Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Joy1988 είπε:

Εγω του ειπα για αυτη την εξέταση κ μου είπε δεν εχει νόημα.. και δεν επέμεινα αλλο.. μακάρι να γίνεται και πιο εύκολα .. αν και δε νομίζω... θα περιμενω νεα σου την Παρασκευή να δούμε τι σου είπε ο γιατρός... 

Ναι κορίτσι μου..θα σας ενημερώσω!!να προτινω κατι??αφου η συγκεκριμένη εξεταση δεν γράφεται κιολας,και την κανεις ιδιωτικα..μηπως να έπαιρνες την πρωτοβουλία να την κανεις μόνη σου??20€ εχει στην βιοιατρικη,νομιζω θα βοηθήσει να εχεις μια εικόνα..οκ αν δεν βγει έξω απο τα φυσιολογικά παλι δεν ησυχάζεις,αλλα αν βγει??δεν θα σαι πιο σίγουρη πως ναι οντως πρεπει να κανεις την επέμβαση??το μονο καλο στη φάση της λαπαροσκοπισης ειναι πως αν βρεθούν εστίες θα τις καθαρίσουν κιολας απευθείας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ναι κορίτσι μου..θα σας ενημερώσω!!να προτινω κατι??αφου η συγκεκριμένη εξεταση δεν γράφεται κιολας,και την κανεις ιδιωτικα..μηπως να έπαιρνες την πρωτοβουλία να την κανεις μόνη σου??20€ εχει στην βιοιατρικη,νομιζω θα βοηθήσει να εχεις μια εικόνα..οκ αν δεν βγει έξω απο τα φυσιολογικά παλι δεν ησυχάζεις,αλλα αν βγει??δεν θα σαι πιο σίγουρη πως ναι οντως πρεπει να κανεις την επέμβαση??το μονο καλο στη φάση της λαπαροσκοπισης ειναι πως αν βρεθούν εστίες θα τις καθαρίσουν κιολας απευθείας..

Πολυ σωστή η ιδέα σου.. θα ρωτήσω στην βιοϊατρική που ειπες κ αν ειναι να το κανω.. ναι, ευτυχώς θα τα καθαρίσουν κ θα ηρεμήσω μπάς κ φταει αυτο τελικά... τι να πω κι γω...υπομονή και βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Εδω,.εδω..την εχω πάρει την αποφαση(λεω) την παρασκευη που μας έρχεται θα γίνει εκταινως συζήτηση με τον γιατρό μου να μάθω το κόστος και την διαδικασία..αν δεν μπορω να ανταπεξέλθω οικονομικά θα κλείσω ραντεβού σε γιατρό σε δημόσιο να δω μηπως με αναλάβει..θελω να τελειώνω..αυτη η "ανεξήγητη υπογονιμότητα" μου χει τσακίσει τα νευρα!!!παρακαλαω τον Θεό όσες βασανιζόμαστε να μάθουμε τι στο καλο συμβαίνει και δεν έρχεται το μωρο..να μάθουμε ξαφνικά για εγκυμοσυνη Άι να σταματησει ολο αυτο το βασανιστήριο!!!

οσον αφορά την νάρκωση μην φοβάσαι τιποτα..εχω χάνει ολική για την σκωλικοειδητη,δεν καταλαβα τιποτα..εχω κανει ενα πολύωρο σοβαρό χειρουργειο στο στομάχι και επισης ξύπνησα και δεν ειχα κανενα πρόβλημα..το να ξυπνήσεις κατα την διάρκεια της επέμβασης το θεωρώ απίθανο!!!καλη μας επιτυχία!!!

Ελα κοριτσι μου, κι γω ετσι λεω ότι θα την κανω.. όσο κ αν δεν θελω κ φοβαμαι... Αχ άσε.. ακριβώς τα ίδια εύχομαι κ γω.. να βρούμε τι φταίει επιτέλους... εσυ έχεις κ εμπειρίες όποτε μου δίνεις κουράγιο... νομίζω δεν ειναι πολυ ακριβή.. ρωτά ομως κ στο νοσοκομείο να έχεις μια ιδέα για το τι παίζει.. καλη επιτυχία κ στις δυο μας κ εύχομαι να λυθεί το πρόβλημα μας κ να έρθει το μωράκι που τοσο λαχταράμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2017 at 3:01 ΜΜ, ο/η Xionoula είπε:

love30 σοβαρα τοσα μονο??Εμενα μου εστηλαν ημεηλ και μου ειπαν 2.800€  κατσε κατσε μηλαμε για το ιδιο κεντρο καλε? ?ειναι πολυ μεγαλη διαφορα αυτη ?εγω εχω κατι αιματολικες μονο να κανω γιατι ειμαι ηδη τελειωμενη απο τον δικο μου γιατρο και απλα εχω να τους παω της εξετασεις μου περναω επιτροπη και κανω το βημα της εξωσωματικης και μου ειπαν τοσα.?OMG τι παιζει εδω ??

Αυτα που σου ειπα ειναι μονο για την οωλυψια και βαλε και την εμβρυομεταφορα που θα μαθω τη. Δευτερα ποσα ειναι και θα σου πω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Xionoula είπε:

Οοοχι peacock μου μια κανονικη οχι με μικρογονιμοποιηση.ειναι η πρωτη φορα που θα μπω σε αυτην την διαδηκασια το αντρα μου η εξετασεις ηταν παρα πολυ καλες το ιδιο και η δικες μου.απλος μου ειπε ο γιατρος πως εχουμε ανεξιγιτη υπογονιμοτητα.Εχω ενα παιδακι απο κανονικη συλληψη 5 ετων αλλα απο τοτε δεν ερχεται αλλο.εχω κανει 2 σπερματενχυσεις με menopur αλλα τιποτα.και πολυ ακριβα τα φαρμακα 110€ το ενα κουτι βαλε και του γιατρου την αμοιβη αστα να πανε.τζαμπα ταχρηματα και ο κοπος.οποτε ειπαμε παμε για εξωσωματικη και να τελειωσει.αλλα πολυ ακριβα βρε παιδι μου μου επεσε το σαγονι με τα ποσα που ακουω.εδω στον Παρασχο να πας που ειναι και γνωστος τοσο δεν θα σου παρει?

Καλα και σιγα το ονομα αυτος μου πηρε την πρωτη φορα 4.000 την δευτερη 3.800 αν θυμαμε η3.900 και την τριτη 3.000 ε οχι και απο δουλεια ΜΗΔΕΝ και το λεω και επονυμα στο τσακ δεν τον πηγα στα δυκαστηρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρος που εχω τωρα με περνει τηλ καθε μερα αυτος οχι η γραμματεα!!!!! Πως ειμαι με τις ενεσεις πως παω με τα φαρμακα που με επιρρεαζανε στις αρχες που τα ξεκηνισα!!ηταν σε βαφτυση και με πηρε να με ρωτησει πως ειμαι και αν ειχα πρυστει με τις ενεσεις!!!!!!! Ε δεν τον κανουνε και πολοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Αυτα που σου ειπα ειναι μονο για την οωλυψια και βαλε και την εμβρυομεταφορα που θα μαθω τη. Δευτερα ποσα ειναι και θα σου πω !!!

Θα περιμενω νεα σου γλυκια μου.Ευχομαι οτι καλυτερο σε ολες μας.Ο δικος ο γιατρος εχει συνεργασια με ενα κεντρο στην θεσσαλονικη μπορω να τον πω μηπως γινεται καμια πιο καλη τιμη? Σημερα δεν ενιωθα καλα ψυχολογικα και τον πηρα τηλ και τον ειπα να ετημασει τον φακελο μου και τι αλλλο χρειαζετε να τον παω για να περασω επιτροπη.Επι της ευκαιριας απο την βιασυνη μου ουτε το ονομα απο το κεντρο ρωτησα.ελπιζω να μην φαω τα μουτρα στο τελος..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xionoula είπε:

Θα περιμενω νεα σου γλυκια μου.Ευχομαι οτι καλυτερο σε ολες μας.Ο δικος ο γιατρος εχει συνεργασια με ενα κεντρο στην θεσσαλονικη μπορω να τον πω μηπως γινεται καμια πιο καλη τιμη? Σημερα δεν ενιωθα καλα ψυχολογικα και τον πηρα τηλ και τον ειπα να ετημασει τον φακελο μου και τι αλλλο χρειαζετε να τον παω για να περασω επιτροπη.Επι της ευκαιριας απο την βιασυνη μου ουτε το ονομα απο το κεντρο ρωτησα.ελπιζω να μην φαω τα μουτρα στο τελος..?

Κοριτσακι μου καλα να σου πανε ολα και θα ξεχαστουν ολα τι να κανουμε μερικοι πρεπει να πληρωσουν γι'αυτο που καποιοι πετανε στα σκουπιδια και ειναι α α α α α α α π α ρ α δ ε κ τ ο ι!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ο γιατρος που εχω τωρα με περνει τηλ καθε μερα αυτος οχι η γραμματεα!!!!! Πως ειμαι με τις ενεσεις πως παω με τα φαρμακα που με επιρρεαζανε στις αρχες που τα ξεκηνισα!!ηταν σε βαφτυση και με πηρε να με ρωτησει πως ειμαι και αν ειχα πρυστει με τις ενεσεις!!!!!!! Ε δεν τον κανουνε και πολοι!!!

Μα φυσικα δεν το κανουν αυτο ολοι.αυτο ειναι πολυ θετικο και καλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xionoula είπε:

Μα φυσικα δεν το κανουν αυτο ολοι.αυτο ειναι πολυ θετικο και καλο?

Ποτε δεν μηλαγα με τον ιδιο τον γιατρο παντα με τα κοριτσια που συντονιζουν και καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Κοριτσακι μου καλα να σου πανε ολα και θα ξεχαστουν ολα τι να κανουμε μερικοι πρεπει να πληρωσουν γι'αυτο που καποιοι πετανε στα σκουπιδια και ειναι α α α α α α α π α ρ α δ ε κ τ ο ι!!!!!!!!!!!!

Αχ σε ευχαρηστω παρα πολυ κουκλα μου.Αυτο ελεγα και εχθες εδω με μια κοπελα πανε και πετουν αγγελικες ψυχουλες στα σκουπιδια η σταματουν την ευλογια που τους δοθηκε χωρις καν να κατσουν να σκεφτουν οτι ειναι ενα κοματι δικο τους.Εγω οταν γεννησα το παιδι μου ηταν σαν να μου εβγαλαν την καρδουλα μου απο μεσα μου και την αφηνα εκτεθημενει σε εναν σκληρο κοσμο.Αστο καλο τα θυμαμε και δακριζω ...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ποτε δεν μηλαγα με τον ιδιο τον γιατρο παντα με τα κοριτσια που συντονιζουν και καλα!!!!

Ξερω ξερωωω.....εχω μηλισει εγω με τετοια κοριτσια ουουου αστο εχασα τον λογαριασμο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

Αχ σε ευχαρηστω παρα πολυ κουκλα μου.Αυτο ελεγα και εχθες εδω με μια κοπελα πανε και πετουν αγγελικες ψυχουλες στα σκουπιδια η σταματουν την ευλογια που τους δοθηκε χωρις καν να κατσουν να σκεφτουν οτι ειναι ενα κοματι δικο τους.Εγω οταν γεννησα το παιδι μου ηταν σαν να μου εβγαλαν την καρδουλα μου απο μεσα μου και την αφηνα εκτεθημενει σε εναν σκληρο κοσμο.Αστο καλο τα θυμαμε και δακριζω ...??

Ασε καθε φορα που βλεπω τα παιδακια σε καμια εκπομπη η στις ειδησεις κλαιω οχι γιατι γιατι πετανε στα σκουπιδια γιατι σταματανε μια εγκυμοσυνη που παλευουμε χρονια και χρονια που εχουμε ριξει τοοοο κλαμα καθε φορα που βλεπουμε μια χοριακη αρνητικη ειναι πλεον ο μονιμος εφυαλτης αυτο φοβαμε το αρνιτικο τιποτα αλλο!!!!!!!!αλλα και οι αλλοι με τα ναρκωτικα που αναγκαστικα δινουν μορφινη στα μωρακια για απεξαρτηση!!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δεν ξέρω για σας αλλά εγώ τώρα τελευταια όταν βλέπω σε κάτι βιντεάκια μωράκια, νεογέννητα, γέννες και διαφορα τέτοια με πιάνουν τα κλάμματα!!! Έχω γίνει πολύ ευσυγκίνητη!! Ονειρεύομαι οτι κάποια στιγμή θα γίνω και εγώ μανούλα και με πιάνουν τα ζουμιά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Κορίτσια μου δεν ξέρω για σας αλλά εγώ τώρα τελευταια όταν βλέπω σε κάτι βιντεάκια μωράκια, νεογέννητα, γέννες και διαφορα τέτοια με πιάνουν τα κλάμματα!!! Έχω γίνει πολύ ευσυγκίνητη!! Ονειρεύομαι οτι κάποια στιγμή θα γίνω και εγώ μανούλα και με πιάνουν τα ζουμιά!! 

Ετσι ακριβωςονειρευομαι κλαιω με το παραμικρο και λκεω να και εγω ετσι θατου το πω ετσι θα παμε βολτα!!!!ααααααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Ασε καθε φορα που βλεπω τα παιδακια σε καμια εκπομπη η στις ειδησεις κλαιω οχι γιατι γιατι πετανε στα σκουπιδια γιατι σταματανε μια εγκυμοσυνη που παλευουμε χρονια και χρονια που εχουμε ριξει τοοοο κλαμα καθε φορα που βλεπουμε μια χοριακη αρνητικη ειναι πλεον ο μονιμος εφυαλτης αυτο φοβαμε το αρνιτικο τιποτα αλλο!!!!!!!!αλλα και οι αλλοι με τα ναρκωτικα που αναγκαστικα δινουν μορφινη στα μωρακια για απεξαρτηση!!!!!!??

ΠΌΣΕΣ ΦΟΡΈΣ ΑΝΑΡΩΤΉΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΑΣ ΔΊΝΕΙ ΑΥΤΈΣ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΊΕΣ...ΕΊΜΑΣΤΕ ΓΥΝΑΊΚΕΣ Η ΦΎΣΗ ΜΑΣ  ΕΊΝΑΙ ΦΈΡΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΖΩΉ ΜΙΑ ΔΕΎΤΕΡΗ ΨΥΧΉ..ΚΑΙ ΈΧΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΈΣ ΠΟΥ ΕΝΏ ΜΠΟΡΟΎΝ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΉΣΟΥΝ ΜΙΑ ΖΩΉ ΜΈΣΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΔΙΚΆΖΟΥΝ ΣΕ ΘΆΝΑΤΟ ΤΟΥ ΣΤΕΡΟΎΝ ΌΛΑ ΤΑ ΌΜΟΡΦΑ ΑΥΤΆ ΠΡΆΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΥΠΆΡΧΟΥΝΕ. ΕΓΏ ΤΑ ΠΕΡΝΏ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΆΛΛΕΣ ΤΙΣ  ΔΉΘΕΝ ΜΆΝΕΣ ΠΟΥ ΚΑΚΟΠΟΙΟΎΝ ΤΟ ΊΔΙΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΠΛΆΧΝΟ!!!ΜΑΚΆΡΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΌ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΠΡΕΠΈΣ ΠΡΆΓΜΑ!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Κορίτσια μου δεν ξέρω για σας αλλά εγώ τώρα τελευταια όταν βλέπω σε κάτι βιντεάκια μωράκια, νεογέννητα, γέννες και διαφορα τέτοια με πιάνουν τα κλάμματα!!! Έχω γίνει πολύ ευσυγκίνητη!! Ονειρεύομαι οτι κάποια στιγμή θα γίνω και εγώ μανούλα και με πιάνουν τα ζουμιά!! 

ΦΙΛΕΝΆΔΑ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΊΣ???ΕΔΏ ΕΓΏ ΠΟΥ ΒΊΩΣΑ ΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗ ΒΛΈΠΩ ΣΤΟΝ ΔΡΌΜΟ ΜΩΡΆΚΙΑ Η ΠΧ ΒΊΝΤΕΟ ΠΟΥ ΛΕΣ Η ΑΝ ΔΩ ΕΓΚΎΟΥΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΆΝΕΙ ΕΝΑ ΠΡΆΓΜΑ ΆΣΤΟ.ΕΝΑ ΜΑΧΑΊΡΙ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΆ ΝΑ ΠΕΡΙΣΤΡΈΦΕΤΑΙ ΈΝΑΝ ΚΑΗΜΌ ΕΝΑ ΠΑΡΆΠΟΝΟ ΠΦΦ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΆΦΩ ΑΛΛΟ? ΕΊΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΏ ΠΟΛΥ ΕΥΑΊΣΘΗΤΗ ( ΚΑΡΚΊΝΑΚΙ )ΒΛΈΠΕΙΣ ΣΤΟ ΖΏΔΙΟ  ?  ΚΟΠΈΛΙΑ ΌΤΑΝ ΘΑ ΈΡΘΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΘΑΥΜΆΣΙΑ ΜΑΝΟΎΛΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΎΩ!!!ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΞΈΡΩ ΑΛΛΆ ΑΠΟ ΤΑ ΛΌΓΙΑ ΠΟΥ ΓΡΆΦΕΙΣ ΕΔΏ ΜΕ ΤΌΣΟ ΣΤΟΡΓΉ ΚΑΙ ΑΓΆΠΗ ΝΑΙ ΘΑ ΕΊΣΑΙ!!!ΕΎΧΟΜΑΙ ΑΥΤΉ Η ΜΈΡΑ ΝΑ ΈΡΘΕΙ ΣΎΝΤΟΜΑ ΤΟ ΊΔΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΌΛΕΣ ΜΑΣ...ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΕΠΌΜΕΝΌ ΘΕΜΑ ΝΕΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ .....?????                                       

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xionoula είπε:

Καλη σου μερα!!!γνωμη μου ειναι κανε μια καλη σηζητισει με το κεντρο αναλογα και με το ιστορικο σου και μετα βλεπεις.Εγω που τα εχω κανει ολα μα ολα και ψαχνω κεντρο τωρα για να ξεκηνισω δεν ξερω που μου παν τα 4! Σκευτομαι και εγω μου λενε ποσα μεχρι 3.000€μηπως και εμενα στο τελος μου βγει ακομη πιο πολυ? Αυτες τις μερες θα παω στην Κυρια Κυρου στην θεσσαλονικη θα δουμε τι θα γινει..ακομη δεν ξεκηνισα και μου ηρθε απογοητευσει..στο τελος μου φενεται θα σκασω τα 3.000 και αλλα ποσα.Αν περιμενω να βρω πιο φθηνα θα μου παρει καιρο και δεν θελω κατι τετοιο.Σημερα θα παμε με τον μικρο μου να του παρω σχολικα  και λιγο θα ηρεμησω απο σκεψεις με τα κεντρα.εχω φτασει να ασχολουμε πιο πολυ με αυτους παρα με τον μικρο μου.?

Θα κανουμε καλο ψαξιμο καθως σημερα που πηγαμε στην ουρολογο μας ειπε να μαθουμε κατι βασικο... καθως ο αντρας εχει το θεμα.. αν οταν κανουν την ωοληψια ειναι οκ.... κανουν ληψη σπερματος κ δεν εχει στο δειγμα κατι να τους δωσει...το κεντρο τι θα κανει τα ωαρια...πεταμα λογικα .... και θα κανουν βιοψια για να παρουν αυτα που χρειαζονται;; κοριτσια ερωτηση παγιδα για να ρωταμε τα κεντρα καθως τα χρηματα ειναι πολλα και δεν παιζουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Θα κανουμε καλο ψαξιμο καθως σημερα που πηγαμε στην ουρολογο μας ειπε να μαθουμε κατι βασικο... καθως ο αντρας εχει το θεμα.. αν οταν κανουν την ωοληψια ειναι οκ.... κανουν ληψη σπερματος κ δεν εχει στο δειγμα κατι να τους δωσει...το κεντρο τι θα κανει τα ωαρια...πεταμα λογικα .... και θα κανουν βιοψια για να παρουν αυτα που χρειαζονται;; κοριτσια ερωτηση παγιδα για να ρωταμε τα κεντρα καθως τα χρηματα ειναι πολλα και δεν παιζουμε

Το κεντρο δεν μπορει να τα καταψυξη τα ωαρια αν υπαρχει προβλημα σε κατι? Η κατι απροοπτο? Βασικα επικεντρώνομαι λιγο σε αυτο το ερωτημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

Το κεντρο δεν μπορει να τα καταψυξη τα ωαρια αν υπαρχει προβλημα σε κατι? Η κατι απροοπτο? Βασικα επικεντρώνομαι λιγο σε αυτο το ερωτημα?

Περιμενω απαντησεις .... να μου πουν τι κανουν...  ειναι βασικο ν μπορει να γινει κ το χειρουργειο στον αντρα... πολλα κεντρα δεν εχουν αυτη τη δυνατοτητα ... γενιουνται πολλα ερωτηματα τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ElektraGr είπε:

Περιμενω απαντησεις .... να μου πουν τι κανουν...  ειναι βασικο ν μπορει να γινει κ το χειρουργειο στον αντρα... πολλα κεντρα δεν εχουν αυτη τη δυνατοτητα ... γενιουνται πολλα ερωτηματα τελικα

Λογικά τα ωάρια δεν τα πετάνε αλλά τα καταψύχουν, σίγουρα αυτό είναι ένα θέμα το οποίο θα πρέπει να το διευκρινίσετε με το κέντρο το οποίο θα διαλέξετε!! Απο εκει και πέρα εάν το κέντρο αυτό είναι κάποιου νοσοκομείου  ή έστω συνεργάζεται με κάποιο νοσοκομείο φαντάζομαι θα μπορούν να κάνουν και το χειρουργείο!! 

Εχετε σκεφτεί μήπως θα ήταν καλύτερα πρώτα να δώσει ο άντρας σου το σπερμα και αν είναι καλό να το καταψυξουν και μετά να κανεις εσύ ωοληψια;

Με αυτόν τον τρόπο σίγουρα θα έχεις σπερμα όταν πάρουν τα ωάρια σου αλλά θα χρεωθεις την κατάψυξη σπέρματος που έχει γύρω στα 200€ αν δεν κάνω λάθος! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενας γνωστος μας ειχε προβλημα του κανανε χειρουργιο για να παρουνε σπερμα αυτο δεν το ηξερα! (Ασχετο)!!! Να ρωτησω οταν περνουνε το σπετμα και δεν προχωρησει δεν ειναι αχρηστο και το πετανε καταλαβα αλο? Αλλασωστο θα ηταν αυτο που ειπε και η Mariloux να δωσετε το σπερμα να το δουνε και μετα να κανεις την ωολυψια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Χαθήκατε τελείως.... Σε τι φάση βρίσκεστε? Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει ξεκινήσει?

καλημέρα Mariloux ! Εσύ ήσουν πρωτη. 4-5/9 θα ξεκινούσες αν θυμάμαι καλά;;; πως πας με τις ενεσουλες; εγώ περιμένω να αδιαθετήσω σε μια εβδομάδα και αν είναι όλα οκ, (υπέρηχος κ ορμονικές) ξεκινάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η jazz είπε:

καλημέρα Mariloux ! Εσύ ήσουν πρωτη. 4-5/9 θα ξεκινούσες αν θυμάμαι καλά;;; πως πας με τις ενεσουλες; εγώ περιμένω να αδιαθετήσω σε μια εβδομάδα και αν είναι όλα οκ, (υπέρηχος κ ορμονικές) ξεκινάω...

Καλημέρα!Με το καλο η προσπάθεια σας!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...