Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ισως έγκυος + πυρετός


Kukki

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!

Προσπαθούμε κι εμείς με τον άντρα μου για παιδάκι κ αυτόν τον μήνα πέραν των συχνών επαφών, έλεγχα την ωορρηξία μου με τεστ. 

Περιμένω περίοδο στις 17/01 οπότε δεν ξέρω ακόμα αν οι προσπάθειες μας καρποφόρησαν. Επίσης, από τα γνωστά συμπτώματα εγκυμοσύνης δε μπορώ να καταλάβω κάτι γιατί σε κάθε περίοδο έχω πάνω-κάτω τα ίδια.

Εδώ και λίγες μέρες με γυροφέρνει μια γρίπη με δέκατα κ πόνο στο κορμί και σήμερα όλη μέρα έχω πυρετό 38-38,5 χωρίς να πέφτει, κομμάτες, ρίγη, πονοκέφαλο και τα συναφή. 

Να πάρω ένα αντιπυρετικό να ηρεμήσω ή να κάνω υπομονη στην περίπτωση που όντως τα καταφέραμε; 

Γενικά δεν είμαι πολύ των χαπιών όμως αυτή τη φορά νιώθω τρομερά αδύναμη και εξουθενωμένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

 Παρε ενα ντεπονακι. Η παρακεταμολη επιτρεπεται ακομα κσε κυηση!!

Τέλεια, ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς να πάρεις! Και η συλληψη να έχει επιτευχθεί,ακόμα η εμφυτευση δεν έχει γίνει οπότε το σποράκι δεν τρέφεται ακόμα από σένα! Περαστικά και καλά αποτελέσματα σε λίγες μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια θέλω τη γνώμη σας... Δεύτερη μέρα εμπύρετη. 

Έχω 38-38,5 πυρετό, παίρνω depon αναβράζον κ πέφτει στο 37,5 όπου κ μένει πεισματικά. Κρατάει γύρω στις 4-5 ώρες η επίδραση του αντιπυρετικού και δώστου πάλι 38,5. 

Νιώθω κομμάτια κ πονάει όλο μου το κορμί. Αν συνεχιστεί έτσι ως αύριο λέω να πάω μια βόλτα από το νοσοκομείο (είμαστε εξωτερικό και δεν ξέρω κάποιο γιατρό εδώ). Λέτε να ζητήσω κ μια χοριακή ή είναι πολύ-πολύ νωρίς; ? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά κορίτσι μου!!Τελικά πήγες στο νοσοκομείο?Θα μπορούσες να τους πεις πότε περιμένεις περίοδο και ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης αφού έχετε επαφές ελεύθερα!!!Ξέρουν οι γιατροί.Υπάρχουν αντιβιώσεις που είναι και για εγκυμονούσες πόσο μάλλον που δεν είσαι ακόμα σε καθυστέρηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Περαστικά κορίτσι μου!!Τελικά πήγες στο νοσοκομείο?Θα μπορούσες να τους πεις πότε περιμένεις περίοδο και ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης αφού έχετε επαφές ελεύθερα!!!Ξέρουν οι γιατροί.Υπάρχουν αντιβιώσεις που είναι και για εγκυμονούσες πόσο μάλλον που δεν είσαι ακόμα σε καθυστέρηση!!

Ευχαριστώ!!

Όχι, τελικά δεν πήγα γιατί σήμερα έχω μόνο δέκατα και λέω να κάνω λίγη ακόμα υπομονή μήπως κάνει τον κύκλο του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kukki είπε:

Ευχαριστώ!!

Όχι, τελικά δεν πήγα γιατί σήμερα έχω μόνο δέκατα και λέω να κάνω λίγη ακόμα υπομονή μήπως κάνει τον κύκλο του...

Περαστικά σου!!!Σίγουρα θέλει 5 μέρες η ίωση!!!Και γω είμαι με βήχα και πόνους στο κορμί και ο άντρας μου με 38,3 και διάρροια η οποία η άτιμη άργησε να εμφανιστεί.Ξάπλα με κουβερτούλα,ζεστά,σουπίτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...