Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Xionoula είπε:

Κοριτσια καλυσπερα μπορειτε να μου πειτε στο περιπου το κοστος μιας εξωσωματικης απο το embryolab???ειδα πως μηλησατε για αυτο το κεντρο και ειπα να ρωτησω :roll: 

Λοιπον τα βρηκα ,,,,,, ωολυψια =175€ αναισθησια=125€ icsi phase a=200€               icsi sperm=300€ και 250€ η καταψυξη και καπου στα 500 600 ο γιατρος αυτα στην πρωτη φαση λογικα αλλα τοσα για την εμβρυομεταφορα περιπου!!!!!! 1.480€ δωσαμε στο κεντρο συνολικα τωρα πως βγαινουν 1.480€ ενας θεος ξερει μας το εξυγησανε αλλα δεν θυμαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εννοείς στο παραπεμπτικό για την επιτροπή δεν εχει ο γιατρός σφραγίδα να σου βαλει που να λεει ότι είναι συμβεβλημενος με τον ΕΟΠΠΥ? Αν εννοείς αυτό μην αγχωνεσαι! Λογικά θα εχει καποιον που συνεργάζεται και είναι συμβεβλημενος με τον ΕΟΠΠΥ.

Ο μικροβιολογος έχει γράψει τον αριθμο συμβασης του με τον ΕΟΠΥΥ.Σφραγίδα δεν ειχε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/9/2017 at 8:10 ΜΜ, ο/η Joy1988 είπε:

Καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια μου!!! @peacock μου, ακριβώς τα ίδια κι γω.. πως να ηρεμήσω κ να ξεφύγω οταν ολες οι κοιλιές ειναι τούρλα.. παντού εγκυμονούσες.. παντού καρότσια.. παντού παιδάκια..  κι γω να χάνομαι στις σκέψεις μου.. πραγματικα ούτε στον εχθρό μου δεν το εύχομαι αυτο το συναίσθημα... πίκρο το καλοκαίρι.. αύριο εχω παλι γιατρό.. υποψιάζεται ενδομητριωση κ θέλει να κανω λαπαροσκόπηση! Το θέμα ειναι ότι δεν εχω ούτε κύστες ούτε τιποτα.. απλά δίκη του υποψία αφού κανω καλη ωορρηξία πιστεύει πως δεν συναντιέται το ώαριο με το σπερμα.. επίσης η σαλπιγγογραφια μου ήταν πολυ καλη κ αυτός επιμένει.. εγω παλι ειμαι να σκάσω.. δεν ξερω τι να κανω... καμία κοπέλα με παρόμοια ιστορία; 

Εγω!!!ο γιατρός μου μου είπε πως θελει να κανουμε λαπαροσκοπιση για να αποκλείσουμε το ενδεχόμενο ενδομητριωσης..αφου ολα τα υπόλοιπα τα χουμε κοιτάξει..και δεν πετύχαμε κατι ουτε με πρόκληση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2017 at 11:15 ΠΜ, ο/η Joy1988 είπε:

Εχω παει σε αρκετούς γιατρούς το θέμα ειναι ότι στον υπέρηχο δεν φαίνεται κάτι.. εννοώ κάποια υποψία για ενδομητριωση κ αυτο ειναι που με προβληματίζει.. όσους γιατρούς εχω επισκεφθεί πολλουσ όλοι λενε κάνε κατευθείαν εξωσωματική! Αυτός πιστεύει ότι καλυτερα να κανω πρώτα την λαπαροσκόπηση να ειμαςτε 100% σίγουροι ότι δεν εχω κάτι ή αν εχω να το θεραπεύσω κ μετα να παω για εξωσωματική! Οχι, δεν εχω κανει ποτε εξωσωματική! Θα ειναι η πρώτη! Εχω κανει σπερματεγχυση μονο 2 φορεσ.. αλλα τζίφος! Νομίζω πως εχει ενα δίκιο αλλα φοβαμαι πολυ.. Γκεκας; δεν τον ξερω..  εγω εχω αλλον.. πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.. οι εξωσωματικοι γιατροί κατευθείαν σου λενε Ελα να κάνουμε εξωσωματική κ ο γυναικολόγος σε συνδυασμό με έναν εξωσωματικο λέει λαπαροσκόπηση.. ελπιζω να με φωτίσει ο θεός σε παρω την σωστή απόφαση.. 

Κοριτσακι μου γ ενδομητριωση δεν φαίνεται συνηθως στους υπερήχους..εγω εχω πονο στην περίοδο αλλα οχι καθε μηνα..οπως και καποιες φορές πονο στην επαφή..με ειχε στείλει να κανω μια εξεταση αίματος,την ca 125 που οπως μου ξεκαθάρισε όμως αν δεν ειμαι σε μεγάλο στάδιο παλι δεν θα φανεί..την παρασκευη εχω παλι ραντεβού να συζητήσουμε εκταινως για την λαπαροσκοπιση η αν μπορει να διαγνωστεί-θεραπευτεί με υστεροσκοπιση που ειναι και λιγότερο το κόστος και πιο ελαφριά σαν διαδικασία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η love30 είπε:

Θα κανεις ολα τα βηματα οπως πραγματικα πρεπει βημα βημα και ας καθυστερησει η εξωσωματικη!μμγια να λες εγω τα ειδα ολα ειμαι οκ και ετσι παμε για το επομενο βημα!!!!αυτο ειπα και εγω στο γιατρο ελεγε θα κανουμε αυτη την εξεταση θα κανουμε την αλλη και του ειπα οτι πρεπει θα το κανω να μην φτασω μια μερα να πω μηπως εφτεγε εκεινο!!!!!!

Εχεις δικιο..οταν ο γιατρός υποψιάζεται ενδομητριωση ειναι εγκληματικό να προχωρά σε εξωσωματικη αν αδεν εχει βεβαιωθεί πως μπορει να γίνει εμφύτευση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η love30 είπε:

Λοιπον τα βρηκα ,,,,,, ωολυψια =175€ αναισθησια=125€ icsi phase a=200€               icsi sperm=300€ και 250€ η καταψυξη και καπου στα 500 600 ο γιατρος αυτα στην πρωτη φαση λογικα αλλα τοσα για την εμβρυομεταφορα περιπου!!!!!! 1.480€ δωσαμε στο κεντρο συνολικα τωρα πως βγαινουν 1.480€ ενας θεος ξερει μας το εξυγησανε αλλα δεν θυμαμε!

love30 σοβαρα τοσα μονο??Εμενα μου εστηλαν ημεηλ και μου ειπαν 2.800€  κατσε κατσε μηλαμε για το ιδιο κεντρο καλε? ?ειναι πολυ μεγαλη διαφορα αυτη ?εγω εχω κατι αιματολικες μονο να κανω γιατι ειμαι ηδη τελειωμενη απο τον δικο μου γιατρο και απλα εχω να τους παω της εξετασεις μου περναω επιτροπη και κανω το βημα της εξωσωματικης και μου ειπαν τοσα.?OMG τι παιζει εδω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η jazz είπε:

xionoula, Θεσσαλονίκη είσαι;

Ειμαι απο επαρχια jazz μου και σκεφτομαι να κανω θεσσαλονικη την εξωσωματικη που να τρεχω Αθηνα αρκετα μακρια εχω μηλισει με την Κυρια Κυρου δεν ξερω αν την ξες αλλα πολλα τα λεφτα βαλε και τα εξοδα που θα εχω πανε ελα λεω ας ρωτησω και εδω ειπα  μηπως υπαρχει εστω ενα πιο μικρο κοστος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

love30 σοβαρα τοσα μονο??Εμενα μου εστηλαν ημεηλ και μου ειπαν 2.800€  κατσε κατσε μηλαμε για το ιδιο κεντρο καλε? ?ειναι πολυ μεγαλη διαφορα αυτη ?εγω εχω κατι αιματολικες μονο να κανω γιατι ειμαι ηδη τελειωμενη απο τον δικο μου γιατρο και απλα εχω να τους παω της εξετασεις μου περναω επιτροπη και κανω το βημα της εξωσωματικης και μου ειπαν τοσα.?OMG τι παιζει εδω ??

2800?? ?? Μήπως αυτό το κόστος συμπεριλαμβάνει τα φάρμακα ή την αμοιβή του γιατρου; Στο e-mail δεν σου εξήγησαν αναλυτικά πως προκύπτει αυτό το κόστος; Μου φαίνονται υπερβολικά πολλά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

2800?? ?? Μήπως αυτό το κόστος συμπεριλαμβάνει τα φάρμακα ή την αμοιβή του γιατρου; Στο e-mail δεν σου εξήγησαν αναλυτικά πως προκύπτει αυτό το κόστος; Μου φαίνονται υπερβολικά πολλά!!!! 

Ναι τοσα μου ειπαν σοβαρα!!!εχω και το ημεηλ τους αν θες να σου στειλω!??καλα αν τρομαζεις με τα 2.800 που να σου πω και το αλλο κεντρο ποσα μου ειπε.3.000€ εγω δεν γνωριζω απο αυτα και νομιζα πως τοσο παει κανονικα για αυτο προλιγο επαθα σοκ που διαβασα 1.400 και κατι ευρω!τα φαρμακα απο επιτροπη θα τα παρω δεν θα τα πληρωσο.για την αμοιβη τωρα του γιατρου δεν θυμαμε τι ελεγε θα το ξανα δω.ναι ειναι πολλα το ξερω για αυτο λεω τι φαση παιζει εδω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

2800?? ?? Μήπως αυτό το κόστος συμπεριλαμβάνει τα φάρμακα ή την αμοιβή του γιατρου; Στο e-mail δεν σου εξήγησαν αναλυτικά πως προκύπτει αυτό το κόστος; Μου φαίνονται υπερβολικά πολλά!!!! 

και μενα μου φαίνονται υπερβολικά πολλά... λογικά θα είναι μεσα και η αμοιβή του γιατρού.. ρωτα όμως να ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Ο μικροβιολογος έχει γράψει τον αριθμο συμβασης του με τον ΕΟΠΥΥ.Σφραγίδα δεν ειχε

 

Σε μια εξεταση που το μικροβιολογικό δεν είχε σφραγίδα να μου βάλει μου είχαν γραψει το αριθμό συμβασης με τον ΕΟΠΠΥ όπως λες και δεν υπήρχε πρόβλημα μου το περασαν κανονικά.. οπότε μην αγχωνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

Ναι τοσα μου ειπαν σοβαρα!!!εχω και το ημεηλ τους αν θες να σου στειλω!??καλα αν τρομαζεις με τα 2.800 που να σου πω και το αλλο κεντρο ποσα μου ειπε.3.000€ εγω δεν γνωριζω απο αυτα και νομιζα πως τοσο παει κανονικα για αυτο προλιγο επαθα σοκ που διαβασα 1.400 και κατι ευρω!τα φαρμακα απο επιτροπη θα τα παρω δεν θα τα πληρωσο.για την αμοιβη τωρα του γιατρου δεν θυμαμε τι ελεγε θα το ξανα δω.ναι ειναι πολλα το ξερω για αυτο λεω τι φαση παιζει εδω?

Μου φαίνονται υπερβολικά γτ εδώ στην Αθηνα οι γιατροί θέλουν 1500-2000 αν είναι να δώσεις και 3000 στο κέντρο... αααααχχχχχ αστα να πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

και μενα μου φαίνονται υπερβολικά πολλά... λογικά θα είναι μεσα και η αμοιβή του γιατρού.. ρωτα όμως να ξέρεις.

ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΙ ΜΟΥ ΕΣΤΗΛΕ

 

Αξιότιμη κυρία,

 

Αρχικά θα ήθελα να σας ευχαριστήσω που επικοινωνήσατε με τη Μονάδα μας.

Στο embryolab εφαρμόζονται όλες οι σύγχρονες θεραπείες υποβοηθούμενης αναπαραγωγής από εξειδικευμένους ιατρούς και εμβρυολόγους.

 

Σχετικά με τη θεραπεία που σας ενδιαφέρει το κόστος μιας θεραπείας εξωσωματικής σε διεγερτικό κύκλο είναι:

·  Θεραπεία εξωσωματικής με ICSI/IMSI  : 2980 euro* 

·  Κρυοσυντήρηση εμβρύων : 250 euro (αφορά πλεόνασμα εμβρύων και εφόσον το επιθυμεί το ζευγάρι)

 

* Στις παραπάνω τιμές δεν συμπεριλαμβάνεται: το κόστος των φαρμάκων  και των μικροβιολογικών εξετάσεων (καλύπτονται εν μέρη από το ασφαλιστικό σας ταμείο).

Τα ασφαλιστικά ταμεία εκτός από τα ακριβά φάρμακα της εξωσωματικής που χορηγούν δωρεάν, χορηγούν και με την ολοκλήρωση της προσπάθειας, επίδομα σε όσα ζευγάρια έχουν έγκριση επιτροπής εξωσωματικής της τάξεως των 350euro

Πληροφορίες σχετικά με τα ταμεία θα σας δοθούν αναλυτικά με την επίσκεψη σας στη Μονάδα.

 

 

 

Αν και όποτε το επιθυμείτε, μπορούμε να οργανώσουμε ένα ραντεβού με έναν από τους εξειδικευμένους γυναικολόγους μας και  με εμβρυολόγο.

Στο ραντεβού αυτό θα μπορέσουμε να δούμε συγκεκριμένα το ιστορικό σας και να σας προτείνουμε την καταλληλότερη για εσάς θεραπεία.

Για ραντεβού μπορείτε να επικοινωνήσετε καθημερινά από τις 9:00 π.μ έως τις 7:30 μμ.

 

Παρακαλώ μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μου για τυχόν διευκρινίσεις.

 

Παραμένω στη διάθεση σας για ότι χρειαστείτε.

 

Με εκτίμηση,

Βεατρίκη Τσατσούλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xionoula είπε:

ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΙ ΜΟΥ ΕΣΤΗΛΕ

 

Αξιότιμη κυρία,

 

Αρχικά θα ήθελα να σας ευχαριστήσω που επικοινωνήσατε με τη Μονάδα μας.

Στο embryolab εφαρμόζονται όλες οι σύγχρονες θεραπείες υποβοηθούμενης αναπαραγωγής από εξειδικευμένους ιατρούς και εμβρυολόγους.

 

Σχετικά με τη θεραπεία που σας ενδιαφέρει το κόστος μιας θεραπείας εξωσωματικής σε διεγερτικό κύκλο είναι:

·  Θεραπεία εξωσωματικής με ICSI/IMSI  : 2980 euro* 

·  Κρυοσυντήρηση εμβρύων : 250 euro (αφορά πλεόνασμα εμβρύων και εφόσον το επιθυμεί το ζευγάρι)

 

* Στις παραπάνω τιμές δεν συμπεριλαμβάνεται: το κόστος των φαρμάκων  και των μικροβιολογικών εξετάσεων (καλύπτονται εν μέρη από το ασφαλιστικό σας ταμείο).

Τα ασφαλιστικά ταμεία εκτός από τα ακριβά φάρμακα της εξωσωματικής που χορηγούν δωρεάν, χορηγούν και με την ολοκλήρωση της προσπάθειας, επίδομα σε όσα ζευγάρια έχουν έγκριση επιτροπής εξωσωματικής της τάξεως των 350euro

Πληροφορίες σχετικά με τα ταμεία θα σας δοθούν αναλυτικά με την επίσκεψη σας στη Μονάδα.

 

 

 

Αν και όποτε το επιθυμείτε, μπορούμε να οργανώσουμε ένα ραντεβού με έναν από τους εξειδικευμένους γυναικολόγους μας και  με εμβρυολόγο.

Στο ραντεβού αυτό θα μπορέσουμε να δούμε συγκεκριμένα το ιστορικό σας και να σας προτείνουμε την καταλληλότερη για εσάς θεραπεία.

Για ραντεβού μπορείτε να επικοινωνήσετε καθημερινά από τις 9:00 π.μ έως τις 7:30 μμ.

 

Παρακαλώ μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μου για τυχόν διευκρινίσεις.

 

Παραμένω στη διάθεση σας για ότι χρειαστείτε.

 

Με εκτίμηση,

Βεατρίκη Τσατσούλη

"* Στις παραπάνω τιμές δεν συμπεριλαμβάνεται: το κόστος των φαρμάκων  και των μικροβιολογικών εξετάσεων "    τι εενοεί με αυτό? τις εξετασεις που θα χρειαστούν για την επιτροπή ή πχ η μέτρηση της οιστραδιόλης που θα κανεις κατα τη διαρκεια της διέγερσης?

Απ΄ότι καταλαβα πάτε για μικρογονιμοποίηση, οπότε ίσως γι αυτό να το χρεωνουν λίγο πιο πάνω... δε ξερω σιγουρα, μια  υπόθεση κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΙ ΜΟΥ ΕΣΤΗΛΕ

 

Αξιότιμη κυρία,

 

Αρχικά θα ήθελα να σας ευχαριστήσω που επικοινωνήσατε με τη Μονάδα μας.

Στο embryolab εφαρμόζονται όλες οι σύγχρονες θεραπείες υποβοηθούμενης αναπαραγωγής από εξειδικευμένους ιατρούς και εμβρυολόγους.

 

Σχετικά με τη θεραπεία που σας ενδιαφέρει το κόστος μιας θεραπείας εξωσωματικής σε διεγερτικό κύκλο είναι:

·  Θεραπεία εξωσωματικής με ICSI/IMSI  : 2980 euro* 

·  Κρυοσυντήρηση εμβρύων : 250 euro (αφορά πλεόνασμα εμβρύων και εφόσον το επιθυμεί το ζευγάρι)

 

* Στις παραπάνω τιμές δεν συμπεριλαμβάνεται: το κόστος των φαρμάκων  και των μικροβιολογικών εξετάσεων (καλύπτονται εν μέρη από το ασφαλιστικό σας ταμείο).

Τα ασφαλιστικά ταμεία εκτός από τα ακριβά φάρμακα της εξωσωματικής που χορηγούν δωρεάν, χορηγούν και με την ολοκλήρωση της προσπάθειας, επίδομα σε όσα ζευγάρια έχουν έγκριση επιτροπής εξωσωματικής της τάξεως των 350euro

Πληροφορίες σχετικά με τα ταμεία θα σας δοθούν αναλυτικά με την επίσκεψη σας στη Μονάδα.

 

 

 

Αν και όποτε το επιθυμείτε, μπορούμε να οργανώσουμε ένα ραντεβού με έναν από τους εξειδικευμένους γυναικολόγους μας και  με εμβρυολόγο.

Στο ραντεβού αυτό θα μπορέσουμε να δούμε συγκεκριμένα το ιστορικό σας και να σας προτείνουμε την καταλληλότερη για εσάς θεραπεία.

Για ραντεβού μπορείτε να επικοινωνήσετε καθημερινά από τις 9:00 π.μ έως τις 7:30 μμ.

 

Παρακαλώ μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μου για τυχόν διευκρινίσεις.

 

Παραμένω στη διάθεση σας για ότι χρειαστείτε.

 

Με εκτίμηση,

Βεατρίκη Τσατσούλη

Ωωωω Θεέ μου θα τρελαθώ τελείως!!! Τι εκμεταλλευτές υπάρχουν στον κόσμο της υποβοηθούμενης αναπαραγωγής!! Με εκνευρίζει που γράφουν οτι τα ταμεία σου δίνουν πίσω τα 350€.. και καλα τι; με αυτά τα 350€ θα σωθείς; Εγώ έχω 1 χρόνο που έχω κάνει αίτηση απο την προηγούμενη μου προσπάθεια και ακόμα περιμένω να δω αυτό το επίδομα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Μου φαίνονται υπερβολικά γτ εδώ στην Αθηνα οι γιατροί θέλουν 1500-2000 αν είναι να δώσεις και 3000 στο κέντρο... αααααχχχχχ αστα να πάνε 

Θα το ψαξω μεχρι εκει που δεν παει δεν δινω τοσα οχι !!!γιατι να δωσο τοσα οταν υπαρχει και με πιο χαμιλο κοστος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Ωωωω Θεέ μου θα τρελαθώ τελείως!!! Τι εκμεταλλευτές υπάρχουν στον κόσμο της υποβοηθούμενης αναπαραγωγής!! Με εκνευρίζει που γράφουν οτι τα ταμεία σου δίνουν πίσω τα 350€.. και καλα τι; με αυτά τα 350€ θα σωθείς; Εγώ έχω 1 χρόνο που έχω κάνει αίτηση απο την προηγούμενη μου προσπάθεια και ακόμα περιμένω να δω αυτό το επίδομα!! 

χαχαχαχχα! Μεγάλη κοροιδία!

Για γελια και για κλάμματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Ωωωω Θεέ μου θα τρελαθώ τελείως!!! Τι εκμεταλλευτές υπάρχουν στον κόσμο της υποβοηθούμενης αναπαραγωγής!! Με εκνευρίζει που γράφουν οτι τα ταμεία σου δίνουν πίσω τα 350€.. και καλα τι; με αυτά τα 350€ θα σωθείς; Εγώ έχω 1 χρόνο που έχω κάνει αίτηση απο την προηγούμενη μου προσπάθεια και ακόμα περιμένω να δω αυτό το επίδομα!! 

Πωω πωωω ειδες? Εχω και καλυτερο με 3.000€ Δεν ξερω αν επιτρεπετε να πω δημοσια το ονομα εκει να δεις οταν το ακουσα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η peacock είπε:

χαχαχαχχα! Μεγάλη κοροιδία!

Για γελια και για κλάμματα!

Αστα να πανε..εχω τρελαθει οπου και αν ρωτησω η τιμη ειναι στα 2.500 με 3.000 που αλλου να ψαξω ο ανθρωπος!!!εχω μηλισει μεχρι τωρα σε 4 κεντρα και τζιφος πφφ δεν ξερω τι να κανω...?παντως δεν δινω τοσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

Αστα να πανε..εχω τρελαθει οπου και αν ρωτησω η τιμη ειναι στα 2.500 με 3.000 που αλλου να ψαξω ο ανθρωπος!!!εχω μηλισει μεχρι τωρα σε 4 κεντρα και τζιφος πφφ δεν ξερω τι να κανω...?παντως δεν δινω τοσα?

Θέλετε με μικρογονιμοποίηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Θέλετε με μικρογονιμοποίηση?

Οοοχι peacock μου μια κανονικη οχι με μικρογονιμοποιηση.ειναι η πρωτη φορα που θα μπω σε αυτην την διαδηκασια το αντρα μου η εξετασεις ηταν παρα πολυ καλες το ιδιο και η δικες μου.απλος μου ειπε ο γιατρος πως εχουμε ανεξιγιτη υπογονιμοτητα.Εχω ενα παιδακι απο κανονικη συλληψη 5 ετων αλλα απο τοτε δεν ερχεται αλλο.εχω κανει 2 σπερματενχυσεις με menopur αλλα τιποτα.και πολυ ακριβα τα φαρμακα 110€ το ενα κουτι βαλε και του γιατρου την αμοιβη αστα να πανε.τζαμπα ταχρηματα και ο κοπος.οποτε ειπαμε παμε για εξωσωματικη και να τελειωσει.αλλα πολυ ακριβα βρε παιδι μου μου επεσε το σαγονι με τα ποσα που ακουω.εδω στον Παρασχο να πας που ειναι και γνωστος τοσο δεν θα σου παρει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

Οοοχι peacock μου μια κανονικη οχι με μικρογονιμοποιηση.ειναι η πρωτη φορα που θα μπω σε αυτην την διαδηκασια το αντρα μου η εξετασεις ηταν παρα πολυ καλες το ιδιο και η δικες μου.απλος μου ειπε ο γιατρος πως εχουμε ανεξιγιτη υπογονιμοτητα.Εχω ενα παιδακι απο κανονικη συλληψη 5 ετων αλλα απο τοτε δεν ερχεται αλλο.εχω κανει 2 σπερματενχυσεις με menopur αλλα τιποτα.και πολυ ακριβα τα φαρμακα 110€ το ενα κουτι βαλε και του γιατρου την αμοιβη αστα να πανε.τζαμπα ταχρηματα και ο κοπος.οποτε ειπαμε παμε για εξωσωματικη και να τελειωσει.αλλα πολυ ακριβα βρε παιδι μου μου επεσε το σαγονι με τα ποσα που ακουω.εδω στον Παρασχο να πας που ειναι και γνωστος τοσο δεν θα σου παρει?

ααααα! τωρα καταλαβα! Να χαίρεσαι το παιδακι σου! Ναι είναι πολλα ρε γαμωτο... γιατί χρησιμοποιήσατε menopur και όχι κλομιφαίνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peacock είπε:

ααααα! τωρα καταλαβα! Να χαίρεσαι το παιδακι σου! Ναι είναι πολλα ρε γαμωτο... γιατί χρησιμοποιήσατε menopur και όχι κλομιφαίνη?

Σε ευχαρηστω παρα πολυ κουκλα μου.στην αρχη καναμε προγραματισμενες επαφες με κλομιφαινη για 3ης κυκλους αλλα δεν καταφεραμε κατι και εκανα μονο ενα ωαριο .το menopur απο την αλλη εχει λιγο πιο ανεβασμενα ποσοστα λογο το οτι κανεις περισοτερα ωαρια πχ εγω ειχα 2 και 2 και απο της πλευρες και αυτο βοηθαει στην συλληψη οσο πιο πολλα τοσο πιο πολυ ανεβαινει το ποσοστο.εκανα 2 κυκλους και με αυτα αλλα παλι τιποτα.Εε και ειπαμε παμε για εξωσωματικη μια και εξω.ψαχνω κεντρο εδω και ποσο καιρο να ξεκηνισω αλλα δεν βρηκα ακομη μονο τιμες μεχρι τον ουρανο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.. Δε θέλω να σας αποκαρδιωσω αλλά αυτές είναι οι τιμές της εξωσωματικής στα κέντρα που έχουν καλά εμβρυολογικα εργαστήρια.. Κυμαίνονται από 2.500 έως 3200. Έχω ρωτήσει γιατρούς στις εξής μοναδες: Μητέρα, Ιασώ, Εμβρυογενεσις, Γένεσις Αθηνών.. Ολοι τα ιδια μου εχουν ζητησει.. Ετσι δε μου κάνουν πλεον καμία εντύπωση αυτά τα ποσά... Για την ακρίβεια οι περισσότεροι γιατροι ξεκινούν από τα 3 χιλιάρικα ώστε με καλύτερη τιμή να σου κόψουν κατι και να φτάσεις στα 2500. Το ποσό είναι πράγματι δυσβάστακτο... Και όχι μόνο για την εποχή μας...Πάντοτε ήταν.. Ακόμη και στο παρελθόν που τα οικονομικα όλων μας ήταν καλύτερα ή απόκτηση παιδιών για τα ζευγάρια με υπογονιμότητα ήταν απίστευτος Γολγοθάς τόσο από ψυχολογική όσο κ απο οικονομικη άποψη... Η μόνη όαση σε αυτό το χάος είναι η εξωσωματικη σε δημόσιο Νοσοκομείο που κοστίζει γύρω στα 500 ευρω συνολικά.. Δεν γνωρίζω όμως κατά πόσον τα εργαστήρια τους διαθέτουν την απαραίτητη υλικοτεχνική υποδομή...Λαμβάνοντας δηλ υπόψιν το γεγονός ότι τα καλλιεργητικα υγρά τα οποία χρησιμοποιούν για την γονιμοποιηση των ωαρίων κ την εξέλιξη των εμβρύων είναι πανάκριβα αναρωτιέμαι αν το κρατος διαθέτει αυτά τα ποσά ώστε να καλύπτονται οι ανάγκες των εργαστηρίων στο τμήμα εξωσωματικής των δημοσίων νοσοκομείων.. Παρόλα αυτά γνωρίζω από τα οικείο μου περιβαλλον 3 κοπέλες οι οποίες τα έχουν καταφέρει στο Έλενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xionoula είπε:

Ειμαι απο επαρχια jazz μου και σκεφτομαι να κανω θεσσαλονικη την εξωσωματικη που να τρεχω Αθηνα αρκετα μακρια εχω μηλισει με την Κυρια Κυρου δεν ξερω αν την ξες αλλα πολλα τα λεφτα βαλε και τα εξοδα που θα εχω πανε ελα λεω ας ρωτησω και εδω ειπα  μηπως υπαρχει εστω ενα πιο μικρο κοστος.

την εχω ακουστά. Έλεγα μηπως σε βόλευε το νοσοκομείο Παπαγεωργίου . έχουν πολύ καλή ομαδα και είναι δωρεάν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...