Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Ναι κοριτσι μου αλλα αυτο που λες δεν εχει καμια σχεση με τις σαλπιγγες. 

Καταλαβαινουμε ολες αυτο που περνας και ξερουμε οτι δεν ειναι ευκολο. Ομως εχεις κανει υπερηχο και εινσι ολα οκ. Εγω στη θεση σου σου ξαναειπα οτι θα πηγαινα για μια δευτερη γνωμη. Επισης θα σκεφτομουν να ηρεμησω λιγο απολα αυτα οδο δυδκολο κι αν ειναι μπας κ βοηθηθει η κατασταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αγχωνομαι γιατί όσο να ναι παρεμβαίνουν στον οργανισμό μας κ δεν ξέρουμε τι αντιδράσεις θα έχει.κ όπως λένε ότι από μία επέμβαση ή ακόμα κ με τα χειρουργικά εργαλεία μπορεί κάτι να συμβεί δλδ από ένα μικρόβιο που μπορεί να μεταφερθεί να πάθεις κάτι τέτοιο φυσικά με φοβιζει.και ή castrop μετά τη γέννα της νομίζω τι έπαθε και έφραξαν,χιλιαδες γυναίκες γεννάνε αλλά σε αυτήν έφραξαν όμως.

Κοιτα αν ολοι σκεφτονασταν ετσι,δεν θα καναμε ποτέ τιποτα. Κι εγω εκανα λαπαροσκοπηση και υπεγραψα προηγουμενως συναινεση. Δηλαδη δεν ηξερα οτι ενδεχονενως να υπαρξουν επιπλοκες? Τι θα επρεπε να κανω? Να μην εγχειριστω?

Το οτι συνεβη σε μια κοπελα κατι σημαινει οτι θα το παθεις κι εσυ? Κι επειδη σνεφερες τις γεννες, ξερεις ποσες επιπλοκες συμβαινουν καθημερινα στις γεννες; Αλλες πολυ σοβαρες εως επικινδυνες αλλες λιγοτερο. Μπιρει καποιος να εγγυηθει οτι ολα θα πανε καλα σε μια γενβα? Κανεις. Τοτε τι να κανουμε? Να μην κανουμε παιδια?

Ισως σου φαινομαι αποτομη αλλα αν μου επιτρεπεις νομιζω οτι εισαι σε μεγαλη συγχυση. Πραγματικα με πολυ καλη διαθεση στο λεω. Μονο για να βοηθηθεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ναι κοριτσι μου αλλα αυτο που λες δεν εχει καμια σχεση με τις σαλπιγγες. 

Καταλαβαινουμε ολες αυτο που περνας και ξερουμε οτι δεν ειναι ευκολο. Ομως εχεις κανει υπερηχο και εινσι ολα οκ. Εγω στη θεση σου σου ξαναειπα οτι θα πηγαινα για μια δευτερη γνωμη. Επισης θα σκεφτομουν να ηρεμησω λιγο απολα αυτα οδο δυδκολο κι αν ειναι μπας κ βοηθηθει η κατασταση. 

Όσες φορές έχω κάνει υπερήχους δεν μου ανέφεραν ποτέ κάτι για σάλπιγγες,μονο ωοθήκες κ μήτρα μου κοιτανε.επισης αυτή τη στιγμή υπάρχει ένα υγρό στη μητρα(μετά τη προσπάθειά εμφανίστηκε) το οποίο μπορεί να είναι κ φλεγμονή,κ λέω πως να τα αφήνω όλα αυτά αν είναι κάτι κ εξαπλωθεί;γι αυτό αγχωνομαι τόσο πολύ γιατί αν αφήνεις κάτι περιμένοντας μπορεί να εξελιχθεί.τεσπα συγγνώμη τώρα δεν ήθελα να σας πρηξω με όλα αυτά απλά τρομαξα λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι σαλπιγγες κοριτσι μου δεν φαινονται ποτέ στον υπέρηχο οταν ειναι φυσιολογικες. Οχι μονο οι δικοι σου γιατροι αλλα και οι δικοι μας δεν μας λενε για τις σαλπιγγες γιατι δεν τις βλεπουν με τον υπερηχο. Οι σαλπιγγες εινσι παρα πολυ λεπτες που δεν φαινονται. Θα φανουν μονο αν εχουν καποιο προβλημα και διογκωθουν πχ υδροσαλπιγγες. 

Τωρα για το υγρο στον δουγλασειο ξερω οτι δεν ειναι απαραιτητα κατι κακο. Ξερω οτι συμβαινει. Πχ μετα απο ωορρηξια υπαρχει υγρο στον διυγλασσειο. Στην δικη σου περιπτωση δεν ξερω για ποιο λογο ηταν εκρι. Μονο ο γιατρος σου μπορει να στο πει. 

Αν ομως κανεις ετσι δεν θα εμπιστευτεις ποτε σου κανεναν γιατρο. Δεν γινεται ο,τι διαβαζεις πιυ εχει συμβει σε αλλες κοπελες να το εχεις και συ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Οι σαλπιγγες κοριτσι μου δεν φαινονται ποτέ στον υπέρηχο οταν ειναι φυσιολογικες. Οχι μονο οι δικοι σου γιατροι αλλα και οι δικοι μας δεν μας λενε για τις σαλπιγγες γιατι δεν τις βλεπουν με τον υπερηχο. Οι σαλπιγγες εινσι παρα πολυ λεπτες που δεν φαινονται. Θα φανουν μονο αν εχουν καποιο προβλημα και διογκωθουν πχ υδροσαλπιγγες. 

Τωρα για το υγρο στον δουγλασειο ξερω οτι δεν ειναι απαραιτητα κατι κακο. Ξερω οτι συμβαινει. Πχ μετα απο ωορρηξια υπαρχει υγρο στον διυγλασσειο. Στην δικη σου περιπτωση δεν ξερω για ποιο λογο ηταν εκρι. Μονο ο γιατρος σου μπορει να στο πει. 

Αν ομως κανεις ετσι δεν θα εμπιστευτεις ποτε σου κανεναν γιατρο. Δεν γινεται ο,τι διαβαζεις πιυ εχει συμβει σε αλλες κοπελες να το εχεις και συ. 

Μα ή γιατρός μου μου είπε ότι αφού παραμένει μπορεί να είναι και φλεγμονη δεν το λέω μόνη μου.και όσον αφορά τους γιατρούς εγώ μόνο έναν έχω κατηγορήσει για τους προφανείς λόγους κ για όλα όσα έγιναν.σε αντίθεση με σενα εμενα μου εγγυηθηκε ότι δε θα μου συμβεί το παραμικρό γι αυτό κ μόνο τον κατηγορώ.κ όσο για τα χειρουργεία δε συμφωνω φυσικά κ για την οποιαδήποτε επιπλοκή ευθύνη έχουν οι γιατροί και για τις γέννες όπως λες καθώς σε παρακολουθεί από πριν επομένως το παραμικρό λάθος είναι ευθύνη τους.αν είναι έτσι ή κοπέλα που πέθανε πάνω στη γέννα της έτυχε δε φερει ευθύνες ο γιατρός;επισης μόνο οι υδροσαλπιγγες φαίνονται στον υπέρηχο,αν έχουν πάθει κάτι άλλο δεν φαίνεται αλλιώς δεν θα μας έστελναν για σαλπιγγογραφια γι αυτό ρωτησα αν μπορεί να πάθουν το οτιδήποτε μετά την επέμβαση.τωρα όσο για την υγεία μου πάντα θα ανησυχω δεν μπορείς να ηρεμησεις όταν στο πίσω μέρος του μυαλού σου δεν ξέρεις τι μπορεί να σου συμβαίνει,οποια το καταφέρνει μπράβο της εγώ πάντα πιστεύω ότι ναι θα μπορούσε να συμβεί κ σε μένα μεθαύριο κάτι που μπορεί να έπαθε κάποια άλλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 Μην φοβάσαι έχουν δίκιο τα κορίτσια παραπάνω. Ο ρόλος του φόρουμ δεν είναι για να αντικαταστήσουμε τους γιατρούς και να βγάζουμε διάγνωση. Είμαστε εδώ για να συμπαραστέκομαστε η μια στην άλλη γιατί καταλαβαίνουμε πραγματικά πώς αισθάνεται η συνφορουμιτισες που έχουν όλες δυσκολία να κάνουν παιδάκι..

Δεν πιστεύω ότι μπορεί να πάθεις κάτι. Μην ανησυχείς. Οι σαλπιγγες βουλώνουν μόνο εάν πάθεις κάποια σοβαρή φλεγμονή στην πυελο και δημιουργηθούν συμφυσεις στην κοιλιά. Αυτό που είπα πριν για τα φάρμακα είναι ότι εάν έχεις ήδη προβλήμα με φραγμενες σαλπιγγες οι οποίες δεν έχουν υγρό μπορεί λόγω των ορμονικων μεταβολων να διαταθουν με υγρό. Και όπως είπε η @nikona μόνο τότε φαίνονται στον υπέρηχο. Και αυτό όχι πάντα. Γι αυτό για τις σαλπιγγες υπάρχουν σαλπιγγογραφιες και δεν αρκούνται στους υπέρηχους οι γιατροί. 

Να μην φοβάσαι! Ο φόβος δημιουργεί έξτρα στρες και ηδη νομίζω έχεις αρκετά με την περίοδο που δεν έρχεται.. Δύναμη! Γυναίκες ενωμένες ποτέ νικημενες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Bloublou85 Μην φοβάσαι έχουν δίκιο τα κορίτσια παραπάνω. Ο ρόλος του φόρουμ δεν είναι για να αντικαταστήσουμε τους γιατρούς και να βγάζουμε διάγνωση. Είμαστε εδώ για να συμπαραστέκομαστε η μια στην άλλη γιατί καταλαβαίνουμε πραγματικά πώς αισθάνεται η συνφορουμιτισες που έχουν όλες δυσκολία να κάνουν παιδάκι..

Δεν πιστεύω ότι μπορεί να πάθεις κάτι. Μην ανησυχείς. Οι σαλπιγγες βουλώνουν μόνο εάν πάθεις κάποια σοβαρή φλεγμονή στην πυελο και δημιουργηθούν συμφυσεις στην κοιλιά. Αυτό που είπα πριν για τα φάρμακα είναι ότι εάν έχεις ήδη προβλήμα με φραγμενες σαλπιγγες οι οποίες δεν έχουν υγρό μπορεί λόγω των ορμονικων μεταβολων να διαταθουν με υγρό. Και όπως είπε η @nikona μόνο τότε φαίνονται στον υπέρηχο. Και αυτό όχι πάντα. Γι αυτό για τις σαλπιγγες υπάρχουν σαλπιγγογραφιες και δεν αρκούνται στους υπέρηχους οι γιατροί. 

Να μην φοβάσαι! Ο φόβος δημιουργεί έξτρα στρες και ηδη νομίζω έχεις αρκετά με την περίοδο που δεν έρχεται.. Δύναμη! Γυναίκες ενωμένες ποτέ νικημενες!!!

Εγώ απλά έκανα μία απλή ερώτηση αν φυσικά γνώριζε κάποια από εμπειρία αν μπορεί να συμβεί αυτο όχι από τα φαρμακα αλλά από τη διαδικασία.κ ο λόγος που ανησύχησε είναι γιατί αυτό ακριβώς που ειπες μου συμβαίνει,εντονος πόνος χαμηλά κ ένα ύποπτο υγρο που υποδηλώνει φλεγμονή,δεν είπα ποτέ ότι παθαινω ότι παθαίνουν κ οι υπόλοιπες το είπα βασισμένη στα συμπτώματα κ απλά ρωτησα αν μπορεί να συμβαίνει.τεσπα μάλλον παρεξηγηθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia egw ekana laparoskopisi kai mou eipan oti einai kleiste kai oxi me ugro kai den mporw na sulavw moni mou!!!apo ton Noemvrio mexri kai prin mia vdomada den iksera oti einai udrosalpigges gt mou legane oxi den einai o giatros stin Ellada mou eipe oti oi salpigges i einai apo tin arxi kleiste i einai me ugro tpt den allazei stin poria!!!Egw simera piga gt mazevw apodikseis xwris na tous to pw vevaia gt tha kanw minisi kai stin kliniki kai sto nosokomeio einai iatriki ameleia den tha to afeisw etsi...peira 2 fores ormones adika gt den einai oti peira arnitiko gt etuxe i gt exw kapoio thema pou kserame ola sta tufla....sin oti arxisa therapia me oistrodioli 115..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ απλά έκανα μία απλή ερώτηση αν φυσικά γνώριζε κάποια από εμπειρία αν μπορεί να συμβεί αυτο όχι από τα φαρμακα αλλά από τη διαδικασία.κ ο λόγος που ανησύχησε είναι γιατί αυτό ακριβώς που ειπες μου συμβαίνει,εντονος πόνος χαμηλά κ ένα ύποπτο υγρο που υποδηλώνει φλεγμονή,δεν είπα ποτέ ότι παθαινω ότι παθαίνουν κ οι υπόλοιπες το είπα βασισμένη στα συμπτώματα κ απλά ρωτησα αν μπορεί να συμβαίνει.τεσπα μάλλον παρεξηγηθηκα.

Stis kleistes salpigges kai stis udrosalpigges den exeis siptomata dustixws!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ απλά έκανα μία απλή ερώτηση αν φυσικά γνώριζε κάποια από εμπειρία αν μπορεί να συμβεί αυτο όχι από τα φαρμακα αλλά από τη διαδικασία.κ ο λόγος που ανησύχησε είναι γιατί αυτό ακριβώς που ειπες μου συμβαίνει,εντονος πόνος χαμηλά κ ένα ύποπτο υγρο που υποδηλώνει φλεγμονή,δεν είπα ποτέ ότι παθαινω ότι παθαίνουν κ οι υπόλοιπες το είπα βασισμένη στα συμπτώματα κ απλά ρωτησα αν μπορεί να συμβαίνει.τεσπα μάλλον παρεξηγηθηκα.

όχι δεν σε παρεξήγησα. Απλα ήθελα να πω μην φοβάσαι ότι θα πάθεις αυτά που περιγράφουμε ότι πάθαμε εμείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Μα ή γιατρός μου μου είπε ότι αφού παραμένει μπορεί να είναι και φλεγμονη δεν το λέω μόνη μου.και όσον αφορά τους γιατρούς εγώ μόνο έναν έχω κατηγορήσει για τους προφανείς λόγους κ για όλα όσα έγιναν.σε αντίθεση με σενα εμενα μου εγγυηθηκε ότι δε θα μου συμβεί το παραμικρό γι αυτό κ μόνο τον κατηγορώ.κ όσο για τα χειρουργεία δε συμφωνω φυσικά κ για την οποιαδήποτε επιπλοκή ευθύνη έχουν οι γιατροί και για τις γέννες όπως λες καθώς σε παρακολουθεί από πριν επομένως το παραμικρό λάθος είναι ευθύνη τους.αν είναι έτσι ή κοπέλα που πέθανε πάνω στη γέννα της έτυχε δε φερει ευθύνες ο γιατρός;επισης μόνο οι υδροσαλπιγγες φαίνονται στον υπέρηχο,αν έχουν πάθει κάτι άλλο δεν φαίνεται αλλιώς δεν θα μας έστελναν για σαλπιγγογραφια γι αυτό ρωτησα αν μπορεί να πάθουν το οτιδήποτε μετά την επέμβαση.τωρα όσο για την υγεία μου πάντα θα ανησυχω δεν μπορείς να ηρεμησεις όταν στο πίσω μέρος του μυαλού σου δεν ξέρεις τι μπορεί να σου συμβαίνει,οποια το καταφέρνει μπράβο της εγώ πάντα πιστεύω ότι ναι θα μπορούσε να συμβεί κ σε μένα μεθαύριο κάτι που μπορεί να έπαθε κάποια άλλη.

Εισαι ενηλικη και εσυ ξερεις. Εχεις την αποψη σου και εγω την δικη μου.Δεν συμφωνω με αυτα που λες ομως ειναι γνωμη σου και ειναι σεβαστα.  Εγω θελησα να σε καθησυχασω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια βγήκε και εμένα η χοριακη μου και όπως αναμενόταν είναι αρνητικό το τεστ μια που έχω ήδη περίοδο..

Κοπέλα μου λυπάμαι...την επόμενη φορά εύχομαι να ναι και τυχερή!!!! Τουλάχιστον βρήκες το πρόβλημα με τις σάλπιγγες και θα κινηθείς πιο σωστά από δω κι έπειτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια βγήκε και εμένα η χοριακη μου και όπως αναμενόταν είναι αρνητικό το τεστ μια που έχω ήδη περίοδο..

Λυπαμαι παρα πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια βγήκε και εμένα η χοριακη μου και όπως αναμενόταν είναι αρνητικό το τεστ μια που έχω ήδη περίοδο..

Πολύ λυπάμαι, μην πέφτεις όμως θα τα καταφέρεις!!!!! και εγώ περιμένω να πάω για χοριακή την Πέμπτη αλλά είμαι απαισιόδοξη πολύ λόγω συμπτωμάτων περιόδου οπότε σε καταλαβαίνω!!!!!!!! Κουράγιο σε όλες μας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona συγχαρητήρια δε φαντάζεσαι πόσο χαίρομαι 

@Magaiver κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!υπομονή και πάμε γερά για την επομενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Αγχωνομαι γιατί όσο να ναι παρεμβαίνουν στον οργανισμό μας κ δεν ξέρουμε τι αντιδράσεις θα έχει.κ όπως λένε ότι από μία επέμβαση ή ακόμα κ με τα χειρουργικά εργαλεία μπορεί κάτι να συμβεί δλδ από ένα μικρόβιο που μπορεί να μεταφερθεί να πάθεις κάτι τέτοιο φυσικά με φοβιζει.και ή castrop μετά τη γέννα της νομίζω τι έπαθε και έφραξαν,χιλιαδες γυναίκες γεννάνε αλλά σε αυτήν έφραξαν όμως.

Καλησπέρα συγγνώμη για την είσοδο στη συζήτηση σας αλλά έχοντας 4 εξωσωματικές στην πλάτη έχω μια άλφα εμπειρία κ γράφω καθαρά για όσες διαβάζουν κ για τη δική σου σύγχιση..ας τα πάρουμε από την αρχήτα φάρμακα δε δημιουργούν υγρό διότι επιδρούν στις ορμόνες μας κ δεν υγροποιουνται από μόνα τους..ακόμα κ τα ενέσιμα απορροφούνται στο αίμα..δεν κυκλοφορούν ελεύθερα ως υγρά..κ εννοείται δε φτάνουν με αυτή τη μορφή στο γυναικολογικό σύστημα όπως συμβαίνει με κάθε φάρμακο..είναι σαν να λέμε το εμβόλιο γρίπης φτάνει υγρό στους πνεύμονες

2 ο γιατρός στην ωοληψια με παρακέντηση επεμβαίνει στις ωοθήκες..οι σάλπιγγες δεν έχουν καμία σχέση

3 οι σάλπιγγες στην εξωσωματική είναι άχρηστες κ προσπερνώντας..από την ωοληψια πάμε στη μεταφορά της μήτρας.Εαν ωστόσο εσύ για ψυχολογικούς λόγους τις θέλεις η έχεις πιθανότητες φυσικής σύλληψης τότε είναι χρήσιμες ναι κ το αν είναι διαβάτες φαίνεται στην υστετοσαλπιγγογραφια.ουτε στην υστεροσκοπηση φαίνεται...

4 υγρο μπορεί να μαζευτεί ή να ξεκινήσει να υπάρχει όταν έχουμε υδτοσαλπιγγες..Σε αυτή την περίπτωση πρώτον μπορεί να τις αποκτήσουμε στη διάρκεια της ζωής μας( η νυφη μου στην προσπάθεια για τρίτο παιδί πχ από φυσικές συλλυψη) ή να υπήρχε λίγο υγρό κ να αυξήθηκε..σε αυτή την περίπτωση καλύτερο ειδικά στην εξωσωματική είναι να τις ξεφορτωθείς διότι αυξάνονται τα ποσοστά εξωμητριας κύησης..( συζητήσετε το με το γιατρό σας).

5 άλλο η φλεγμονή κ άλλο το υγρό

6 ο γιατρός καλά έκανε κ σε καθησυχάσει..ναι υπάρχει ένα ποσοστό επιπλοκών στα πάντα αλλά δεν είναι ο κανόνας..ενδεικτικά θα σου πω ότι στην πρώτη μου αποξεση μου δημιουργήθηκε αιμάτωμα κ έκανε να κλείσει 3,5 μήνες...είναι μέσα στις επιπλοκές..έτυχε..έκανα 2 παιδιά μετά από αυτό...τι θέλω να πω..η εξωσωματική ευτυχώς είναι μια επέμβαση;δη στη φύση που υπό άλλες συνθήκες εμένα μάνα δε θα με έκανε..στην οικογένεια μας έχουμε ιστορικό καρκίνου..πολλοί με είπαν τρελή ( κ γιατροί) που ρίσκαραν με ορμόνες..ωστόσο κανείς δεν είχε έρευνες που να συνδέει μεταξύ τους τα δύο γεγονότα..τουλάχιστον όχι στις δύο φορές που πήρα φάρμακα..θέλω να πω πως ναι 1000 φορές θα το ξανακανα γιατί μόνο έτσι μπόρεσα να γίνω μαμά..σήμερα πήρα θετικό τεστ από εμβριομεταφορα μόνο που έκανα την  Πέμπτη..είναι υπερβολικά νωρις αλλά ίσως έρχεται το τρίτο η κ το τρίτο κ τέταρτο παιδί μας... αισιόδοξα να σκςφτεσαι

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Finally εκανες τεστακι? Μπραβο συγχαρητηρια! 

@elviraice σε ευχαριστω πολυ για την χαρα σου! Με το καλο κι εσυ.

@Mairoula20 αντε δυο μερουλες εμειναν,μην απογοητευεσαι! Πολλες κοπελες με συμπτωματα περιοδου ειχαν θετικες χοριακες!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Finally εκανες τεστακι? Μπραβο συγχαρητηρια! 

@elviraice σε ευχαριστω πολυ για την χαρα σου! Με το καλο κι εσυ.

@Mairoula20 αντε δυο μερουλες εμειναν,μην απογοητευεσαι! Πολλες κοπελες με συμπτωματα περιοδου ειχαν θετικες χοριακες!!! 

 

Ναι η τρελή δεν έκανα σε δύο.παιδια κ έκανα τώρα..βασικά είναι να φύγουμε διακοπές Ανάφη οπότε ήθελα μια εικόνα.φευγουμε Κυριακή..πρώτες οικογενειακές διακοπές μακριά( μη σχολιάζουμεστις;δεις το μέρος το βρήκε ο άντρας μου..άντρες δε σκέφτονται τίποτα) χαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Ναι η τρελή δεν έκανα σε δύο.παιδια κ έκανα τώρα..βασικά είναι να φύγουμε διακοπές Ανάφη οπότε ήθελα μια εικόνα.φευγουμε Κυριακή..πρώτες οικογενειακές διακοπές μακριά( μη σχολιάζουμεστις;δεις το μέρος το βρήκε ο άντρας μου..άντρες δε σκέφτονται τίποτα) χαχα

 

Καλα να περασετε!!! Με το καλο και η χοριακη!!! Θα περιμενουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Finally είπε:

Ναι η τρελή δεν έκανα σε δύο.παιδια κ έκανα τώρα..βασικά είναι να φύγουμε διακοπές Ανάφη οπότε ήθελα μια εικόνα.φευγουμε Κυριακή..πρώτες οικογενειακές διακοπές μακριά( μη σχολιάζουμεστις;δεις το μέρος το βρήκε ο άντρας μου..άντρες δε σκέφτονται τίποτα) χαχα

 

@nikona σε ευχαριστώ πολύ κούκλα μου!!! Θα πάω αύριο και ότι γίνει δεν αντέχω να περιμένω!! 12 μέρες για βλαστοκύστη τι είναι διαστημική;;; Χαχαχα δεν μπορώ να δουλέψω πλέον σκέφτομαι μόνο αυτό !! Ελπίζω να είσαι καλά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mairoula20 είπε:

Πολύ λυπάμαι, μην πέφτεις όμως θα τα καταφέρεις!!!!! και εγώ περιμένω να πάω για χοριακή την Πέμπτη αλλά είμαι απαισιόδοξη πολύ λόγω συμπτωμάτων περιόδου οπότε σε καταλαβαίνω!!!!!!!! Κουράγιο σε όλες μας!!!!!!

Εγώ δεν ειχα συμπτώματα περιόδου καθόλου. Και είναι σαν αιμορραγία.. Ποτάμια αίματος..Και εγώ την Πέμπτη είχα υποτίθεται την χοριακη αλλά δεν πρόλαβα..

Εύχομαι ολόψυχα να πάρεις το αίμα μου πίσω και να είσαι έγκυος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Finally είπε:

Ναι η τρελή δεν έκανα σε δύο.παιδια κ έκανα τώρα..βασικά είναι να φύγουμε διακοπές Ανάφη οπότε ήθελα μια εικόνα.φευγουμε Κυριακή..πρώτες οικογενειακές διακοπές μακριά( μη σχολιάζουμεστις;δεις το μέρος το βρήκε ο άντρας μου..άντρες δε σκέφτονται τίποτα) χαχα

 

Τι υπέροχα που είναι στην Ανάφη! Καλά έκανε ο άντρας σου! Βρήκε πολύ ωραίο καλοκαιρινό προορισμό!Εύχομαι να έχετε πολύ θετικά νέα και να γίνετε μεγαλύτερη οικογένεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...