Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Επ κοριτσια μ...τ κανετε;χαθηκαμε!!!χαχαχα εχουμε δοξα σοι ο θεος ολες μας τ παιδακια μας...γ πειτε οι πιο παλλιες π ειστε περιπου 2μηνων,τ γινεται μ τ εμβολια,

εμεις απο 20 μεχρι 30 Απριλιου θ τ κανουμε..ειπε ο γιατρος πως θ μας τ γραψει κ θ πληρωσουμε απλως συμμετοχη... 

σμρ ειμαστε 31 προς 32 ημερων αφου περασε απο 12.. 3500κιλα ακριβως μ 52 ποντους υψος... λατρευω τ πλασματακι μ,π τ κουβαλησα 8 ολοκληρους μηνες βγηκε κ μ γεμιζει καθε μερα τν ζωη μ!!!! 

Υ.Γ. Μ λειπει απιστευτα πολυ η κοιλιτσα μ!!!

δν μ λειπει ομως καθολου μα καθολου η σχεση π ειχα αναπτυξει μ τν τουαλετα!!!! Χαχαχαχα!!

Γεια σου Κατερίνα εμείς εμβολιο θα βάλουμε αρχές Μαίου μας είπε ο γιατρός. Κ μένα τ ίδιο Μ είπε ότι θα τα γράφει και πληρώνουμε μόνο συμμετοχή. Εμένα πήγε 52.5 και 3670, 17 ημερών σήμερα!!! Παρασκευή πήγαμε παιδίατρο πρώτη φορά στον δικό μας όλα καλά ευτυχώς απλά μας έδωσε κάτι σταγόνες για τους κολικούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

Επ κοριτσια μ...τ κανετε;χαθηκαμε!!!χαχαχα εχουμε δοξα σοι ο θεος ολες μας τ παιδακια μας...γ πειτε οι πιο παλλιες π ειστε περιπου 2μηνων,τ γινεται μ τ εμβολια,

εμεις απο 20 μεχρι 30 Απριλιου θ τ κανουμε..ειπε ο γιατρος πως θ μας τ γραψει κ θ πληρωσουμε απλως συμμετοχη... 

σμρ ειμαστε 31 προς 32 ημερων αφου περασε απο 12.. 3500κιλα ακριβως μ 52 ποντους υψος... λατρευω τ πλασματακι μ,π τ κουβαλησα 8 ολοκληρους μηνες βγηκε κ μ γεμιζει καθε μερα τν ζωη μ!!!! 

Υ.Γ. Μ λειπει απιστευτα πολυ η κοιλιτσα μ!!!

δν μ λειπει ομως καθολου μα καθολου η σχεση π ειχα αναπτυξει μ τν τουαλετα!!!! Χαχαχαχα!!

 Καλημεραααα!! Εμεις χθες περασαμε μια απο τις πιο γκρινιαρικες μερες μας..! Κοριτσια, κυριολεκτικα η μικρη μου εκλαιγε απο τις 3:30 το μεσημερι, μεχρι τις 8!! Τα ειδα ολα!!

Σημερα ειναι ηρεμη παλι..!

  Εμας νομιζω εμβολια μας ειπε να κανουμε 2 μηνων.. Να ρωτησω, θα κανετε υπερηχο ισχιων??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες και Χρόνια Πολλά! Εμένα σημερα το κοριτσακι μου κοιμήθηκε ολο το βραδυ ξύπνησε στις 7 εφαγε και κοιμήθηκε..δεν το πιστευω οτι κοιμήθηκε σερι.. εμεις ειμαστε περιπου 5 κιλα την αλλη βδομαδα εχουμε γιατρό κ θα ξερω σίγουρα. 

Υπέρηχο ισχιων ναι θα κάνουμε. Πηραμε το πακέτο εξετάσεων στο νοσοκομείο και θα το κανουμε εκεί αλλα δεν ξερω το πότε ακριβώς. @Rosemary μήπως εχει κολικούς η μικρουλα σου;

Κορίτσια θεωρειτε κι εσεις οτι εχετε το πιο ομορφο μωρο η μονο εγω είμαι τρελή;; :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Καλημερα μανουλες και Χρόνια Πολλά! Εμένα σημερα το κοριτσακι μου κοιμήθηκε ολο το βραδυ ξύπνησε στις 7 εφαγε και κοιμήθηκε..δεν το πιστευω οτι κοιμήθηκε σερι.. εμεις ειμαστε περιπου 5 κιλα την αλλη βδομαδα εχουμε γιατρό κ θα ξερω σίγουρα. 

Υπέρηχο ισχιων ναι θα κάνουμε. Πηραμε το πακέτο εξετάσεων στο νοσοκομείο και θα το κανουμε εκεί αλλα δεν ξερω το πότε ακριβώς. @Rosemary μήπως εχει κολικούς η μικρουλα σου;

Κορίτσια θεωρειτε κι εσεις οτι εχετε το πιο ομορφο μωρο η μονο εγω είμαι τρελή;; :-):-):-)

   5 κιλα??? Καλε εσεις μεγαλωσατε πολυ!!! Ευγε στην μαμα που την ταιζει τοσο καλα!! εμεις σημερα θα ζυγιστουμε!! 23 ημερων κ ελπιζω να ειμαστε καπου 3.700!

   Ναι, εχουμε κολικους κ μαλλον εχουμε κ αλεργια στην πρωτεινη γαλακτος.. Δεν ηθελα να το δεχτω αλλα πριν 2 βδομαδες εκανα αποχη απο τα γαλακτοκομικα κ εδω κ 4 ημερες που αρχισα να ξανα, βλεπω οτι η μικρη ειναι παλι πολυ ανηχυχ, κλαιει κ δυσανασχετη. Απο σημερα τα ξανακοβω κ αν ξανακαλυτερεψει σημαινει πως αυτο την ενοχλει..

  Επισης η μικρη μου βαζει συνεχεια τα χερια της κ την σαλιαρα της στο στομα.. χθες πρωτη φορα την ειδα να πιπιλιζει κακονικα τον αντιχειρα..! Εχω παρατηρησει οτι δεν το κανει μονο οταν πιναει..

  Love, εννοειται οτι κι εμεις εχουμε το πιο ομορφο μωρο!! Μα τι βλεμμα ειναι αυτο??? Θα τρελαθωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς υπερηχο ισχύων δε θα κάνουμε. Είμαστε και σε νησί δεν έχει πολλά.πολλα εδώ. Στο νοσοκομείο να φανταστείτε όταν βγαίναμε η παιδίατρος ήρθε κ την είδε κυριολεκτικά για ένα λεπτό δεν την εξέτασε καν. Ο μόνος που ενδιαφερόταν ήταν ο γυναικολόγος μου ερχόταν συνέχεια ο άνθρωπος, κ όταν ο άντρας μου πήγε να του δώσει κάτι του τα πέταξε πίσω και του είπε ότι τώρα έχει οικογένεια να φροντίσει. Αυτό με το πιο όμορφο μωρό τ έχω πάθει κ εγώ η αλήθεια. 

@Love1988 Όλο τ βράδυ εε?? Τυχερή εμένα ξυπνάει ανα τρεις ώρες. Τουλάχιστον σηκώνομαι μια εγώ μια ο άντρας μου, πήρα και θηλαστρο και έτσι του έχω έτοιμο γάλα να ταισει. Αλλά αυτά μέχρι Τετάρτη που γυρίζει στη δουλειά από κει κ πέρα να με δω τι θα κάνω, γτ η αλήθεια με βοηθάει απίστευτα στο σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι μενα καθε τριωρο ξυπνάει πιστεύω ήταν τυχαίο το χθεσινο! Εγω δεν εχω βάλει θήλαστρο οπότε σηκώνομαι εγω αλλα το βραδυ θηλαζουμε ξαπλωμενες και ειναι ωραια. Μετα τη βάζω παλι στο κρεβατι της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/3/2018 at 1:06 ΜΜ, ο/η beauty bunny είπε:

 

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

Κι μενα καθε τριωρο ξυπνάει πιστεύω ήταν τυχαίο το χθεσινο! Εγω δεν εχω βάλει θήλαστρο οπότε σηκώνομαι εγω αλλα το βραδυ θηλαζουμε ξαπλωμενες και ειναι ωραια. Μετα τη βάζω παλι στο κρεβατι της.

Εγώ έβαλα για να αυξήσουμε την παραγωγη, έχω θέμα δεν έχω πολύ γάλα, γ αυτό τρώει κ ξένο πότε πότε. Έχω δει βελτίωση αλλά όχι τίποτα το ιδιαίτερο. Τουλάχιστον βάρος παίρνει κανονικά και με το παραπάνω, μου είπε ο παιδίατρος να μην ανησυχώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις νοσοκομειακο η οικιακό θήλαστρο; γιατι το οικιακο δεν βοηθαει αντίθετα μπορει να σου μειωσει την παραγωγή αν το χρησιμοποιεις συχνα. Για να σου αυξηθει το γαλα πρέπει να εχεις ολη την ωρα το μωρακι στο στηθος. Με το που το δεις να ζουζουνιζει να το βαζεις αμέσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love1988 είπε:

Έχεις νοσοκομειακο η οικιακό θήλαστρο; γιατι το οικιακο δεν βοηθαει αντίθετα μπορει να σου μειωσει την παραγωγή αν το χρησιμοποιεις συχνα. Για να σου αυξηθει το γαλα πρέπει να εχεις ολη την ωρα το μωρακι στο στηθος. Με το που το δεις να ζουζουνιζει να το βαζεις αμέσως.

Έχω νοσοκομειακό, την έβαζα συνέχεια τις πρώτες μέρες αλλά τελικά δεν είχα γάλα, μίλησα με τη μαία μου και Μ έδωσε το συγκεκριμένο θηλαστρο, τώρα τουλάχιστον κάτι έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου εμεις πινουμε μονο ξενο.. γαλα ενω στο νοσοκομειο ειχα...   δν ξερω αν ετυχε η΄οχι (η γιαγια μ το εξετασζει ετσι,απο τν μερα π μ ειδε μια κυρια κ μ λεει πο πο τι καλα π εχεις πολυ γαλα σταματησε τ γαλα μ κατα πολυ...)  εν τελει ειχα λιγες μερες στο σπιτι κ μετα στοπ...  κ πινει μονο ξενο...οσο κ αν προσπαθησα δν ειχα δικο μ..εκλαψα παρα πολυ....  αλλα τλκ εκανα οτι ειπε ο παιδιατρος μ...οσο επινε απο εμενα δν επαιρνε βαρος...   μολις αρχισαμε ξενο πηρε επιτελους βαρος κ ηρεμησε παρα πολυ... τς εδινα αραια κ που ξενο γευμα κ τ υπολοιπο απο εμενα..καθε φορα π θηλαζε τ παιδι αλλαζε ηταν ανησυχο..οταν αρχισα ν τς δινω μονο ξενο μ ηρεμησε κ μπηκε σ προγραμμα..τουλαχιστον θηλασα σχεδον 15 μερες... ομως μ εξηγησε ο παιδιατρος πως τ οτι δν τν θηλασα πολυ οπως αλλες μαμαδες δν σημαινει κτ κακο,κ ν χαιρομαι π τ παιδακι μ ειναι υγιεστατο κ μεγαλωνει... 

οχι τν υπερηχο δν θ τ κανουμε..δν τ χρειαζεται λεει ο παιδιατρος.... 32 ημερων..

ειμαι ν σκασω,σ μια εβδομαδα περιπου θ φυγουμε απο τν μαμα μ κ θ παω στο σπιτι(μ τν πεθερα μ) κ τν αντρα μ....41 ημερες θ εχω μεινει συνολο  μ τν μαμα μ,κ ξαφνικα θ αλλαξουν ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια μου εμεις πινουμε μονο ξενο.. γαλα ενω στο νοσοκομειο ειχα...   δν ξερω αν ετυχε η΄οχι (η γιαγια μ το εξετασζει ετσι,απο τν μερα π μ ειδε μια κυρια κ μ λεει πο πο τι καλα π εχεις πολυ γαλα σταματησε τ γαλα μ κατα πολυ...)  εν τελει ειχα λιγες μερες στο σπιτι κ μετα στοπ...  κ πινει μονο ξενο...οσο κ αν προσπαθησα δν ειχα δικο μ..εκλαψα παρα πολυ....  αλλα τλκ εκανα οτι ειπε ο παιδιατρος μ...οσο επινε απο εμενα δν επαιρνε βαρος...   μολις αρχισαμε ξενο πηρε επιτελους βαρος κ ηρεμησε παρα πολυ... τς εδινα αραια κ που ξενο γευμα κ τ υπολοιπο απο εμενα..καθε φορα π θηλαζε τ παιδι αλλαζε ηταν ανησυχο..οταν αρχισα ν τς δινω μονο ξενο μ ηρεμησε κ μπηκε σ προγραμμα..τουλαχιστον θηλασα σχεδον 15 μερες... ομως μ εξηγησε ο παιδιατρος πως τ οτι δν τν θηλασα πολυ οπως αλλες μαμαδες δν σημαινει κτ κακο,κ ν χαιρομαι π τ παιδακι μ ειναι υγιεστατο κ μεγαλωνει... 

οχι τν υπερηχο δν θ τ κανουμε..δν τ χρειαζεται λεει ο παιδιατρος.... 32 ημερων..

ειμαι ν σκασω,σ μια εβδομαδα περιπου θ φυγουμε απο τν μαμα μ κ θ παω στο σπιτι(μ τν πεθερα μ) κ τν αντρα μ....41 ημερες θ εχω μεινει συνολο  μ τν μαμα μ,κ ξαφνικα θ αλλαξουν ολα...

Κ εγώ δεν έχω πολύ γάλα και γι  αυτό το λόγο πίνει και ξένο, τι να κάνουμε αν δεν έχουμε δε φταίμε εμείς. Άντε τώρα να συνηθίσεις και συ και τ μωρό από την αρχή. Υπομονή κορίτσι μου, οι πρώτες μέρες που θα γυρίσετε θα είναι δύσκολες αλλά με τον καιρό θα συνηθίσετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειραζει κορίτσια αν δεν έχετε γάλα γι αυτο υπάρχει το ξένο. Δεν ειναι λόγος να στεναχωριέστε! Ειναι μια χαρά τα μωράκια αυτό έχει σημασία!

@katerinant95 είναι δύσκολο κοριτσάκι μου το ξέρω. Αλλά σκέψου οτι θα εισαι με το παιδακι σου και τον άντρα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love1988 είπε:

Δεν πειραζει κορίτσια αν δεν έχετε γάλα γι αυτο υπάρχει το ξένο. Δεν ειναι λόγος να στεναχωριέστε! Ειναι μια χαρά τα μωράκια αυτό έχει σημασία!

@katerinant95 είναι δύσκολο κοριτσάκι μου το ξέρω. Αλλά σκέψου οτι θα εισαι με το παιδακι σου και τον άντρα σου. 

Αυτο μ παρηγορει...

 κ απλα θ κανω υπομονη...π θ παει..θ φτιαξουν τ πραγματα...

σκεφτομαι οτι θ εχω τ κοριτσακι μ,καλοκαιρι ερχεται ολη μερα βολτες..χαχαχχαχ

κοριτσια μεγαλωνει μερα μ τν μερα... νιωθω πως θ περασουν πολυ γρηγορα τ χρονια!!

προσπαθω ν απολαυσω κ τ παραμικρο μαζι της..  κ ενω χτυπιομουν πως δν κανω αλλο μωρο..εχω τν εντυπωση πως σ λιγα χρονια(μν λεω κ πολλα) θ προσπαθησω κ γ αλλο...χαχαχχα γ αυτο δν πρεπει ποτε ν λεμε ποτε!!!!   

Οπως μετραγα αντιστροφα τς μερες γ τν γεννα ετσι μετραω παλι μεχρι τν πρωτη μας(εστω κ πολυ λιγη ωρα) βολτα...ευχομαι ν εχει πολυ ωραιο κ ζεστο καιρο τν Μ.Εβδομαδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες!!Εγώ όταν γεννησα θηλάζα 2 μερες κανονικα μετά χρειάστηκε να μπει η μικρη στην εντατική νοσηλεια και γι αυτό το λόγο ξεκίνησε ξένο..Και εγώ ξεκίνησα τις αντλισεις γιατί σε εκείνη τη φάση πονούσε το στήθος μου ΠΑΑΡΑ πολύ..Με τα πολλά,όταν την πήραμε σπίτι έπρεπε να τρώει 60 ml σε κάθε γεύμα..ξεκίνησα να τη θηλάζω κανονικά με σκοπό να κόψουμε το ξένο, και αν έβλεπα ότι δεν ηρεμεί την έδινα συμπλήρωμα λιγο ξένο γιατί πίστευα δεν χορταινε..Επίσης  επειδή είχαμε νοικιάσει και το θήλαστρο, είχα μπει στη διαδικασία να κάνω αντλήσεις για να βλέπω πόσο βγαζω..Να μην τα πολυλογώ ήμουν μπερδεμένη απίστευτα..Και εγώ και το μωρό! Ξεκινούσαμε με στήθος μετά μπιμπερο για ξένο, την αλλά φορά κατευθείαν ξένο γιατί δεν πρόλαβα να τελειώσω την άντληση και έκλαιγε για να φάει..Ένας ΠΑΝΙΚΟΣ!σκεφτόμουν σοβαρά ν κόψω τον θηλασμό!Ώσπου μια μερα με βάζει κάτω η μαμά μου και μου λέει ότι με το θήλαστρο θα κρεμάσει το στήθος μου  (δεν ξέρω αν ισχύει στ αλήθεια )..Ότι αφού ήθελα πολύ να θηλασω να μην τα παρατησω..Και όταν της έλεγα ότι βγάζω μόνο 50 ml κ δεν χορταίνει το μωρό μου έλεγε ότι ο θηλασμος είναι ζήτηση και προσφορά!!Με τα πολλα λες και με φορτισε!! Δεν αποστηρωσα τα μπουκάλια για να μην μπορώ να της δώσω ξένο και ένα βράδυ έμεινα όλο το βράδυ ξύπνια και η μικρή στο στήθος..σταματούσε λίγο,με το που έκλαιγε την έβαζα στο στήθος..Και έτσι τώρα έχει 4 μέρες περίπου που θηλάζω αποκλειστικά!και με το που ακουμπάς το στήθος τσουπ πετάγεται το γάλα!

Τώρα το μόνο που εύχομαι είναι να δω ότι παίρνει βάρος..αύριο ζυγιζομαστε και έχω τρελό άγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου θετική ενέργεια, με το χαμόγελο να είσαι και να μην κρατάς τίποτα μέσα σου! Ότι σκέφτεσαι να το λες!Με στήριγμα τον άντρα σου όλα θα φτιάξουν!

Όσο για τις βόλτες..Κορίτσια στις 40 μέρες βγηκατε καθόλου;ή έχετε σκοπό να βγείτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Minime είπε:

Κατερίνα μου θετική ενέργεια, με το χαμόγελο να είσαι και να μην κρατάς τίποτα μέσα σου! Ότι σκέφτεσαι να το λες!Με στήριγμα τον άντρα σου όλα θα φτιάξουν!

Όσο για τις βόλτες..Κορίτσια στις 40 μέρες βγηκατε καθόλου;ή έχετε σκοπό να βγείτε; 

Καλημερα!! Υπομονη δν λετε τπτ κοριτσια!!

εγω στις 39 μερες θ παμε ν παρουμε ευχη...κ μετα οποτε εχει κ περα θ βγαινουμε γ μιση μ μια ωρα περιπου οποτε θελουμε κ εχει καλο καιρο..κ οχι σ κλειστους χωρους ή σ χωρους μ παιδακια(εστω κ υγειη παιδακια)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Minime είπε:

Γειά σας μανούλες!!Εγώ όταν γεννησα θηλάζα 2 μερες κανονικα μετά χρειάστηκε να μπει η μικρη στην εντατική νοσηλεια και γι αυτό το λόγο ξεκίνησε ξένο..Και εγώ ξεκίνησα τις αντλισεις γιατί σε εκείνη τη φάση πονούσε το στήθος μου ΠΑΑΡΑ πολύ..Με τα πολλά,όταν την πήραμε σπίτι έπρεπε να τρώει 60 ml σε κάθε γεύμα..ξεκίνησα να τη θηλάζω κανονικά με σκοπό να κόψουμε το ξένο, και αν έβλεπα ότι δεν ηρεμεί την έδινα συμπλήρωμα λιγο ξένο γιατί πίστευα δεν χορταινε..Επίσης  επειδή είχαμε νοικιάσει και το θήλαστρο, είχα μπει στη διαδικασία να κάνω αντλήσεις για να βλέπω πόσο βγαζω..Να μην τα πολυλογώ ήμουν μπερδεμένη απίστευτα..Και εγώ και το μωρό! Ξεκινούσαμε με στήθος μετά μπιμπερο για ξένο, την αλλά φορά κατευθείαν ξένο γιατί δεν πρόλαβα να τελειώσω την άντληση και έκλαιγε για να φάει..Ένας ΠΑΝΙΚΟΣ!σκεφτόμουν σοβαρά ν κόψω τον θηλασμό!Ώσπου μια μερα με βάζει κάτω η μαμά μου και μου λέει ότι με το θήλαστρο θα κρεμάσει το στήθος μου  (δεν ξέρω αν ισχύει στ αλήθεια )..Ότι αφού ήθελα πολύ να θηλασω να μην τα παρατησω..Και όταν της έλεγα ότι βγάζω μόνο 50 ml κ δεν χορταίνει το μωρό μου έλεγε ότι ο θηλασμος είναι ζήτηση και προσφορά!!Με τα πολλα λες και με φορτισε!! Δεν αποστηρωσα τα μπουκάλια για να μην μπορώ να της δώσω ξένο και ένα βράδυ έμεινα όλο το βράδυ ξύπνια και η μικρή στο στήθος..σταματούσε λίγο,με το που έκλαιγε την έβαζα στο στήθος..Και έτσι τώρα έχει 4 μέρες περίπου που θηλάζω αποκλειστικά!και με το που ακουμπάς το στήθος τσουπ πετάγεται το γάλα!

Τώρα το μόνο που εύχομαι είναι να δω ότι παίρνει βάρος..αύριο ζυγιζομαστε και έχω τρελό άγχος!!

Μπραβο κορίτσι μου! Έχει δίκιο η μαμά σου έτσι κι αλλιώς το θήλαστρο δεν δινει πραγματική εικόνα της παραγωγής σου! Κι εγώ περιμένω με αγωνια στις 40 μέρες που θα ζυγιστουμε να έχει πάρει βάρος γιατί ξένο δεν της εχω δώσει ποτέ ούτε εχω θήλαστρο. Βέβαια αν δεν εέχει πάρει βάρος και χρειαστεί θα δώσω. Πάνω απ όλα τα παιδάκια μας. 

Εμείς βγήκαμε μια βόλτα με το αμάξι οταν ήμασταν δεκα ημερών μια πολυ ζεστη μερα αλλα μετά δεν βγηκαμε πάλι. Την Κυριακή παίρνουμε την ευχουλα και μετα ξεκινανε οι βολτες. Οπως λεει και η Κατερίνα οχι σε κλειστούς χωρους η χώρους με παιδάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Η μπουμπου μου θα με τρελανει!! Το πιστευετε οτι χθες απο το πρωι μεχρι το σημερινο πρωι, δεν εκλαψε ουτε 2 λεπτα??? Ηταν τοσο αξιολατρευτη!! Χαιροταν στο μπανιο της, μας εκανε γελακια κ τσαλιμια κ βγαλαμε πανεμορφες φωτογραφιες!!

   Βγηκαμε κ βολτιτσα χθες..! Κ εχουμε βγει ηδη αλλες 2 φορες αλλα πολυ μικρες με το αμαξι κ κανα 10 λεπτο εξω.. Ομως κανουμε καθημερινα μινι βολτες στο μπαλκονι μας!!!! Κ κλεινουμε τα ματια μας στο φως!!

   Σημερα 24 ημερων θα ζυγιστουμε... Εχω λιγο αγχος γιατι εχει αυξησει τους χρονους μεταξυ των θηλασμων... Αλλα γεμιζει πολλες πανες οποτε πιστευω ολα θα ειναι καλα..!

   @katerinant95 θελει να εχεις γερο στομαχι τωρα. Προσπαθησε να αφηνεις τα πραγματα να μη σε αγγιζουν κ να βαλεις εξ αρχης ορια..

   @Minime θελει πααααρα πολυ κοπο αυτο που εκανες κ μπραβο σου! Οσο για το βαρος, τα παιδια που θηλαζουν αλλες φορες παιρνουν περισσοτερο κ αλλες λιγοτερο.. Μην αγχωθεις κατευθειαν!! Εφοσων το παιδι δειχνει καλα, ολα θα ειναι καλα!!

   @Maria6390, εχετε κολικους? Τι σταγονες παιρνετε? Ειδες καμια διαφορα?? Κι εμεις παιρνουμε, στην αρχη ειδα διαφορα αλλα προχθες μας ξαναπιασε...

   @Love1988 θυμησε μου, ποσο ημερων ειστε?? Επισης το βραδυ την ξυπνας για θηλασμο ή οποτε ξυπνησει? Εγω δεν την ξυπναω πια αλλα μπορει να μεινει κ 4:30 ωρες αταιστη την νυχτα..

    Ρε κοριτσια, πως μεγαλωνουν τοσο γρηγορα?? Βλεπω τις φωτογραφιες κ μου φαινεται αλλο μωρο!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο μπαλκόνι βγαίνουμε κι εμείς και κλείνουμε εννοείται τα ματακια!!!

Είμαστε 32 ημερών. Από τη στιγμή που ανέκτησε το βάρος γέννησης + 200 γραμμάρια δεν την ξυπνάω να φάει. Ξυπνάει μόνη της κάθε 3.30-4 ώρες το βράδυ. Το πιο πολύ που έχει μείνει αταιστη είναι μια φορά ένα 5ωρο.

Καλά ναι αλλάζουν τόσο γρήγορα άλλο μωρό κάθε μέρα. :-)

Εμάς οι σταγόνες μεχρι στιγμης κάνουν δουλεια αφου κολικους δεν έχουμε. Καποιες φορες γκρινιαζει λιγο δεν ξερω αν ποναει ελαφρώς η κοιλίτσα της είναι όμως για πολύ λίγο. Όταν τη βαλω στο στηθος ηρεμεί.

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια. Είχατε θέμα δυσκοιλιότητας μετά τη γεννα; εγώ δεν ειχα πρόβλημα ποτέ και με επιασε δεκα μερες μετά που ηρθαμε σπίτι. Διαβασα οτι και λογω θηλασμού πρεπει να πίνω πολυ νερό και τώρα παει να στρώσει το πράγμα..περασα όμως δύσκολες μέρες.

Επίσης ζώνη βαλατε; εγω ενα κορσε φοράω γιατι εχω ακόμα λιγο κοιλιτσα. Δεν ξέρω αν θα κάνει δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Love1988 είπε:

 

Να ρωτήσω κάτι κορίτσια. Είχατε θέμα δυσκοιλιότητας μετά τη γεννα; εγώ δεν ειχα πρόβλημα ποτέ και με επιασε δεκα μερες μετά που ηρθαμε σπίτι. Διαβασα οτι και λογω θηλασμού πρεπει να πίνω πολυ νερό και τώρα παει να στρώσει το πράγμα..περασα όμως δύσκολες μέρες.

Επίσης ζώνη βαλατε; εγω ενα κορσε φοράω γιατι εχω ακόμα λιγο κοιλιτσα. Δεν ξέρω αν θα κάνει δουλειά!

   Δυσκοιλιοτητα δε θα το ελεγα, αλλα δεν παω κ καθε μερα οπως πηγαινα... Βεβαια, παιρνω ακομα σιδηρο... Βοηθαει πολυ το γιαουρτι πριν κοιμηθεις..

   Οσο για ζωνη, πρωτη φορα το ακουω!! Μειωνει δηλ την κοιλια?? Εγω στο νοσοκομειο εχασα 7 απο τα 13 που πηρα κ τις επομενες ημερες εχασα αλλα 3. Τωρα δεν εχω ξαναζυγιστει αλλα η κοιλια μου ενω εχει φυγει ειναι λιγο μαλακη... Θελει γυμναστικη αυτο αλλα που να βρω χρονο...

  Ρε κοριτσια, πως πατε απο ραγαδες? Εγω ενω δεν ειχα εμφανισει σχεδον τιποτα σε ολη την κυηση, μολις γεννησα κ κοιταξα την κοιλια μου, ειδα κ καποιες ραγαδες... Μα να τις πατω στην γεννα? Βαζετε καμια κρεμα? Εγω βαζω της frezyderm, αυτη που ειναι για μετα τις ραγαδες (οχι για προληψη) αλλα δε βλεπω να φευγουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω δυο κιλά εχω ακομα αλλα ειναι μαλακη η κοιλια μου και μου σπαει τα νεύρα ενώ ειναι μικρή. Κάποιοι λένε μετα την καισαρικη να βάζεις ζώνη γι αυτο. Εμενα ειχε η μαμα μου τον κορσε αλλιώς δεν θα έπαιρνα..

Ραγάδες έχω κι εγω τις έκανα πριν γεννήσω ακριβώς. Ενα λαδακι βάζω αλλα δεν νομιζω να φύγουν. Δεν με πειράζουν αλλα η κοιλια μου θέλω να γίνει πάλι επίπεδη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω μερες ν ζυγιστω..τελευταια φορα ειχα χασει σχεδον 15...απο τ 26... κοιλια εχω ακομη σαν ν ειμαι 5 μηνων...παει σαν ζελε... φοραω ζωνη αλλα οχι καμια τρελη διαφορα... εχω σκοπο ν ξεκινησω γυμναστηριο κ προσπαθω ν προσεχω τι τρωω κ εκοψα υκα κ τετοια...

το παιδακι μ ακομη κολικους δν εχει...33ημερων σμρ..αραια κ που κανα πονακι...

κατι μ εχει πιασει κ κλαιω π θ φυγω...προσπαθω ν τ αποβαλλω κ ν σκεφτομαι πως θ εχω τν αντρα μ αλλα μ κερδιζει τ αγχος κ η απαιλπισια π δν θ εχω μονο τν αντρα μ..κοριτσια δν ειμαι κακια,αληθεια εχω περασει πολλα κ τωρα μ τ μωρο οι αντοχες κ τ νευρα μ δν ειναι στα καλυτερα τς... μ τ ειχε πει κ ο γιατρος αλλα δν περιμενα τοσο...

οταν ομως μ κοιταει μ αυτα τ μικρα ματακια νμζω πως ηρεμω...κ νιωθω πως εχω τ παντα..

κοριτσια ασχετο σμρ ν ειπε φιλη μ πως εχει καθυστερηση πολλες μερες,τ μωρακι τς δν εχει κλεισει ακομη τς 5μηνες..πανικοβληθηκα κ αγχωθηκα στην ιδεα κ μονο μν μ επισκεφτει κ εμενα ο πελαργος δευτερη φορα τοσο συντομα!!

βεβαια δν εχει κανει ακομη τεστ,περιμενει μηπως κανει κολπα ο κυκλος τς,θηλασε λιγοτερο απο 40μερες...κ γεννησε φυσιολογικα... 

τ ξετω πως τ πρωτο διαστημα πιανουμε κ μ τν αερα π λεμε,αλλα δν ηθελα ν τ ζησω απο καποιον κοντινο μ... κ οπως τυχαινουν στην φιλη μ τ γεγονοτα μεχρι τωρα ετσι ερχονται κ σ μενα..χαχαχ!!! Ελπιζω ν αλλαξουμε αυτη τ φορα...χαχαχαχα

 

ραγαδες ειχα ελαχιστες,κ ξαφνικα μετα τν γεννα πολλες!!στα μπουτια(μεσα κ εξω),κ στο πλαι κατω απο τ παιδια...

στην κοιλια π εβαζα καθε μερα λαδακι ουτε μια!!!!

τ μετανιωσα π δν εβαζα κ στα αλλα σημεια παρα μονο τν τελευταιο καιρο..ισως κ ν ετυχε τ ν πω;! Δν ξερω.. αν κ λατρης τν τατουαζ(εχω ενα μονο μεχρι τωρα) οι ραγαδες θ ειναι τ πιο τελειο τατουαζ τ κορμιου μ ...ναι θ ηθελα ν ειναι πιο λιγες αλλα οπως ετυχε τωρα,,συνεχιζω κ βαζω λαδακια κρεμες κ τετοια αλλα δν βλεπω τρελη διαφορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ήμουν ανέκαθεν δυσκοιλια..Μετά την γέννα για να πάω έβαλα υπόθετο,δεν αντεχα άλλο!πλέον, 12 μέρες μετά,πάω μέρα παρά μέρα!

Ραγάδες έκανα στα μπούτια μόνο..Στην κοιλιά δεν έκανα ούτε μια..Αλλά έβαζα και βάζω καθημερινά της frezyderm..χρησιμοποιώ και ζώνη για να μην πονάω στην τομή..Ναι ακόμα ποναω!μπορώ να κάνω τα πάντα πλέον(να σκύψω, να ντυθώ κλπ)αλλά ακόμα τραβάει !και είναι σκληρή και πρησμένη γύρω γύρω..Και εσας;;;

Κιλά,πήρα 16 και μου έχουν φύγει τα 10..Η κοιλια μου είναι μαλακή και έχει μείνει το baby boom κάτω από τον αφαλό..ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙΙΙΙ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

   Η μπουμπου μου θα με τρελανει!! Το πιστευετε οτι χθες απο το πρωι μεχρι το σημερινο πρωι, δεν εκλαψε ουτε 2 λεπτα??? Ηταν τοσο αξιολατρευτη!! Χαιροταν στο μπανιο της, μας εκανε γελακια κ τσαλιμια κ βγαλαμε πανεμορφες φωτογραφιες!!

   Βγηκαμε κ βολτιτσα χθες..! Κ εχουμε βγει ηδη αλλες 2 φορες αλλα πολυ μικρες με το αμαξι κ κανα 10 λεπτο εξω.. Ομως κανουμε καθημερινα μινι βολτες στο μπαλκονι μας!!!! Κ κλεινουμε τα ματια μας στο φως!!

   Σημερα 24 ημερων θα ζυγιστουμε... Εχω λιγο αγχος γιατι εχει αυξησει τους χρονους μεταξυ των θηλασμων... Αλλα γεμιζει πολλες πανες οποτε πιστευω ολα θα ειναι καλα..!

   @katerinant95 θελει να εχεις γερο στομαχι τωρα. Προσπαθησε να αφηνεις τα πραγματα να μη σε αγγιζουν κ να βαλεις εξ αρχης ορια..

   @Minime θελει πααααρα πολυ κοπο αυτο που εκανες κ μπραβο σου! Οσο για το βαρος, τα παιδια που θηλαζουν αλλες φορες παιρνουν περισσοτερο κ αλλες λιγοτερο.. Μην αγχωθεις κατευθειαν!! Εφοσων το παιδι δειχνει καλα, ολα θα ειναι καλα!!

   @Maria6390, εχετε κολικους? Τι σταγονες παιρνετε? Ειδες καμια διαφορα?? Κι εμεις παιρνουμε, στην αρχη ειδα διαφορα αλλα προχθες μας ξαναπιασε...

   @Love1988 θυμησε μου, ποσο ημερων ειστε?? Επισης το βραδυ την ξυπνας για θηλασμο ή οποτε ξυπνησει? Εγω δεν την ξυπναω πια αλλα μπορει να μεινει κ 4:30 ωρες αταιστη την νυχτα..

    Ρε κοριτσια, πως μεγαλωνουν τοσο γρηγορα?? Βλεπω τις φωτογραφιες κ μου φαινεται αλλο μωρο!!

 

 

Ναι έχουμε κολικούς, μας έχει γράψει τις biolact start, έχουμε δει μεγάλη διαφορά η αλήθεια. Εχθές ξεχάσαμε να της δώσουμε και όλο το βράδυ έκλαιγε η καημενη... 

 

Εγώ ζώνη φοράω εδώ και 2 μέρες δεν μπορούσα πιο πριν ένιωθα ότι με ενοχλεί στα ράμματα. Κιλά δεν είχα πάρει μόνο 7 και τώρα έχω χάσει 11 δεν έχω ιδέα πως έγινε αυτό, όταν λέω ότι γέννησα πριν 18 μέρες δε με πιστεύουν. Ούτε ραγαδες έκανα. Δυσκοιλιότητα έχω και γω αλλά μάλλον φταίει το ότι ακόμα παίρνω σίδηρο.

Όσο για βολτες, εμείς κάναμε μερικές με το αυτοκίνητο και η αλήθεια πάμε που κ που στης μάνας μου, είχα πάθει κατάθλιψη μες το σπιτι, κ αφού το είπαμε στον παιδίατρο μας έδωσε το οκ να βγαίνουμε καλό λέει κάνει και στο μωρό απλά απαγορεύονται οι κλειστεί χώροι και ιδιαίτερα η επαφή με μικρά παιδάκια κατά τ αλλά μπορούμε να πάμε παντού μας είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...