Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@Dim83 σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια..!!! Είναι μια δύσκολη φάση αλλά θα περάσει που θα πάει υπομονή θέλει από τους γύρο μου γιατί τους έχω τρελάνει 1 μήνα τώρα..!!! 

Κορίτσια θα σας πω κάτι μην αγχώνεστε δεν κάνει καλό καθόλου σας το λέω εγώ που κατάφερα να κάνω κακο στο εαυτό μου η ζωή είναι όμορφη πρέπει να κοιτάμε το αύριο και όχι το χθες πρέπει να μην βάζουμε άσχημα πράγματα στο κεφάλι μας και αυτό που πρέπει είναι να παλέψουμε για τα πάντα μέχρι να βγούμε νικητές και καπια πράγματα να μην τα αφήσουμε για αύριο το αύριο είναι αργά. ΚΆΝΤΕ ΤΟ σήμερα και μην το αφήσετε για αύριο.. Αυτό το αύριο με έκανε να το μετανιώσω και να το μετανιώνω ακόμη μέσα μου και να με στενάχωρη.. Κορίτσια κινιγιστε το όνειρο ως στο τέλος... θα γίνει αν το αφήσεις για αύριο θα χάσουμε την μπάλα..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Γεια σου κοπελα μου! Αρχικα θα σκεφτεσαι το σπορι σου! Αλλα οκ καταλαβαινω γιατι καποιος μπορει να εχει φοβια με τον εμετο. Το πιθανοτερο ειναι οτι δεν θα εισαι τοσο χαλια. Ειλικρινα ξερω αυτη τη στιγμη 4 γυναικες σε εγκυμοσυνη και ειμαι η μονη που εχω τοσο προβλημα. Εχω διαβασει οτι καποιες γυναικες καταληγουν σε αντιεμετικα αν οι εμετοι δεν επιτρεπουν να κρατησεις καθολου τροφη και νερο. Οποτε υποθετω οτι αν εχεις θεμα μπορεις να στραφεις εκει! Ομως δεν νομιζω οτι θα σου δωσει κανεις αντιεμετικα αν κανεις εμετο 1-2 φορες την ημερα. Παλι ομως δεν ειμαι σιγουρη. Εγω πιστευω οτι επειδη μια ζωη ειχα παρα πολυ ευαισθητο στομαχι για αυτο με εχει χτυπησει εκει. Τελος να σου πω οτι τουλαχιστον απ΄την δικη μου εμπειρια ο εμετος της εγκυμοσυνης δεν εχει καμια σχεση με τον εμετο που κανεις αν σε πειραξει ας πουμε κατι ή αν εισαι αρρωστη. Δεν ειναι τοσο βιαιος και δεν εχει αυτην την "αρρωστιλα" λολ δεν ξερω πως αλλιως το εξηγησω...χαχαχ Απλα ναι οκ ειναι κουραστικο.
Δεν σου χρυσωνω το χαπι , το βλεπεις! Πολυ ειλικρινα στα λεω ολα αυτα αλλα εγω σου ευχομαι να εχεις συντομα μια πολυ καλη εγκυμοσυνη , χωρις εμετους!

1 με 2 την ημέρα ...oh my God.... χαχαχαχα!!! Τόσες πρέπει να έχω κάνει ( άντε και κανα 3άρι ακόμη) όλοι μου τη ζωή!!!!  Τουλάχιστον αν είναι να γίνει, ας γίνει γρήγορα γιατί απ'ό,τι θυμάμαι η αναμονή του εμετού είναι που μου προκαλεί εμετό.. ( πάντως σε ένα αντιεμετικούλι δε θα πω όχι?)

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, κάπως με ηρέμησε... όλα καλά να σου πάνε στην εγκυμοσύνη σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Τι ρίχνει σήμερα καλεεεε πόλεμος γίνεται έξω έχω και κάτι δουλειές που δεν υπάρχει περίπτωση να μη γίνουν σήμερα και κοιτάζω από το τζαμί με τρόμο. ??

@Μπλε υπομονή τον έφαγες το γάιδαρο και όσο περνάει ο καιρός δε θα έχεις τίποτα.

@NikhNikh υγεία σε όλο τον κόσμο πάνω απ'όλα γιατί με τόσα που ακούμε....δεν ξέρεις πλέον από πού και από τι να φυλαχτεις!

@Diwni συλλυπητήρια.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Είχα να μπω από Παρασκευή και καταλαβαίνετε πόση ώρα μου πήρε να σας διαβάσω.....Καλή εβδομάδα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Εδώ τ πρωί χιόνιζε τώρα τ γύρισε σε βροχη. Αδιαθετησα κιόλας κ με χει πεθάνει η μέση μου.

Ρε συ θελω χιονιιιιιιιι......! Ετσι για μια μερα! Τωρα εδω εχει ηλιο λαμπρο. Απο τη βροχη κατι ειναι και δαυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κι εγώ θέλω χιόνια φτάνει ο τόσος ήλιος λες και είναι καλοκαίρι έβρεξε μια ώρα το βράδυ και έβγαλε μια λιακαδα σήμερα άλλο πράγμα.. Και είδα το χωριό μου που έχει χιόνια και ζήλεψα. Χαχα τι κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!
Χθες να μην με παιρνει ο υπνος με τιποτα ομως;;;; 6 κοιμηθηκα. Πλησιαζει η μετακομιση και εχω αγχωθει φουλ καθως πρεπει να μου τα κανουν ολα αλλοι και τρελαινομαιαιαιαιαι.
Ξερετε ρε κοριτσια τι αγαπαω πολυ στους εμετους μου; Σημερα σηκωθηκα πηγα εκανα κατι δουλειες στο δημαρχειο και με το που γυρισα εβγαλα ολον μου τον εσωτερικο κοσμο. Περιμενε ομως! Δεν με ενοχλησε στην διαδρομη. Διακριτικος.

@Scooby! Περιμενουμε νεα σου! (ελπιζω να ταγκαρα την σωστη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Γεια σας ομορφες!
Χθες να μην με παιρνει ο υπνος με τιποτα ομως;;;; 6 κοιμηθηκα. Πλησιαζει η μετακομιση και εχω αγχωθει φουλ καθως πρεπει να μου τα κανουν ολα αλλοι και τρελαινομαιαιαιαιαι.
Ξερετε ρε κοριτσια τι αγαπαω πολυ στους εμετους μου; Σημερα σηκωθηκα πηγα εκανα κατι δουλειες στο δημαρχειο και με το που γυρισα εβγαλα ολον μου τον εσωτερικο κοσμο. Περιμενε ομως! Δεν με ενοχλησε στην διαδρομη. Διακριτικος.

@Scooby! Περιμενουμε νεα σου! (ελπιζω να ταγκαρα την σωστη)

αχαχαχαχαχ, ρε σορρυ, εχεις τον πονο σου, αλλα γελάω πολύ. Εχεις εμετο με τρόπους, δεν μπορώ να πω. σκε΄ψου και τοθετικό. Θα σαι η μονη εγκυος με την κοιλια φλατ. Λιγο ειναι αυτο? συνηθως ολες πρηζονται απο τον πρώτο μηνα. Χτες ουτε εγω κοιμηθηκα καλα. Οπως και προχθες. Με ενοχλεί το βαρυ φαγητο το βραδυ, και λεω να περιοριστώ μετά τις 8 γιατι θα γινω ζομπι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχαχαχ, ρε σορρυ, εχεις τον πονο σου, αλλα γελάω πολύ. Εχεις εμετο με τρόπους, δεν μπορώ να πω. σκε΄ψου και τοθετικό. Θα σαι η μονη εγκυος με την κοιλια φλατ. Λιγο ειναι αυτο? συνηθως ολες πρηζονται απο τον πρώτο μηνα. Χτες ουτε εγω κοιμηθηκα καλα. Οπως και προχθες. Με ενοχλεί το βαρυ φαγητο το βραδυ, και λεω να περιοριστώ μετά τις 8 γιατι θα γινω ζομπι.....

Μα ο αντρας μου να δεις πως γελαει ασε. Ουτε κοιλια θα εχω,  ουτε χολη! χουχουχου. Μπορει να ειναι και ο καιρος βρε παιδι μου ο οποιος εχει επιδειξει κακιστη συμπεριφορα τις τελευταιες μερες και τουλαχιστον εδω η ατμοσφαιρα ηταν πολυ βαρια γενικα. Σιγουρα ομως και εγω δεν επρεπε να φαω τις φακες μου 12 το βραδυ....γκουχου γκουχου. Αλλα ρε παιδι μου το εχετε και εσεις αυτο; Το βραδυ πειναωωωωωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Μα ο αντρας μου να δεις πως γελαει ασε. Ουτε κοιλια θα εχω,  ουτε χολη! χουχουχου. Μπορει να ειναι και ο καιρος βρε παιδι μου ο οποιος εχει επιδειξει κακιστη συμπεριφορα τις τελευταιες μερες και τουλαχιστον εδω η ατμοσφαιρα ηταν πολυ βαρια γενικα. Σιγουρα ομως και εγω δεν επρεπε να φαω τις φακες μου 12 το βραδυ....γκουχου γκουχου. Αλλα ρε παιδι μου το εχετε και εσεις αυτο; Το βραδυ πειναωωωωωωωω!

ναι και μενα μετα το απογευμα με πιανει τρελη πεινα, αλλα βασικα, να σου πω την αληθεια μου, τρωω ολη τη μερα κατιτις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κ γω τρώω τ βράδυ μετά δ μπορω να χωνέψω. Λέω δ θα ξανά φάω αργά αλλά δ γίνεται. Μέχρι να κοιμηθει η μικρή μας πιάνει αργά.

@Μπλε πολύ σπαστικό εύχομαι να σταματήσουν σίγουρα. Εγώ εμετούς δ έκανα άλλα με έπιανε ναυτία που κ που. Με βοηθούσαν κατι ξινες καραμέλες. 

@Kat-Cat το χιόνι είναι ωραίο στις χώρες π χιονίζει συνέχεια κ είναι φρέσκο π λιώνει με τις ζεστές. Εδώ θα χιονίσει μια δύο μέρες μετά θα παγώσει, μετά θα λασπωσει κ δ μπορείς να κουνηθεις. Άσε π ήδη τ γύρισε σε βροχη. Δεύτερη μέρα τ μωρο μέσα κ τα χει παίξει η καημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ρε κοριτσια το βραδινο πρεπει να το κοψουμε!!!
@Diwni εχει γκρινια οταν δεν την βγαζεις; επισης, ποση ωρε περιπου την κανεις βολτα; Σκεφτομαι οτι δεν θα μου ειναι τπτ διαφορετικο καθως εχουμε και το σκυλι εμεις που βγαινει καθε μερα ετσι κ αλλιως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

Αχ κ γω τρώω τ βράδυ μετά δ μπορω να χωνέψω. Λέω δ θα ξανά φάω αργά αλλά δ γίνεται. Μέχρι να κοιμηθει η μικρή μας πιάνει αργά.

@Μπλε πολύ σπαστικό εύχομαι να σταματήσουν σίγουρα. Εγώ εμετούς δ έκανα άλλα με έπιανε ναυτία που κ που. Με βοηθούσαν κατι ξινες καραμέλες. 

@Kat-Cat το χιόνι είναι ωραίο στις χώρες π χιονίζει συνέχεια κ είναι φρέσκο π λιώνει με τις ζεστές. Εδώ θα χιονίσει μια δύο μέρες μετά θα παγώσει, μετά θα λασπωσει κ δ μπορείς να κουνηθεις. Άσε π ήδη τ γύρισε σε βροχη. Δεύτερη μέρα τ μωρο μέσα κ τα χει παίξει η καημένη.

Βασικα η βλακεια ειναι αυτη που δεν μπορεις να βγαλεις το μωρο, γιατι κανει και παγο, εχει κρυο, βρεχει όλα μαζι! Α, μωρε τη δόλια! Τουλάχιστον, τώρα που θα πάει, Μάρτης μπαίνει, δε θα κάνει για πολύ καιρό τα δικά του ο καιρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε ελπιζω να ειστε ολα καλα!!! ειχα κατι τρεξιμα το πρωι τωρα ειμαι σην δουλεια!!! καλα το πρωι γινοτανε πολεμος απο βροχη τωρα ηρεμησε για να δουμε θα το κρατησει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Βασικα η βλακεια ειναι αυτη που δεν μπορεις να βγαλεις το μωρο, γιατι κανει και παγο, εχει κρυο, βρεχει όλα μαζι! Α, μωρε τη δόλια! Τουλάχιστον, τώρα που θα πάει, Μάρτης μπαίνει, δε θα κάνει για πολύ καιρό τα δικά του ο καιρός.

63 και σημερα για 1η μαιου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Δεν το κανεις με το πασχα που ναι πιο κοντα και συ? :P

ΟΧΙ! Καθε χρονο ετσι το μετραω εχει πεσει πολυ νωρις το πασχα φετος , δεν θα εχει μπει καλα καλα η ανοιξη.
@anni7 το πρωι ηταν οντως χαλια αλλα τωρα απολαμβανω την λιακαδα. Εχω ανοιξει ολο το σπιτι , εχω παγωσει αλλα κανω οτι εχει ζεστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.Ευτυχώς περίμενα λίγο και αφού σταμάτησε άρχισα τα τρεξίματα διαφορετικά θα χρειαζόμουν κανό για τη μετακίνηση. Ώρες τώρα έχει ντάλα ήλιο @Μπλε κι εγώ κάπως έτσι είμαι τώρα στο σπίτι χαχαχαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θα ηθελα πολυ να ημουνα στο σπιτακι μου!!!!!!!!!!!! αχχχχχχχχχ νιωθω οτι θελω ενα μηνα διακοπες χαχαχαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας! Ηρθε η μερα σημερα να παω για τον πρωτο υπερηχο στις 7:00. Η αγωνια μου δεν λεγεται.

Κοριτσια μπαινω στο ψητο, δυο βδομαδες συγκρατω τον αντρα μου που με κυνηγαει αλλα σημερα δεν γινοτααααν. Μου ρθε με αρθρα στο γκουγκλ οτι επιτρεπεται το σεξ στο πρωτο τριμηνο κ μπλα μπλα κ μονο που δεν εκλαψε....???

Κ να του λεωωωω τοσο αντεξες ανθρωπε μου αλλη μια μερα κρατησου να ρωτησουμε τον γιατρο. Κοριτσια μη σας τα πολυλογω του 'κατσα?. Απ την μια να εχω τυψεις για το εμβρυακι μου κ απ την αλλη να μην μπορω να τον βλεπω ετσι.

Κ τωρα ναιιιι....φοβαμαι πολυ, μηπως παμε στο γιατρο κ μας πει οτι απαγορευεται.

@Μπλε προφανως με τους εμετους μονο αυτο δεν θα σκεφτεσαι αλλα μηπως λεω μηπως σου χε πει κατι ο γιατρος σου περι του θεματος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Κοριτσια μου γεια σας! Ηρθε η μερα σημερα να παω για τον πρωτο υπερηχο στις 7:00. Η αγωνια μου δεν λεγεται.

Κοριτσια μπαινω στο ψητο, δυο βδομαδες συγκρατω τον αντρα μου που με κυνηγαει αλλα σημερα δεν γινοτααααν. Μου ρθε με αρθρα στο γκουγκλ οτι επιτρεπεται το σεξ στο πρωτο τριμηνο κ μπλα μπλα κ μονο που δεν εκλαψε....???

Κ να του λεωωωω τοσο αντεξες ανθρωπε μου αλλη μια μερα κρατησου να ρωτησουμε τον γιατρο. Κοριτσια μη σας τα πολυλογω του 'κατσα?. Απ την μια να εχω τυψεις για το εμβρυακι μου κ απ την αλλη να μην μπορω να τον βλεπω ετσι.

Κ τωρα ναιιιι....φοβαμαι πολυ, μηπως παμε στο γιατρο κ μας πει οτι απαγορευεται.

@Μπλε προφανως με τους εμετους μονο αυτο δεν θα σκεφτεσαι αλλα μηπως λεω μηπως σου χε πει κατι ο γιατρος σου περι του θεματος;;;

Με το καλο ο υπερηχος!!! Λοιπον , με εχει προβληματισει και εμενα παρα πολυ αυτο το θεμα απο 2 μεριες. Πρωτον ΠΡΙΝ μας απαγορευσει τις επαφες η γυναικολογος και εμεις ειχαμε μια επαφη την οποια πολυ ειλικρινα δεν ευχαριστηθηκα καθολου. Δεν ξερω αν ηταν ψυχολογικο αλλα κατι δεν μου πηγαινε καλα. Ενοιωθα καπως και λιιιιγο ειχα μια ενοχληση , οχι ακριβως πονο.  Απο τοτε λοιπον δεν εχω ορεξη για σεξ γιατι φοβαμαι. Απ'την αλλη σκεφτομαι παρα πολυ τον αντρα μου οποιος ο καημενος δεν εχει πει τπτ και ουτε εχει παραπονεθει εκτος αν το συζητησουμε συγκεκριμενα για καποιο λογο.... αλλα πραγματικα τον λυπαμαι γιατι εγω δεν αισθανομαι ανετα οποτε δεν μου λειπει και τοσο αλλα και αυτοι ανθρωποι ειναι και ειναι παρα πολυ δυσκολη αυτη η αποχη. Προσπαθω να το συζηταω μαζι του ωστε να ξερει οτι δεν τον ξεχναω καθως δεν θελω να με νοιωθει απομακρη και απλα ειναι μια φαση αλλα και παλι στεναχωριεμαι που δεν μπορω να τον καλυψω ουσιαστικα. Θεωρω ομως πως πρεπει να βαλουμε πανω απ'ολα αυτα το σπορι μας και να κανουμε ολοι υπομονη . Θεωρητικα σε μια καλη εγκυμοσυνη δεν απαγορευονται οι επαφες ομως ο καθε γιατρος θα κρινει διαφορετικα. Πραγματικα σου ευχομαι να μην χρειαστει να διακοψεις τις επαφες. Περιμενουμε νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...