Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλή αρχή Bloublou85,εύχομαι αυτή η προσπάθεια σου να είναι και η τυχερή.

Σ ευχαριστώ πολύ κ σε σένα εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Δύο δύο θα σου κάνω να διαλέξεις,ασε που άμα προχωρήσουν πάνω από τέσσερα λέω να βάλω τρια.μεγαλα όνειρα θα μου πεις τώρα κανω,ας κρατήσω μικρό καλάθι.

Μακάρι να μαζέψεις πολλά και να βάλεις και στο ψυγείο για δεύτερο και τρίτο παιδάκι (εκτός αν μου κάνεις δίδυμα). Και το εύχομαι και το πιστεύω ότι έτσι θα γίνει.  Όμως όλες πρέπει να το θυμόμαστε ότι ένα και καλό μας χρειάζεται για να πετύχουμε, για να μην απογοητευόμαστε με τα νούμερα. Όλα θα πάνε τέλεια θα δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Μακάρι να μαζέψεις πολλά και να βάλεις και στο ψυγείο για δεύτερο και τρίτο παιδάκι (εκτός αν μου κάνεις δίδυμα). Και το εύχομαι και το πιστεύω ότι έτσι θα γίνει.  Όμως όλες πρέπει να το θυμόμαστε ότι ένα και καλό μας χρειάζεται για να πετύχουμε, για να μην απογοητευόμαστε με τα νούμερα. Όλα θα πάνε τέλεια θα δεις.

Έκανα τις πρώτες μου ενεσεις!!!Έχω πολύ χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Έκανα τις πρώτες μου ενεσεις!!!Έχω πολύ χαρα!!!

Αντε μπραβο μπλουμπλου!! Με το καλο να γινουν καλα ωαρια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Έκανα τις πρώτες μου ενεσεις!!!Έχω πολύ χαρα!!!

Καλή επιτυχία! Να βγάλεις πολλά και καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Irini13i είπε:

Καλησπέρα κοριτσια είμαι 34 χρονών έχω κάνει τρεις προσπάθειες εξωσωματικής τις δύο πρώτες φορές έγινε με βλαστοκύστες και η πρώτη ήταν η βιοχημική αποβολή και η δεύτερη αρνητική σε ιδιωτικό λόγω οικονομικών την τρίτη φορά αποφάσισα να την κάνω σε δημόσιο Γιατί είχα ακούσει πολύ καλά λόγια να μην τα πολυλογώ μετά από πολλές εξετάσεις που έκανα είδαν ότι η fsh είναι 9 μου είπανε να πάρω τα χάπια φέρτε fertilimax τα οποία βοηθούν στην αύξηση και στην καλύτερη ποιότητα ωαρίων στην ωοληψία μου πήρανε έξι ωάρια από τα οποία γονιμοποιήθηκαν μόνο τα 2 η εμβρυολόγος μου είπε ότι με βάση την ηλικία μου έχω μεγαλύτερης ηλικίας ωoθηκες πράγμα που σημαίνει ότι τα ωάρια μου δεν είναι καλά ποιοτικά αυτά τα δύο όμως που γονιμοποιήθηκαν είναι καλής ποιότητας και είναι  δυο ημερών τώρα είμαι στην έβδομη μέρα εμβρυομεταφοράς και έχω κάποια συμπτώματα όπως πρήξιμο στην κοιλιά πρήξιμο στο στήθος αλλά εδώ και δύο μέρες τίποτα Είμαι πολύ απογοητευμένη και δεν ξέρω τι θα κάνω αν και η τρίτη φορά είναι απογοητευτική

Καλώς ήρθες κορίτσι και μην απογοητεύεσαι, πότε κάνεις χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι και μην απογοητεύεσαι, πότε κάνεις χοριακή;

Ευχαριστώ πολύ την Τετάρτη στις 31.. απλά έπρεπε να κάνω τρίτη προσπάθεια για να μου πουν ότι έχω θέμα με τις οωθηκες αυτό με πείραξε πιο πολύ και μου έκοψε τα φτερά.να σημειώσω ότι σε ένα χρόνο έκανα χειρουργείο με υδροσαλπιγγες και τρεις εξωσωματικές .εσύ σε τι κατάσταση είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irini13i καλή επιτυχία εύχομαι.μη σκέφτεσαι αρνητικά πριν από το αποτέλεσμα να σκέφτεσαι ότι τα καταφέρες.να σου πω ότι κι εγώ που κάνω ωάρια επίσης εχω κάνει δυο φορές εμβρυομεταφορα κ έχω αποτύχει.ευχομαι ολόψυχα να έχεις μία θετική χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona Τι νέα είναι αυτά!!! Θα περιμένουμε για να τον δούμε ? αν και ο παίδαρος ήδη έχει καπαρωθει εδώ από πολλες! Μπράβο παιδιά μου (κύριε και κυρία nikona)!!! Να πηγαίνουν όλα έτσι καλά στην εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 να σαι καλά κορίτσι μου και σε σένα εύχομαι όλα καλά να πάνε και σε όλα τα κορίτσια εδώ πέρα που περνάμε τα ίδια εύχομαι να είναι η τυχερή τους φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου σε ευχαριστω πολυ πολυ. 

@Irini13i καλωσήρθες στην παρεα. Να σου πω κι εγω με τη σειρα μου οτι δεν πρεπει να απογοητευεσαι. Μην δινεις σημασια στα συμπτωματα. Δεν ειναι καθολου ασφαλης τροπος για συμπερασματα. Με το καλο η χοριακη σου! Πότε θα την κάνεις?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Ναι μπλουμπλου!!! Εννοειται!!!

Έχω ξεκινήσει την ένεση συγκεκριμένη ώρα,τη κυριακη όμως αλλάζει ή ωρα.εγω δε πρέπει να συνεχίσω με τη παλιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Έχω ξεκινήσει την ένεση συγκεκριμένη ώρα,τη κυριακη όμως αλλάζει ή ωρα.εγω δε πρέπει να συνεχίσω με τη παλιά;

Κοιτα, ρωτα κ την ντοκ σου. Αλλα εγω θα πηγαινα ενα τεταρτο πισω καθε μερα για να την φερω εκει που θελω. Ενα τεταρτο αποκλιση δεν ειναι τιποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Έχω ξεκινήσει την ένεση συγκεκριμένη ώρα,τη κυριακη όμως αλλάζει ή ωρα.εγω δε πρέπει να συνεχίσω με τη παλιά;

Νομίζω ότι οι ενέσεις τύπου gonal, menopur δεν έχουν πρόβλημα με την ώρα. Εγώ λόγο δουλειάς τη menopur την έκανα  πάνω-κάτω την ίδια ώρα, μια φορά την είχα αργήσει και πολύ, αλλά μου είπαν οκ. Με τη cetrotide ήταν αυστηρά δε μπορούσε να αλλάξει η ώρα. Ξύπναγα από το άγριο χάραμα. Ρώτα τη γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραία ευχαριστώ κορίτσια μου θα ρωτησω,με φωνάζει ο άντρας μου να μη ρωταω συνέχεια αλλά όλο κάτι γίνεται κ μου έρχονται απορίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Νομίζω ότι οι ενέσεις τύπου gonal, menopur δεν έχουν πρόβλημα με την ώρα. Εγώ λόγο δουλειάς τη menopur την έκανα  πάνω-κάτω την ίδια ώρα, μια φορά την είχα αργήσει και πολύ, αλλά μου είπαν οκ. Με τη cetrotide ήταν αυστηρά δε μπορούσε να αλλάξει η ώρα. Ξύπναγα από το άγριο χάραμα. Ρώτα τη γιατρό. 

Γιατί τις cetrotide πρέπει να τις ξεκινησω πρωί;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Γιατί τις cetrotide πρέπει να τις ξεκινησω πρωί;;;

Νομίζω ότι προτείνουν το πρωί όχι πολύ πρωί όμως. Εγώ τις έκανα αναγκαστικά πολύ πρωί λόγω δουλειάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Νομίζω ότι προτείνουν το πρωί όχι πολύ πρωί όμως. Εγώ τις έκανα αναγκαστικά πολύ πρωί λόγω δουλειάς. 

Δεν ξέρω μήπως χρειάζεται να απέχουν κανένα δωδεκαωρο από τις άλλες,αχ αχ θα πάρω τηλ. πάλι.πως είσαι εσύ έφυγε το πρήξιμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...