Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Ε νάτα ρε φίλε... 9 και πριν τις 6,30 δεν σχολας ποτέ.. Μιλάμε για 9-10 ώρες τη μέρα σίγουρα......

Τι κουράγιο να έχεις να κάνεις το οτιδήποτε μετά...

Έστω το μόνο θετικό οτι είσαι πολυ κοντά. Δεν έχεις πχ καμια ώρα στο αυτοκ πέρα δώθε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Ε νάτα ρε φίλε... 9 και πριν τις 6,30 δεν σχολας ποτέ.. Μιλάμε για 9-10 ώρες τη μέρα σίγουρα......

Τι κουράγιο να έχεις να κάνεις το οτιδήποτε μετά...

Έστω το μόνο θετικό οτι είσαι πολυ κοντά. Δεν έχεις πχ καμια ώρα στο αυτοκ πέρα δώθε.

ακριβως δε υπαρχει κουραγιο για τπτ ο αντρας μου 9 με 8 !!! τι να κανουμε μετα??? ουτε να φτυσουμε δε προλαβαινουμε!!! δε λες παλι καλα που δε εχω και μια ωρα διαδρομη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anni7 είπε:

ακριβως δε υπαρχει κουραγιο για τπτ ο αντρας μου 9 με 8 !!! τι να κανουμε μετα??? ουτε να φτυσουμε δε προλαβαινουμε!!! δε λες παλι καλα που δε εχω και μια ωρα διαδρομη!!!! 

Εντάξει τραγικά ωράρια...

Εμένα είναι βάρδιες.. ή πρωί πρωί, η απόγευμα, τα απογεύματα-βράδυ γυρνάει σπιτι 12, εγώ κουτουλάω και ίσα ίσα περιμένω να τον δω να πουμε ενα γεια.. ! Θέλουμε να κάνουμε και παιδί τρομάρα μας.. εδώ κάποιες μέρες παλεύουμε μόνο συναντηθούμε !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααα!!!!Ένα ρεπό πείρα σήμερα κσι τρέχω σαν τη τρελή..... δε φτάνει ένα την.εβδομάδα με τέτοια ωράρια κορίτσια δυστυχώς!

Το καλό είναι ότι πήγα στο γυναικολόγο μου και αυτήν τη φορά κάναμε,πολύ προσεκτικά, κολπικό υπέρηχο.Όλα Οκ μετά την αποξεση..... πεντακάθαρη η σουίτα ??.....μου είπε να περιμένω κι αυτην την περίοδο και μετά ξεκινάμε τις προσπάθειες.Ένα άγχος το είχα για να είμαι ειλικρινής!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Εντάξει τραγικά ωράρια...

Εμένα είναι βάρδιες.. ή πρωί πρωί, η απόγευμα, τα απογεύματα-βράδυ γυρνάει σπιτι 12, εγώ κουτουλάω και ίσα ίσα περιμένω να τον δω να πουμε ενα γεια.. ! Θέλουμε να κάνουμε και παιδί τρομάρα μας.. εδώ κάποιες μέρες παλεύουμε μόνο συναντηθούμε !! 

και ξεχασα να σου πω και σαββατο τα ιδια ωραρια!! αστα δυσκολα!! αστα και εμεις το ιδιο ακριβως λεω και εγω θελουμε και να κανουμε και παιδι τι παιδι με την κουραση που εχουμε περνουμε ωραιοτα τους υπνους!!!!! 

καταλαβα  και εσεις τα ιδια ζορια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Λεπον πηγα για υπερηχο. Ο υπερηχος που ειχα κλεισει ηταν σε προσφορα στο ιντερνετ και περιλαμβανε "νεφρα, ουρητηρες και προστατη :P ) οταν με πηραν τηλ απο το διαγνωστικο τους ειπα οτι φυσικα προστατη δε θελω παρα μονο τα αλλα δυο και ειπαν οκ. Πηγα τον εκανα και τελικα μου εκαναν και εσω γεννητικων οργανων (αντι για προστατη γιατι ηταν στην προσφορα ενω δεν ηθελα γιατι θελω να το δω με γυναικολογο). Τα αποτελεσματα εχουν ως εξης. Αρχικα κυστη νεφρα κλπ ειναι μια χαρα πλην λιγης αμμου που βρεθηκε στα νεφρα (ισως γιαυτο στην ουρολοιμωξη ειχα λιγη αιματουρια). Μου ειπε η κολλητη τον αλλο μηνα να κανω και μια εξεταση ουρων 24ωρου αλλα δεν ειναι τιποτα το συγκεκριμενο κατα καιρους εμφανιζεται σε πολυ κοσμο ειδικα σε περιοδους που δεν πινεις πολυ νερο. ΠΑμε τωρα στα εσω γεννητικα. Η μητρα επεικονιζεται φυσιολογικη κμαι με ομαλη ηχομορφολογια με ενδομητριο 0,82 cm (δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο αυτο ειμαι στη 16η μερα), και οι ωοηθηκες εχουν ως εξης: Την προηγουμενη φορα ειχαμε βρει 3 κυστες 1 μεγαλη 5 εκ στην αριστερη ωοθηκη που τωρα δε βρηκε κατι αυτος, και 2 μικρες 2,5 εκ περιπου στη δεξια οι οποιες υπηρχαν ακομα με διαυγες περιεχομενο οπως λεει ο υπερηχος. Βεβαια μου ειπε αυτος οτι επειδη ειμαι στη 16η μερα δεν ειναι καλη φαση για τετοιου ειδους υπερηχους οποτε δεν ξερω. Τα εστειλα και στο γιατρο μου να μου πει. Τα λοιπα λεει παραμητρια και ο δουγλασσειος χωρος ελεγχονται ελευθερα. Παιδια αν εξαφανιστηκε η μεγαλη των 5 εκ εστω, θα κανω παρτυ αληθεια. Για τις μικρες ευελπιστω σε επομενες περιοδους αλλα η μεγαλη ηταν μεγαλο αγχος για μενα. Αυτα και περιμενω και απο γυναικολογο να μου πει τι και πως. Γιατι δεν ξερω να εκτιμησω καταστασιον μονη μου σε υπερηχους.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Γεια σας κορίτσια! Λεπον πηγα για υπερηχο. Ο υπερηχος που ειχα κλεισει ηταν σε προσφορα στο ιντερνετ και περιλαμβανε "νεφρα, ουρητηρες και προστατη :P ) οταν με πηραν τηλ απο το διαγνωστικο τους ειπα οτι φυσικα προστατη δε θελω παρα μονο τα αλλα δυο και ειπαν οκ. Πηγα τον εκανα και τελικα μου εκαναν και εσω γεννητικων οργανων (αντι για προστατη γιατι ηταν στην προσφορα ενω δεν ηθελα γιατι θελω να το δω με γυναικολογο). Τα αποτελεσματα εχουν ως εξης. Αρχικα κυστη νεφρα κλπ ειναι μια χαρα πλην λιγης αμμου που βρεθηκε στα νεφρα (ισως γιαυτο στην ουρολοιμωξη ειχα λιγη αιματουρια). Μου ειπε η κολλητη τον αλλο μηνα να κανω και μια εξεταση ουρων 24ωρου αλλα δεν ειναι τιποτα το συγκεκριμενο κατα καιρους εμφανιζεται σε πολυ κοσμο ειδικα σε περιοδους που δεν πινεις πολυ νερο. ΠΑμε τωρα στα εσω γεννητικα. Η μητρα επεικονιζεται φυσιολογικη κμαι με ομαλη ηχομορφολογια με ενδομητριο 0,82 cm (δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο αυτο ειμαι στη 16η μερα), και οι ωοηθηκες εχουν ως εξης: Την προηγουμενη φορα ειχαμε βρει 3 κυστες 1 μεγαλη 5 εκ στην αριστερη ωοθηκη που τωρα δε βρηκε κατι αυτος, και 2 μικρες 2,5 εκ περιπου στη δεξια οι οποιες υπηρχαν ακομα με διαυγες περιεχομενο οπως λεει ο υπερηχος. Βεβαια μου ειπε αυτος οτι επειδη ειμαι στη 16η μερα δεν ειναι καλη φαση για τετοιου ειδους υπερηχους οποτε δεν ξερω. Τα εστειλα και στο γιατρο μου να μου πει. Τα λοιπα λεει παραμητρια και ο δουγλασσειος χωρος ελεγχονται ελευθερα. Παιδια αν εξαφανιστηκε η μεγαλη των 5 εκ εστω, θα κανω παρτυ αληθεια. Για τις μικρες ευελπιστω σε επομενες περιοδους αλλα η μεγαλη ηταν μεγαλο αγχος για μενα. Αυτα και περιμενω και απο γυναικολογο να μου πει τι και πως. Γιατι δεν ξερω να εκτιμησω καταστασιον μονη μου σε υπερηχους.

 

μπραβο μπραβο μπραβο φτου μακρυα ολες!!!!!!!!!!! καλα μπορει και τα μιρκα να εχουν φυγει αλλα επειδη τωρα προφανως ειναι στην μεση του κυκλου να μην φαινεται καθαρα οτι εφυγαν!!!!!!!!!!! πολυ χαρηκα!!!!!!!!!!!!!!!!! ειδες πανε εφυγε η μακρυα!!!!!!!!!! μπραβο χαρηκα πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 δεν κανω χαρες καθολου μεχρι να τα δει και να με δει και ο γυναικολογος....Θα δειξει! @zoi.ko Μπράβο κορίτσι!!! Ετοιμο το δωμάτιο! αχαχαχαχ, ακομα μια περίοδος δηλαδη και μετα βουρ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eriv είπε:

Εντάξει τραγικά ωράρια...

Εμένα είναι βάρδιες.. ή πρωί πρωί, η απόγευμα, τα απογεύματα-βράδυ γυρνάει σπιτι 12, εγώ κουτουλάω και ίσα ίσα περιμένω να τον δω να πουμε ενα γεια.. ! Θέλουμε να κάνουμε και παιδί τρομάρα μας.. εδώ κάποιες μέρες παλεύουμε μόνο συναντηθούμε !! 

καλα αυτο αλλη ιστορια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Γεια σας κορίτσια! Λεπον πηγα για υπερηχο. Ο υπερηχος που ειχα κλεισει ηταν σε προσφορα στο ιντερνετ και περιλαμβανε "νεφρα, ουρητηρες και προστατη :P ) οταν με πηραν τηλ απο το διαγνωστικο τους ειπα οτι φυσικα προστατη δε θελω παρα μονο τα αλλα δυο και ειπαν οκ. Πηγα τον εκανα και τελικα μου εκαναν και εσω γεννητικων οργανων (αντι για προστατη γιατι ηταν στην προσφορα ενω δεν ηθελα γιατι θελω να το δω με γυναικολογο). Τα αποτελεσματα εχουν ως εξης. Αρχικα κυστη νεφρα κλπ ειναι μια χαρα πλην λιγης αμμου που βρεθηκε στα νεφρα (ισως γιαυτο στην ουρολοιμωξη ειχα λιγη αιματουρια). Μου ειπε η κολλητη τον αλλο μηνα να κανω και μια εξεταση ουρων 24ωρου αλλα δεν ειναι τιποτα το συγκεκριμενο κατα καιρους εμφανιζεται σε πολυ κοσμο ειδικα σε περιοδους που δεν πινεις πολυ νερο. ΠΑμε τωρα στα εσω γεννητικα. Η μητρα επεικονιζεται φυσιολογικη κμαι με ομαλη ηχομορφολογια με ενδομητριο 0,82 cm (δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο αυτο ειμαι στη 16η μερα), και οι ωοηθηκες εχουν ως εξης: Την προηγουμενη φορα ειχαμε βρει 3 κυστες 1 μεγαλη 5 εκ στην αριστερη ωοθηκη που τωρα δε βρηκε κατι αυτος, και 2 μικρες 2,5 εκ περιπου στη δεξια οι οποιες υπηρχαν ακομα με διαυγες περιεχομενο οπως λεει ο υπερηχος. Βεβαια μου ειπε αυτος οτι επειδη ειμαι στη 16η μερα δεν ειναι καλη φαση για τετοιου ειδους υπερηχους οποτε δεν ξερω. Τα εστειλα και στο γιατρο μου να μου πει. Τα λοιπα λεει παραμητρια και ο δουγλασσειος χωρος ελεγχονται ελευθερα. Παιδια αν εξαφανιστηκε η μεγαλη των 5 εκ εστω, θα κανω παρτυ αληθεια. Για τις μικρες ευελπιστω σε επομενες περιοδους αλλα η μεγαλη ηταν μεγαλο αγχος για μενα. Αυτα και περιμενω και απο γυναικολογο να μου πει τι και πως. Γιατι δεν ξερω να εκτιμησω καταστασιον μονη μου σε υπερηχους.

 

Μπράβο κορίτσι!!Οντως εφυγε η μεγάλη θα φύγουν κ οι μικρές!!Αμμο στα νεφρά είχα κ εγώ!!Τώρα δν έχω πλέον!Μου είχε πει ο ουρολόγος μου εννοείτε νεράκι κ κάθε μέρα νε έπινα μια σόδα για ένα μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα αυτο αλλη ιστορια.....

Αααα κ περπήματα μου είχε πει!!Για να είμαι ειλικρίνης όμως δν το έκανα!!Δν έχω καλή σχέση με αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Μπράβο κορίτσι!!Οντως εφυγε η μεγάλη θα φύγουν κ οι μικρές!!Αμμο στα νεφρά είχα κ εγώ!!Τώρα δν έχω πλέον!Μου είχε πει ο ουρολόγος μου εννοείτε νεράκι κ κάθε μέρα νε έπινα μια σόδα για ένα μήνα!!!

ναι η αληθεια ειναι οτι με το νερο τελευταια το ξεχνοουσα. Θα κανω και αλλη μια εξεταση σε ενα μηνα να αποκλεισουμε καθε τι αλλο (αυτο ειναι το θεμα οταν εχεις κολλητη γιατρο, αχαχαχ). Ελπιζω οντως να εφυγε η μεγαλη. Αφου σκεφτομαι μπας και δεν την ειδε? αχαχαχ. Αλλα μετα λεω και να ειδε τις 2,5 που ειναι και δεν ειναι κυστες. Μετα ξαναλεω, οντως μηπως δεν την ειδε κοκ. Του τρελου :P Για την αμμο δεν ειχα συμπτωματα απλα λογω ουρολοιμωξης ειπαμε να τα δουμε γιατι ειχα ελαφρα αιματουρια. Τελος να σας πω και ενα κουλο, εχω σαν ελαφρεις πονους περιοδου αλλα μονο δεξια χαμηλα (στη δεξια ωοθηκη). Αφου σκεφτομαι ρε λες να μου ρθει καμια περιοδος τη 16η μερα να κλαιω? Ελπιζω να μην ειναι κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Αααα κ περπήματα μου είχε πει!!Για να είμαι ειλικρίνης όμως δν το έκανα!!Δν έχω καλή σχέση με αυτό!!

αυτο νταξει το κανω λογω δουλειας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι η αληθεια ειναι οτι με το νερο τελευταια το ξεχνοουσα. Θα κανω και αλλη μια εξεταση σε ενα μηνα να αποκλεισουμε καθε τι αλλο (αυτο ειναι το θεμα οταν εχεις κολλητη γιατρο, αχαχαχ). Ελπιζω οντως να εφυγε η μεγαλη. Αφου σκεφτομαι μπας και δεν την ειδε? αχαχαχ. Αλλα μετα λεω και να ειδε τις 2,5 που ειναι και δεν ειναι κυστες. Μετα ξαναλεω, οντως μηπως δεν την ειδε κοκ. Του τρελου :P Για την αμμο δεν ειχα συμπτωματα απλα λογω ουρολοιμωξης ειπαμε να τα δουμε γιατι ειχα ελαφρα αιματουρια. Τελος να σας πω και ενα κουλο, εχω σαν ελαφρεις πονους περιοδου αλλα μονο δεξια χαμηλα (στη δεξια ωοθηκη). Αφου σκεφτομαι ρε λες να μου ρθει καμια περιοδος τη 16η μερα να κλαιω? Ελπιζω να μην ειναι κατι.

Και γω τυχαία είχα κάνει υπέρηχο κ βρήκα τη άμμο στο δεξί νεφρό!!Δν είναι κάτι!!Μάλλον δν μπορείς να το πιστεέψεις ότι έφυγε!!Δν πιστεύω να έγινε λάθος!Μήπως είναι το εντεράκι κ χτυπάει κάτω ή ωορρηξία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Και γω τυχαία είχα κάνει υπέρηχο κ βρήκα τη άμμο στο δεξί νεφρό!!Δν είναι κάτι!!Μάλλον δν μπορείς να το πιστεέψεις ότι έφυγε!!Δν πιστεύω να έγινε λάθος!Μήπως είναι το εντεράκι κ χτυπάει κάτω ή ωορρηξία!!

εντερο δεν ειναι γι;ατι το αναγνωριζω γενικα, ειναι σαν πολυ ελαφρυς πονος περιοδου αλλα χαμηλα δεξια εκει που εχουμε τις ωοθηκες. Μπορει να ειναι και καμια ωορρηξια δεν ξερω. Περιοδος να μην ειναι πριν την ωρα της :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

εντερο δεν ειναι γι;ατι το αναγνωριζω γενικα, ειναι σαν πολυ ελαφρυς πονος περιοδου αλλα χαμηλα δεξια εκει που εχουμε τις ωοθηκες. Μπορει να ειναι και καμια ωορρηξια δεν ξερω. Περιοδος να μην ειναι πριν την ωρα της :P

Κοριτσιιιιιιιιιιι υπέροχο νέο! Άντε μπράβο ... όλα καλά θα πάνε από εδώ και πέρα.. Μπράβο μπράβο και πάλι μπράβο!!! Να κανεις πάρτυ διότι όπως είπες θα έβλεπε τις μικρές κι όχι τη μεγάλη;; Αδύνατον! Αχ Kat-Cat μου , μόνο χαμόγελα από εδώ και πέρα.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

Κοριτσιιιιιιιιιιι υπέροχο νέο! Άντε μπράβο ... όλα καλά θα πάνε από εδώ και πέρα.. Μπράβο μπράβο και πάλι μπράβο!!! Να κανεις πάρτυ διότι όπως είπες θα έβλεπε τις μικρές κι όχι τη μεγάλη;; Αδύνατον! Αχ Kat-Cat μου , μόνο χαμόγελα από εδώ και πέρα.. ??

βασικα ακομα δεν πανηγυριζω, μεχρι να μου απαντησει ο γιατρος και να παω στο γιατρο εγω θα νομιζω οτι εχω την κυστη. Απλα σιγουρα αν απορροφηθηκε ημεγαλη και δεν ειναι οτι δεν την προσεξε, τοτε ειναι θετικο σημαδι γιατι τη φοβομουν παρα πολυ. Η μεγαλη λογω μεγεθους σιγουρα εμποδιζε γενικα ωορρηξια και κυκλο κλπ, με τις 2 πιο μικρες που ειναι οριακες για να θεωρηθουν κυστες ή ωοθυλακια ειναι ισως λιιιγο καλυτερα τα πραγματα. Επισης το θετικο ειναι οτι τις βρηκε παλι με νερο. Μακαρι να εσπαγε εστω λιγο η γκαντεμια μου και μακαρι αυτο το πονακι χαμηλα που νιωθω να μην ειναι περιοδος. Γενικα πιο πολυ σκεφτομαι οτι δεν ειδε σωστα παρα κατι αλλο. Ειμαι σιγουρη για το κακο πριν αυτο γινει :P Αντε τι ωρα εχεις εσυ ραντεβου? Να αλλαξουμε και λιγο κλιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@anni7 δεν κανω χαρες καθολου μεχρι να τα δει και να με δει και ο γυναικολογος....Θα δειξει! @zoi.ko Μπράβο κορίτσι!!! Ετοιμο το δωμάτιο! αχαχαχαχ, ακομα μια περίοδος δηλαδη και μετα βουρ!!

Χαχαχαχαχα ναι ναι έτσι φαίνεται εν τω μεταξύ μου λέει ο γιατρός:άντε να περάσει κι αυτός ο κύκλος και βουρ..... σε ένα χρόνο το πολύ να έχουμε ξεμπερδέψει!!!! Τιυ λέω μακάρι γιατρέ αν δεν προκύψει κάτι άλλο πάλι! Τίποτα δεν έχεις μιυ λέει όλα πάνε ρολόι! Τιν έβαλα να μου γράψει και μια μαστογραφία (δεν έχω κάνει ποτέ, μόνο ψηλαφηση και υπέρηχο) και μετά τα γενέθλια μου (όπως το υπολογίζω)βουρ και ο Θεός μαζί μας!?

Άντε τελειώνεις κι εσύ......το μεγάλο άγχος έφυγε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχαχαχα ναι ναι έτσι φαίνεται εν τω μεταξύ μου λέει ο γιατρός:άντε να περάσει κι αυτός ο κύκλος και βουρ..... σε ένα χρόνο το πολύ να έχουμε ξεμπερδέψει!!!! Τιυ λέω μακάρι γιατρέ αν δεν προκύψει κάτι άλλο πάλι! Τίποτα δεν έχεις μιυ λέει όλα πάνε ρολόι! Τιν έβαλα να μου γράψει και μια μαστογραφία (δεν έχω κάνει ποτέ, μόνο ψηλαφηση και υπέρηχο) και μετά τα γενέθλια μου (όπως το υπολογίζω)βουρ και ο Θεός μαζί μας!?

Άντε τελειώνεις κι εσύ......το μεγάλο άγχος έφυγε!?

μαστογραφια δεν εχω κανει ουτε εγω καιθελω να κανω μια αναφορας γιατι μου το προτεινε και ο γυναικολογος. Απο τα 35 και μετα κανεις μια αναφορας που ειναι η πρωτη σου και μετα συγκρινεις. Θα δω ποτε θα την κανω και δαυτη. Επειδη δε με χρεωνει τις επισκεψεις τις τελευταιες ντρεπομαι να του πω να μου τη γραψει. Ισως την πληρωσω, θα δω. Ολα ρολοι πανε κοριτσι και μην ανησυχεις. Μου αρεσει και το στυλ του γιατρου σου που ειναι χαλαρος και ωραιος. Δεν μπορω τους αλλους που σε κανουν να γυρνας με κλαμματα πισω και με αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

μαστογραφια δεν εχω κανει ουτε εγω καιθελω να κανω μια αναφορας γιατι μου το προτεινε και ο γυναικολογος. Απο τα 35 και μετα κανεις μια αναφορας που ειναι η πρωτη σου και μετα συγκρινεις. Θα δω ποτε θα την κανω και δαυτη. Επειδη δε με χρεωνει τις επισκεψεις τις τελευταιες ντρεπομαι να του πω να μου τη γραψει. Ισως την πληρωσω, θα δω. Ολα ρολοι πανε κοριτσι και μην ανησυχεις. Μου αρεσει και το στυλ του γιατρου σου που ειναι χαλαρος και ωραιος. Δεν μπορω τους αλλους που σε κανουν να γυρνας με κλαμματα πισω και με αγχος.

Η ηρεμία και η χαλαρότητα του είναι ένας από τους πολλούς λόγους που είμαι σε αυτόν τόσα χρόνια!Ούτε εμένα με χρεώνει μωρέ ο γλυκούλης μου......ούτε καν τη συνταγογράφηση! Μου είπε βέβαια να την κάνω μόλις τελειώσει η περίοδος και όχι τώρα! 

Ναι το ξέρω.....πριν μερικά χρόνια βέβαια έλεγαν μετά τα 40 αλλά τεσπα! Δε θα αγχωθω ΚΑΙ γι αυτό έλεος! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat εύγε. Τπτ δεν θα χεις. 5εκατοστά κυστη θα φαινόταν πιστεύω.

Οσο για μαστογραφία εγω ακομα ειμαι μικρη αλλα κάνω κάθε χρόνο απ'τα 21 μου υπέρηχο λογω του ιστορικού μου με το ινοαδενωμα. Ο οποιος ακουστε να γελάσετε οσο ειχα ασφάλεια δλδ μέχρι τα 24 περίπου δεν τον κάλυπτε ο εοπυ. Οπότε τα έσκαγα για κατι εντελώς απαραίτητο. Ηλιθιοι άνθρωποι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Η ηρεμία και η χαλαρότητα του είναι ένας από τους πολλούς λόγους που είμαι σε αυτόν τόσα χρόνια!Ούτε εμένα με χρεώνει μωρέ ο γλυκούλης μου......ούτε καν τη συνταγογράφηση! Μου είπε βέβαια να την κάνω μόλις τελειώσει η περίοδος και όχι τώρα! 

Ναι το ξέρω.....πριν μερικά χρόνια βέβαια έλεγαν μετά τα 40 αλλά τεσπα! Δε θα αγχωθω ΚΑΙ γι αυτό έλεος! ???

καλα ο δικος σου ειναι γιατρος χωρις συνορα! αχαχχαχα Εμενα ειναι καλος οκ και πολυ γλυκος και τωρα που με βλεπει ετσι παρα πολλα δεν τα χρεωνει, αλλα ως εκει, δε θα μου κανει και πολλα χατηρια με συνταγογραφησεις κλπ ειναι διαφορετικος λιγο παλιας κοπης εκει. Εσενα σε λατρευει μαλλον(δε φανταζομαι να το κανει παντου ολο αυτο) και επισης ειναι και πολυ συφερτικος. @Μπλε ναι ειναι ελεεινοι οι τυποι..Τι δινω και εγω απτην τσεπη μου αστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat παλιότερα ήταν και στο ΙΚΑ οπότε έχει γενικά πολύ κόσμο στο ιατρεία του.Αφού είχα γίνει λοιπόν πελάτισσα του(εκείνη την περίοδο η εταιρεία που δούλευα βάρεσε κανόνι και έμεινα χωρίς δουλειά) δούλεψα για λίγο στο μαγαζί ενός φίλου που ήταν κοντά στο ιατρείο του.Ακριβώς δίπλα ήταν το πάρκινγκ που άφηνε το αμάξι του και έκλεινε στις 21.00.  Πολλές φορές λοιπόν ο υπάλληλος του πάρκινγκ έφερνε τα κλειδιά του γιατρού στο μαγαζί. Με το που μπήκε την πρώτη φορά και με είδε εκεί..... αυτο ήταν.....παιδική χαρά χαχαχαχαχα αποκτήσαμε άλλη σχέση. Γενικά όμως όσες γνωστές η φίλες τον έχουν επισκεφθεί εκτός του ότι τον έχουν λατρέψει μου έχουν πει ότι σε σχέση με άλλους είναι και πολύ οικονομικός! Αν σκεφτείς ότι 2-3 φορές που πήγα κι εγώ(πριν καμιά 10ετια) σε άλλον και για υπέρηχο με χρεωνε 60-80€.....ναι ο Κωστάκης μου είναι από όποια πλευρά και να το εξετάσω πολύ καλύτερος!?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat παλιότερα ήταν και στο ΙΚΑ οπότε έχει γενικά πολύ κόσμο στο ιατρεία του.Αφού είχα γίνει λοιπόν πελάτισσα του(εκείνη την περίοδο η εταιρεία που δούλευα βάρεσε κανόνι και έμεινα χωρίς δουλειά) δούλεψα για λίγο στο μαγαζί ενός φίλου που ήταν κοντά στο ιατρείο του.Ακριβώς δίπλα ήταν το πάρκινγκ που άφηνε το αμάξι του και έκλεινε στις 21.00.  Πολλές φορές λοιπόν ο υπάλληλος του πάρκινγκ έφερνε τα κλειδιά του γιατρού στο μαγαζί. Με το που μπήκε την πρώτη φορά και με είδε εκεί..... αυτο ήταν.....παιδική χαρά χαχαχαχαχα αποκτήσαμε άλλη σχέση. Γενικά όμως όσες γνωστές η φίλες τον έχουν επισκεφθεί εκτός του ότι τον έχουν λατρέψει μου έχουν πει ότι σε σχέση με άλλους είναι και πολύ οικονομικός! Αν σκεφτείς ότι 2-3 φορές που πήγα κι εγώ(πριν καμιά 10ετια) σε άλλον και για υπέρηχο με χρεωνε 60-80€.....ναι ο Κωστάκης μου είναι από όποια πλευρά και να το εξετάσω πολύ καλύτερος!?? 

ναι ρε καμια σχεση. Το ειδα και με την τιμη της αποξεσης. Επισης και μενα στο ραντεβου40-50 ευρω μου παιρνει και με παπ 60 νομιζω. Αλλα το θεμα ειναι οτι σου κανει τοσες δωρεαν επισκεψεις και μαλιστα σου γραφει και εξετασεις σε αυτες, και γενικα φαινεται πολυ πολυ υπομονετικος. Εμενα ειναι πχ πολυ υπομονετικος αλλα θα με βαλει και στη θεση μου οταν θα με δει παραπανω ανησυχη ή περισσοτερο φορτικη. Με τροπο παντα ποτε δε θα μου πει μην ξαναενοχλησεις ισα ισα που μου χει πει να τον παιρνω οσες φορες θελω και καλα, αλλα στην πραξη αν με ακουσει αγχωμενη πολυ και το θεωρησει βλακεια το λογο θα μου την πει με χιουμορ. Οπως μου χε πει καλο ειναι η διαδικασια της τεκνοποιησης να ειναι και λιγο ευχαριστηση και θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα. αχαχαχαχαχ. Σε φασεις που τον ρωτουσα διαφορα :P Μπραβο του για την υπομονη του του δικου σου. Εγω ως ελευθερος επαγγελματιας δεν ειμαι καθολου ετσι, δεν εχω πολλη υπομνη, συγχυζομαι και γενικα συγκρατουμαι πλυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

βασικα ακομα δεν πανηγυριζω, μεχρι να μου απαντησει ο γιατρος και να παω στο γιατρο εγω θα νομιζω οτι εχω την κυστη. Απλα σιγουρα αν απορροφηθηκε ημεγαλη και δεν ειναι οτι δεν την προσεξε, τοτε ειναι θετικο σημαδι γιατι τη φοβομουν παρα πολυ. Η μεγαλη λογω μεγεθους σιγουρα εμποδιζε γενικα ωορρηξια και κυκλο κλπ, με τις 2 πιο μικρες που ειναι οριακες για να θεωρηθουν κυστες ή ωοθυλακια ειναι ισως λιιιγο καλυτερα τα πραγματα. Επισης το θετικο ειναι οτι τις βρηκε παλι με νερο. Μακαρι να εσπαγε εστω λιγο η γκαντεμια μου και μακαρι αυτο το πονακι χαμηλα που νιωθω να μην ειναι περιοδος. Γενικα πιο πολυ σκεφτομαι οτι δεν ειδε σωστα παρα κατι αλλο. Ειμαι σιγουρη για το κακο πριν αυτο γινει :P Αντε τι ωρα εχεις εσυ ραντεβου? Να αλλαξουμε και λιγο κλιμα.

Στις 9.. μου το έκλεισε πιο αργά γιατί λόγω γραφείου συνήθως αγχωνόμαστε να μην καθυστερήσουμε ... με έχει πιάσει μια νύστα.. φοβάμαι μη με πάρει ο ύπνος και χάσω το ραντεβού.. είμαι σπίτι Τετάρτη απόγευμα και πάει ο άντρας μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Απίστευτο.. ακριβώς το ίδιο κι εμείς..χαχα καλά δεν το συζητώ για πόσες ζημιές έχει κάνει..έχει φάει τα μισά έπιπλα και όλα τα ριχτάρια καναπέ, συνέχεια παίρνω άλλα..αχ τι θα κάνουμε.. @Elk αυτό σκέφτηκα κι εγώ να ρωτήσω παιδίατρο αλλά φοβάμαι για αυτό που θα ακούσω! 😔 
    • Κορίτσια μ μίλησα μ το γιατρό! Μ είπε ότι όντως είναι θετική και για τόσες μέρες πριν την καθυστέρηση το νούμερο είναι καλό! Μ είπε ν σταματήσω από τη δουλειά γιατί μέχρι τη Τετάρτη τ Πάσχα δν θ μπορώ ν ξανακάνω χοριακη καθώς όλα τ μικροβιολογικά θ είναι κλειστά όποτε θ είμαστε στα τυφλά ! Επίσης επειδή έχω κ τ ελάχιστα καφέ μ είπε ότι θ μ δώσει προγεστερονη ενέσεις prolutex πρωί βράδυ και μια κρέμα ένδοκολπικα και ουτροτζεσταν ενδοκολπικα ! Τ λέω όλα αυτά γ τα καφέ π έχω ! Κ μ λέει ναι! Εγώ θ κάνω το μέγιστο που μπορώ γ ν διαφυλάξω αυτό το πολύτιμο π υπάρχει μέσα σ! Και επειδή παλέψατε αρκετά γ ν το αποκτήσετε θ το προστατέψουμε μέχρι εκει που δν πάει!!! 🥺🥺🥺🙏🙏 αυτά τ νέα μ!!!  @Θέτις Κ.σμου ν πας οπωσδήποτε γι χοριακη αύριο γιατί Παρασκευή πιθανόν ν είναι κλειστά όπως μ πε ο γιατρός ! 
    • Καλο μηνα κοριτσια μου!!!! 🌺🌻🌼🌷💐🪷🌸🫶🫶🫶 Δν γραφω συχνα στην ομαδα σας αλλα διαβαζω τα νεα σας κ εχω κατασυγκινηθει!!!!!!🥹🥹🥹🥰🥰🥰🥰🥰  Η χαρα μου ειναι απιστευτη κ για την @Kate1992 κ για τη @Θέτις Κ.!!!!! Συγχαρητηρια κοριτσια μου!!!! Νομιζω δν θα μπορουσε να μπει καλυτερα ο Μαιος!!!! 🥳🥳🥳 Καιτη μου καλους διπλασιασμους ευχομαι κι ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!!!🙏🤰❤️🧿✨️Μετα απο τοση προσπαθεια, θεληση, πιστη στο στοχο και επιμονη ηρθε το θαυματακι σας!!! 🎯👶🎈 Θετις μου η χοριακη θα ειναι σιγουρα μεγαλη μ τοσο εντονη γραμμη!!! Με το καλο ολα κοριτσι μου!!!! 😍😍😍🤰❤️🙏🧿🌈 Ειναι πολυ συνηθες μετα απ μια βιοχημικη να ερχεται το μωρακι!!! Εχει συμβει σε 2 φιλες μου κ αν θυμαμαι καλα κ στην @Elli13!!!  Θα διαβαζω τα νεα σας!!! Εύχομαι ο,τι καλυτερο!!! Κ με το καλο να εχουν θετικα τεστακια κ τα υπολοιπα κοριτσια!!!🤞🥰
    • Θα το δείτε εκείνη την ώρα κορίτσι μου η αλήθεια είναι ότι και εγω αν το είχα μέσα δύσκολα θα το έβγαζα επειδή θα είναι πολύ μικρό το μωρο θα μπορείς να κρατήσεις αποστάσεις να μην μπαίνει μέσα στο δωμάτιο και τέτοια αλλά θα μιλήσεις με παιδιατρο να δεις τι θα σου πει αυτοί ξέρουν καλύτερα.. 😊
    • Δεν θελω να τον βγάλω εξω όμως τον λυπάμαι. Είναι οπως το μωρό. Αύγουστο θα γίνει ενός δεν ξερω αν θα ηρεμήσει, Αλλα ο άντρας μ μου το έκοψε οτι δεν θα δεχτεί να είναι με το μωρό και σκέφτομαι τι να κανω. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...