Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή (αρνητική) χοριακη


Marianthi96

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Ειμαι καινούργια εδω και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.... στις 29 Αυγούστου ήταν η τελευταία μου περίοδος... έχω κύκλο 30-31 μέρες... στις 28/9 ήταν η τελευταία επαφή... από εκεί και μετά έχω καθυστέρηση.. ήταν να μου έρθει η ακατανόμαστη 29/9... αυτή την Παρασκευή έκανα τεστ και βγήκε μια πολύ αχνη γραμμουλα.. και το Σάββατο έκανα χοριακη και βγήκε 1,4.... υπάρχει περίπτωση βα ειναι κάτι την αρχή και να μη δείχνει ανεβασμένη?εχει συμβεί σε κάποια κάτι αντίστοιχο? Να σημειώσω οτι μου ζήτησαν επαναληπτική μετά από μια εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marianthi96 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ειμαι καινούργια εδω και θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.... στις 29 Αυγούστου ήταν η τελευταία μου περίοδος... έχω κύκλο 30-31 μέρες... στις 28/9 ήταν η τελευταία επαφή... από εκεί και μετά έχω καθυστέρηση.. ήταν να μου έρθει η ακατανόμαστη 29/9... αυτή την Παρασκευή έκανα τεστ και βγήκε μια πολύ αχνη γραμμουλα.. και το Σάββατο έκανα χοριακη και βγήκε 1,4.... υπάρχει περίπτωση βα ειναι κάτι την αρχή και να μη δείχνει ανεβασμένη?εχει συμβεί σε κάποια κάτι αντίστοιχο? Να σημειώσω οτι μου ζήτησαν επαναληπτική μετά από μια εβδομάδα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marianthi η χοριακη ειναι θετική όταν ειναι πάνω από πέντε! Μήπως το τεστ το είδες μετα από τα λεπτά που συνιστάται? Επίσης το τεστ δείχνει με χοριακη πάνω από 25 άρα μάλλον ή πήγε κάτι να γίνει ή κάτι έκανες λάθος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Joy2 σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!!Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να είναι αρχή ή καθυστερημένη σύλληψη? Άρα η επαναληπτική δεν θα είναι ανεβασμένη.... τότε γιατί μου ζήτησαν επανάληψη!? Μπερδεύτηκα....?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Marianthi96 είπε:

Joy2 σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!!Δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να είναι αρχή ή καθυστερημένη σύλληψη? Άρα η επαναληπτική δεν θα είναι ανεβασμένη.... τότε γιατί μου ζήτησαν επανάληψη!? Μπερδεύτηκα....?  

Το να σου ζητησει το μικροβιολογικο επαναληπτικη το κρινω εντελως περιττο.. Αν ειχες πχ 5-6 μερες καθυστερηση κ  η χοριακη σου ηταν 40 (μικρη δηλ), οκ, εκει να το καταλαβω (για να δουν αν παει καλα η κυηση η αν ειναι βιοχημικη). Αλλα με χοριακη 1,...?? Σαν να θελουν να παρουν απλα τα λεφτα σου.. μιλα καλυτερα με εναν γιατρο.. να σε ρωτησω κατι? Το τεστ ποσες μερες πριν απο τη χοριακη το εκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Marianthi96 είπε:

Και επειδή είμαι άσχετη... αυτό το 1,4 από που προκύπτει? Κανονικά δεν έπρεπε να είναι μηδέν? ?

    Οχι κοριτσακι μου, υπαρχουν καποια στοιχεια χοριακης μεσα μας. Πολυ σπανια βγαινει ακριβως 0. (σε καποιες περιπτωσεις μπορει να αυξηθει κ για λλους λογους εκτος κυησης, οπως καποιους καρκινους) Γι αυτο μεχρι 5 θεωρειται αρνητικη.. Μαλιστα πολλα μικροβιολογικα, οπως το δικο μου γραφουν: "κατω απο 5 αρνητικο, πανω απο 50 θετικο" Δηλ για τις ενδιαμεσες τιμες, υπαρχει μια συγχιση... Ειναι αυτο που λεν πολλοι, κατι πηγε να γινει αλλα δεν εγινε..  Σε ρωτησα ποτε εκανες το τεστ γιατι αν ειχαν περασει πολλες μερες μπορει να ειχες βιοχημικη.. Δηλ να ηταν πχ η χοριακη σου 30 την ημερα του τεστ κ καθε μερα να επεφτε.. Αλλα σε μια μερα δε νομιζω οτι πεφτει τοσο πολυ.. Πηγαινε ομως καλου κακου σε εναν γιατρο να δει την αιτια της καθυστερησης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Monday, October 09, 2017 at 6:32 ΜΜ, ο/η Marianthi96 είπε:

Μίλησα σήμερα με τον γιατρό μου και μου είπε να επαναλάβω την χοριακη. Θα δούμε την Πέμπτη τι γίνεται... 

Περιμενουμε τα νέα σου!!!!!μήπως έκανες κανένα τεστακι ακόμα? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Περιμενουμε τα νέα σου!!!!!μήπως έκανες κανένα τεστακι ακόμα? ??

Δεν έκανα ακόμη... την Πέμπτη θα πάω για χοριακη.... πάντως οι αναγούλες και οι καουρες καλά κρατούν..... θα σας ενημερώσω μόλις έχω νέα!! Ελπίζω να ειναι καλά!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/10/2017 at 11:14 ΜΜ, ο/η Marianthi96 είπε:

Δεν έκανα ακόμη... την Πέμπτη θα πάω για χοριακη.... πάντως οι αναγούλες και οι καουρες καλά κρατούν..... θα σας ενημερώσω μόλις έχω νέα!! Ελπίζω να ειναι καλά!! ??

Κορίτσι έκανες χοριακη??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...