Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φυσιολογικός τοκετός και παρουσία συζύγου!


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας!! Έχω μπει στον 7ο και έχω αρχίσει και ψάχνομαι γύρω απ'τον τοκετό! Παρακολουθήσαμε με τον άντρα μου κάποια σεμινάρια για τον τοκετό και διάβασα ότι τα δημόσια θέλουν βεβαίωση από μαθήματα για να αφήσουν να είναι μέσα! Εμείς λέγαμε να γεννήσουμε στο Αλεξάνδρας επειδή και η γιατρός εκεί είναι.. Δε το έχω συζητήσει ακόμα μαζί της αλλά διαβάζω ότι μόνο στο Έλενα αφήνουν τον άντρα μέσα! Έχετε πρόσφατη εμπειρία να με βοηθήσετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω εμπειρια αλλα καθως μενω στο εξωτερικο εχω να σου πω οτι εδω επιτρεπεται ακομα και στην καισαρικη να ναι μεσα ο συζυγος.Το χω συζητησει με φιλες μου εδω και με τους αντρες τους και ολοι μου παν οτι ειναι υπεροχη εμπειρια.Ετσι κι αλλιως ο αντρας σου μονο το προσωπο σου βλεπει.Μην ανησυχεις οτι θα δει κατι που δε θα θελες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Δεν εχω εμπειρια αλλα καθως μενω στο εξωτερικο εχω να σου πω οτι εδω επιτρεπεται ακομα και στην καισαρικη να ναι μεσα ο συζυγος.Το χω συζητησει με φιλες μου εδω και με τους αντρες τους και ολοι μου παν οτι ειναι υπεροχη εμπειρια.Ετσι κι αλλιως ο αντρας σου μονο το προσωπο σου βλεπει.Μην ανησυχεις οτι θα δει κατι που δε θα θελες.

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Δεν ανησυχώ για το αν θα δει κάτι.. Ίσα ίσα που δε το διαπραγματευόμαστε να μην είναι μέσα.. Για αυτό ψάχνομαι από τώρα, αν είναι να αλλάξω μαιευτήριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Δεν ανησυχώ για το αν θα δει κάτι.. Ίσα ίσα που δε το διαπραγματευόμαστε να μην είναι μέσα.. Για αυτό ψάχνομαι από τώρα, αν είναι να αλλάξω μαιευτήριο..

Αν μπορεις εγω θα σου λεγα να το κανεις γιατι οι φιλοι μας που σου λεω μου παν οτι δε θα την αλλαζαν με τιποτα αυτη την εμπειρια!!!!Εδω γενικως ο μπαμπας συμμετεχει σε ολη τηδ ιαδικασια οπως επισης και στο μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα!!!Εγω θα μπω στο 5ο μηνα...θα γεννησω στο Ιασω δεν εχω μικησει με τη γιατρο μου για το αν επιτρεπεται να ειναι κ ο αντρας μου μαζι...αλλα το θελουμε κ οι δυο παρα πολυ σκεφτομαι σε 2 εβδομαδες που εχω το ραντεβου να της μολησω γι'αυτο να δω τι θα μου πει....στο πρωτο μας δε ηταν μεσα ειχα γεννησει στο αρεταιειο κ δεν τον ειχαν αφησει μακαρι ομως αυτη τη φορα να τον εχω μαζι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...