδομάδα.. Ουτε για μένα ήταν καλός ο Οκτώβρης.. μια χάλια χοριακή.. και η περίοδος δεν λεει να έρθει. Τα νεύρα μου και η ψυχολογία μου δεν περιγράφονται..Να ρωτήσω κατι τις πιο έμπειρες.. εσείς κάνατε τη μια εξωσωματική μετά την άλλη καπακι; ή αφήσατε κάποιο μηνα ελεύθερο;

Λυπάμαι Φωτεινή μου. Εγώ έκανα το καλοκαίρι την πρώτη η οποία κατέληξε σε βιοχημική κ αναγκαστικά επρεπε να αφήσω 2 κύκλους. Αρχές Οκτώβρη έκανα κ την δεύτερη στην οποία δεν έπιασα τιποτα... θα μπορουσα να κάνω την επόμενη κατευθείαν αλλά θα αφήσω την Τρίτη για αρχές του νέου έτους για να ξεκουραστώ... θα σου πρότεινα να κάτσεις να ηρεμήσεις πριν ξεκινήσεις πάλι.. είμαστε πολλές κοπέλες εδώ με πολλές ατυχίες κ πλέον μπορω να πω οτι η ψυχολογία είναι το βασικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου το πρώτο το τσουπωτο θα είναι ο γαμπρός σου,υπολογιζουμε μάλλον δευτέρα για ωοληψία. 

@Kat-Cat ευχαριστώ κι εμενα μου έχει πέσει λίγο ή διάθεση αλλά γαμωτο δε μπορώ να το μοιραστω δημόσια αλλά με χάλασε πολύ σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου το πρώτο το τσουπωτο θα είναι ο γαμπρός σου,υπολογιζουμε μάλλον δευτέρα για ωοληψία. 

@Kat-Cat ευχαριστώ κι εμενα μου έχει πέσει λίγο ή διάθεση αλλά γαμωτο δε μπορώ να το μοιραστω δημόσια αλλά με χάλασε πολύ σήμερα.

Μια απτα ιδια. Τραβάω τα μαλλιά μου μόνη μου....ΠΦφφφφφφφ. Με το καλό η ωοληψία ευχομαι και να γονιμοποιηθούν (δε θα πω πολλά), θα πω να γονιμοποιηθεί αυτο που θα προχωρησει ως το τελος 9 μηνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Μια απτα ιδια. Τραβάω τα μαλλιά μου μόνη μου....ΠΦφφφφφφφ. Με το καλό η ωοληψία ευχομαι και να γονιμοποιηθούν (δε θα πω πολλά), θα πω να γονιμοποιηθεί αυτο που θα προχωρησει ως το τελος 9 μηνες.

Μακάρι από το στόμα σου και στού θεού τ αυτί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Πιου-πιου το πρώτο το τσουπωτο θα είναι ο γαμπρός σου,υπολογιζουμε μάλλον δευτέρα για ωοληψία. 

@Kat-Cat ευχαριστώ κι εμενα μου έχει πέσει λίγο ή διάθεση αλλά γαμωτο δε μπορώ να το μοιραστω δημόσια αλλά με χάλασε πολύ σήμερα.

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Μια απτα ιδια. Τραβάω τα μαλλιά μου μόνη μου....ΠΦφφφφφφφ. Με το καλό η ωοληψία ευχομαι και να γονιμοποιηθούν (δε θα πω πολλά), θα πω να γονιμοποιηθεί αυτο που θα προχωρησει ως το τελος 9 μηνες.

Τί μου πάθατε βρε κορίτσια; Άντε καλά η @Kat-Cat δε θα βγαίνει το Ενφια ή πολλά άλλα ?. Εσύ μπλουμπλουκι τί έπαθες; Αφού είναι όλα τόσο κάλα. Μη χαλιεσαι για τίποτα. Θα μου το σκάσεις το τσουποτουλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

 

Τί μου πάθατε βρε κορίτσια; Άντε καλά η @Kat-Cat δε θα βγαίνει το Ενφια ή πολλά άλλα ?. Εσύ μπλουμπλουκι τί έπαθες; Αφού είναι όλα τόσο κάλα. Μη χαλιεσαι για τίποτα. Θα μου το σκάσεις το τσουποτουλι. 

Βασικά αλήθεια πες μου, γιατί να τραβάμε αυτά που τραβάμε? Σημερα να με πιασεις από τη μύτη σκάω. Μισω΄και τα πελατόνια μισώ και τους συναδέλφους :P Κατι με τη δουλεια θα παθε και η μπλουμπλου. Τιποτα κοριτσια, το μυστικο της αποτυχιας μας :P ειναι το συνεχες αγχος με αλλα θεματα. Αν ειχαμε λυμενο το οικονομικο, και καθομασταν σπιτι πλεκοντας θα σου λεγα εγώ. Με τη μια γκολ θα βαζαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η foteini.am είπε:

Εγώ πήρα μόνο serpafar για 8 μέρες. Τώρα τι να σας πω..δεν ξέρω αν αυτό θεωρείτε διέγερση. Έχω απογοητευτεί παρα πολυ. Θεωρούσα πως θα ήταν πιο εύκολο.. υποτίθεται πως εγω δεν εχω πρόβλημα..πως όλα ηταν τελεια.. και όμως τπτ..Να σας πω και κατι ακομα; και ζητώ συγγνώμη που σας πρήζω.. Αλλα εσείς ερωτικά με τους συντρόφους σας πως τα πατε;; Εμείς χαλια. Ούτε εγω ούτε εκείνος εχει όρεξη

Έλα βρε κορίτσι... σας εχει πάρει από κάτω η όλη διαδικασία. Εμείς δόξα το θεό μετά την αποτυχημένη χοριακή σχεδόν κάθε μέρα? είπαμε να κάνουμε μπεμπάκια, αλλά αν απομακρυνθούμε από τον σύντροφό μας ποιο το νόημα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

 

Τί μου πάθατε βρε κορίτσια; Άντε καλά η @Kat-Cat δε θα βγαίνει το Ενφια ή πολλά άλλα ?. Εσύ μπλουμπλουκι τί έπαθες; Αφού είναι όλα τόσο κάλα. Μη χαλιεσαι για τίποτα. Θα μου το σκάσεις το τσουποτουλι. 

Άσε στενοχωρήθηκα πολύ,μακαρι να μπορούσα να σου πω.πραγματικα είμαι να σκασω λιγάκι.τωρα τώρα θα του κάνω ενεσουλα να φούσκωσει κι άλλο.α είναι τούρμπο κ το ενδομητριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Βασικά αλήθεια πες μου, γιατί να τραβάμε αυτά που τραβάμε? Σημερα να με πιασεις από τη μύτη σκάω. Μισω΄και τα πελατόνια μισώ και τους συναδέλφους :P Κατι με τη δουλεια θα παθε και η μπλουμπλου. Τιποτα κοριτσια, το μυστικο της αποτυχιας μας :P ειναι το συνεχες αγχος με αλλα θεματα. Αν ειχαμε λυμενο το οικονομικο, και καθομασταν σπιτι πλεκοντας θα σου λεγα εγώ. Με τη μια γκολ θα βαζαμε

Όχι kat cat μου κάτι άλλο με στεναχωρησε,θα σας τι στείλω σε πμ με τη @Πιου-πιου να μου πείτε τη γνώμη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

@Πιου-πιου η αλήθεια είναι από τον Μάιο που μπήκα στην διαδικασία εξωσωματικής ήμουν πολύ αισιόδοξη και πολύ ήρεμη και αν και τα πράγματα τελικά δεν μου πήγαν καλά δεν το έβαλα κάτω ! Μετά από ένα εξωμήτριο πριν 5 χρόνια που πήγα να χάσω τη ζωή μου και μια βιοχημική τον Ιούνιο ευτυχώς ελπίζω ακόμα γιατί το θέλω πάρα πολύ ! Αφού και ο άντρας μου με τις αντιδράσεις μου με λέει πολεμιστή και κατσαριδακι ???? καθόλου γλυκό το κατσαριδακι το ξέρω αλλά το ότι πιστεύει στη δύναμη της θέλησης μου με ικανοποιεί ! 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Πολύ σε χαίρομαι!!!!!!!! Κ εγώ μαζί σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Τελικά 8 μεγάλωσαν τα άλλα δύο μικρούλα δεν.οιστραδιολη προγεστερόνη πολύ καλές,τωρα να δω αν θα μου αυξήσει τη δόση.

Τέλεια!!!!!!!!!!! Προβλέπω πολλά εμβρυάκια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...