Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ


stellena

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

κορίτσια καλησπέρα...Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας σε όσες είχατε τα ίδια συμπτώματα με εμένα κ αν μετά μείνατε ξανά έγκυος... έκανα αποξεση λόγω παλινδρομη κυησης στις 9 Οκτώβρη... είχα αίμα μόνο εκείνη την ημέρα... Σήμερα 5 μέρες μετά έβγαλα λίγο ακόμα κ προς στο παρόν σταμάτησε πάλι... Δεν θα έπρεπε να έχω περισσότερο αιμα;;; σας έχει τυχη;;; είχατε μετά από κάποιες μέρες περισσότερο;;; αν ναι μετά από πόσες μέρες να το περιμένω...φοβάμαι μήπως κάτι πάει στραβά εκεί κάτω... Μετά μείνατε έγκυος ξανα;;; αν ναι ευκολα;;; σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Εγώ είχα αίμα την ημέρα της αποξεσης και λίγες σταγόνες την επόμενη, σταμάτησε και μετά από 3 μέρες είχα ακόμα λίγο.. και γω νόμιζα ότι έπρεπε να έχω περισσότερο αλλά 10 μέρες μετά την απόξεση που με είδε ο γιατρός ήμουν πεντακάθαρη οπότε όλα καλά.. σε πόσες μέρες σου είπε ο γιατρός σου να κάνετε υπέρηχο για να δει αν καθάρισες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

κορίτσια καλησπέρα...Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας σε όσες είχατε τα ίδια συμπτώματα με εμένα κ αν μετά μείνατε ξανά έγκυος... έκανα αποξεση λόγω παλινδρομη κυησης στις 9 Οκτώβρη... είχα αίμα μόνο εκείνη την ημέρα... Σήμερα 5 μέρες μετά έβγαλα λίγο ακόμα κ προς στο παρόν σταμάτησε πάλι... Δεν θα έπρεπε να έχω περισσότερο αιμα;;; σας έχει τυχη;;; είχατε μετά από κάποιες μέρες περισσότερο;;; αν ναι μετά από πόσες μέρες να το περιμένω...φοβάμαι μήπως κάτι πάει στραβά εκεί κάτω... Μετά μείνατε έγκυος ξανα;;; αν ναι ευκολα;;; σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Καλησπέρα κορίτσι μου... περαστικά σου εύχομαι.

Στην μια απόξεση που έκανα κ εγώ σχεδόν δεν είχα αίμα, μόνο για μια μέρα! Στην άλλη είχα πολύ ελάχιστο μέσα στη μέρα αλλά κράτησε γύρω στη βδομάδα (κ οι δύο λόγω παλίνδρομης). Ακόμα κ στις γέννες που έχω κάνει πάλι δεν είχα ιδιαίτερο αίμα, σε σύγκριση με άλλες κοπέλες που συζητάω... ουσιαστικά αλλάζει από γυναίκα σε γυναίκα θεωρώ, αλλά ακόμα κ στην ίδια μπορεί να εξελιχθεί διαφορετικά κάθε φορά. Όσο για το δεύτερο ερώτημα σου, εχω κάνει μια απόξεση μετά μια πετυχημένη εγκυμοσύνη, μετά ξανά απόξεση κ ξανά τώρα είμαι έγκυος. Οπότε μην το σκέφτεσαι, είχα πέσει κ εγώ σε αυτό το τρυπάκι ότι δεν θα τα καταφέρω... Σου εύχομαι να θεραπευτείς σύντομα κ να έχεις σύντομα μια τέλεια εγκυμοσύνη! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

κορίτσια καλησπέρα...Σας παρακαλώ θα ήθελα την βοήθεια σας σε όσες είχατε τα ίδια συμπτώματα με εμένα κ αν μετά μείνατε ξανά έγκυος... έκανα αποξεση λόγω παλινδρομη κυησης στις 9 Οκτώβρη... είχα αίμα μόνο εκείνη την ημέρα... Σήμερα 5 μέρες μετά έβγαλα λίγο ακόμα κ προς στο παρόν σταμάτησε πάλι... Δεν θα έπρεπε να έχω περισσότερο αιμα;;; σας έχει τυχη;;; είχατε μετά από κάποιες μέρες περισσότερο;;; αν ναι μετά από πόσες μέρες να το περιμένω...φοβάμαι μήπως κάτι πάει στραβά εκεί κάτω... Μετά μείνατε έγκυος ξανα;;; αν ναι ευκολα;;; σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Καλησπέρα. Εγώ μετά από παλινδρομη κύηση και αποξεση είχα αίμα για 10 μέρες. Μου ήρθε περίοδος κανονικά για 2-3 κύκλους, μετά είχα μια μίνι ορμονική διαταραχή και τώρα είμαι έγκυος, μπήκα στον μήνα μου. Δλδ μετά από 7 μήνες έμεινα έγκυος. Είμαι και 38 ετών, οπότε λόγω ηλικίας γρήγορα έμεινα ξανά έγκυος αν σκεφτείς ότι έπρεπε να περάσει ένα τρίμηνο και μετά είχα την διαταραχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Stardust_83 είπε:

Καλησπέρα. Εγώ μετά από παλινδρομη κύηση και αποξεση είχα αίμα για 10 μέρες. Μου ήρθε περίοδος κανονικά για 2-3 κύκλους, μετά είχα μια μίνι ορμονική διαταραχή και τώρα είμαι έγκυος, μπήκα στον μήνα μου. Δλδ μετά από 7 μήνες έμεινα έγκυος. Είμαι και 38 ετών, οπότε λόγω ηλικίας γρήγορα έμεινα ξανά έγκυος αν σκεφτείς ότι έπρεπε να περάσει ένα τρίμηνο και μετά είχα την διαταραχή.

Με το καλό κορίτσι μου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου, λυπάμαι πολύ! Και εγώ έκανα αποξεση το Μάιο και ειχα αίμα για 10 ημέρες και μετα μου ηρθε κανονικα η περίοδος. 

Μετα το τρίμηνο μας έδωσε το οκ για προσπάθειες. Είναι ο 2ος μήνας μας και ακόμη δεν αλλα από ότι λένε μένεις πιο εύκολα μετα την αποξεση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweety85 είπε:

αχχχ κορίτσια μου με συγκινησατε... με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας κ να σας ζήσουν όσες έχετε... αχχχ λοιπόν εγώ το 18 έκανα διακοπή κυησης λόγω σύνδρομο νταουν ειχα αιμα 14 με 15 μερες... κ η πρώτη μου περίοδος ήρθε στις 34 μέρες... έπιασα το μωράκι μου που έχω στους 7 μήνες αφού ξεκινήσαμε... Ο γιατρός μου τότε μου είπε δεν χρειάζεται να σε δω,όμως εγώ ήθελα κ πήγα σε άλλον στις 40 μέρες κ μου είπε δεν φαίνεται καν ότι έχεις κάνει αποξεση... Τώρα έχω παπ το Γενάρη κ θα πάω τότε,πάλι μου είπε δεν χρειάζεται  να σε δω... άρα ρε κορίτσια είναι φυσιολογικό έτσι όπως πάει το θέμα με το αίμα εεε;; συμβαίνει κ αυτό...Μου είπε όπως κ την προηγούμενη φορά να περιμένω 2 κύκλους κ μετα να ξεκινήσουμε... άρα Δεκέμβρη... Έχω αγχωθεί το πως θα είναι ο κύκλος μου κ αν έρθει εύκολα... ξέρω γιατί κ τις τρεις φορές έμεινα εκεί που δεν το σκεφτόμουν,όμως πως θα το αποβαλλω από το μυαλό μου;;; σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια κ τις απαντήσεις σας...

Έχεις δίκιο είναι δύσκολο να αποβάλεις αυτή τη σκέψη... Αλλά να είσαι αισιόδοξη!!! Θα έρθει κ θα πάνε όλα καλά ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...