Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εχω μπερδευτει...


Cecilaki

Recommended Posts

Καλημερα,ειμαι καινουρια στη παρεα σας.Πριν 6 μηνες ειχα μια βιοχημ αποβολη.Ειπαμε να ξαναπροσπαθησουμε και εχω 4 μερες καθυστερηση.Τη δευτερη μερα ειχα πορτοκαλι υγρα και μετα λιγο αιμα.Μετα τιποτα!!!Δε θελω να κανω ακομα τεστ γιατι τη προηγ φορα εκανα τη πρωτη μερα καθυστερησης και μετα απο 5 μερες απβαλα.Εκτος απο κοπωση δεν εχω κάποιο αλλο συμπτωμα.Πφφφ εχω μπερδευτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cecilaki είπε:

Καλημερα,ειμαι καινουρια στη παρεα σας.Πριν 6 μηνες ειχα μια βιοχημ αποβολη.Ειπαμε να ξαναπροσπαθησουμε και εχω 4 μερες καθυστερηση.Τη δευτερη μερα ειχα πορτοκαλι υγρα και μετα λιγο αιμα.Μετα τιποτα!!!Δε θελω να κανω ακομα τεστ γιατι τη προηγ φορα εκανα τη πρωτη μερα καθυστερησης και μετα απο 5 μερες απβαλα.Εκτος απο κοπωση δεν εχω κάποιο αλλο συμπτωμα.Πφφφ εχω μπερδευτει

Καλωσηρθες κοριτσι. Καταλαβαινω την ανησυχια σου,βεβαια δεν σημαινει οτι επειδη ετυχε μια φορα θα ξανατυχει. Εχεις σταθερο κυκλο γενικα; θα μπορουσε παντως το αιματακι να ναι εμφυτευση&στο ευχομαι γιατι δεν μπορουμε να ξερουμε. Παιρνεις καμια βιταμινουλα; πχ φυλλικο οξυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα σε συμβουλευα να κανεις το τεστ.. αν πχ εβγαινε θετικο, ισως π γιατρος σου να σου προτεινε να παρεις προγεστερονη εξαιτιας του αιματος που ειδες.. γιατι να χανεις χρονο? Ευχομαι να σου πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω σταθερο κυκλο.Η πρωτη φορα που ειχα 1 μερα καθυστερηση ηταν η φορα που ημουν εγκυος.Και τοτε μου χε δωσει προγεστερονη προληπτικα γιατι ρχω δικερη μητρα και μετα που βγηκαν τα άποτελ της β χοριακης που ειπε οτι κακως μου την εδωσε γιατι απλα καθυστερησε την αποβολη.Βιταμινες παιρνω ετσι κι αλλιως εδω και χρονια λογω θυρεοειδη.Οποτε μονιμως παιρνω φυλλικο,βιταμ D,C και σιδηρο και δεν εχω ελλειψη γιατι τα ελεγχω καθε 3μηνο.Μου ειχε πει οτι τοτε ειχα κανει πολυ νωρις το τεστ εγκυμ( 1μερα καθυστερησης) όποτε σκεφτηκα μηπως ειναι καλυτερο να αφησω να περασει μια βδομαδα.Το αιμα παντως ηταν μονο μια στιγμη και μετα τίποτα.Τωρα εχω απλα αρκετα λευκα-κιτρινα υγρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εχω ερχεται το αλλο προβλημα...Ζω στο εξωτερικο και δε μπορω απλα να παω να κανω μια χοριακη οπως κανουμε στην Ελλαδα.Πρεπει να παω στο γιατρο να μου γραψει την εξεταση και μετα να παω και τα αποτελεσματα βγαινουν σε μια βδομαδα!!!!Σκψου οτι τη προηγ φορα πρωτα απεβαλα και μετα πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις.Μαλλον θα κανω ενα τεστακι αυριο και ο Θεος βοηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Και εχω ερχεται το αλλο προβλημα...Ζω στο εξωτερικο και δε μπορω απλα να παω να κανω μια χοριακη οπως κανουμε στην Ελλαδα.Πρεπει να παω στο γιατρο να μου γραψει την εξεταση και μετα να παω και τα αποτελεσματα βγαινουν σε μια βδομαδα!!!!Σκψου οτι τη προηγ φορα πρωτα απεβαλα και μετα πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις.Μαλλον θα κανω ενα τεστακι αυριο και ο Θεος βοηθος.

Χμ... Οκ θα συμφωνησω με το αυριανο τεστακι. Ευχομαι ολα να πανε καλα&να εισαι εγκυουλα&να εχεις μια υγιη&τελειομηνη εγκυμοσυνη. Εσυ να σκεφτεσαι θετικα&οτι ειναι να ρθει θε να ρθει! Παντως σε σταθερο κυκλο δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα να το κανεις στην 1η μερα καθυστερησης, που σου πε ο γιατρος&εγω τοτε το χα κανει. Καλη επιτυχια για αυριο&κλεισε&ραντεβου με γιατρο ουτως ή αλλως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!Δεν ειπε οτι ειναι προβλημα το κανεις νωρις το τεστ απλα επειδη πολυ μεγαλο ποσοστο των συλληψεων καταληγει σε βιοχημ αποβολη ισως ειναι καλυτερα να μη το ξερεις.Εγω για αρκετο καιρο ημουν χαλια και με ειχαν πιασει οι τυψεις πτι εκανα νωρις το τεστ και οτι αν δε το κανα τοσο νωρις δε θα χα καταλαβει οτι ειχα αποβολη.Δε ξερω ειναι καθαρα ψυχολογικος ο λογος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εκανα το τεστ!!!Θετικο!!!Ειμαι εγκυος!!!λεει 2-3βδομαδων απο τη συλληψη.Εχω αγχωθει πολυ!!Φοβαμαι μηπως παλι κατι παει στραβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσια εκανα το τεστ!!!Θετικο!!!Ειμαι εγκυος!!!λεει 2-3βδομαδων απο τη συλληψη.Εχω αγχωθει πολυ!!Φοβαμαι μηπως παλι κατι παει στραβα

Ολα να σου πανε καλα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσια εκανα το τεστ!!!Θετικο!!!Ειμαι εγκυος!!!λεει 2-3βδομαδων απο τη συλληψη.Εχω αγχωθει πολυ!!Φοβαμαι μηπως παλι κατι παει στραβα

Συγχαρητήρια!!!!!! Χαλάρωσε μην αγχώνεσαι καθόλου! :ymapplause::ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τη τριτη εχω ραντεβου!!ΙΣως μου δωσει λεει προγεστερονη προληπτικα.Με ρωτησε αν εχω απο την προηγ φορα και της ειπα οχι .Μου πε οτι οκ δεν εγινε κατι με τη τριτη.Αχ το θεμα εδω ειναι οτι χωρις συνταγη γιατρου δε σου δινουν ουτε παυσιπονο οποτε πρεπει να περιμενω μεχρι τη τριτη.Αν συνεχισω με τετοιο αγχος δε με βλεπω καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια!!!! Με το καλο να αγκαλιασεις το μωρακι σου! Προσπάθησε να αποβαλλεις το αγχος και μη φοβασαι τιποτα! Το οτι εγινε καποια στιγμη κατι αρνητικο.δε σήμαινει οτι θα γινεται παντα!απολαυσε το!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια κοριτσι μου! Με το καλο μια υπεροχη εγκυμοσυνη! Μην ανησυχεις, κανε υπομονη μεχρι την τριτη που θα πας στη γιατρο. Το αιματακι να δεις θα ταν η εμφυτευση αν δεν εχεις αλλη ενοχληση&δεν ειδες ξανα αιμα μην το σκεφτεσαι! Εσυ τωρα μονο θετικες σκεψεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσια εκανα το τεστ!!!Θετικο!!!Ειμαι εγκυος!!!λεει 2-3βδομαδων απο τη συλληψη.Εχω αγχωθει πολυ!!Φοβαμαι μηπως παλι κατι παει στραβα

Υπεροχα νεα στην παρεα μας!!!Με το καλο η εγκυμοσυνη σου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ!!!προσπαθω να ηρεμησω και να σκεφτομαι οτι αν ηρθε για να μεινει το σπορακι αυτο,θα μεινει οποτε ...ηρεμια και θα δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...