Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

@Winter mama to beμου θύμισες τα δικα μου!!!κ η δικη μενει σε αλλο νησι κ θα ρθει οταν γεννηθει το μωρο...εχω πει ηδη στον ανδρα μου πανω απο 15 μερες δε θα κατσει αλλα τι του λεει το κορυφαιο...εμεις μένουμε στον κατω οροφο κ οι δικοί μου στον πανω κ οταν ειχε ερθει εννοειται εμενε στους δικους μου,ε λεει στον ανδρα μου να παμε να μεινουμε ολοι μαζι πανω για να εχει το μωρο!!!!!!κ της λεει ο ανδρας μου οτι δεν υπαρχει περιπτωση κ επισκεψεις δε θα δεχομαι πρωινα αλλα απογευματα κ του λεει ε τοτε να μην ερθω κ καθολου κ της λεει αν δεν μπορεις να δεχτεις οτι σου λεμε μην ερθεις...εγω του εχω ξεκαθαρίσει τωρα δεν επεμβαινω να τα κανονισει αυτος αλλα οταν γεννηθει αν ερχεται κ μου χτυπαει την πορτα το πρωι δε θα της ανοιγω...αν ειμαι καλα θα ανεβαινω εγ  πανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 25 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

@Winter mama to beμου θύμισες τα δικα μου!!!κ η δικη μενει σε αλλο νησι κ θα ρθει οταν γεννηθει το μωρο...εχω πει ηδη στον ανδρα μου πανω απο 15 μερες δε θα κατσει αλλα τι του λεει το κορυφαιο...εμεις μένουμε στον κατω οροφο κ οι δικοί μου στον πανω κ οταν ειχε ερθει εννοειται εμενε στους δικους μου,ε λεει στον ανδρα μου να παμε να μεινουμε ολοι μαζι πανω για να εχει το μωρο!!!!!!κ της λεει ο ανδρας μου οτι δεν υπαρχει περιπτωση κ επισκεψεις δε θα δεχομαι πρωινα αλλα απογευματα κ του λεει ε τοτε να μην ερθω κ καθολου κ της λεει αν δεν μπορεις να δεχτεις οτι σου λεμε μην ερθεις...εγω του εχω ξεκαθαρίσει τωρα δεν επεμβαινω να τα κανονισει αυτος αλλα οταν γεννηθει αν ερχεται κ μου χτυπαει την πορτα το πρωι δε θα της ανοιγω...αν ειμαι καλα θα ανεβαινω εγ  πανω!

ωχ παναγία μου δεν θα μπορούςα βα το ζησω !!!

ουτε να το φανταστώ μπορώ !

δεν καταλαβαίνουν οτι ειναι ενοχλητικό να γινεται αυτό με τόση υπερβολή ;;!!

απο την αλλη καμια φορά σκευτομαι μηπως απλα χαιρονται και θελουν να ζησουν και αυτοι αυτές τις μαγικές στιγμές ... αλλα παλι μετα λεω ναι αλλα ακομα και να ερθει εστω για λιγο καιρό δεν ξερει τι παέει να πει διακριτηκότητα και να κανει κ να λεει οσα της αρμόζουν..

ξερω οτι θα βγαίνω εξω απο τα ρουχα μου !!! 

γιατί εχουμε εντελως διαφορετικές αποψεις !! ξερω καποια πραγματα οσο αφορά τα νεογεννητα λόγω επαγγελματος αλλα κυριως θελω να πραττω οτιδηποτε με οδηγιες παιδιατρου και επιστημης !!

αμα ερθει θα γινουμε κ@λ@σ !! 

θα αρχίσει με τα παλιακά πως κανενε οι γιαγιαδες στο μεσαιωνα και πραγματικά προβλεπω βιετναμ..... 

ευτυχως ο αντρας μου ειναι λογικός και ειναι αυτος περισσοτερο βαζει ορια !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια και εγω σε τετοια φαση ειμαι... Της εχω πει οτι οταν με το καλο παμε σπιτι μας ολοι θα παιρνουν τηλ για να ερθουν..και μου λεει με ειρωνικο υφος "σε ευχαριστω πολυ..κι εγω δλδ πρεπει να παιρνω τηλ?" και της κανω κι εγω με πολυ αυτοπεποιθηση "γιατί εσυ εισαι η εξαιρεση? Και βεβαια θα παιρνεις τηλ!"

Και οταν με το καλο ερθει το μωρο...εχω ζητησει χαρη απο την μαμαμου να ερθει τουλχ τον πρωτο μηνα...το δεχτηκε και ο αντρας μου..

Ευτυχως που υπαρχει και αυτος και τη βαζει ατη θεση της...τα νευρα μου τσαταλια μαζι της..και να φανταστειτε οτι πριν τον γαμο ημασταν σαν κολλητες..μετα αρχισε τα δικα της...

Και προχθες μου ειπε το κορυφαιο: οτι οταν ερθει η ωρα να κανω μωρο και το φερνω επισκεψη σπιτι της θα το ταιζει αυτή για να μην της λερωνει το σπιτι..και οτι αυτη ξερει!! Και εγω πολυ απλα ειπα διακριτικα..οτι αν ειναι ετσι το παιδι θα το βλεπει οταν ερχεται επισκεψη σε εμας..για να το ταιζω εγω... Μπηκε στη μεση και ο αντρας μου και της ειπε αυτο να το ξεχασει...εγω και εκείνος θα ταιζουμε το μωρο και οτι δεν θα μας το κανει αχρηστο και οπως θελει αυτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!!!!βλέπω συζήτηση για πεθερές!!!!?????

Εγώ δεν κρατήθηκα και έκανα ένα τεστ το απογευμα το οποίο βγήκε φυσικά αρνητικό! Τα καφε υγρα συνεχίζουν πιο έντονα αυτή τη φορά. Δεν έχω ξεκουραστεί και καθόλου. ...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ε.Γ.Α. μου καλημερα!! Ναι πιασαμε πεθεροσυζητηση..χιχιχι 

Δεν κρατηθηκες εεε??? Εσυ πως νιωθεις?? Νιωθεις οτι θα ερθει περιοδος???

Εγω ξυπνησα χαλια...νιωθω την καρδια μου τοσο εντονα να χτυπα (μετρηθηκα 66 παλμους).. Θελω τοσο πολυ να κανω εμετο να ηρεμησω( δεν μου ερχεται)... Μια ζαλαδα σαν να εχω πιει ενα μπουκαλι ουισκι... Πονοκεφαλος..και εξαψεις που νομιζα οτι ειχα πυρετο (μετρηθηκα 35,9)...

Σαν αρρωστη ειμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Εγω ξυπνησα χαλια...νιωθω την καρδια μου τοσο εντονα να χτυπα (μετρηθηκα 66 παλμους).. Θελω τοσο πολυ να κανω εμετο να ηρεμησω( δεν μου ερχεται)... Μια ζαλαδα σαν να εχω πιει ενα μπουκαλι ουισκι... Πονοκεφαλος..και εξαψεις που νομιζα οτι ειχα πυρετο (μετρηθηκα 35,9)...

Σαν αρρωστη ειμαι...

Kατερινάκι μου έκανες χοριακούλα?Πιστεύω είσαι εγκυούλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε λιγο θα παω...εδω και μιση ωρα προσπαθω να ετοιμαστω...σαν ζομπι ειμαι στο σπιτι..δεν μπορω να παρω τα ποδια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 μου, αντε για τη χοριακουλα!!!!τώρα από το άγχος σου είσαι τόσο χάλια! !!!έτσι κι αλλιώς θετική θα είναι! !!!!???

Εγώ ναι πιστεύω μου έρχεται περιοδος γιατί τώρα στο σκουπισμα έχω αίμα κανονικο! !!εντάξει δε με πειράζει καλύτερα που μου ήρθε και νωρίτερα να μην έχω αγωνία χωρίς λόγο! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Σε λιγο θα παω...εδω και μιση ωρα προσπαθω να ετοιμαστω...σαν ζομπι ειμαι στο σπιτι..δεν μπορω να παρω τα ποδια μου...

Εύχομαι με μια τεράστια χοριακη κοπέλα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elenaaa445 είπε:

@Κατερίνα21 καλα αποτελεσματα!!ειδα στο προφίλ σου εχεις γενεθλια σμρ???πολυχρονη!!!

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!! Οτι επιθυμεις!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσακια μου..αρνητικη η χοριακη!! Τι σκατα συμβαινει σε αυτον τον οργανισμο???

Αχ κορίτσι μου μακάρι να ξερά κι εγώ..Ίσως τα μπανακια ίσως κάποια αλλαγή κύκλου..Ίσως δεν κάναμε ωορρηξία..με τον γιατρό σου μίλησες? ?Εγώ 40 η μέρα και τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 μου,  ήμουν σίγουρη ότι θα βγει θετική η χοριακη σου....ίσως το άγχος που κλειδώνει τον οργανισμο να παίζει ρόλο. ...τώρα όσο μπορείς ηρεμεις και συνεχίζεις τις  αγκαλιτσες! ??? 

@Renia90 , πως είσαι κοπέλα μου? Ακόμα να έρθει η περιοδος? Θα κάνεις ορμονολογικες τελικά? Να σε ρωτήσω. ..αν δεν κάνεις ωορηξια δεν έχεις περίοδο ή  δεν έχει σχέση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Κατερίνα21 μου,  ήμουν σίγουρη ότι θα βγει θετική η χοριακη σου....ίσως το άγχος που κλειδώνει τον οργανισμο να παίζει ρόλο. ...τώρα όσο μπορείς ηρεμεις και συνεχίζεις τις  αγκαλιτσες! ??? 

@Renia90 , πως είσαι κοπέλα μου? Ακόμα να έρθει η περιοδος? Θα κάνεις ορμονολογικες τελικά? Να σε ρωτήσω. ..αν δεν κάνεις ωορηξια δεν έχεις περίοδο ή  δεν έχει σχέση? 

Είμαι πολύ καλύτερα ψυχολογικά..συνήλθα ? η περίοδος ακόμα να φανεί..Ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν κάνεις ωορρηξία δεν αδιαθετεις..Και αργεί παρά πολύ..Είναι αυτό που λένε "άλλαξε ο κύκλος μου" στην ουσία δεν αλλάζει συμβαίνει αυτό..Όταν αδιαθετησω θα κάνω τις ορμονολογικες κι έχω στο πρόγραμμα να πω στο Γιατρό να μου γραψει και μια καλλιέργεια.Αύριο θα κάνω κι έναν υπέρηχο.εύχομαι μονο να μη μπαίνω σε πρόωρη κλιμακτηριο.Έχω διαβάσει τα πάντα κι έχω φοβηθεί ?? Εσύ τελικά αδιαθετησες?προχτές είχα μια φορά καθαρό ροζ μια φορά και λέω ήρθε αλλά τίποτα πάλι..Αυτό με τις σταγόνες Μ ανησυχεί μόνο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Διαβασα όλη την συζήτηση σας! Είμαι κι εγώ στη φάση είμαι ή δεν είμαι;αδικαιολόγητα βέβαια μετά από 2 παιδιά και 3 εγκυμοσύνες συνολικά(1 παλινδρομη) θα έπρεπε μα ήμουν υπομονετική! Είμαι στην 27η ημέρα σε κύκλο σταθερό 28ημερων με εντονη ατονια κ υπνηλία εδώ κ 3 μέρες! Συνηθως δεν το έχω αυτό πριν την περίοδο μου αλλά ούτε πριν την καθυστέρηση στις εγκυμοσύνες μου.ειχα αλλά συμπτώματα,οπως έντονο πόνο στη μέση κ πρήξιμο παντού.η ατονια κ η υπνηλία ειχα μετα τον πρώτο μήνα εγκυμοσυνης οπως κ πολλά αλλά συμπτώματα.ειχε ποτε καποια κάτι ανάλογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Renia90 ,άσε μη μπαίνεις και διαβάζεις γιατί θα τρελαθείς! !!!δεν το ήξερα αυτό για την ωορηξια!όσο ζεις μαθαίνεις τελικά! !!!εγώ εκεί που λέω οκ αδιαθετησα μετά πάλι τίποτα! Αλλά νιώθω ότι θα αδιαθετησω! 

@MariaG1215, στην ίδια φάση είμαστε! !!!2 παιδάκια έχω και μια βιοχημικη! !κι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αγχωνομαι τόσο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ε.Γ.Α.  να σου ζήσουν τα παιδάκια σου? Αγχωνόμαστε γιατί μάλλον δεν έχουμε περάσει κ λίγα! Παρόλο που η κάθε φορά είναι διαφορετική κ μοναδική, εχεις την ίδια νοσταλγία κ ανησυχία! Εγώ για παράδειγμα έχω μπει σε σκέψεις γιατί δεν ειχα ποτε κάτι τέτοιο πριν την περίοδο μου. Τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariaG1215 , θέλετε κι εσείς άλλο ένα μωράκι στην οικογένεια? ??όντως η κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική! Σε καμία δεν είχα τα ίδια συμπτώματα. Κι αυτό που λες με την υπνηλια δεν το θυμάμαι καθόλου να το είχα.  Τώρα περιμενα περίοδο στις 23/8 αλλά από χτες έχω καφέ υγρα και τώρα αίμα οπότε προφανώς έρχεται η περιοδος νωρίτερα κιόλας για να μην αγχωνομαι!!!!είδες τι καλή? ??????????

να σου ζήσουν κι εσένα τα παιδάκια σου και εύχομαι η υπνηλια να κρύβει σπορακι στην κοιλίτσα! ☺☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ε.Γ.Α. σε ευχαριστώ☺️ αν κ θα ναι λίγο ξαφνικό για εμας αλλά καλοδεχούμενο,Εννοειται! Η μεγάλη μου κόρη μας ζητάει εδώ κ πολύ καιρό μια αδερφούλα, ο μικρούλης μου είναι 21μηνων ακόμα. Ο σύζυγος θεωρεί ότι είμαστε οκ με τα δυο παιδάκια, εγώ πάλι λέω ο,τι θέλει ο Θεός! Πάντα ομως ήθελα πολλά παιδάκια!? Εύχομαι κ για εσας να έρθει γρήγορα το αδερφάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariaG1215 είπε:

@Ε.Γ.Α. σε ευχαριστώ☺️ αν κ θα ναι λίγο ξαφνικό για εμας αλλά καλοδεχούμενο,Εννοειται! Η μεγάλη μου κόρη μας ζητάει εδώ κ πολύ καιρό μια αδερφούλα, ο μικρούλης μου είναι 21μηνων ακόμα. Ο σύζυγος θεωρεί ότι είμαστε οκ με τα δυο παιδάκια, εγώ πάλι λέω ο,τι θέλει ο Θεός! Πάντα ομως ήθελα πολλά παιδάκια!? Εύχομαι κ για εσας να έρθει γρήγορα το αδερφάκι.

Μαρακι μου, ευχαριστώ πολύ! !!!!κι εμένα μου ζητάνε αδερφάκι τα κορίτσια και η αλήθεια είναι ότι πάντα ήθελα 3 παιδάκια! !!!αλλά ότι θέλει ο θεός! !!υγεια να έχουμε και όλα τα άλλα έρχονται! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα επισης να αναφέρω κ την ταχυπαλμία που έχω. Ενώ η πίεση μου είναι καλή οι παλμοί είναι από 100 κ πάνω.σχετιζεται αυτό με την περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...