Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

Αααα γεια σου...να ξεμπερδευτουμε επιτέλους. Οπότε αύριο που έχω τον πρώτο υπέρηχο λογικά θα με βάλει να κάνω και οιστραδιολη. 

Ακολουθώ το βραχυ πρωτόκολλο με altermon και orgalutran.Έχω ξεκίνησε ενδομυικα τις Altermon. Λογικά σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω να κάνω και τις άλλες υποδόρια. Προς το παρόν με έχει ξεκινήσει έτσι. 

καλή επιτυχία κοριτσάρα!!!! την  οιστραδιολη την μετραμε μολις αρχισουμε διεγερση και πρεπει να συμβαδιζει με την εικονα του υπερηχου. καθε ωριμο ωαριο (18-22 χιλ) = 300 μοναδες Ε2 περιπου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/24/2017 at 12:43 ΠΜ, ο/η Δεσποινα!! είπε:

,κ μ αρεσε όπως μου τα είπε κ άκουγα όλα αυτα  τα τηλεφωνηματα κ το ενδιαφέρον π δείχνει κ δίχως ν Τον πληρώσεις μόνο ότι σ προσφέρει γ θεραπεία .απο τα βοτανα του .έχετε κορίτσια ιδέα καθόλου από μια τέτοια περίπτωση;σκέφτομαι να τ παω. Τις. Εξετάσεις μου κάποια. στιγμη.  ...ευζωία λεγετε 

νομιζω οτι αν εχεις τον χρονο και την υπομονη, δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις. μονο οφελος θα εχεις απο τα βοτανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

Χαχαχαχα. Το πρώτο μαλλιοτραβηγμα σε φόρουμ ??? Κορίτσια την ακουτεεε...μου κάνει μπουλινγκ που ποναω με την ενέσεις??

@peacockακι μου έχεις δίκιο μπροστά στο παιδί μας δεν μετράει τίποτα, αλλά πως να το κάνουμε πονάνε η συγκεκριμενες...αλλά επειδή το θέλω το μαλλάκι μου στην θέση του δεν σου φέρνω άλλο αντίρρηση. 

Κοριτσακι μου πέρα από τη πλάκα σε νιωθω... όπως νομίζω και όλες μας σε αυτό το θεμα. Μακαρι να μην χρειαζόντουσαν τόσες ενεσεις για να καταφερουμε να γίνουμε μανούλες... Οταν θα ερθει εκείνη η μερα που θα κραταμε αγκαλίτσα το μωρακι μας στο μαιευτηριο το ξερω, το πιστευω!, ότι θα νιωθουμε νικήτριες και δε θα περάσει λεπτό η σκέψη του τι περάσαμε...θα το χαζευουμε μαγεμένες και θα λέμε αργότερα "αν γυριζε ο χρόνος πίσω θα το ξανακανα!"

Καθε ενεσουλα και ενα βημα πιο κοντα...!!! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η jazz είπε:

καλή επιτυχία κοριτσάρα!!!! την  οιστραδιολη την μετραμε μολις αρχισουμε διεγερση και πρεπει να συμβαδιζει με την εικονα του υπερηχου. καθε ωριμο ωαριο (18-22 χιλ) = 300 μοναδες Ε2 περιπου. 

@jazz και @Δεσποινα!! σας ευχαριστώ πολύ.Θα πάω σήμερα για τον πρώτο υπέρηχο και λογικά θα μάθω αν θα την κάνω ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/11/2017 at 3:07 ΜΜ, ο/η Mariloux είπε:

Ακριβώς!!! ?? Οι υποδόριες θα σου φανούν παιχνιδάκι μπροστά στις ενδομυικες, πολύ πιο εύκολες!! 

Καποια φαρμακα και στιις υποδοριες ποναει !!!αλλα τι να κανουμε θα ξεχαστουνε και ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καποια φαρμακα και στιις υποδοριες ποναει !!!αλλα τι να κανουμε θα ξεχαστουνε και ολα καλα θα πανε!

πχ inohep....τις μισω ρε κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την είχα δει και εγώ αυτή την εικόνα στο ινσταγκραμ και είχα βάλει τα κλάματα. Τώρα την ξανά κοιτώ και την βλέπω θολά, γιατί πάλι βουρκώνω.Αχ @peacock τι μου κάνεις τώρα....Ναι, είναι μια εικόνα χίλιες λέξεις, συναισθήματα, σκέψεις, προσμονές και όνειρα...πολλα όνειρα από πολλές γυναίκες που παλεύουν για το δικό τους θαυματακι.20171124_100328.thumb.jpg.efea8cfeb7e95d5075f04d8151a9344d.jpg  

Εμένα η δική μου εικόνα είναι αυτή...όμως κάτι της λείπει ακόμα.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elena 2 είπε:

@jazz και @Δεσποινα!! σας ευχαριστώ πολύ.Θα πάω σήμερα για τον πρώτο υπέρηχο και λογικά θα μάθω αν θα την κάνω ή όχι.

Με το καλό κοπέλα μου να μας ενημερώνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Δεσποινα!! είπε:

Πονάνε κ με μελάνια αν πολυ και με φαγουριζαν???

Ειλικρινα τις μισω! Πονανε, αφηνουν κοκκινίλες και μελανιές και πολλες φορές δε μπορουσα να βαλω ευκολα τη βελόνα... #$%^&^&*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Ειλικρινα τις μισω! Πονανε, αφηνουν κοκκινίλες και μελανιές και πολλες φορές δε μπορουσα να βαλω ευκολα τη βελόνα... #$%^&^&*

Ακριβώς αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες τι κάνετε;;πω πω ακούω για ενέσεις και τρελλαινομαι!!!

Όταν ξεκινησω βοηθατεεεεε!!!!χαχα!!!!πως θα τις κάνω???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Τι κάνετε;

elena2 έκανες υπέρηχο;

Εγώ κορίτσια έκανα σήμερα και το κυστικό που είχα σχεδόν έχει απορροφηθεί. Μου είπαν να μην ανησυχώ και αύριο ξεκινάω Γκονάλ. Εγώ βέβαια έχω μία ανησυχία. Δεν ξέρω... Για το κυστικό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannapl μην ανησυχεις καθολου δεν ειναι τιποτα...μολις κανεις τη πρώτη παιρνεις το "κολλάει"! ? 

@nikona μου για το κυστικο αφου σου ειπαν ετσι να μην αγχωνεσαι! Καλη αρχή κοριτσακι μου ειναι ευκολες η gonal,θα δεις πως ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/11/2017 at 3:07 ΜΜ, ο/η Mariloux είπε:

Ακριβώς!!! ?? Οι υποδόριες θα σου φανούν παιχνιδάκι μπροστά στις ενδομυικες, πολύ πιο εύκολες!! 

να ρωτησω κατι...οταν μπεις στην διαδικασια εξωσ. εκτος απο τις ενεσεις στην κοιλια για 12 μερες περιπου (πιο πολλες απο μια την ημερα ??? )  γινονται και αλλες ενεσεις???? σε ποιο σημειο....???? δηλ αυτες τις 12 μερες ποσες κανουμε την ημερα???? απλα αν μου χρειαστει τελικα να ετοιμαζομαι ψυχολογικα....Τις μονες που εχω κανει ειναι ινοχεπ για 1 μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η jazz είπε:

καλή επιτυχία κοριτσάρα!!!! την  οιστραδιολη την μετραμε μολις αρχισουμε διεγερση και πρεπει να συμβαδιζει με την εικονα του υπερηχου. καθε ωριμο ωαριο (18-22 χιλ) = 300 μοναδες Ε2 περιπου. 

πριν ξεκινησουμε ποση πρεπει να εχουμε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

@ioannapl μην ανησυχεις καθολου δεν ειναι τιποτα...μολις κανεις τη πρώτη παιρνεις το "κολλάει"! ? 

@nikona μου για το κυστικο αφου σου ειπαν ετσι να μην αγχωνεσαι! Καλη αρχή κοριτσακι μου ειναι ευκολες η gonal,θα δεις πως ολα θα πανε καλα!

Peacock θέλω μαθηματα!!χαχα!!ΑΣΕ εγώ έχω θέμα και με τα χάπια...οποτε καταλαβαινεις τι θα περάσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε; Εγώ τις πέταξα τις ενεσεις που έχω κάνει, τις έχω ήδη ξεχάσει, δε θέλω να τις βλέπω γτ στεναχωριέμαι!! 

@nikona καλή αρχή κοπέλα μου, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, τα κυστικα έτσι είναι έρχονται και φεύγουν, γι'αυτο και κάνουμε υπέρηχο πριν ξεκινήσουμε τη διέγερση... Δεν θα σε προχωρούσε ο γιατρός αν δεν είχε απορροφηθεί!!! 

@antzy9 δεν είναι απαραίτητο οτι θα κανεις ενεσεις στην εξωσωματική αν π.χ πας με φυσικό κύκλο δεν κανεις καμία ενεσουλα (εφόσον δεν παιρνεις φάρμακα), τώρα αν πάρεις φάρμακα εξαρτάται απο το πρωτόκολλο που θα ακολουθήσεις αλλά και απο την ανταπόκριση του οργανισμού σου στα φάρμακα!! Το 12 μέρες δεν είναι απόλυτο, εγώ στην 1η είχα κάνει 8 μέρες απο τις οποιες τις 5 έκανα 2 ενεσεις την ημέρα (όλες στην κοιλιά)... Στην 2η εξωσωματική έχασα το μέτρημα, νομίζω οτι 14 μέρες έκανα απο μια ένεση και μετά άλλες 11 απο τρεις, σύνολο 25 μέρες και αυτές όλες στη κοιλιά!!! Αλλά μην τα σκέφτεσαι απο τώρα, δεν θέλω να σε τρομάξω μπορεί να σου ακούγονται πολλά, ομως, όταν ξεκινάς ούτε που παιρνεις χαμπάρι ποτέ τελειώνεις!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια! :)

@Mariloux μου καλα είμαι εγω... σε αναμονή να αδιαθετησω και να κανω υστεροσκόπηση. Εσυ τι κανεις κοριτσακι μου?

Τα υπόλοιπα κοριτσια της ομάδας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια! :)

@Mariloux μου καλα είμαι εγω... σε αναμονή να αδιαθετησω και να κανω υστεροσκόπηση. Εσυ τι κανεις κοριτσακι μου?

Τα υπόλοιπα κοριτσια της ομάδας?

Καλημέρα!!!με το καλό κ εσυ!!εγω περιμενω ν έρθει ο Ιανουάριος κ ξεκινάω πάλι επισκέψεις κ γιατρούς κ αναζήτησή νέου κέντρου απελπισμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια! :)

@Mariloux μου καλα είμαι εγω... σε αναμονή να αδιαθετησω και να κανω υστεροσκόπηση. Εσυ τι κανεις κοριτσακι μου?

Τα υπόλοιπα κοριτσια της ομάδας?

γιατι σου την προτεινε ο γιατρος σου....εμενα λογω αποξεσεων οπου κ ειχα συμφυσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...