Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η MariaG1215 είπε:

Ξέχασα επισης να αναφέρω κ την ταχυπαλμία που έχω. Ενώ η πίεση μου είναι καλή οι παλμοί είναι από 100 κ πάνω.σχετιζεται αυτό με την περίοδο;

Κι εμένα οι παλμοι μου ειναι 88. Κάπου διάβασα ότι οι αυξημένοι παλμοι είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης!δεν κάνεις ένα τεστακι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Ε.Γ.Α. Από χθες που παρακολουθώ την πίεση κ τους παλμούς,δεν έχουν πέσει κάτω από 100-110.γενικα νιώθω πολύ καταβεβλημένη.αυριο περιμένω την περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η MariaG1215 είπε:

@Ε.Γ.Α. Από χθες που παρακολουθώ την πίεση κ τους παλμούς,δεν έχουν πέσει κάτω από 100-110.γενικα νιώθω πολύ καταβεβλημένη.αυριο περιμένω την περίοδο.

Οπότε αύριο μεθαύριο κάνε ένα τεστακι!μπορεί να είσαι εγκυουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Renia90 μου δεν εχω προλαβει να κανω καθολου μπανια στη θαλασσα κ επισης δεν παρακολουθησα καθολου γονιμες αυτη τη φορα...ειχα πεσειμε τα μουτρα στο βαφτιστηρι μου για να μην μετραω μερες, οποτε και να ειχα ωορρηξια δεν το πηρα χαμπαρι..αρχισα να μετραω απο τα καφε που ειδα, που μου μπηκε στο μυαλο η εμφυτευση...δεν εχω μιλησει με γιατρο..αλλα αν δεν ερθει μεχρι τις 40 μερες θα παω για υπερηχο..

@Ε.Γ.Α. κοριτσι μου κι εγω ημουν σιγουρη..εννοειται οι αγκαλιτσες στο φουλ!! Απλα δεν καταλαβαινω τι ειναι ολα αυτα που συνεχιζονται κιολας...μηπως ειναι αυτο που λενε "ανεμογκαστρι"?? 

Σε ευχαριστω για τις ευχες σου και εσυ να χαιρεσαι τα κοριτσια σου!!❤

@Μαρια26 σε ευχαριστω πολυ! Κι εγω σου ευχομαι τα καλυτερα!!

@marillia μου σε ευχαριστω! Να εισαι παντα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 εχεις άστατο κ μεγάλο κύκλο; σε ρωτάω γιατί μια φιλη μου με άστατο κ πολύ μεγάλο κύκλο είχε σύλληψη λίγο πριν την περίοδο της! Όταν είχε καθυστέρηση έκανε ένα σωρο τεστ κ χοριακες κ όλα ήταν αρνητικά! Πέρασαν πολλες μέρες για να δείξει η χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσακια μου..αρνητικη η χοριακη!! Τι σκατα συμβαινει σε αυτον τον οργανισμο???

γεια σου κατερίνα ,

καταρχας χρονια σου πολλα και πολυχρονη και ευχομαι συντομα  μανουλα !!

μα πως ειναι δυνατόν αρνητικό και ολα αυτα που σου συμβαίνουν ; και η καθυστεριση;;; τι γινεται ;; 

τι να κανεις ομως --- υπομονή .... κατσε δες αν θα σου ερθει η ακατανομαστη αλλιως να πας στο ιατρό...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η MariaG1215 είπε:

@Κατερίνα21 εχεις άστατο κ μεγάλο κύκλο; σε ρωτάω γιατί μια φιλη μου με άστατο κ πολύ μεγάλο κύκλο είχε σύλληψη λίγο πριν την περίοδο της! Όταν είχε καθυστέρηση έκανε ένα σωρο τεστ κ χοριακες κ όλα ήταν αρνητικά! Πέρασαν πολλες μέρες για να δείξει η χοριακη.

Πριν την αποβολη...ειχα σταθερο καθε 18 μερες...πηρα glycophase και αλλαξε...εγινε καθυστερημενη συλληψη και ενω επρεπε να ημουν 8 βδομαδων εγκυος στην πραγματικοτητα ημουν μονο 2 βδομαδων...στη συνεχεια ειδαμε σακο αλλα δεν αναπτυσσοταν τον εμβρυο και απεβαλα...

Μετα την αποβολη ειχα καθε 15 μερες(εχασα πολυ αιμα και απεκτησα ηπια αναιμια λογω χαμηλης αιμοσφαιρινης).. Σε καποια φαση πηγα στις 35 μερες και μετα στις 23..γιαυτο υπολογισα και τοσο...τωρα πια τι να πω... Απλα δεν θελω να εγινε παλι αυτο και να ζησω το ίδιο πραγμα...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

γεια σου κατερίνα ,

καταρχας χρονια σου πολλα και πολυχρονη και ευχομαι συντομα  μανουλα !!

μα πως ειναι δυνατόν αρνητικό και ολα αυτα που σου συμβαίνουν ; και η καθυστεριση;;; τι γινεται ;; 

τι να κανεις ομως --- υπομονή .... κατσε δες αν θα σου ερθει η ακατανομαστη αλλιως να πας στο ιατρό...

 

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου!!!

Δεν ξερω..κι εγω απορω... Ο αντρας μου λεει να περιμενω να κλεισω 15 μερες καθυστερησης και να ξανακανω χοριακη...εγω νομιζω οτι ειναι ματαιο...αν ηταν κατι θα εδειχνε εστω και λιγο... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Πριν την αποβολη...ειχα σταθερο καθε 18 μερες...πηρα glycophase και αλλαξε...εγινε καθυστερημενη συλληψη και ενω επρεπε να ημουν 8 βδομαδων εγκυος στην πραγματικοτητα ημουν μονο 2 βδομαδων...στη συνεχεια ειδαμε σακο αλλα δεν αναπτυσσοταν τον εμβρυο και απεβαλα...

Μετα την αποβολη ειχα καθε 15 μερες(εχασα πολυ αιμα και απεκτησα ηπια αναιμια λογω χαμηλης αιμοσφαιρινης).. Σε καποια φαση πηγα στις 35 μερες και μετα στις 23..γιαυτο υπολογισα και τοσο...τωρα πια τι να πω... Απλα δεν θελω να εγινε παλι αυτο και να ζησω το ίδιο πραγμα...?

Το ότι απέβαλες τότε ήταν ένα άτυχο συμβάν,δεν σημαίνει ότι θα ξανασυμβεί ακόμα κ καθυστερημένη σύλληψη να εχεις.σε άστατο κ μεγάλο κύκλο είναι πολύ πιθανή η καθυστερημένη συλληψη κ οι χοριακες αργούν πολύ να δείξουν.μιλά με τον γιατρό σου που ξέρει ακριβώς το ιστορικό κ θα σε κατευθύνει αυτος.ευχομαι τα καλύτερα.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 , δε χάνεις τίποτα να ξανακάνεις μια χοριακη σε λίγες μέρες πάλι αν δεν έρθει η περιοδος!ποτέ δε ξέρεις! !!!!????

@geozak ,γνώμη μου είναι κανένα! Καλύτερα να περιμένεις την καθυστέρηση. Και το πιο εξελιγμένο τεστ μπορεί να κάνει λάθος και να απογοητευτεις χωρίς λόγο!  

Εγώ κορίτσια,εκεί που λέω οκ ήρθε η περίοδος μετά τίποτα. ...δε ξέρω. ...κόκκινο αίμα δεν νομίζω να είναι εμφυτευσης....προφανώς μπλοκαρω τον οργανισμο μου και ούτε η περιοδος δεν έρχεται σωστά. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα χρόνια πολλά και σύντομα μανούλα! 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κλείσεις ένα ραντεβού με το γιατρό σου, να δείτε τι μπορεί να συμβαίνει με τον κύκλο σου.

Τα Glucophage κι εμένα με είχαν βοηθήσει να ρυθμίσω τον κύκλο μου στο παρελθόν, ίσως ο γιατρός σου προτείνει να τα αρχίσεις ξανά.. . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η geozak είπε:

κοριτσια ποιο τεστ δειχνει πριν την αναμενομενη περιοδο? κ ποσες μερες πριν

Koρίτσι μου είναι το iq και έχει 8 ευρώ.Και τo clearblue early!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! !!!πως είστε? ??εγώ ακομα στα ίδια! 3 μέρες με λιγο αίμα στο σκουπισμα και άλλο ένα αρνητικό τεστ.μπορεί να μη δείχνει ακόμα λέτε ή απλά άγχος? ???τις ταινίες της hometest κάνω που είναι αξιόπιστες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! !!!πως είστε? ??εγώ ακομα στα ίδια! 3 μέρες με λιγο αίμα στο σκουπισμα και άλλο ένα αρνητικό τεστ.μπορεί να μη δείχνει ακόμα λέτε ή απλά άγχος? ???τις ταινίες της hometest κάνω που είναι αξιόπιστες! 

Καλημερα κοπελα μου!! Ασε να περασουν 2-3 μερες... Να δεις αν δεν εχει ερθει κανονικη περιοδος και ξανακανεις μετα... Αυτο που κανεις σε τρελαινει...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημέρα κορίτσια! !!!πως είστε? ??εγώ ακομα στα ίδια! 3 μέρες με λιγο αίμα στο σκουπισμα και άλλο ένα αρνητικό τεστ.μπορεί να μη δείχνει ακόμα λέτε ή απλά άγχος? ???τις ταινίες της hometest κάνω που είναι αξιόπιστες! 

Καλημέρα! Κι εγώ σήμερα περιμένω..για να δούμε!τι κύκλο εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Καλημερα κοπελα μου!! Ασε να περασουν 2-3 μερες... Να δεις αν δεν εχει ερθει κανονικη περιοδος και ξανακανεις μετα... Αυτο που κανεις σε τρελαινει...?

Ε!!!!ναι!!!!είναι σπαστικό!!!!!αλλά εντάξει συμβαίνουν αυτά ειδικά καλοκαιράκι με τα μπάνια κτλ!!!!

Πως είσαι εσύ? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η STIRELLA είπε:

@Κατερίνα21 καλημερα και χρονια πολλα. ευχομαι συντομα ενα μωρακι. χοριακη εκανες? γιατι εχω χασει λιγα επεισοδια

Σε ευχαριστω πολυ γλυκια μου!!

Ναι εκανα χθες το πρωι και δυατυχως ηταν αρνητικη..η καθυστερηση και τα συμπτωματα συνεχιζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MariaG1215 είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ σήμερα περιμένω..για να δούμε!τι κύκλο εχεις;

30 με 35 μέρες πάνω κάτω είναι ο κύκλος μου!κανονικά αύριο περίμενα περίοδο!θα κάνεις τεστακι σήμερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ε!!!!ναι!!!!είναι σπαστικό!!!!!αλλά εντάξει συμβαίνουν αυτά ειδικά καλοκαιράκι με τα μπάνια κτλ!!!!

Πως είσαι εσύ? ???

Προσπαθω να ειμαι καλα....χαλαρωνω λιγες ωρες και μετα δουλεια... Δεν με εχει παρει τοσο απο κατω...περιμενα χειροτερα γιατι ημουν τοσο σιγουρη αυτη τη φορα...απλα συνεχιζω να προσευχομαι και οτι ερθει καλοδεχουμενο..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Προσπαθω να ειμαι καλα....χαλαρωνω λιγες ωρες και μετα δουλεια... Δεν με εχει παρει τοσο απο κατω...περιμενα χειροτερα γιατι ημουν τοσο σιγουρη αυτη τη φορα...απλα συνεχιζω να προσευχομαι και οτι ερθει καλοδεχουμενο..?

Όχι μωρέ, μην αφήνεις να σε πάρει από κάτω! !!!το ξερω ότι είναι δύσκολο αλλά θα έρθει όταν δε θα το περιμένεις! Κι εγώ έτσι έλεγα ότι μάλλον έκατσε το τρίτο αλλά μπαααααα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Όχι μωρέ, μην αφήνεις να σε πάρει από κάτω! !!!το ξερω ότι είναι δύσκολο αλλά θα έρθει όταν δε θα το περιμένεις! Κι εγώ έτσι έλεγα ότι μάλλον έκατσε το τρίτο αλλά μπαααααα?????

Θα περιμενω και αυτη τη βδομαδα...να φτασω στις 40 μερες κοντα..και μετα κλεινω ραντεβου στο γυναικολογο για υπερηχο...αυτος θα δειξει σιιιιγουρα!! 

Απολαυσε τις κορουλες σου και θα ερθει και το τριτο!! Χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...